194
  • tomcsa4
    #114
    Most káprázik a szemem vagy tényleg töb mint 2 éves bejegyzéssel jöttél, aminek már semmi jelentősége? Már az év nyarán nem volt.
  • hol9672
    #113
    http://ultima.buzz.hu/archives/2007/01/24/Vista_DRM_-_egy_ok_amiert_ne_valtsunk/

    http://en.wikipedia.org/wiki/Trusted_Computing#Criticism_of_Trusted_Computing

    Vista suxx!
  • A1274815
    #112
    Can I feed the trolls with cianide? Can I?
  • homeless
    #111
  • WoodrowWilson
    #110
    Ne erőlködj! Napnál is világosabb, hogy egy-két elmebeteg anti-vista huszáron kívül - akik persze 452 álreg alól nem túl ártatlan pofával, 72es betűmérettel, 228 ezer szmájlival előadják, hogy nekik mennyire nem jön be a Vista meg a Win7 - a kutyát se érdekli, hogy te a p1es gépeden nem tudsz Vistát futtatni.
  • hottold
    #109
    Ne erőlködj ! Napnál is világosabb, hogy egy-két fizett Visztahuszáron kívül -akik persze 35 álreg alól ártatlan pofával előadják, hogy nekik mennyire bejön a Vista mega Win7- a kutyát SE érdekli ez az egész hányadék Viszta meg Win77

    még egyszer hangsúlyozom:

    még saját adataik szerint is a Windows XP a legnépszerűbb
  • A1274815
    #108
    Nincs az XP-ben kernel módú DRM, hm érdekes, akkor ez szerinted mi (a középső 2)?

    E:\WINNT\system32\drivers\>dir
    Volume in drive E has no label.
    Volume Serial Number is BCEA-C4A4

    Directory of E:\WINNT\system32\drivers

    2004.08.03. 23:10 53 248 1394bus.sys
    2004.08.03. 23:10 48 128 61883.sys
    2004.08.17. 15:15 188 032 acpi.sys
    ...
    .
    2004.08.03. 22:08 60 288 drmk.sys
    2004.08.03. 22:07 2 944 drmkaud.sys
    ...
    .
    2001.10.26. 11:00 12 032 ws2ifsl.sys
    2004.08.03. 22:10 19 328 WSTCODEC.SYS
    299 File(s) 31 525 546 bytes
    0 Dir(s) 12 920 836 096 bytes free
    Részletsebben:
    [IMG][/IMG]

    Sajnálom, de a teljes tulajdonásgok panel 33 kB-os volt és max 20kB tölthettem fel max., de bárki le ellenőrizheti.
  • hol9672
    #107
    http://www.eff.org/deeplinks/2005/07/protected-media-path-component-revocation-windows-driver-lockdown

    http://www.microsoft-watch.com/content/vista/10_things_i_warned_microsoft_about_windows_vista.html
  • Eriongtk
    #106
    Igaz kicsit már máshova terelődött a téma, mire végre tudok kommentelni, de azért megér 1 próbát:

    Hát nem tudom. Sokan szidják a vistát h jajj így büdös meg úgy büdös. 2 éve használom, kb semmi bajom nincs vele, 3 giga ramom van (nem powerkodás) és nagyon jól fut rajta minden.
    "idióta, mi nem fut jól 3 giga rammal?" - jogos, de arányait nézve vista sokkal jobban teljesít ennyivel, mint XP. Eleinte én is kerültem Vistát, mert nem volt hozzá szinte semmi driver, ami persze nem MS hibája, a többi gyártóé (legalábbis nem hiszem h MSnek sok köze lenne hozzá h most van e a hangkártyámhoz, webcamhoz, egyébhez driverem...). Alapjáraton ilyen 1.2 giga ramot zabál, ami azért nem kevés... viszont ha bármi programot, leginkább játékot indítok el, akkor ez visszaszorul 5-600 megára. XP főképp a service packok után, ha van miből, akkor simán megegszik ennyit.

