137
  • Frosty01
    #1
    helyes.
  • Darth Sith
    #2
    nah ennek örülök! mióta várok már erre..
  • kisb92
    #3
    Itt az ideje, mindenkinek egyszerűbb így: nem kell két platformra programot írni-optimalizálni.
    A régi gépeken már úgy se nagyon futna a Windows 7 utódja normálisan (ez viszont probléma).
  • kisb92
    #4
    Bár szokásos hozzáállás: régi géppel rendelkezők le vannak szarva, vegyenek új gépet.
  • bertino
    #5
    +1
  • Mcsiv
    #6
    ez így túlzás szerintem, pont hogy nincsennek leszarva, mert az egyszerű váltás lehetőségeit megadta az ms. Megtehették volna azt is, hogy innentől minden csak x64-re készül.
  • Molnibalage
    #7
    Azért 3-4 év múlva nehogy már ne legyen 64 bites alaplapod és procid. Akkor már 8 éves lesz. Egy olyan mit amikor az első dualcore gépek megjelentek, de te még PII-est akartál volna venni. XP támogatás meg 2014-ig lesz. Nem értem mi a bajod.

    Nekem VÉLETLENÜL került 4GB RAM a gépbe. Az eladó megkérdezte, hogy "RAM?". Mire én "2GB". Én szumma értettem, ő meg cellánékt, mert mident dual chanel-ben adnak. Az ár alapján amit mondott az hittem reális ár 2G-ért. Csak XP install után vettem észer a tasbakrban véletlenül, hogy 4GB-tom van. Ennyire olcsó már most. Mi lesz 3-4 év múlva?
  • Molnibalage
    #8
    Sőt, a PII lehet, hogy még túlzás. 2003-8 év az 1995. Akkor még PI kezdett csak elterjedni esetleg külfödön. Akinek 486 DX66 gépe volt, az már jani gyerek volt. Azért haladni kell a korral.
  • fourgee
    #9
    Régi géppel? 2006-ban cseréltem le az asztali gépemet. Akárhogy is számolom, 2009-et írunk, mindjárt 3 éves lesz az a konfiguráció. Emlékszem, akkor jöttek be a Core2-es chipek, és akkor már alig lehetett kapni olyan processzort, amelyik nem támogatja a 64 bites utasításokat.

    Ha jól tudom, ma a legolcsóbb processzorok is ismerik. Szóval, nem az van leszarva akinek régi gépe van, hanem az, aki annyira... Aki azon spórol, hogy 4 éves vagy régebbi konfigját nem akarja lecserélni, az valószínűleg a 7-es Windows utódját sem fogja megvenni. Így nincs miről beszélni. :)

