105
  • Thomas Von
    #105
    Biztos a ufókok.Ne menjetek a kukoricásba, menjetek víz közelbe és ne szórakozatok Zohannal!
  • gerogina
    #104
    http://www.mindentudas.hu/kollath/20050201kollath.html -hogy lehet hallani a csillagokat?
  • Chocho
    #103
    Abban az esetben terjedhet némi hang, amikor valami olyan közegbe ér egy lökéshullám, ahol gáz van. Ilyet találni az űrben is, még ha nem is sok az olyan sűrű pont...

    Amúgy azt, hogy lehurrognak, nem is igazán a hozzá nem értésednek, hanem a stílusodnak köszönheted, ami maga az ember, ugyebár.
  • warchief
    #102
    mcninja: Az ilyen idióták miatt röhelyes az egész krisnás baromság. Szóval szerinted a tudomány feleslegesen kidobott pénz? Orbitális nagy marha vagy, kisfiam!
  • jamborl
    #101
    Gratulalok!!!!
    100foloslegees hozzaszolas a cikkhez!

    ..es itt jon a 101-ik.
    Kerdes: Ha magyarorszagnak lenne "folos" penze urkutatasra inkabb az afrikai ehezoknek adjak?
    A haladas nem ott kezdodik hogy felsegitjuk az ehezoket, a raszorulokat a tobbseg szintjere.
    Sajnos a haladast a haboruk es az egoista kivancsisag motivalja.

    Nem lehet mindenkin segiteni.... es nem is kell.
  • Soundmaker
    #100
    #Szakazmus ON#
    Igenis költsék inkább erre a lóvét, hátha elősegíti a térhajtómű kifejlesztését, vagy a Csillagkapu létrehozását, hogy elhúzhassak erről a süllyedő hajóról
    #Szarkazmus OFF#
  • Soundmaker
    #99
    Én speciel úgy gondolom, hogy nyugodtan lehetne etetni pukkadásig az éhező gyerekeket, ha nem 300 tank 24 vadászgép 50 bombázó, 6000 katona kiképzésére menne a pénz, hogy a k*rva olajat megszerezze amcsika.

    Hidd el szerintem az tetemesebb összeg amit nyugodtan fordíthatnának ilyen kutatásra vagy az űrkutatásra...

    Nem ez a filléres tétel miatt pusztulnak el az éhezők, mint amit erre a kutatásra költenek..

    szerintem...
    szerinted?
  • n3whous3
    #98
    Akkor azt is tedd hozzá, hogy kb nincs is annyi termőföld, hogy mindenkit eltartsunk, de ilyeneket már nem tudsz, csak pofázni. Krisnások... lol
  • blackgamer
    #97
  • mcninja
    #96

    Én is szeretnék gratulálni az Sg.hu hírmagazinnak és a cikk szerzőjének, meg főleg a "tudós" társadalomnak, az efféle cuccokhoz... :)
    Végül is tényleg nagyon fontos kutatások ezek, hiszen nem is éhezik 1000000000 ember a földön, amire ezt a kidobott pénzt fordítani lehetne.
  • n3whous3
    #95
    Am nemtom mi a faszomat tudok elcsámcsogni meg olvasgatni ennyi szart, de kurvajó :D Engem érdekel...
  • n3whous3
    #94
    A jel hatszor erősebb, mint az univerzum összes ismert rádióforrásáé összesen, tehát az eredete pillanatnyilag rejtély.

    Fura, hogy eddig meg még a büdös életben nem fedezték fel. Arról nem szól a cikk, hogy esetleg mekkora területen jön ez a jel, valahol máshol említik? Ránézek indexre...
  • tamasmester
    #93
    Nos! Megint sikerült valamit találni, amibe jó sok pénzt lehet beleölni :) Amipersze nem baj, hisz valamire el kell költeni azt a sok felesleges lóvét. A lényeg, hogy ismét valami, ami jól megosztja a tudós társadalmat. Gratulálok !!!
  • droidka
    #92
    ''A zúgás a Tejúton túlról érkezik, forrása ismeretlen''

