194
  • tomcsa4
    #34
    World of Warcraft hozzáférés és eladni (lehet elírtam, sajnos a bal kezemmel hamarabb leütöm a billentyűket mint a jobbal).
  • mousee
    #33
    "Na akkor jönnének olyan oprendszerek hogy magunk alá csinálnánk havonta elképedésünkben."

    Én is ebben reménykedem, hogy egyszer eljön ez az idő :P
  • Tsol
    #32
    Mi az a WoW arc? És miért tilos leadni?
  • Magiszter
    #31
    Ezt mondom. Aki kikapcsolta az most csak vállat von, aki nem az meg így járt. Hajrá MS, ne oprendszert fejlesszetek hanem az embereket próbáljátok szívatni... ez az igazi üzletpolitika. Arra lennék kíváncsi mi lenne a helyzet ha az MS-Linux-OSX egyenlő arányban lenne jelen a piacon. Na akkor jönnének olyan oprendszerek hogy magunk alá csinálnánk havonta elképedésünkben. Nem hiába, ha volna piaci verseny akkor nem vennék ilyen lazára a figurát és homlok-ráncolva izzadnának hogy valami nagyot dobjanak piacra, vagy eltűnnének a balfenéken. Monopólium a köbön.
  • Jaffa 2843
    #30
    nekem manuálisra van téve a frissítés, szoval nem tölti le öket automatikusan.
    ami furcsa volt hogy 1-2 napja jelzett hogy letöltődne egy Eredeti Windows - Valódi Előny nevű frissítés megint, de kinyomtam és kész. ha ez volt a nagy hír akkor sokat nem számít
  • tomcsa4
    #29
    Ki kényszerít a Winre? A játék? Nem muszáj játszani. Megvett céges program? Nem muszáj azt használni, max nem lesz munkád.

    Bírom a szobahuszárokat.
  • LackoMester
    #28
    hmmm...kikapcsololm az automatikus frissitéseket,és szevasztook...ami persze ki van kapcsolva nálam
  • mousee
    #27
    Ez egy jó dolog. Szűrjük csak ki az illegális XP-ket, meglátjuk, hogy hogyan változik az oprendszerek aránya :) Már a vista bukása is rengeteg figyelmet terelt openszórsz irányba, ezzel direkt még rá is tesznek egy újabb lapáttal.

    Persze a valóság annyi lesz, hogy a nagy szűrés kudarcba fullad, mert mindig jön a legújabb WGA krekk, amivel simán lehet "tovább játszani".

    Amúgy remélem, hogy WIN7 tényleg olyan jó lesz, mint amilyennek most ígérkezik. Ha tényleg jól sikerül, akkor veszek egyet magamnak, ha nem, akkor marad a linux. Nem hülye vagyok, hogy szívassam magam, hanem mindenből azt akarom használni ami a legjobb. Pontosabban ami a saját tapasztalataim alapján a legjobb, nem pedig valamiféle elemzőcég meg marketingblabla miatt.

    Hajrá ms, tessék jó win7et csinálni, legalább lesz igazi verseny a piacon :)
  • strogg
    #26
    nem tudom, nem vagyok jogász. Ha jól tippelek, akkor a jogsértés folyamatosan fennáll, hi szen minden boot-al elköveted...De jogászt kérdezz...
  • Sanyix
    #25
    1. aki auto updatet használ sikeres ember nem lehet :D
    2. aki xp-t használ az se nagyon sikeres, ugyanis a vindóz játékra való (az is kényszerből), és játékra már nem árt a dx10 :)
    3. alap, a routerekben a microsoft.com letiltása
    4. négynégynégy!!!!444444444!!
  • BIZ0906
    #24
    aha 5év után elévülnek ezek a dolgok nem? A büntetésről meg akkor van szó ha tovább terjesztem és hasznot húzok belőle nem?
  • strogg
    #23
    Nincsen, mert a saját szoftvered biztonsági másolatáról van szó. Tehát számla,eredeti cd, matrica kell legyen neked, amiről készült a másolat.
  • BIZ0906
    #22
    Ja de erre is van kiskapu mint, hogy biztonsági mentést készít magának és saját maga használja így elvileg nem büntethető hisz nem terjesztette és nem szerzett hasznot magának.
    Vagy tévedek?
  • strogg
    #21
    Nem vagyok jogvédő, sőt rühellem őket. De szeretem ha egy adott dolgot azért a maga igazságában szemlélünk. Ez minden. És azt sem mondhatnám,hogy elvetemült vagyok, mert 10 éve linuxozom, és mellette játékra mindig volt egy pár gigás win. (most xp) Persze szerinted legálisan? Nem. :)
  • Magiszter
    #20
    Amúgy fölösleges nyálfröcsögni rajta hogy kinek van igaza. Igaza van az MS-nek hogy meg akarja védeni a saját tulajdonát. Igaza van a user-nek hogy nem vesz olyan dolgot amit rá akarnak erőltetni/kényszeríteni. Igaza van a nagyanyámnak hogy kovászos uborkára ne igyak tejet...()

