105
  • pasi29uk
    #65
    "Állítom neked, hogy az itt jelenlévő sok tanulatlan gugliparaszt nagy többségben képes volt elvonatkoztatni..."

    Barátom te sem eszed bicskával a fagyit ha ilyen kijelentéseid vannak...
  • Dzsez
    #64
    "zzel a csillagász társadalom egészét is lehülyézed"

    Egy fenét! Bort isznak és vízet prédikálnak. Pontosan tudják, hogy nem tudható semmi sem biztosra a világ keletkezésével kapcsolatban. Olyan új elméletre lenne szükség, ami a leginkább feltételezhető állandóságot lenne képes megmagyarázni.

    "amíg nem vagy egy Stephen Hawking addig nincs jogod"

    Na-látod, egy ilyen mondatrész után ttéged is joggal lehet lehülyézni. Hát mit gondolsz hol vagy? Ez nem a Tudományos Akadémai rendes havi ülése Oxfordban. Ez vcsak egy sz@ros tudományos fórum, ahová soha még az életben nem írt tudós és valószínűleg nem is fog. Akkor te miről beszélsz ember?
  • Ackro
    #63
    Rendben van, nem én kezdtem a szemétkedést mellesleg. Akkor ha már az értelmezésnél tartunk, az én mondandóm lényege annyi, hogy miért vagy te olyan biztos abban, hogy nem a célnak legmegfelelőbb értelmezési technikát alkalmazzák? Ezzel a csillagász társadalom egészét is lehülyézed nem csak pár fórumozót márpedig amíg nem vagy egy Stephen Hawking addig nincs jogod -és még akkor sem lenne- lehülyézni egy kicsit nálad a témában kompetensebb arcokat.
  • Dzsez
    #62
    Szemétkedni tudsz csak, de értelmezni nem. Már leírtam és most megismétlem, hogy nem a jelfeldolgozás mikéntje, hanem annak értelmezése a lényeg. És abban még analóg módon gondolkodnak.

    Innentől pedig lesz@rom a témát.
  • Ackro
    #61
    a digitalizálás egy folyamat aminek során analóg jelekből diszkrét jelsorozatot kapunk. nem tudhatom, hogy a bivalybasznádi putriképzőben ahova te jártál mit tanítanak, de a digitalizálás ez.
    és még egyszer ilyen hangnemben nem beszélsz velem kis takony világos? ha nem tetszik valami ne gyere ide én normális hangnemben beszéltem veled és elvártam volna, hogy ha már olyan kurva okos vagy akkor ezt észre vedd és viszonozd.
  • hdo
    #60
    Hűha. hozzád is beszéltek?! Mesélj róla többeeet!
  • m minnifield
    #59
    amúgy meg én is hallottam a kozmikus hangokat, bebebeeeee.


    azt mondták, hogy normális vagyok.
  • m minnifield
    #58
    hagyd már, megzavarták a "hangok". valahogy be kell bizonyítania, hogy ő a legtanultabb az sg-n, és a többiek csak hangokat hallanak.én például sokat tanultam tőle, pl azt, hogy lánnyal ne vitatkozz, mert úgysincs igazad.
  • ge3lan
    #57
    Ez a cikk itt nem hanghullámokról szól erre mindenki rájött, de attól még keletkezhetnek hanghullámok (longitudinális hullámok az intersztelláris anyagban), Alfvén-hullámok, magnetoakusztikus hullámok stb. Most hiába okoskodsz, nem csak elektromágneses hullámok léteznek az ürben. Miért erőlted ezt a témát, ha ennyire nem megy neked? Foglalkozz origamival, forgalomszámlálással vagy pénzügyi tanácsadással, hátha abban sikered is lesz.
  • Garga Pitic #56
    Kedves exy1-indedi-Dzsez vagy akárki vagy!

    Erős a gyanúm, hogy a "hang" senkit nem vezetett félre. Ne ments meg senkit, aki nem kéri, ebben a lenéző, kioktató és irritáló stílusban meg főleg ne.
    Állítom neked, hogy az itt jelenlévő sok tanulatlan gugliparaszt nagy többségben képes volt elvonatkoztatni a címtől és nem kezd el fülelni az ég felé!

    Miért nem a cikk témájához szólsz hozzá, ha annyira fenemód tanult vagy?
    (A kérdőjel ellenére ez kérés)
  • Dzsez
    #55
    Csakhogy azok nem hanghullálok, hanem elektromágneses hullámok, amiknek egy része a látástartományunkba esik, más része meg nem. Egyszerűbb lenne hát "kép"-ként felfogni, mint hangként. Érted te ezt? Akkor miért nem ezt teszik? Mert így tudnak a költségvetésükre pénzt szerezni. Ezért. Nekünk viszont nem kellene bevenni ezeket a barom megvezetéseket. Mi lenne ha te is a sajját agyaddal gondolkodnál? Ha mindíg máséval gondolkodsz, akkor a sajátodat akár meg is sütheted!
  • Dzsez
    #54
    Okoska, nem a PC-miatti digitqlizálásról beszéltem, hanem a jelértelmezés algoritmusáról. Ahogyan ők dolgoznak, még egy közönséges GS?-telefon is megfejthetetlen kuszasáág nekik. Erről beszéltem. Meg a kábításról. Mi az hogy hang? Miért nem grafkusan ábrázolják? Megmondom: Mert a sok eke tanulatlan ezt a dumát veszi be legjobban. Nézz csak magadra. te is bevetted. Még nekem akarod elmagyarázni? Inkááb értenéd meg, hogy miről van szó egyáltalán. :-(((
  • Teppik Amon
    #53
    A világ 1ik legjobb filmje
  • pasi29uk
    #52
    Ez egy nagy ufófing. A szagában terjed a hangja... Annyira durván büdös, hogy nem tudjuk felfogni.
  • fradimail
    #51
    A Judi Foster is Hőjelvizsgáló?
  • HENCIG
    #50
    Úgylátom más is nézte a Judi Foster filmet....

