3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • Hecker007
    #2810
    Én úgy csináltam hogy kimásoltam a szöveget jegyzettömbbe :D
    Amúgy működik nagyon jól, questelés közben 60-80 fpsem volt a tömöttebb helyeken, ahol kevesebb volt a player ott felment 120-ra és meg nem mozdult. Meg így legalább használja mind a 4 magot, alapból valamiért csak 1-et pörgetett 100%-on :/
  • LocalPatriot
    #2809
    Na ez nagyon jó hír, hogy van Sorcid, mert akkor kérdezhetek tőled majd a jövőben. :)
    Bár nem lehet egy könnyű kaszt, baromi sok skillje lesz. Lesz olyan, hogy egy skillt csak kis szinten kell használni, mert magasabb sziszinten kapok ugyan olyan skill-t, csak nagyobb erővel? Az alap támadás miért ennyire gyenge?:S
  • Fpocok
    #2808
    Köszi.
    Olvashatatlan a háttér miatt, de köszi :D Kipróbálom.
  • Marfy
    #2807
    Elején kicsit lassú, de 10 után beindul, mikor kicsit több skillt kapsz.
    Én egész jól elvagyok vele. Bár nincs összehasonlítási alapom, de szerintem egyáltalán nem lassú vele a questelés.
  • LocalPatriot
    #2806
    A Sorcerer classról mi a véleméynetek? Kezdtem egyet, de elég lassú vele az ölés. Magasabb szinten jobb lesz? Jó class?
  • Hecker007
    #2805
    Egy kisfinomhangolás a játékhoz.
    Nvidia kártyákhoz írták, de pl. a cpu magok számának megadása működik atinál is, meg kb minden amihez nincs odaírva hogy nv.
  • inter15
    #2804
    Én is ebben a cipőben járok . Valaki tudna segíteni esetleg ?
  • Dzsabba
    #2803
    Sziasztok.
    Még új vagyok és egy kis segítséget szeretnék kérni.Szeretném letölteni az eu szerverről.
    Le is jön a kliens a patch-eket is le ellenőrzi,de a letöltés már nem idul el. Azt írja,hogy No download error detected.
    Keresetem megoldást,de nem sikerült találni.

    A segítséget előre is köszönöm.
  • Timyron
    #2802
    Localpatriot:
    Mozzilával és Internet explorerel se jó. Nicket akarok választani és ahányszor rámegyek a Create-re kidob.. :/
  • LocalPatriot
    #2801
    Okok, most 27-es vagyok, hazamegyek megnézem.

    A quest: Eddig volt főküldetés. (Narancssárga)
    Ugye be kellett menni SM-be, és ott ölni a mobokat, ill. a boss-t megölni. Ezeket megcsináltuk tegnap pt-vel, majd vissza kellett menni Valeribe, vagy nem is tudom hirtelen, és ott egy talpig páncélba öltözött emberrel beszéltem, és azóta nincs main quest. Ki is írt valami olyasmit, hogy a Manor questek sikeresen készen vannak. Valami ilyesmit.
    Lényeg, hogy SM után, a main quest fülbe no data szöveg látszik...:S
  • Marfy
    #2800
    A glypheket a "K gomb" skillek lapon fogod látni, ha elérted a szintet, azt hiszem 25. A glyph vendortól megveszed a glypheket, haszálod a táskádban és akkor bekerülnek a glyph lapra. Ott lesznek pontok, amiket szét tudsz osztani. Ahogy léped a szinteket, úgy kapsz pontokat. Nem hiszem hogy érthető volt, de majd meglátod, nem bonyolult.

    Milyen quest, mit kellene csinálni?
  • Csokis
    #2799
    Igen, már tudom, mióta elolvastam a leírásokat a Variance oldalon (onna tudtam a skillekről is). Nagyon jó hely kezdőknek, az biztos!
  • LocalPatriot
    #2798
    A glyphe-t hogy lehet felhasználni? Hol látom, hogy hány van stb?

