311802
  • ratgab
    #199488
    DaS-ban Orstein és Smoughnál jöttem rá, hogy a nálam lévő 40 humanity fullra gyógyít. Szerintem epiq fail of alltimes-ba tuti benne van...XD
  • Zóanagyvarázsló
    #199487
    Azért a kézikönyv ritkán spoilerez. Lehet növelni a meglepetésfaktort információhiánnyal, de ha egy elcseszett party miatt többször kell load game-hez nyúlnom, mert a szerepem ellenére annyit tudok a világról és a rendszerről, mint egy újszülött, az nálam nem játékélménynövelő. De egy Wing Commander vagy Crusader: No Remorse dokumentációja is jó bevezető a játékhoz, sőt a régi játékok gyakran úgy tesznek, mintha azokat olvastad volna.

    A Deus Ex: Human Revolutuionhöz kapott képregényt viszont éppen úgy játék után olvastam el, mint a Mass Effect 2-ét - hál' Istennek. (Nem, nem vészesen spoileresek, de nekem, nekünk a kelleténél jobban, az egyértelmű.) A BG-képregényemet sem fogom egyhamar előkapni.

    Tollat és papírt vettem elő a Mordron labirintus 3. fokozatához, mert erősen elkél :-)

    Én idén a Legend of Kyrandiához kaptam eddig elő papírt és íróeszközt, de ez nem tett boldoggá, mert olyan Sierra alá frusztrációval bírt, hogy iszonyat. A játékmenet középszar se, régen is hamar abbahagytam, ha a hangulat bejövős volt is. (Lineáris LucasArts kalandok mellett szerintem az egy évvel régebbi, amúgy labirintusos, kétféle úton végigjátszható King's Quest VI is masszívan alázza, és "indokoltabban" frusztrál.)

    Egy másik jómadár tavalyróla Realms of Arkania (nem játszottam még végig), nagyon bírom, térkép is van benne, de vállalhatatlan módon oldschool (minden kocsma ugyanaz, háromféle ház van, azokból meg ezer, marha jó ezért térképet csinálni NPC-khez), több játékmenetet tekintve elégtelen megoldással (pl. nem lehet srégan támadni a négyzetrácsos harc során, agyrém, aki játszotta valaha, érti). Nagyon kéne neki egy jó remake. A kézikönyvet pedig nagyon érdemes volt előtte elolvasni, ahogy a Wizardry 8 esetében is hasznos volt.
  • Evoluti0N
    #199486
    Kézikönyvek, hát igen. A Shadow of the Colossus-nál nem ártott volna belenéznem. A játék legvége felé csak úgy poénból belekukkantottam és akkor jöttem rá, hogy lett volna mód az élet és a stamina növelésére. Néztem is nagyot, hogy ezt tutorial miért nem említette. :D
  • Rapid81
    #199485
    Tévedtem. A 25%-os Early Access kupon megy. Így kerek 3$.
  • Tinman #199484
    Ezt mondd az értetlen 10 éves gyermeki énemnek, aki a mai napig nem kapott kalózos legót.
  • Tinman #199483
    Értelek, de ha láttad a képet láthatod, hogy nem éppen szépirodalmi szintű guide-okról volt ott szó.

    "RPG-k esetében el szoktam előbb olvasni a kézikönyvet."

    Na most sokan lesznek, akik helyből vagy nekifutásból megdobálnak rohadt paradicsommal, de én mindent az UTÁN olvasok el, miután végigjátszottam az adott játékot.

    Gondolhatod mekkora döbbenet volt, mikor megértettem a WT és CT lényeget a Demon's Souls-ba. Nah, pont ennyire kerülöm a spoilereket.

    Amúgy picit ide vág amiért most alt+taboltam Planescape-ből:

    Tollat és papírt vettem elő a Modron labirintus 3. fokozatához, mert erősen elkél :-)
  • Rapid81
    #199482
    10 $ - font - ojró alatt nem használhatsz már kupont. Amúgy 3.99$, szóval 900 HUF. Még 1 ezres sincs.
  • Botond #199481
    Na visszatérve a hajóra. Iszonyat túlárazott és túlhypeolt cucc. Igazándiból iszonyat csalódás volt. NEm lehet vele játszani, mert túl nagy, nem lehet vele játszani, mert túl egyedi elemekből van. A hajótestből nem tudsz házat, tankot, repülőt építeni. Vitrinbe való cucc, de az nem az én világom volt 14 évesen és most se.
  • Zóanagyvarázsló
    #199480
    Azt viszont továbbra sem értem mi köze van egy irodalmi műnek ezekhez a guide-okhoz?

    Az I Have No Mouth, and I Must Scream guide-jába a karakterek hátterét Harlan Ellison részletezte mintegy 20 oldalon (maga a világhírű sci-fi novella nincs ennyi), szóval nekem éppen ezért kéne mocskosul :)

    Egyébként a guide-ok többnyire valóban inkább díszek, már csak azért is, mert a patchek után sok szempontból elavulnak. Mindazonáltal én nagyon bírom például a Dungeon Keeper 2-ét, egy csomó érdekes dologra hívta fel a figyelmemet több végigjátszás után is, és amúgy is jópofa.

