3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • bersergirl
    #2770
    Ha magát a játékot veszed meg akkor Veterán rangod lesz, és kibővül a karakter slotod. Viszont, ha csak előfizetsz és Tera Clubbá válsz akkor nem bővül ki a karakter slotjaidnak a száma.

    (Cash shopból tudsz tera thalléért venni még több slotot)
  • nxs
    #2769
    XPs problémára megoldás :
    Bemész Tera\{PROGRAMDATA}\Tera\launcher\live és kitörlöd a 2 .patchmanifest kiterjesztésű filet. Ha ez megvan jobbklikk a tera ikonjára -> tulajdonságok -> kompatibilitás -> kompatibilis üzemmód -> Windows NT 4.0
    Ezzel a módszerrel megy viszont minden indítás előtt ki kell törölni azt a 2 filet.
  • Marfy
    #2768
    Ha előfizetek egy hónapra, akkor megnövekszik a karakterslot, illetve meg is marad a klubbtagság lejárta után is?

    Galasamer:
    Olvastam valamit hogy gond van az XP-vel, de már nem tudom hol...
    Cseréld le Win7-re, az XP már kiöregedett, haladni kell a korral. A Win7 is ugyan olyan jól fog futni, hanem jobban.
  • Galasamer
    #2767
    Van egy kis gondom a játékkal. Amíg fizetős volt addig minden jól működött.
    Amióta ingyenes lett azóta nem tudok játszani. Elsőre a telepítőlemezekről telepítettem a játékot ám a launcher sehogyan sem akart betölteni a patchelések után. Utána weboldalról letöltöttem a kliens a patchek is megvannak. Csakhogy amikor elindítom folyton lefagy a kliens. XPét használok a játék megjelenése óta és eddig nem is volt probléma vele. Ha valaki tud valamit erről a problémáról akkor írja meg, hogy most a egyedi probléma vagy sem
  • Csokis
    #2766
    Tegnap végre én is elkezdtem egy nőnemű szőke Slayer-rel. Eléggé kusza volt minden, de magamtól is rájöttem pár dologra a játékban. Viszont sok minden még homályos, zavaros, így elkezdtem olvasni Tera Hungary, és Variance oldalakon a cikkeket, leírásokat. Egész jó segítségek tényleg.

    Egy kérdésem lenne. Ha esetleg úgy döntök később, hogy megveszem a játékot, akkor automatikusan a Tera Club-ba fogok tartozni? A mostani F2P karakterem fogom tudni tovább használni/folytatni? Illetve mi a menete? A dobozban lévő kódot csak beírom a honlapon a profilomnál, és kész? Köszi!
  • LocalPatriot
    #2765
    Üdv!

    Olyan kérdésem lenne, hogy hányas szintig lehet questekből fejlődni? Gondolom nem lesznek küldik 60-ig? (60 a max szint?)
    Berserker szerintetek jó karakter, használható lesz nagyobb szinten? Azért kérdem mert eddig Slyer-t, meg a bersit próbáltam ki, de a Slayer nem jött be, ill. ha szerintetek nem jó kari, akkor kezdek új karit.
    Olyan kérdésem is lenne, hogy hogyan lehet enchantolni, ill. mire jó? Valami alchemist materialt már vettem, de mit kell tenni a 3-ik négyzetbe? Elvileg most vagyok annál a küldinél (LVL 25) de nem értem.
  • bersergirl
    #2764
    ingame rám írsz: bersergirl vagy Guilds on Server menü: és ott beírod a ekresőbe h pénz és van egy apply gomb arra katt és jön beveszünk:D
  • Marfy
    #2763
    Köszönöm a válaszod!
    Amúgy én nem tudtam mi ez a Pénz és Sárm (mert nem nézek TV-t), de most utánajártam és valami Barátok köztös izé, jó hogy egy részt nem láttam belőle soha, amire büszke is vagyok :D.
    Hol tudnék jelentkezni? Ingame is elég?
  • bersergirl
    #2762
    Jelenleg a klán 75% elmúlt 2napban beloggolt a 280főből. (alt karaktereket nem számolva)
    Egyszerre 40-60 játékos szokott lenni online-on esténként, teamspeaken 10-20 fő lazán megvan.