    Esetleg main quest-el kapcsban nem tudsz segíteni?
  • Marfy
    #2797
    Akkor csak duelre hívott, 6-on még nincs pvp, csak ha elhagytad a kezdő területet 11-12 szinten.
    Előre szólok akkor hogy 25? szinten bejönnek még a glyphek is.
  • Csokis
    #2796
    Áhh, még csak 6-os voltam, szóval nem volt végülis gond. Amúgy is, most már nagyjából kiismertem magam (eddig pl. nem tudtam, hogy a skilleket tanulni is kell ), tehát még jobb is, hogy új karit kezdek. Végül Fraya-n kezdtem.
  • Marfy
    #2795
    Szerintem csak szimplán duelezni akart, de amúgy igen a Balder az pvp szerver.
    Karaktert költöztetni szerintem még nem lehet, de terve van véve, persze csak rendes pénzért.
    Ha nem vagy magas szintű akkor érdemesebb újra kezdeni.
    PVE szerverek közül, tudtommal a Fraya és Veritas sok magyar van.
  • Csokis
    #2794
    Oké, már látom a szerver választónál, rögtön mellette írja. Igen, PvP-re mentem (Balder).
  • Csokis
    #2793
    Ma érdekes dolog történt a játékban. Egy másik játékos mellettem állt, és hirtelen feljött egy üzenet, hogy kihív és harcolni akar! Alt, majd elutasítottam. Ez azt jelenti, hogy egy PvP szerverre mentem?! Pedig én PvE-re akartam. Ezt írta valahol a szerver választó képernyőn? Mert akkor én nagyon nem láttam. Gondolom átvinni a karakterem már nem lehet PvE szerverre...
  • LocalPatriot
    #2792
    Próbáld másik böngészővel.
    A play-re kattintani csak akkor tudsz, ha előtte a Launcheren belül belépsz az accod-ba.

    Tegnap sikerült végre enchantolnom. +4-ig ment, kettőször faild lett.
    Most már kezd tiszta lenni ez az enchant, meg a + item, amit a fegyver, ill. az armor mellé lehet tenni. Olvastam a TERA hun oldalon, hogy fegyverhez, érdemes swift piros követ rakni, mert megnöveli a futási sebességet támadó pozícióban, de ilyet nem találtam. Melyik ez a kő?
    Az is fura, hogy túl lassú a Berserkerem, sokszor utol se érem a boss-t, és mikor nyomom a skillt, mire sebezne, már el is mozdul a mob. mit lehet tenni ez ellen, hogy gyorsabb legyek?

    Valamint, tegnap vége lett a főküldetésnek. Lvl 27 vagyok, és storyí quest ablakon belül azt írja, hogy no data. Az SM küldit mecsináltam végig. Utána Valika, beszéd, és eltűnt. Mitől lehet ez, lehet, hogy a lvl szintem kevés, 30 után lesz elérhető?
  • tomonor
    #2791
    Hmmm... Szal úgy hallottam, hogy a valentin promó EU-n csak 1 napig tartott
  • Timyron
    #2790
    Kérlek segitsetek!! Sziasztok!Egy kis segitséget szeretnék kérni! Mikor belépek az oldalon és akármire rámegyek egyböl vissza dob hogy lépjek be vagy regisztráljak. Még nick nevet se tudok választani mert kidob a felhasználomból. próbáltam Internet Explorer-el is meg újra regisztráltam de semmi eredmény. Meg nem tudom hogy ez az azért van-e mert nemtudtam nicket beirni de a játékba se enged szóval kattintok a play-re de nem indul el. Elöre is köszönöm a segitségeteket! üdv!
  • Csokis
    #2789
    Engem nem zavar. Ez van, a grafkártyám gariban.
  • Csokis
    #2788
    Bakker, arra nem gondoltam. Köszi!
  • BoneDragon
    #2787
    Ez a low grafika odavág, mintha teljesen más game lenne. Nem bírná a szemem olyan csúnya így. :D
  • MaRee
    #2786
    ALT-ot nyomd le és a kurzorral tudod húzgálni az UI elemeit a képernyőn.
  • Csokis
    #2785
    Dehogy húzom. Szóval ekkora balfaszok voltak, hogy egy ki/be kapcsolót tettek volna a játékba. Akár csak a Two Worlds 2-be. Ott pl. ez miatt nem is játszottam vele. Na mindegy, itt csak "esztétikai" hiba.
  • Fpocok
    #2784
    Húzd ki a gépből :D
  • Csokis
    #2783
    Ja, és az Xbox 360-as vezérlőt hogy a fenébe tudom eltüntetni? A beállításokban nem találtam ilyen opciót.
  • Csokis
    #2782
    Miért lógnak ki a feliratok oldalt?! Ha lejebb veszem az UI "nagyságát", akkor már nem, de szerintem attól nem kellene kilógni.