    Most megnéztem gyorsan egy árlistát. Bár én évek óta Intelt használok, nagyon jó gépet raktam össze AMD alkatrészekből. Szóval egy példa: Gigabyte integrált Geforce 6100-as alaplap 12204 forint, Athlon64 X2, 4050E BOX 14868, Kingmax 800MHz DDR2 ram 1GB-os, 2808, abból 2 darab 5616. Összesen: 32668 forint. Winchester az gondolom van a régi gépben is. 4-5-6 év alatt azért 33700 forintot szerintem félre lehet tenni, van aki ennek a többszörösét elissza, eldohányozza egy évben.
  • fourgee
    #10
    Egyébként meg ne használjátok az XP-t. Egy nagy rakás szar az egész!!!! Pár éve, egészen pontosan 1994-ben vettem egy DX2-50-es 486-os gépet, Cyrix processzorral, és nem hajlandó feltelepülni rá. Sőőt, kell vagy 1GB hogy feltelepítsem, rá sem fér a 210Mb-os winchesterre... Pedig azon mennyi minden elfér, rajta van a 6.22-es Dos, meg a Win3.11 is. Sőt, a Doom is elfér rajta, meg a Wold3D is. Nehogy már egy ilyen szar XP miatt nagyobb winchester kelljen bele... Meg hogy nem elég neki az 50MHz-es processzor, meg a 2Mbyte ram... Hááát... Idióta aki XP-t használ ezek után... :)
  • warchief
    #11
    kisb92: "A régi gépeken már úgy se nagyon futna a Windows 7 utódja normálisan" "Bár szokásos hozzáállás: régi géppel rendelkezők le vannak szarva, vegyenek új gépet." Ez meg a szokásos hülye sírás. Gondolkozz már kicsit! XP-t mióta használnak? Most is lehet XP-d nem? Win7-et meddíg lehet majd használni? Az azt követő windows verzió sem fogja hirtelen leváltani, sőt ha igen, még akkor is 5-10 évről beszélünk. (felhívom a figyelmedet, hogy még a win7 sem jött ki, nemhogy az azt követő windows) Azt azért ne mondd már nekem, hogy 10év alatt sem fogsz 64bitre átállni, főleg úgy, hogy már most bagóért kapsz 64 bitest, pláne évek mulva! Különben is, ha mindenáron meg akarod tartani a szar régi gépedet, akár 20 év mulva is használhatod xp-vel, tényleg nem értem a gondodat. Komolyan, az ilyen kapitális barmok úgy fel tudnak bosszantani.
  • foregister
    #12
    8GB Ram-mal nyomulok mert nevetséges olcsó volt. Egy jó ideig nem kell attól félnem, hogy egyszer csak elfogy a RAM pedig a háttérben képszerkesztő, videovágó és a hétköznapi dolgok is futnak, mindezt akár több héten keresztül úgy h ne kell semmit sem bezárnom (most pl ~1 hetes restart után 5 gigát foglalnak a progik a ramból, amikor masszív munkák vannak a háttérben) után. ÉS mindez persze folyékonyan megy semmi görcsölés nincs. Mindezt 32biten hogy tudnám megcsinálni?

    Aki meg rinyál, hogy nem támogatja a gépe a 64bit-et annak felesleges XP-nél újabb oprendszer, nem fogja kihasználni az előnyöket. Akit most nem zavar az 1-2GB RAM a gépében annak upgradelni is felesleges újabb win-re.
  • xxdani
    #13
  • gettoharcos2
    #14
    Microsoft: itt az ideje a 64 bit egyeduralmának

    Microsoft: itt az ideje a Microsoft egyeduralmának



  • turul16
    #15
    Hogy "upgredelni" felesleges ujabb winre ezt nem fogom vitatni. :D

    8 Gb ramom van. 4Gb fele meg nem mentek a programok (de fognak, mert kellesz, lesz olyan faladatom, hogy meg keves is lesz).

    Vagy 5 eve hasznalok 64 bites rendszert. Es mar 3 eve elavultnak tartom 32 bites x86 -ot. Max. ultra mobil cuccokba, de ott van mas arhitektura is.

    Mar jo ideje "nehez" nem 64 bit kompatibilis x86 procit venni.

    Most mar java es flash (ns)plugin is van 64 bites.
  • sh0x
    #16
    te lowland :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD ne legyél már ennyire sötét XD
  • smv
    #17
    32 bites a notim (Core duo), ettől függetlenül örülök a lépésnek. Annak viszont nem örültem volna, ha már a Win7-el meglépik ezt. Hol lesz már ez a gép a Win8 idejében... Addigra rég leváltom egy macbookra:D
  • gettoharcos2
    #18
    8 giga ram???

    az ilyenről 2 dolog jut az eszembe:

    az egyik, hogy egy sznob

    a másik meg az hogy nem lehet eléggé lamer a lúzer és akárhány hexabyte ram se elég a sok hülyeségéhez, meg a vírusainak
  • gettoharcos2
    #19
    linuxon meg nyomnak izomból egy 32-es vagy 64-es változót kernelfordításkor és máris kész a 32 bites verzijó
  • DjDano
    #20
    Istenem nem tök mindegy nektek hogy van 32 bites vagy nincs? Nézz meg egy letöltő oldalt, elenyésző a 64 bites Windowsok letöltési száma a 32 biteshez képest ami azt jelzi igencsak van rá igény!
  • fourgee
    #21
    Még nagyon régen minden szart letöltögettem, de a letöltött cuccok 5 százalékát talán ha használtam. Mindegyik lemezen, aztán később a kukában végezte. Akárhány "letöltővel" találkozom, mindenhol ez a helyzet. Tehát, a valós igényt így nem nagyon lehet lemérni.