    Vannak játékosok akik, nem nézik jó szemmel hogy röpke idő alatt népszerű lett a klán. Erről nem tehetünk. Pénz és Sárm név miatt sokak anyáznak minket (miért keleltt a Berényiéket ide is behozni címszóval [érdekes módon sokak poénra veszik mint a klán nagyrésze]), mi guild vezetőség külön megkértünk minden guild tagot, hogy ne szólogassanak be senkinek. Jogtalanul érnek minket a csicskák és egyéb kifejezések bizonyos klán/ok tagjaitól.

    Azt is megkaptuk, hogy dedósok vagyunk 15 évesek.. Hát cáfolnám, átlagéletkor jóval 20 felett van, akárcska az enyém is. Sőt még van 35 éves tagunk is.

    Például egy eset tegnap: Egy adott klán személye tegnap Nexus közbe odajött és elkezdett minket ócsárolni ok nélkül (álltunk a karikkal), és ezek után még volt pofája könyörögni a healerünknek hogy healelje nehogy behaljon Nexus alatt.

    Mi nem keressük a feszkót, de mint fentebb leírtam sokaknak nem tetszik h rövid idő alatt, igen aktív és jó közösséget sikerült létrehoznunk.

    Van facebook oldalunk, ahol minden játékos folyamatosan aktuális hírekkel találkozhat a terából, illetve most még készülőben új honlapunk, ahol mindenről lesz cikk és leírás, hogyan és mit kezdj magaddal a terában, ha nem tudod hogyan is kezd a dolgokat.


    Guild promó videó akit érdekel: Pénz és Särm klán promó/toborzó
  • MaRee
    #2761
    Jellemző


  • Marfy
    #2760
    Mennyi az aktiv tagok száma? Illetve van szintmegkötés?
    Szombaton valaki nagyon szidta ezt a guildet a global chatet, elég alpári módon, szóval nem tudom mennyi lehet igaz.
  • bersergirl
    #2759
    Sziasztok!

    Ha esetleg van még olyan játékos aki a Frayan nem talált guildet és szeretne, szívesen látjuk őket a Pénz és Särm klánban. Aktív társaság, PVE és PVP egyaránt, illetve van teamspeak 3 is.
  • Fpocok
    #2758
    :D
  • Fec papa
    #2757
    Remélem azért kesztyűt nem akarsz vásárolni mert lehet nem lenne ekkore méretben. :D
  • Marfy
    #2756
    Mekkora dagad nyúl.
  • MaRee
    #2755
    PVE szerveren nincs outlaw pvp, ennyi. Nem tudsz és nem tudnak gankelni, csak gvg, duel meg battlegroundokon van lehetőség a pvp-re.
  • SirAlo
    #2754
    PVP es PVE szerver kozott mi a kulombseg? PVE szerveren nem lehet pvpzni ? Nekem univerzalis szerver lenne a jo ahol pvp es PVE is van
  • Fpocok
    #2753
    Új armor mindentől megvéd. Áthatolhatatlan :D