  • Lokker
    #2781
    A játékban található emerald és sapphire gemekből mit lehet előállítani? Érdemes brokerhez betenni vagy vendor?
  • Timyron
    #2780
    Sziasztok!Egy kis segitséget szeretnék kérni! Mikor belépek az oldalon és akármire rámegyek egyböl vissza dob hogy lépjek be vagy regisztráljak. Még nick nevet se tudok választani mert kidob a felhasználomból. próbáltam Internet Explorer-el is meg újra regisztráltam de semmi eredmény. Meg nem tudom hogy ez az azért van-e mert nemtudtam nicket beirni de a játékba se enged szóval kattintok a play-re de nem indul el. Elöre is köszönöm a segitségeteket! üdv!
  • Timyron
    #2779
    111
  • bersergirl
    #2778
    Enchantnál sohasem törik a cucc, maximum fail lesz.

    Köveket amiket berakhatsz a fegyverbe vagy armorba egy fajta bónusz. Hp/mp reg, hp növelés, plusz dmg ilyesmik.
  • LocalPatriot
    #2777
    Köszi a kari infót.
    Ám ami nem világos. Ha van egy itemem, azt inventoryban látom, hogy hány slotos, ergó hány követ lehet belerakni. Ilyenkor meg is jelenik a kis négyzetben. Na de most akkor ez nem enchantolásnak számít? Mibe más, ha alchestel együtt csinálom? És a harmadik négyzetbe azt a követ kell tenni amit az inventoryba a cucc melletti négyzetbe látok?

    Aztán, ez az enchant olyasmi mint Lineage 2-be? Hogy valameddig safe, tehát 100%, aztán valamennyi eséllyel törhet? itt meddig safe?
  • bersergirl
    #2776
    Szia!

    Igen.

    Végig tudsz fejlődni, sőt!! ha sokat instázol akkor questekkel se végzel és máris 60-on vagy. Szóval nem kell aggódni, hogy elfogynak a questek.

    Berserkert nagyon szeretik instában, már pedig azért mert metal armorja van (ugyanaz mint a tnak lancernak), továbbá hatalmas dmg-t képes bevinni. Viszont, ha nem szereted az olyan karaktert ami hatalmasat sebez de combatban lassú, és charge-olni kell a skilleket akkor az nem a te választásod. (Pvpben nagyon nehéz irányítani a berzit. Én nagyon szeretem Bersit én magam is az vagyok.

    Slayer inkább PVP karakter véleményem szerint, és valahogy úgy veszem ki LFG-ből és mindenből, hogy valamiért itt a FRAYA-n nem szeretnek instába slayerrel menni. (De ez az átlag vélemény, ha engem kérdezel sztem egy felgearezett slayer ütös lehet főleg dps-ben)

    Lehet enchantolni is. (Bizonyos itemekre írja , hogy enchantable. +12ig enchantolhatsz egy tárgyat.


    Ha lenyomod a T betüt akkor elő jön az enchant ablak. Középre kell mindig tenni azt az itemet amit szeretnél felfejleszteni. Ekkor megjelenik mellette jobb oldalt és bal oldalt egy egy újabb kis hely.
    Jobb oldali helyre egy feláldozni kivánt fegyver vagy armor esetében amrort kell tenni. (feláldozni kivánt tárgy item lvl (tierje) meg kell hogy egyezzen az enchantolni kivánt tárgyéval. Ergó tier 14-es enchantolsz akkor másiknak is annak kell lennie. Bal oldalra alchahestet kell tenni. (annyi alchahest kell ahányas a tiered. Ergó egy 14 tieres itemnél 14 db alcahest kell)

    1-6-ig sima alchahesttel kell (merchantnál vásárolható 10 ezüst/db áron)
    7-9-ig refined alchahest kell (speciality vendornál vásárolható 16goldért)
    10-12-ig pedig masterwork alchahest kell amit jelenleg instákban a bossok dobnak, továbbá strongboxból nyitható stb.

  • LocalPatriot
    #2775
    Köszi!
    Esetleg a #2765 -re lenne valami infód, vagy véleményed karival kapcsban?
  • bersergirl
    #2774
    Borkernél veheted, vagy pedig Lvl 58tól reputationből vehető ki.
  • bersergirl
    #2773
    Továbbá 1 bank fül helyett 4 lehet.

    Boltban nagyon kevés helyen kapható már a játék. Szóval aki meg akarja még venni az most lépjen:)
  • Marfy
    #2772
    Értem, köszi!

    Más, Vilkában láttam embereken ilyen nagy varázsló sapkát, azt honnan lehet megszerezni? Hasonló mint a Harry Potteryben volt, az a beszélő sipka.
  • LocalPatriot
    #2771
    Tehát ha boltba megveszem a játékot, akkor annyi az előny, hogy több karakterem lehet kettőnél?