    Lényeg a lényeg. Ez egy olyan eset amikor mindenkinek igaza van, de közben senkinek sincs. Elvi és filozófia viták egész armadáját lehetne lefolytatni, de értelme nincs.

    Egy kis flame: Microsoft, másolt terméket használni szabad = Tolvajtól Lopni nem bűn
  • Rage47
    #19
    Én vettem tisztaszoftver.hu-n keresztül tavaly MS csomagot, 3k Ft volt, mivel kértem CD-t. Egyébként ingyenes a kulcs.
  • IMYke2.0.0.0
    #18
    Jól beszélsz.
    10 éve szinte csak a játékokkal foglalkozom - (még munka mellett is) - és bizony így van.
    Annó még az XP-t is szidtam/tuk, mert zabálta az erőforrásokat - most a Vista/Win7 teszi ugyanezt -, míg nem lettek alternatív updatek, megoldások rá.
    A Win7 érdekel, de csak akkor, ha nem azzal az alapelvvel kell telepítenem, hogy a gépem = Win7... azaz: nem az oprendszer van a gépemért, hanem fordítva...

  • uwu
    #17
    Nem kell ehhez ismerni az oprendszert.
    Tény, hogy a vista több erőforrást igényel.
    Mivel a gépemet főleg játékra használom addig maradok az xp-nél amíg nem jönnek majd sorba a csak vistán futó játékok.
  • Magiszter
    #16
    Már vártam mikor jön egy "jogvédő". Úgy olvastam hogy akik eddig itt írtak nem nyavalyogtak rajta hogy "jaj, mocskos mikroszoft nem kalózkodhatok kedvemre." Csupán kifejtették, hogy ezzel a húzásukkal annyit érnek mint halottnak a csók. Aki Kalóz Xp-t használ nem e miatt fog rohanni a boltba és venni Vistát. (Magam részéről inkább elvegetálnék linux alatt a Win7-ig minthogy Vistát használjak. De persze ez az én "ízlésem").

    Autós példára: Lemásolod a szomszédod mercijét, de ezzel bevállalod, hogy hiába adnak az eredetihez új cicomákat te azt nem tudod betenni a tiedbe. Illetve ha elromlik akkor csak házilag barkácsolhatod. Erre jön a Merci gyártója és kiszúrja a kereketet és kiüti a szélvédődet, hogy vedd meg a legújabb típust, mert abban már van GPS navigáció és UV szűrős szélvédő. De ha beparkolsz a saját garázsodba akkor jöhetnek a "céges" emberek, nem tudnak ártani a kocsidnak. Tehát halva született ötlet így reklámozni az új kocsijukat.
  • tomcsa4
    #15
    Ezt mire értetted? Ezt maga a Microsoft hozta be, nem bolti biznisz. Nyilvánvalóan nem minden boltban lehet, csak ahol engedélyezve van.