    LOL:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • ge3lan
    #49
    A cikk címe hülyeség, de az űrben is terjedhetnek hanghullámok, ahol van közeg. Sőt, magnetoakusztikus hullámok is. Azt hiszem mindenkit meggyőztél, hogy nem értesz az asztrofizikához.
  • Ackro
    #48
    a digitalizálás az adat számítógépen történő ábrázolásához valamint az információ tömörítéséhez szükséges ahol erre nincs szükség (amit jelen esetben nem tudhatunk) ott miért is digitalizáljanak? a jelek tárolása és számítógépen történő feldolgozása, megjelenítése és továbbítása digitális formában történik. szóval nyugodtan alhatsz mert biztos, hogy nem csak analóg formában hallgatják ezeket a hallható hanggá konvertált rádió-jeleket tehát valószínüleg digitálisan is tárolják valamilyen veszteségmentes (esetleg Shannon tétele alapján digitalizált)formában is.
    de az is lehet, hogy nem jól értettem mire célzol azzal, hogy miért nem digitálisan hallgatják ezeket a jeleket.
  • Dzsez
    #47
    "ne nézd hülyének a másikat mert lejáratod magad"

    Nem nézek hülyének senkit csak azt aki hülye. Ez ennyire egyszerű.
  • Dzsez
    #46
    Szenzációhajhász cikk. Nem kell megmagyarázni semmit a második bekezésben. És sehol máshol sem. Nem kell baromságokat összehordani és akkor nem kell magyarázkodni sem.
  • blackgamer
    #45
    megelőztél
  • blackgamer
    #44
    lol, azt nem neked írtam hanem #37-re

    jó hogy nincs hangja, ezt szimbolikusan írta a szerző a címbe, írásban is említi hogy nincs hang

    ha nem érted a szójátékokat akkor bizony leakadsz olyanon hogy "hang az űrben"

    ne nézd hülyének a másikat mert lejáratod magad
  • Garga Pitic #43
    Te pedig már a címnél elakadtál? A cikk második bekezdése tisztázza, hogy a címbéli hang szimbolikusan értendő. Köszönjük ismét, Emese!
  • Dzsez
    #42
    Tovább értetlenkedsz? Már a hangnál leakadtál. Mi lenne ha olvasnál a témában? És nem ilyen újságirói kacsákat, hanem szakkönyveket.
  • Dzsez
    #41
    "ez hogy jön a kozmoszi hanghoz?"

    Butuska, a kozmosznak nincsen hangja. Ezt nem kell megértened. Egyszerűen vedd tudomásul, mert ez az igazság.
  • blackgamer
    #40
    analóg? digitális? mivan?
  • blackgamer
    #39
    ez hogy jön a kozmoszi hanghoz?
  • Dzsez
    #38
    Még a cikk címe is marhaság. Az űrben ugyanis nincsenek hangok. Egyébként pedig még mindig analóg halgatózás folyuik. Miért? Már régen digitálisan kommunikálunk mi emberek is. A katonai, titkosszolgálati ugró-frekvenciáról és a szoliton-technológiáról akkor még nem is beszéltem. Egy szenzációhajhász marhaság az egész.
  • RecoPhile
    #37
    Ha jól emlékszem akkor éppen, hogy a HírTv-ben a Célpont híradás reklamjában ilyet mondták, hogy "Lassan Amerika és a Izreal minősülnek terroristáknak" de nem biztos hogy pontosan így mondták... xD
  • hdo
    #36
    Nem? Akkor Irak mi volt? Bokor bácsi amúgyis pikkelt rájuk mert meg akarták anno ölni a faterját. Na mind1, ez már a múlté, reméljük Barack bácsinak nem gurult még el a gyógyszere.
  • xizor
    #35
    A háborusdi se arról szól hogy pár nagykutya unatkozik és kiakarja élni vágyait :)
  • fradimail
    #34
    Steiffertnek vajon mi a végzettsége? Képzett hőjelvizsgáló?
  • Nos
    #33
    Látszik a hozzászólásokon, hogy hétvége van :)
  • Tsol
    #32
    és a WC papírt se!
  • m minnifield
    #31
    akkor a törülközőjét ne feljtse otthon senki.
  • Lost Lont
    #30
    Vagy most kapjuk az üzenetet, hogy intergalaktikus sztrádát építenének a Föld pályáján át, úgyhogy hagyjuk el a bolygót.
  • y3ls0
    #29
    Csak nehezen indul ebben a hidegben.
  • Viet
    #28
    Halálcsillag újra akcióba lépett.
  • immovable
    #27
    :AS:D:AS:D:ASD
  • hdo
    #26
    Ja ... vagy lehet hogy valami ilyesfélét kaptunk hogy:

    Hali! Ne olvasd el! Ma blablabla .. blabla ... ha ezt nem küldöd tovább 10 ezred másodperc alatt hatvan intelligens civilizációnak, ma este szörnyű dolog fog történni veled! Beszippant egy fekete lyuk!