    De h ne csak offoljak:
    MStől vicces ez a lépés, kicsit meglepett. Nem is olyan rég közölték h nemsokára megszűnik a támogatás az XPre, most mégis szűrni akarnak? Ha párhuzamokkal akarnék élni, akkor a Vista az a ME II - mint ahogy már említették előttem - és a Win7 meg a XP II, legalábbis annak szánják. Egyedüli rossz amit hallottam róla az az, h nvidia beta driverei alá kicsit még bugosak, de ez megint nem az OS hibája. Kíváncsi vok milyen lesz az XPhez képest, mert az nagyot alkotott. Vista meg...nos, mire nem extrém sportként lehet betudni a használatát, addigra már cserélik is le :P
  • hol9672
    #105
    De minek emulálni, ha egyszer ott van a DSP??? És főleg, miért érdeked neked azt a vacak, oprendszernek csúfolt, agyonDRMezett bughalmazt megvédened??? nLite és egyéb tweakek nélkül hasznavehetetlen is lenne.

    Messziről jött ember, azt mond amit akar. Főleg, ha gyaníthatóan az m$ magyarország alkalmazottja... Máskülönben minek venné a fáradságot, az időt, az energiát a szerecsenmosdatáshoz?

    Igen, kernel szintű DRM került a Vistába, pont ez a baj, azelőtt csak a WMP-ben volt DRM. A 7-es verziótól került bele.

    Amúgy ha már hackeket sorolunk:

    http://w2.eff.org/endangered/list.php#totalrecorder
  • hol9672
    #104
    Te vagy az, moonman?
  • A1274815
    #103
    Nem tartom szerencésnek a dsound -> OpenAL wrappert én sem, de DSound eleve egy rossz vicc volt, ami NT4/Win98-óta változatlanúl rongálta a rendszerek stabilitását és hang minőségét*.

    Mit ad neked a HW gyorsítás, amit amúgy WASAPI-val, ASIO-val és OpenAL-lel ugyan úgy megkapsz? EAX 4.0/5.0? Néhány játék nem tud rendesen viszhangozni? Sokat vesztesz, főleg hogy az OpenAL-es játékok: DOOM3, UT3, X-Ray Engines játékok ugyan úgy elérik.
    Mellesleg az összes EAX effekt softwaresen mérhetetlenűl alacsony CPU hazsnálat mellet egy régebbi (1,5GHz körüli) processoron lazan emulálható.

    *A legelőszőr megszólaló hang frekvenciájára és felbontására down samplezte a többit! Gratulárok.
  • A1274815
    #102
    "A driverek is csak ezen a rendszeren keresztül tudnak az OS belső részeivel kommunikálni, és ez a hatalmas probléma, ezért van 30-40%-al kevesebb FPS egy játékban Vista alatt, mint XP alatt régebbi fajta procival és alaplappal."

    Te meg hol élsz mostanság? A 3500+-os Athlonommal Geforce 8600 GT-émen, míg nyáron el nem adtam, már csak 5%-akl ment kevesebbel bár mely játék, mint XP-én. És szerinted a 3500+-os Athlon64-emben van VT, vagy modernek számít!

    "Nem értitek."

    Nem mi értjük, te és a hozzád hasonlók vagytok képetlenek felfogni. Olyasmiről beszéltek ami nyílván hülyeség: nem futtat semít virtuális gépen, holmi DRM miatt. Különben is a drm cuccai ott voltak mindig is, már nem tudom hanyadszorra Win98-óta, ami változott az XP DRM-jéhez képest: más fájlokba szervezték át + támogatás kernel szinet (PEAuth.sys) a védett (nem debugolható, megjegyzem valószínűleg kék halálkor kernel debiggerel lehetne debugolni őket is) folyamatok létezése (pl.: mfpmp.exe).
    Aztán a Win7 bemutatón hallotatok valamit hogy Hypervisor, ami egy kiegészítő valójában a Server 2008-hoz, illetve van egy 5$-os minimalista Server 2008 Hyper-V Edition nevű OS is, és kapásból összekapcsoltátok a kettőt. Aztán, hogy Microkernelt keveritek a Min(i)Win-nel már hab a tortán.