    Chuck Norris biztos pukizott egyet.
  • Ackro
    #91
    amúgy ja a seti pont ezt csinálja én megmondom őszintén keresgéltem a témában de semmi bizonyítékát nem találtam, hogy ezeket a rádióhullámokat nem (esetleg direkt nem) vizsgálják digitálisan. ha ismétlődő jelek vannak benne az az analógban is látszik lásd modemek (frekvenciamoduláció) ott is ha egy mikrofonnal felveszed és megnézed a jelet ismétlődő részeket figyelhetsz meg. nem értem egyáltalán azt amit te védessz annyira én nem a cikket védem, hanem amit te mondasz az értelmetlen számomra ezért próbálnálak a veszekedést picit félretéve rávezetni arra, hogy kérlek, sőt könyörgöm, mond el, hogy mire alapozod azt az alap feltevésedet, hogy analóg módszerekkel kutatják a csillagászok a világűr hangjait és ha ez így van akkor miért követnek el ezzel hibát?
    gondolom tisztában vagy vele, hogy értelmetlen a földi dekódolási módszereket alkalmazni, az ufók nem olvassák a földi RFC szabványok leírásait és nem nyílvános kulcsú asszimetrikus titkosítást használnak ennél több ötletem nincs, hogy mire gondolhatsz ráadásul mint mondtam az analóg és a digitális jel grafikus képe közt nincs különbség abban az értelemben amit én értek ki szavaidból.
  • ge3lan
    #90
    Dzsez, droidka stb emberek tipikus példái azoknak, akikről 1 hozzászólásuk után lejön, hogy nem értenek a témához, de 2 lépésben megcáfolnak bármit :D
  • Ackro
    #89
    Okoska - lekicsínylés
    mert a sok eke tanulatlan ezt a dumát veszi be legjobban. Nézz csak magadra. te is bevetted - lekicsínylés sértegetéssel
    Még nekem akarod elmagyarázni? - fenhéjázás
    Inkááb értenéd meg, hogy miről van szó egyáltalán - lekicsínylés

    hát csak sikerült, szóval mostmár tényleg kusé van picinyem!
    a te elzárkózó véleményedet meg magyarázd meg ész érvekkel és nem a cikk fikázásával. erre képtelen vagy tehát csak egy légből kapott marhaság amit mondassz.
    de legyen igazad ezek mind hülyék, és azon kacarásznak ráérős felhős napokon, hogy az általuk kiadott publikus cikkeken röhögnek, hogy hogy átbasszuk mi a tömeget ilyen bulvárhírekkel közben már otthon a gyereke másik univerzumba jár egy párhuzamos idősikon iskolába...
  • Tsol
    #88
    megyek fürödni, na jóccakát
  • Tsol
    #87
    amúgy mi lenne ha a cikkről is beszélgetnénk?
  • Tsol
    #86
    azt hiszem hogy ez nem elégítené ki perverz vágyaimat, ezért inkább nem cselekszem az általad leírt módszernek megfelelően
  • Tsol
    #85
    http://www.youtube.com/watch?v=9dNHiDRlpI0
  • Dzsez
    #84
    .....deklasssz! Nem tudnál láthatalan maradni örökre? Micsoda nagy dobás lenne. Senki nem tudná, hogy te vagy az aki nincsen sehol. Azé e zmégiscsak valami, -mi?
  • Dzsez
    #83
    "a véleményedet leírhatod akkor, ha nem ömlik belőle a gyűlölködés"

    Szerintem te nem vagy képes elkülöníteni az elzárkózó véleményt a gyűlülködéstől. Például téged hol és miben sértettelek meg? Veled hol és mikor gyűlölködtem? Tessék, idézd! De ha nem tudod alátámasztani amit írsz (márpedig nem fogod tudni), akkor nagy sz@rban vagy ember. Mert az Isten se mossa le rólad, hogy te egy kötekedő flótás vagy.