    Amúgy meg szeretek net és monitor nélkül is "játszani", guide-októl függetlenül, RPG-k esetében el szoktam előbb olvasni a kézikönyvet. Szóval telepítettem a a GOG-os BG-t, de hiába van hozzá PDF-ben kézikönyv, én a kézzelfoghatót szoktam bújni esténként. Ilyenkor az ember átlátja a szabályrendszert, megismeri a világot (mondjuk még mindig az a vélemény, hogy a Forgotten Realms a generic kutyulék definíciója), meg lehet tervezni a karaktert, a szerepet.
  • DarkSector
    #199479
    te piszok. :D
  • tomsolo
    #199478
    Antisquad a GMG-n

    Cirka egy ezresre jön ki a 25% kóddal (6B69GG-4V5PBP-F9QBLP)
  • Shep
    #199477
    Annyit kellett ráfizetnem gmg-n a playfire-ből meglévő pénzre.
  • DarkSector
    #199476
    nem tudom sajna havernak kellene, de nem steam.
  • tomsolo
    #199475
    ez uplayes nem?
  • DarkSector
    #199474
    srácok ezt tudná nekem valaki euro-dollárban olcsóbban megvásárolni?

    Assassins Creed 3 Pass
  • Rapid81
    #199473
    Az hogy jött össze?
  • Shep
    #199472
    Na én vettem 44 Ft-ért egy Gunslingert.
  • tomsolo
    #199471
    ezerötszáz marossnál a uplay deluxe - de volt már 1190 Ft is
  • Rapid81
    #199470
    Csakhogy az usákoknak Szent Patrik napja miatt van 22%-os kupon: AW3PEM-PTOQ6J-Z77C67

    Ezzel 10.6$.
  • IMYke2.0.0.0
    #199469
    GMG-n azt hiszem pont uplay-est adnak - nem néztem adatlapot.
    Engem nem zavar a kliensek garmadája, csak az egyszerűségre törekszem.

    Ha uplay-esen tudom olcsón, az sem gond.
  • IMYke2.0.0.0
    #199468
    Szerencsés vagyok, mert a "The Cursed Crusade" nekem már megvan, és nem kell 15*313 pénzt kiadnom ezért a gyönygszemért :)
  • tomsolo
    #199467
    Nem értem miért ragaszkodsz hozzá, hogy steames legyen...
  • IMYke2.0.0.0
    #199466
    Nem mondod :(
    Brit fontban meg "csak" 6,79... - ~500 Ft-al olcsóbb (2500).

    Bár, ugye ez még mindig drága a korábbi húdebrutálakcióhoz képest, maikor kulcs kiszórás volt...
  • tomsolo
    #199465
    "The Cursed Crusade - 500 Ft"
  • Rapid81
    #199464
    13.59$
  • IMYke2.0.0.0
    #199463
    No, ehhez kell <jelzős szerkezet>...
  • Tinman #199462
    Pedig minden perce zseniális! Rántsátok be, ha tehetitek.

    Rögtön van is egy X360-as példányom belőle eladó, de nem ilyen vicc 15 euros áron. 3k és vihető. Nagyon fájó, hogy meg kell tőle válnom, de hát minden szakítás nehéz.
  • tomsolo
    #199461
    :D
  • IMYke2.0.0.0
    #199460
    A Blacklist mennyi lenne GMG-n, legolcsóbb valutában?
  • IMYke2.0.0.0
    #199459
    Többek közt erre is gondoltam :Ö
  • kigyi
    #199458
    Ki tudja lehet van akinek nem kell a fullos csomag :D
    Tőlem sem vettek 500-as winyót, mert elég a 320-as, hiába mondtam, hogy drágább, de neki elég nem kell az 500-as.... Nagy az Isten állatkertje :D
  • Rapid81
    #199457
    Nincs is leárazva. 15 ojróért kicsit drága.

  • Moby
    #199456
    Ja most olvasom...hát én a részemről ezért a fospar...ezért a csodálatos alkotásért áment mondok a kalózöbölre :DDD
  • IMYke2.0.0.0
    #199455
    Az a remek, hogy Weeklong Deals, és közben sok játéknak változatlan az ára :)))
  • Rapid81
    #199454
    FarCry 2 - 3.74$
    FarCry 2 Complete Edition - 2.49$

  • IMYke2.0.0.0
    #199453
    Ugye? :)))
  • Moby
    #199452
    Hát izé, én x360 relációban gondoltam a dolgot :D
  • kigyi
    #199451
    GMG Ubisoft sale van, nem néztem még, de talán akad közötte olyan ami jó lehet.
  • Shep
    #199450
    Ú Cursed Crusade :DDDDDDDDDDDDD
  • IMYke2.0.0.0
    #199449
    Weeklong Deals