    gettoharcos2: próbáltál már videót vágni, vagy csak Word-öt használsz, meg néhány játékot?
  • M0rph3u5
    #22
    hülye vagy! hallottál már olyanról, h fejlesztés/alkotás? pl. egy várost lemodellezni, kompozitálni, fizikát számítani, ha annyit mondok neked, h én legutóbb csak egy 400MB-os modellel dolgoztam(textúrák nélkül). és az még csak a fájlméret volt. még nincs benne progi. plusz, ha két progi párhuzamosan használsz, mer szinkronban vannak egymással(combustion+3ds max) ne legyél már ilyen szűklátókörű!
  • PetiX87
    #23
    végre
    #11: ott az igazság
  • PetiX87
    #24
    akinek meg régi gépe fogadja már el, hogy nem mennek rajta a legujabb dolgok vagy lassan.
    szép is lenne mondjuk ha még mindig fejlesztenének mindent dosra is
  • mcganyol
    #25
    azért 32biten is lehet nagyobb memóriát megcímezni. a windózban asszem pae-nak azaz, physical address extension-nek hívják.
    szóval ez egy kicsit marketing szagú dolog már megint.
    akik itt istenítik a 64bitet, gyanítóm nem igazán látják a különbséget a két rendszer között.

    az egyetlen valós korlát a 32biten, hogy egy(!) szál nem tud 4gb-nál nagyobb memóriatartományt használni. tehát itt nem arról beszélünk, hogy az oprendszer, meg minden, hanem hogy egy program...
    a többi csak az őstermelő látáskárosítása.(aka. parasztvakítás)

    mielött valaki elkezd flame-lni, igen valóban jobb a 64bit, de pillanatnyilag még mesterségesen is nehéz rá desktop fronton igényt generálni (pl xp alapból nem használja a pae-t).
    a kiszolgálók az meg más téma (az alfa amúgy már '96-ban 64bites volt ha jól rémlik)

    ps.: mikroszoft lista
    itt remekül látszik, hogy az xp-ben egy MESTERSÉGES korlát a 4gb, az ott feltüntetett többi oprendszer is 32bites. registry hackel (ha elhiteted az xp-dről, hogy ő pl. 2003szerver) máris látsz 128gb ramot.

    ps2.: 32bites vista 4GB+, howto
  • turul16
    #26
    Kereszt kerdes: ket 1024+ bites szamot ossze szorozni hanyszor gyorsabb ugyan olyan orajel mellett, 32 helyett 64 bites renszert hasznalva ?

    128Gb RAM 32 bites x86-tal? Az MS kamuzik szerintem, nincs olyan hardware ami erre kepes.
  • yvorl
    #27
    Elolvastad a hozzászólásokat a belinkelt oldalon? Mert én úgy látom csak arról szólnak hogy nem működik a dolog...
  • yvorl
    #28
    Bocs, 25-nek ment
  • arty
    #29
    Az MS az idióta, hogy a win7-ből egyáltalán készit 32bitest.

    Önmaga a legnagyobb gát a fejlődésben :(
  • A1274815
    #30
    Azt viszont jegyezzük meg hozzá, hogy 64bites proci kell hozzá. A 32 bitesnek egyszerűen nincs annyí címvezetéke. A trükk pedig az, hogy 4kB-os lap méret helyett nagyobat használnak, így 32 bittel és virtuális címleképzéssel több, mint 4GB elérhető, természetsen egy 32 bites process most se tud többet használni. Illetve Win3.x-hez hasonló trükkös memória foglalásokkal tud.
  • gettoharcos2
    #31
    már ne is haragudj, de nem nézem ki belőle hogy "dolgozik" a gépen.. sztem csak a Doom2-t akarja végre rendesen , folyamatosan lefuttatni, és azért kell neki a 4 giga ram, mert eddig a sok idijóta vírusa miatt eddig nem futott neki rendesen
  • Rexhawk
    #32
    a 64bit nem csak azt jelenti hogy 4gigánál több memóriát foglalhatsz, hanem más különbségek is vannak a 2 architektúra közt
  • Sanyix
    #33
    aki sír hogy régi a gépe az ne használjon új os-t... bazeg szaré hugyé lehet venni 64bites rendszer, aztán meg nehogymár ragaszkodjatok már a gagyi péntiűm 4-hez, ha már képesek voltatok megvenni anno...

    aki meg ragaszkodik a régi géphez, nem kell os-t újítania ennyi. Vagy használhat linuxt, szorszból lehet 32bites is fordítani... még valameddig.