    Szóval vagy abba hagyod, ahülyeségek újboli beböfögését, vagy még párszor le égeted magad?
  • hol9672
    #101
    Az is PR. Amúgy meg, az, hogy egy körülményes, ezer hiba lehetőségét magával hozó tákolmánnnyal (wrapperrel, virtualizációval, emulációval, stb...) helyettesíthető valami, ami xp-ben alapból, hardver-gyorsítva működik, és jó, az nagyon nem érv. Persze komoly hangstúdióhoz eleve nem használnak win-t, de hobbi célra esetleg igen. A mutogatós szmájli meg véletlen volt, mert mellé kattintottam no ezt akartam betenni ni...
  • WoodrowWilson
    #100
    Nebazz! Azért ad vki pénzt, hogy egy fórumon vki védje a vistát? Hol lehet jelentkezni?:P
  • hol9672
    #99
    Azt érzem, mint a péhán, ha az űrhajós avatárú egyed előkerül. Aki a vistát védi, nem érdek nélkül teszi azt. Vannak, akiknek ezért még fizetnek is...
  • hol9672
    #98
    Igen, és alapvetően ez a baj vele. Nem pedig az, hogy új.
  • Dodo55
    #97
    Nem értitek. A MS akart egy új, felháborítóan szigorú DRM-et. Ehhez készített egy rendszert a Vistaba, a kernellel való kommunikáció csak ezen keresztül lehetséges. A rendszert eredetileg a "Vista chip" tartalmazta volna. Végül mégsem tették bele ezt a DRM rendszert, viszont a kernelt "védő" rendszert bennehagyták. Új alaplap esetében nincs probléma, mert ott a chip, új proci esetén szintén nincs, mert ott a VT technológia, azzal könnyen emulálható a chip, viszont ha egyik sincs, akkor a proci emulálja nyers erővel.

    A driverek is csak ezen a rendszeren keresztül tudnak az OS belső részeivel kommunikálni, és ez a hatalmas probléma, ezért van 30-40%-al kevesebb FPS egy játékban Vista alatt, mint XP alatt régebbi fajta procival és alaplappal. Az ATi egyszer kiadott egy drivert, ami sikeresen megkerülte a rendszert, és végre úgy futottak a játékok minden gépen Vistán is, ahogy XP-n. A MS erre felszólította őket, hogy azonnali hatállyal tegyék elérhetetlenné ezt a drivert, vagy különben kifilézik őket.

    És akárki akármit mond, a saját szememnek hiszek. Próbáltam úgy 3-4 féle változatot a végleges Vistaból, úgy 15 féle driverrel, de az eredmény mindig ugyanaz volt: -30-50% FPS.
  • gkalcso
    #96
    > Ugyan nem szeretek senki pénztárcájában turkálni, de most mégis megteszem.

    Kiszámoltad már, hogy mennyibe kerül egy munkaállomás szoftverköltsége mondjuk 15 évre visszamenően, végig az elérhető legújabb MS termékeket használva?
  • A1274815
    #95
    Ja és a DRM, pedig 98 óta velünk van, nem vesz el külön erőforrrást hacsak nem DRM-es cuccokkal vacakolsz, ráadásul eddig engem semmilyen illegális másolat készítésében/lejátszásában nem akadályozott meg és meg se próbált.

    Úgy hogy ha kérhetem a DRM-es elmebajt is jó lenne már abba hagyni.
  • A1274815
    #94
    "A vistában NEM hardvergyorsított a DirectSound, (ASIO-t, MIDI-t és társait el lehet felejteni...) nomeg a brutális DRM, így együtt eléggé VISSZALÉPÉS azért.

    Win7-be vissza is kerül a 2d gyorsítád, Direct2d néven."

    Látszik fogalmad sincs miket írsz össze:
    ASIO teljesen külön driver rétegek és Tabaaam - elérhető Vistan is
    OpenAL dettó
    WASAPI HW gyorrsított + tud HW és SW hang efekteket
    DSound valóban nem HW gyorsított kivéve Creative Hangkártyán, mert adnak egy DirectSound wrappert OpenAL-re
    Direct2d edig Direct3D10 alapú 2D függvény könyvtár.