  • LocalPatriot
    #2752
    Én is ma kezdtem karit a Veritas szerveren. Eddig mindig beengedett egyből.
  • MaRee
    #2751
    Balderen még mediumos szerver tehát van rajta még hely bőven, magyarok is akadnak szép számmal. Magyarok és Insomnia nevű klánokat ismerem, összesen kb 150 taggal.
  • Fpocok
    #2750
    Korábban voltak gondok a bejutással... de ma már jó :D
  • SirAlo
    #2749
    Ertem, meik szerveren vannak tobb magyarok? hol induljak ?:)
  • MaRee
    #2748
    Lowos szervereken nem volt és nincs is gond a bejutással, ellenben rengeteg játékostárs van így is.
  • Fpocok
    #2747
    TB azt mondta rá, hogy "suprisingly, seriously FAIR". Tehát jó free szempontból... már ha bejut az ember :D
  • MaRee
    #2746
    Megéri, én eddig 30 szint alatt semmilyen korlátozással nem találkoztam, és elvileg később is bőven el lehet lenni ingyen, legalábbis is ezt mondták a játékban. Ez eddig a legjobb f2p modell amivel eddig játszottam.
  • SirAlo
    #2745
    Hello, mennyire korlatoztak le a jatekot a f2p bevezetessel ingyenes jatekosoknak ? Megeri ingyen jatszani ? Vagy fel lehet esetleg oldani a korlatokat majd jatekbeli penzel is?
  • Fpocok
    #2744
    Közben rájöttem, mi a gond. Nincs meg a recommended item levelem :DD Ezért nem tudok menni oda. Így nyomtam végig előbb akkor :D
  • Hell Girl #2743
    Mivel Fraya tele ... Veritas szerverre fogok menni.

    Enma Ai néven fogok futni priest-ként ha kellek majd. :P
  • Marfy
    #2742
    Minimap alatt van egy ikon arra rákattintasz, kiválasztod az instát és find group, ennyi :).
    Sorcererrel játszok, 9 percet ir, ami gyakorlatilag 30 perc...
  • Fpocok
    #2741
    Nem nagyon jöttem rá, hogy működik :D WOWban, meg TSWben egyből értettem, de itt valahogy nem akar. Vagy csak nincs senki ott, nem tudom?
    Amúgy csak beírtam lfg csatiba hogy: Healer LFG BoL és 5 sec múlva jött az inv
  • Marfy
    #2740
    LFG-vel voltál instában? Ha igen mennyit vártál?
  • Hell Girl #2739
    Már telepíti ... 1 hét és kész is lesz. :D

    Fraya vagy Veritas ? :P
  • Fpocok
    #2738
    Szerintem le kell szedni újra.

    TOMONOR: Lehet, hogy haverokkal és kis pinget akarnak/akarunk?


    Lenyomtam első instát, healeltem... nem volt nagy gond.
    Továbbra is keresem magyar guildemet Fraya-n.
  • tomonor
    #2737
    Nem értem miért menekültök az NA verziótól.
  • LocalPatriot
    #2736
    Köszi, meglesem ezt a kettőt akkor.
    Ám ha meghal a karakter, kell valamit csinálni? Úgy értem annó L2-be kellett valami tekercset elnyomni. D3-ba meg gyengülnek a cuccok. Itt jár valamivel a halál?
  • Hell Girl #2735
    Hmmmm ... ügyes vagyok akkor. :D

    Ide már beregeltem az okés eddig. :)

    Amit feltelepített azt töröljem akkor és ezt telepít ?
  • Fpocok
    #2734
    :D
    Szerintem te is beszoptad, mint én. Az elvileg az amcsi kliens. IDE kell regelni és INNEN kell lehúzni klienst :D
  • Hell Girl #2733
    Ahoj.
    Lehet ostoba kérdés de:
    Hol találom én a játékon belül (szerver választása) a Veritas stb szervereket ? Nekem ilyet nem ad be lehetőségnek hogy csatlakozhatok oda.

    Ami van : Celestial Hills / Ascension Valley / Tempest Reach / Valley of Titans / Lake Of Tears / Mount Tirannas

    Vmit én rontottam el vagy simán benézem a dolgokat ? Egyszerűen beregeltem és ennyi. Thx.
  • Fpocok
    #2732
    Frayan van magyar guild, ahol szeretnek pvezni? Kivel tudok beszélni? Kit kell leszopni? :D
  • nxs
    #2731
    Master Enigmatic Scroll-t kell nyomogatni az itemre ész nélkül aztán vagy beadja a masterworköt vagy nem.