    WoW acc eladása csak annyiból bűncselekmény, hogy szabályzatot szegsz. De nem jelentenek fel meg stb, csak delete és kész.
  • strogg
    #14
    Azt nem tudom, hog a wow acc eladása bűncselekmény -e (gyanítom nem), de a windows/office másolás/jogosulatlan telepítés az. (BTK tétel a szoftver hamisítás, és lopás) Ezt a user tudja, elfogadja az EULA-t (jogi értelemben aláír egy szerződést amivel elismeri a büntetőjogi felelőségét) így gyakorlatilag elítélehető. Szvsz aki bűncselekényt követ el, az inkább lapítson, és ne jaszkarizzon....
  • nyalógép
    #13
    Csak halkan! A falnak is füle van!
  • tomcsa4
    #12
    Ez olyan, mint a woW acc. Ha eladod és bannolnak, semmit nem szólhatsz. Mert regisztráláskor ott van az is, ohgy nem lehet eladni.
  • strogg
    #11
    Mekkora szemétség. Elkobozzák a lopott autómat Milyen világ jön még? Autólopásért bíróság elé is állítanak majd?
    Ez kb: ez az eset. Az EULA világosan rendelkezik, hogy mikor használod jogszerűen a windows-t. Ha a lopott windowsért börtönt kapsz, akkor sem lehet egyetlen szavad sem, mert ott az EULA, gyakorlatilag elfogadtad.
  • AgentKis
    #10
    Offiszra, netre, médialejátszásra bőven jó a linux. Az ingyenes programok legtöbb esetben elérhetők linuxon is, sőt általában azon fejlesztik őket. A win csak azoknak kell, akik (lehetőleg a legújabb játékokkal) játszanak, vagy egyéb fizetős progikat használnak (akár feltörve is). Meg azoknak akik robotként csak annyit tanultak, hogy start->programok...
  • lck
    #9
    Csak tudnám hogy ezek melyik kulcsokra mennek rá ??
    Feltettem a frissítést aztán a pl. a D 3 6 R K -s megy ugyan úgy.
  • tomcsa4
    #8
    Tudsz részletre is venni. Vagy megszűnt ez a lehetőség? Mert az MS kezdeményezte. Kezdőösszeg (valaki 5 ezer forint) és havonta valamennyi fél-2 éves futamra.
  • szily3
    #7
    Ezért nem használunk mi Updatet! Csakis alternatív tűzfalakat meg spyware kereső programokat... Az update-s szarok úgyse sokat érnek, ami rés van a rendszerben, azt betömik és csinálnak újakat. Ha meg totál a biztonságra hajtanék, Linuxot használnék!
  • IMYke2.0.0.0
    #6
    A legszebb az egészben, hogy a WGA-ra is sorban jelennek meg a hackerek válaszai...
    Ettől függetlenül [milyen érdekes, hogy ezen a szaros könyvtári gépen is - általam - csak kalóz WinME kerülhetett telepítésre, mert egy eredeti rendszer árát nem lehet belekalkulálni ilyen kis projektbe...], megértem őket.

    Mert, bár vannak olyanok, akik még 5 Ft-ot sem fizetnének, ha el lehet lopni, de olyanok hál' Istennek azért többen - velem együtt -, akik "értelmes" ár/érték arány mellett hajlandók bármit megvenni.
    Az első (azaz SP1 előtti) XP-t pl. megvettem annó, egyetemi akcióban. Az akkori körülmények között az sem volt kevés pénz.

    Manapság meg egy oprendszer ára közelíti a 100.000 Ft-ot (közbeszerzés, liszenszjog). Nem csoda, hogy az emberek alternatív megoldásokat, vagy oprendszereket keresnek - széles e világban.

  • tomcsa4
    #5
    A cikk úgy állítja be az XP-t, hogy meggátolja a Vista terjedését. De nem, csak az arrakistor féle emberek miatt van ez. Épeszű ember Vistát használ. De persze aki nem ismeri a felépítését (van itt az SG-n is pár ilyen ember), az vajon honnét tudhatja? Még a saját favorizált rendszerét sem ismeri.
  • Magiszter
    #4
    Na akkor, már tudok:

    Így akarják kiszitálni az XP-t az "aktív" termékek közül. Gusztustalan húzás, de hát ez a PiciPuha. Mindegy. Amit ember egyszer létrehozott az ember képes elpusztítani is. Egyszer már volt egy hasonló húzásuk, kb 1 hétig macerálta a felhasználókat hogy kalózpéldány aztán jött rá a megoldás. Ezzel csak munkát adnak a Crackerek-nek. A helyett hogy csinálnának egy olyan oprendszert hogy a két kezem összeteszem és az "Áldott legyen a Microsoft" kezdetű imát mormolom, nem inkább rákényszerítenek így-meg-úgy hogy megvegyem. Vagy ha nem veszem meg akkor én leszek az Antikrisztus és keresztes hadjáratot indítanak ellenem. Lelkük rajta. Hiába való próbálkozás, de ha akarják csinálják.
  • Magiszter
    #3
    Nem tudok üzenetet küldeni. Tiszta jó, az MS sejt valamit
  • nohea
    #2
    Inkább le kéne már húzni a francba a wc-n az ikszpét, és átcsoportosítani az erőforrásokat. Már így is túl sokáig húzza.
    Arról nem beszélve, hogy eddig se tudták kiszűrni a kalózpéldányokat - akár XPről, akár Vistáról, akár Officeról, akár bármi másról van szó.
  • rumkola
    #1
    5 éve ez a hír minden hónapban....