    Úgy hogy magadnak mutogass ha kérhetem.
  • IMYke2.0.0.0
    #93
    Bocs, mrzool #86-os üzenetére!

    És ezt idéztem be

    Ugyan nem szeretek senki pénztárcájában turkálni, de most mégis megteszem. Az, hogy itt vagyok, feltételezi, hogy van egy PC-tek (valszeg nem 386-oson lynx terminálon keresztül fórumoztok), van net előfizetéseket, stb. A Campus programban ingyen letölthetőek voltak az image-ek, ez nyilván egy óriási érvágás volt. A CD-ket meg talán 4-5 ezerért lehetett megrendelni? Hú, de mekkora érvágás mondjuk 5 évre levetítve. Havi 80 forint? Nem is tudtam, hogy ilyen csórókkal vagyok itt körülvéve...
  • IMYke2.0.0.0
    #92
    Tőlem idézted:
    Az első (azaz SP1 előtti) XP-t pl. megvettem annó, egyetemi akcióban. Az akkori körülmények között az sem volt kevés pénz.

    Manapság meg egy oprendszer ára közelíti a 100.000 Ft-ot (közbeszerzés, liszenszjog). Nem csoda, hogy az emberek alternatív megoldásokat, vagy oprendszereket keresnek - széles e világban.


    Ezt pedig Te írtad:

    Ugyan nem szeretek senki pénztárcájában turkálni, de most mégis megteszem. Az, hogy itt vagyok, feltételezi, hogy van egy PC-tek (valszeg nem 386-oson lynx terminálon keresztül fórumoztok), van net előfizetéseket, stb. A Campus programban ingyen letölthetőek voltak az image-ek, ez nyilván egy óriási érvágás volt. A CD-ket meg talán 4-5 ezerért lehetett megrendelni? Hú, de mekkora érvágás mondjuk 5 évre levetítve. Havi 80 forint? Nem is tudtam, hogy ilyen csórókkal vagyok itt körülvéve...[/i]

    Nézz az adatlapomra - igen, én mindent bejelöltem, veled ellentétben -, és láthatod, nem mai kakas vagyok.
    2002-ben [amikor a Campus akció begyűrűzött Pécsre] bizony nem úgy kalkuláltunk mi, kései egyetemisták, hogy bizony megveszem a 10.000 Ft-os - mert annyi volt - liszenszt a CD-vel 2 évre és jól vagyok...
    Én például egyetem mellett is dolgoztam, plusz éhbér ösztöndíj és nem költöttem sem gépre évente 100.000-eket, sem egyébre...
    2000-ben vásárolt AMD-m még most is működik, testvéremnél... az volt az egyetlen gépem.
    Tavaly cseréltem, és nem fél milliós masinára.
    De az általad levadászott árak manapság lelhetők fel. A Vista mikor is jelent meg? 2007. Nézd meg az akkori árát. Én ugyanis arról gépeltem.
    A másik, nézz utána, a közbeszerzés, mint olyan miről is szól - s hogy ugyanaz az áru mennyibe kerül vele és nélküle.

    Álszent faszok vagytok.
    Erre nem reagálnék ugyanolyan hangnemben, csak ennyit: azért próbálj más hangnemben észt osztani, s meglátod, sokkal több értelmes beszélgetés részese lehetsz - a valós életben is.
  • hol9672
    #91
    A vistában NEM hardvergyorsított a DirectSound, (ASIO-t, MIDI-t és társait el lehet felejteni...) nomeg a brutális DRM, így együtt eléggé VISSZALÉPÉS azért.

    Win7-be vissza is kerül a 2d gyorsítád, Direct2d néven.
  • mrzool
    #90
    A lista nagy része irreleváns, azért került oda, mert a későbbi oprendszerekben máshogy valósították meg. Kb. mintha azért panaszkodna vki, hogy régen légcsavaros repcsik voltak, de a gonosz cégek eltávolították a légcsavart (és elhallgatná, hogy a sokkal hatékonyabb jet került a helyére).