    Visszatérve a topik fő témájához: A cikk még mindig egy újságírói kacsa. Annak is egy elklatásn-gyönyörű példánya. nem kellene ezt védened. Különösen nem azzal, hogy rámszállsz és kötekedsz velem.
  • Tsol
    #82
    alattam látható a válasz a #79-es kérdésre: igen láthatatlan is tudok maradni!!!
  • Tsol
    #81
  • blackgamer
    #80
    tudtommal a SETI + Boinc programja (amit akár te is futtathatsz a gépeden), éppen a szabályosságot keresi az űrből fogott jelekből
  • Ackro
    #79
    előfordulhatna esetleg, hogy valamilyen módon alátámasztod azt amit írtál vagy keressek rá google-n 'a csillagászok ősi hibái amit csak laikusok vesznek észre' mondatra és olvassam el a rengeteg találat közül a 'miért nem használnak digitális értelmezési módszereket az univerzum hangjainak megismerésében ezek a hülye csillagászok' kezdetűeket?
    a véleményedet leírhatod akkor, ha nem ömlik belőle a gyűlölködés mert ezzel csak azt gondolom valami nem általunk okozott sérelmet próbáltál rajtunk levezetni.
  • Dzsez
    #78
    ...és mit tudsz még? Például láthatatlan is tudnál maradni?
  • Tsol
    #77
    hehe ez qrvajó
  • Tsol
    #76
    brutálnagy betűk
  • Dzsez
    #75
    Jó fej vagy, ez aztán a szellemes beírás! :-)
  • Tsol
    #74
    A Nemzetközi Űrállomásom...
  • Dzsez
    #73
    Persze, írd! De ne pont ide. Ez itt offtopik. Bár van itt annyi offtopik, hogy a tiéd még biztosan idefér...
  • Tsol
    #72
    .RÁJÖTTEM: Van élet a földön kívül, és azt is tudom hogy hol!
    Leírjam nektek??????????
  • Dzsez
    #71
    Szerintem igen. Lenne értelme. Plána, hogy egy szervezet pontosan erre van felállítva, erre kapja a költségvetését, vagy annak egy jelentős részét.

    Az más kérdés, hogy már régóta sejthető, fénysebességgel nem lehetséges kommunikálni a kozmoszban. Folyamatos haladással túl hosszú az út. Egy hírvivő futár azonban hypertéri ugrásokkal, vagy féreglyukban utazva szinte valós időben célba képes juttatni az információt.

    Ezek a szervezetek csak és kizárólag azért léteznek, hogy elfedjék a már a nácik által is használt térugró technológiát és annak természettudományos magyarázatát.

    Negálhatod ezt, de a valóság nem függ sem a te, sem az én véleményemtől. Nekem okom van rá, hogy ezt leírjam. Neked meg okdod lesz rá, hogy negáld. És minő véletlen, az olyanok mint te sohasem hozakodnak elő a negálásuk valóságos okával...
  • Tsol
    #70
    RÁJÖTTEM: Van élet a földön kívül, és azt is tudom hogy hol!
    Leírjam?
  • Garga Pitic #69
    Dzsez: Szerinted lenne értelme kódolt információt keresni a cikkbéli jelben?
  • Dzsez
    #68
    Aha, szóval ha a saját véleményét, az általa vélt igazságot leírja neked valaki, az fikázik és menjen a francba?
  • Garga Pitic #67
    Kövesd már végig azt a komoly hozzászólásfüzért, légy szíves, és értelmezd.
    Ha nem megy, írd meg következő értekezésed a kozmikus flatulenciákról.
    A lényege az volt, hogy nem rokonszenves, ahogy Dzsez alapból hülyének néz mindenkit. Néha persze igaza lehet.
  • Ackro
    #66
    sajnos attól még, hogy ez nem a tudományos akadémia rendes havi gyűlése még nem jelenti azt, hogy szabadon leugathatsz bárkit sőt ha neked ez csak egy szaros fórum és csak fikázni jársz ide, rohadtul nem vagyunk rád kíváncsiak, úgyhogy nyugodtan elhidegülhetünk egymástól nem kell ide beírkálni. pláne ha a témában semmivel sem vagy kompetensebb mint itt a fórumon az átlag.