    64bit meg kell, nem hülye trükközés a címzéssel, hanem 64bit. Amúgy is, bizonyos számolgatásoknál jelentősen gyorsabb lehetne... Egyáltalán úgy hülyeség ma már 32bites rendszert kiadni.
  • mrzool
    #34
    Mondod ezt te, aki csak az ablakok animálását figyelgeti, mivel a UI-t tartja egy OS legfőbb jellemzőjének... LOL.
  • Mynet
    #35
    Én ezt nem értem... Van egy szerverem: C2Q Q6600, 8Gb DDR2... 32 bites Debian fut rajta, mégis látja és használja is a 8Gb ram-ot.

    Tuti, hogy ez is MS féle korlátozás csak. Linux miért tudja, ha MS nem tudja? Jah bocsi, MS miért tudja 2003 Server R2 óta 32bit a több, mint 4Gb-ot?

    Mert ott piacot nyer vele, asztali fronton meg bevételt nyer, ha lecserélteti veled az oprendszert.
  • floatr
    #36
    Szép. 5 év múlva majd a ms azt fogja mondani, hogy ők találták fel a 64bitet :)
  • tomcsa4
    #37
    És hogy használod azt a 8 giga ramot? Logikailag felosztva? Mert úgy a Win 95 is képes talán.
  • kvp
    #38
    "128Gb RAM 32 bites x86-tal? Az MS kamuzik szerintem, nincs olyan hardware ami erre kepes."

    A PII-esek ota 36 bites a cimvezetek, tehat 2^36=64GB ramot tudnak kezelni. Ebbol egy szegmentalast nem hasznalo 32 bites program maximum 2-3.5 GB-ot lathat egyszerre windows alatt. Alternativ operacios rendszerek fel tudnak menni 4KB hijan 4GB-ig.

    Az xp eseten egyszeruen azert el a limit, mert a 36 bites kiterjesztett cimzest nem kapcsoltak be. Az oka, hogy csak akkor er valamit, ha tobb egymastol fuggetlen program fut a gepen egyszerre, ami inkabb a szerverekre igaz.

    Az uj x86-64 mar 48 bites cimrendszerrel rendelkezik, tehat itt egy program akar 2^47 byte-nyi ram-ot is lathat egyszerre az uj windows-ok alatt (windows xp64-tol folfele, tehat nem kell hozza vista vagy win7).

    "És hogy használod azt a 8 giga ramot? Logikailag felosztva? Mert úgy a Win 95 is képes talán."

    A win95 meg nem, viszont a windows 2000 szerver ota tamogatott a 36 bites cimzesu uzemmod. Hatranya, hogy valamivel lassabb mint a hagyomanyos 32 bites es egy 32 bites program tovabbra sem lathat tobbet mint eddig. (webszervernel vagy adatbazisnal viszont jol jon)
  • A1274815
    #39
    "Hatranya, hogy valamivel lassabb mint a hagyomanyos 32 bites es egy 32 bites program tovabbra sem lathat tobbet mint eddig."

    Address Windowing Extension

    Inkább úgy helyes, hogy 32 bites program, továbbra sem képes egyszerre több memóriát kezelni, mint eddig, de többet képes kezelni trükközésekkel.
  • A1274815
    #40
    "Az xp eseten egyszeruen azert el a limit, mert a 36 bites kiterjesztett cimzest nem kapcsoltak be."

    Viszont elérhető az ntkrnlpa.exe valamint ntkrpamp.exe /PAE boot.ini optcióval. Nekem előőszőr a PAE 64 bites procin kezdett el működni, legalább is az XP telepítője ott kapcsolta először be automatikusan, pedig volt P3-asom is XP-vel.