    Nyilván egy valós felvetés, hogy mi lesz a 'régebbi gámákkal', de akár játék, akár vmi más, szinte minden esetben marginális problémák ezek. Régebben még én is gondoltam rá, hogy milyen jó lesz átírni / konvertálni a régi programokat, de aztán rájöttem, hogy a nap 24 órából áll, az évek során változtak a preferenciáim, új dolgok léptek a régebbiek helyére, egyszerűen nem lesz időm ezekre a dolgokra. Inkább meghagyom az emlékeimben, megvolt, szép volt, elmúlt...

    Ha pedig üzletileg kritikus alkalmazásokra gondolsz, akkor biztos lehetsz benne, hogy

    1. van tartalék hardver abból a régi vasból, és természetesen még sokáig el fognak futni azok az alkalmazások
    2. worst case majd vmi virtuális gépen futtatják őket mai hardveren
    3. előbb-utóbb átmigrálják.

    Ja, és még továbbra sem tart senki töltött fegyvert az emberek fejéhez, hogy az x éves régi vasakra vistát vagy w7-et tegyen. Általában az ilyen fórumokon fröcsögő bithuszárok azok, akik elsők közt warezolják le az új dolgokat, aztán elvárják, hogy egy 2009-es OS fusson az 5-10 éves fostalicskájukon, majd beállnak a divatfikázók táborába. A következtetést mindenki vonja le maga...
  • hol9672
    #89
    http://en.wikipedia.org/wiki/Features_removed_from_Windows_Vista

    Igen, és akkor ezekkel mi lesz? Ha valami, amit használsz, igényli őket! Egy csomó régebbi gáma sem fut MÁR a Vista alatt SEM.

  • tomcsa4
    #88
    Érdemes megvárni majd az akciókat. Akinek Vistája van, leeht fog kapni kedvezményt Win7 upgradre. Majd érdemes figyelni a dolgokat.
  • Vorpal
    #87
    Vista Home Basicet 20 ér megkapod és csókolom.
    Aki még itt rinyál az vagy anyutól nem tud 20 at Vistára kérni vagy totális lúzer.
  • mrzool
    #86
    Mazsolázva innen onnan...

    Ezért nem használunk mi Updatet! Csakis alternatív tűzfalakat meg spyware kereső programokat... Az update-s szarok úgyse sokat érnek, ami rés van a rendszerben, azt betömik és csinálnak újakat. Ha meg totál a biztonságra hajtanék, Linuxot használnék!

    Igen, a linux az nyilván úgy jelenik meg, hogy by design NULLA biztonsági rés van benne. A biztonsági frissítések minden bizonnyal beszivárgó MS ügynököknek köszönhetőek, hiszen csak ők nem tudnak hibátlan kódot írni, mindenki más meg igen, ugye?

    Gratula az update letiltásához. Az ilyen szűklátókörű barmok miatt van ennyi spam, botnet, online támadás és kártevő.

    Az első (azaz SP1 előtti) XP-t pl. megvettem annó, egyetemi akcióban. Az akkori körülmények között az sem volt kevés pénz.

    Manapság meg egy oprendszer ára közelíti a 100.000 Ft-ot (közbeszerzés, liszenszjog). Nem csoda, hogy az emberek alternatív megoldásokat, vagy oprendszereket keresnek - széles e világban.


    Ugyan nem szeretek senki pénztárcájában turkálni, de most mégis megteszem. Az, hogy itt vagyok, feltételezi, hogy van egy PC-tek (valszeg nem 386-oson lynx terminálon keresztül fórumoztok), van net előfizetéseket, stb. A Campus programban ingyen letölthetőek voltak az image-ek, ez nyilván egy óriási érvágás volt. A CD-ket meg talán 4-5 ezerért lehetett megrendelni? Hú, de mekkora érvágás mondjuk 5 évre levetítve. Havi 80 forint? Nem is tudtam, hogy ilyen csórókkal vagyok itt körülvéve...

    Az a 100 ezer meg micsoda? Otthonra bőven elég a HOME verzió, most kerestem rá:

    - XP HOME kb. 26 ezer FT
    - Vista HOME kb. 25 ezer Ft

    Ha Ultimate kell, az 55 ezer. Szóval a száztól messze vagyunk, és akkor még nem is beszélünk a cégeknek, nagy szervezeteknek adott kedvezményekről (MSDN előfizetés, egyéb keretszerződések). Soha nincs az 100 ezer, max ha politikusok szerzik be.:))

    Ha feltételezzük, hogy egy PC avulási ideje 3 év, akkor a legdurvább Vista Ultimate 'döbbenetes' havi 1500 forintra jön ki. Nyilván hanyattvág mindenkit, aki sok tízezres videókártyákat vesz, vagy csak az FPS-ek miatt félévente fejleszti a gépét. Ugyanmár... Álszent faszok vagytok.

    az itt jelenlévőknek még fél giga ramja sincs átlagban , inkább 256 fele konvergál

    Ehh, már megint a csóróság... De sajnállak titeket, tudnám minek fórumoztok itt, inkább menjetek dolgozni. Csoda, hogy éhen nem haltok.

    Szót sem érdemes vesztegetni erre a 256 megás hozzászólásra. Szánalmas.

    alap, a routerekben a microsoft.com letiltása

    Okos...! Az egyetlen lehetőséget a géped frissítésére elvágod, de virus.com-ot, trojan.com-ot és társait simán beengeded. Tajgetosz-pozitívak-e vagytok?
  • mrzool
    #85
    Így akarják kiszitálni az XP-t az "aktív" termékek közül.

    Define aktív termék. 2001-ben jelent meg, a hírek szerint 2014-ig lesz támogatva. Ez 13 év, ha jól számolok. Gondolj már bele, ember, 13 évig mit támogatnak? Egy 13 éves autó is felejtős már, a háztartási gépeid nagy része is tönkremegy ennyi idő alatt, szórakoztató elektronikát még gyakrabban cserélsz, a 13 éves ruháidat is megnézném milyen állapotban vannak, stb, stb, hadd ne folytassam. És ha már IT: melyik szoftvertermékre van 13 év támogatás?

    Mennyi lenne az ideális? 14? 20? 100? Mit kéne tenni egy szoftvergyártónak, hogy kielégítse uraságod igényeit?

    Melyik autógyárhoz mész oda verni az asztalt, hogy neked 2009-ben egy 8 évvel ezelőtti modell kell most azonnal, nullakilométeresen? Sőt, dobd el a mobilod is, nem kell neked azt gyakran cserélned, jó lesz a 2001-es modell. Meg a sokmegás netre sincs szükség, elég a betárcsázós modem.

    Érzed már, hogy mekkora hülyeséget beszélsz?

    Gusztustalan húzás, de hát ez a PiciPuha.

    Ha ennyire genyónak tartod őket, akkor miért használod a terméküket?

    Egyszer már volt egy hasonló húzásuk, kb 1 hétig macerálta a felhasználókat hogy kalózpéldány aztán jött rá a megoldás. [...] nem inkább rákényszerítenek így-meg-úgy hogy megvegyem.

    A mocskok, hogy próbálják védeni a szellemi terméküket, amit x év sok ezer ember munkájával hoztak össze. Azok az emberek nyilván ingyen kaptak kaját, lakást, benzint, ruhát, bármit, ugye? Hiszen te sem akarsz érte fizetni...
  • hol9672
    #84
    A win 2000 is használható még, én is azzal nyomom. Van hozzá nemhivatalos sp5 a majorgeeks.com-on, az azzal felpatkolt telepítővel felmegy sata-s vinyóra is.
  • tomcsa4
    #83
    Vista chipsetes? Az én gépem: 4000+ Athlon64 (s939, egymagos, 300 Mhz-et húzva), 2GB ram és 256MB-os Radeon 1950GT. A játékok dettora ugyanúgy futnak, mint XP-n (se nem lassabb, se nem gyorsabb), az altabozás játék közben sokkal folyamatosabb Vistán ,mint XP-n (XP-n akadt).

    Mikori gép is a 4000+, 2GB rammal és Radeon 1950GT-vel? HAWX, Endwar, RA3, Underworld, csak ezek futnak 1280-ban mediumon (utóbbi maxon, meg a RA3 is). Én még játszom a gépen. De ha valaki nem, akkor alább:

    A másik: ma már a legolcsóbb bolti konfigban is 1 giga ram van. Az elég is. DRM-hez: az MS megadja a támogatott részegységek listáját. Ha valami nem működne, akkor nem adná meg. Az összes P4 támogatva van. DRM ugye az a hitelesítés. Ez akkor kell elsősorban, maikor drivert teszel fel és programokat (de legfőképpen driversetupnál). Ha valaki percenként drivereket rak fel az év minden percében, úgy kell neki. Amúgy nem okoz problémát.
  • Dodo55
    #82
    Nem is a ram a gond. Hanem ha az alaplap nem "Vista chipes"(ASRock reklámozta régen eléggé) vagy a proci nem VT-s. Ugyanis ha nincs chip, akkor nyers CPU erővel kell emulálni a Vista bennfelejtett DRM alrendszerét(ami a chipben van), ha van VT akkor valamivel jobb a helyzet, de ha egyik sincs, akkor tetűlassúság az eredmény.
  • Alvarez999
    #81
    "az itt jelenlévőknek még fél giga ramja sincs átlagban, inkább 256 fele konvergál"

    Erre azért nem vennék mérget. Amikor a mostani pocsék HUF árfolyamon is bruttó 5k-ért kapni 2GB DDR2 800MHz-es Kingston RAM-okat, nem sokan szarakodnak 256MB-tal.
  • Dodo55
    #80
    Ez sajnos így van, de egyesek azt nem fogják fel, hogy a többség nem teheti meg, hogy évente új gépet vesz. Attól még, hogy sok olyan embert látni a neten, akik megtehetik, ez nem azért van, mert ők lennének többségben, hanem azért, mert aki nem teheti meg, az általában nem reklámozza agyon a configját, meg nem irogatja tele hozzászólásokkal a milyen gépet vegyek topicokat. És egyszerűen idegesítő látni a "Váltsál Vistara, mert csak" hozzászólásokat, amikor próbáltam már vagy 6 féle Vistat, és mindegyik legalább 30%-al lassabb volt minden téren, mint az XP. És az a 30%, ami sokszor van 50 is, egy régebbi gép esetében igen sokat számít.
  • Major
    #79
    Látod Nexus, öregszel. Most el lettél küldve a sunyiba... :) Hm..ez a komment után az én fejemen is átment, hogy kidobom a négymagos Phenonomat a kukába - és szégyelem is ez miatt hogy van egy használható gépem - és veszek valamit használtban valami öreg gépet, hogy áldozzak az xp oltárán :)
  • Roli
    #78
    A héten meg a múlt héten két nagyon régi ( 3-4 éves ) laptopon szemléltem meg a Win7 legfrissebb változatát. Sebességre nem lehet panasz. Az egyik laptopban volt olyan régi videókártya, hogy nem ismerte fel. Szerintem már jó rendszer a Win7 /* Az Everest azt mondta az első bétára Vista Ultimate, de a fenét érdekli, ha jól működik :) )
  • Inquisitor
    #77
    Egy számítógép értéke 6 havonta feleződik, és 18-24 hónap alatt elavul, attól függően milyen szinten is volt újkorábana gép. Pentium 4 mikor is volt forgalomban?
  • Inquisitor
    #76
    "Én ezt a vitát nem értem. Mindenki azt használ amit akar."

    A vita tárgya nem az ki mit szeret. A vita tárgya az, hogy magában a vitában használt ... khmm ... "érvek" baromságokra, meg urban legendekre építenek.
    Egyébként az összes váltásnál (DOS/W3.1/W95/W98/XP/Vista) ezt kellett hallgatni, mert amíg a szomszéd pistikéje nem tudja az összes trükköt meg beállítást egy OS-ben, addig az "megoldhatatlan" az 1 bites usereknek.
  • mousee
    #75
    Azt kéne csinálni, mint amit -asszem- Kínában csináltak. Mondták h paripahímvessző, nem kell a windows. Levitték az árát a töredékére, így már veszik.

    Nekünk is beinteni kéne, nem pedig 25milliárdos "vagyont" csak úgy átdobni...