142
boldogság, szabadság, élet
  • tigeroo
    #22
    voltak mind a két oldalon példák már a történelemben, kábé az athéni demokrácia óta.
    az miért több, miért tarstam többre azt az embert aki egész nap filozofálgat és osztja az észt? közben meg egy szöget nemtud beverni a falba.


    és mit érsz a szabadsággal, mit érsz az érzelmeiddel ha nincs egy barát vagy társ akivel megoszthasd?

    arra is rá lehet unni, és ha erre x év után döbbensz rá? maradsz az utcán?
  • kocsisgabor9999
    #21
    olvastam is meg meg is néztem filmen az Út a vadonba-t. :PPP
  • tigeroo
    #20
    vagy olvasta:D
  • MR ME
    #19
    "én inkább szeretnék saját házat és családot 30éves koromra, mintsem öreg koromra is bulizgatni meg "társasági" életet élni."

    és ezzel most mit akartál kifejezni? h inkább űlsz otthon beszűkült gondolkodással és éled az életed robotként csakhogy majd legyen egy családod akit látsz napi pár órát de akkor is hulla fáradt vagy?
  • MR ME
    #18
    látom te is láttad az "into the wild" c filmet :)
  • tigeroo
    #17
    jah hát persze, én kárpát medencében gondolkodom
  • kocsisgabor9999
    #16
    utazgatás: stoppal
    alkalmi munka: kajára futja
    szállások pl. tengerparton: szabadon sátorozás
  • kocsisgabor9999
    #15
    Pénz? Mihez?
  • tigeroo
    #14
    na ez jó topic:DDD

    az a baj papi, hogy ehhez is pénz kell:)
    régebben szerintem ez könyebben ment (ott elég volt ha volt egy módosabb szülő, ha nem nagyzoltál simán tudtál élni...)

    ma meg azért tanulni/dolgozni kell hogy legyen egzisztenciád, és az embereknek alig van idejük szórakozni, kikapcsolódni, családdal lenni stb...

    de ha most józanul belegondolsz...

    én inkább szeretnék saját házat és családot 30éves koromra, mintsem öreg koromra is bulizgatni meg "társasági" életet élni.
  • kocsisgabor9999
    #13
    Pontosan így van. Mindene megvan csak boldogsága nincs. Nincs igazi értelme az életének.
  • MR ME
    #12
    nem véletlenűl mondják azt h a pénz nem boldogít
    persze ők ezt nem fogják elhinni soha sem, pedig lelkileg egyre elszegényednek és a végén szinte kiégnek, hiszen azthiszi h megvan mindene, pénze, kocsija, de mégsincs semmije
  • kocsisgabor9999
    #11
    Pontosan, jól megfogalmaztad. De ők nem boldogok, csak egy ideig, óráig.
  • MR ME
    #10
    ők igen...és van aki így is boldog tud lenni...sajnos a rendszer mindig is elnyomta a "gondolkodókat", és ez egyre jobban jellemző is. elvakítják őket készakarva a valós gondolkodástól és belekényszerítik egy pénzközpontú világba ahol nem az a lényeg h mennyit tudsz hanem h mennyire vagy gazdag és mekkora a tv-d...
  • kocsisgabor9999
    #9
    De semmi izgalom, kaland nincs benne. Ezt nevezik életnek?
  • MR ME
    #8
    mert nem akarnak mással foglalkozni, könnyebb nekik így
  • kocsisgabor9999
    #7
    Már bocs, de ez így van sajnos.
  • kocsisgabor9999
    #6
    Kifog halni ez a topic, mert sokan élik az unalmas, kocka, TV előtt bambulós "életüket".
  • kocsisgabor9999
    #5
    Ez így van rendjén.
  • MR ME
    #4
    szvsz mindenki élje úgy az életét ahogy szte érdemes, ne hagyja befolyásolni túlságosan magát
    ki miben hisz, abban üdvözül
  • MR ME
    #3
    "A boldogság gyökere Anselm Grün szerint ez: "légy az, aki vagy, de ne forogj folyton saját éned körül. Ne csapd be magad. Fogadd el, hogy nem vagy hős, és ne fontoskodj. Dolgozz gyengeségeiden. De ne ragaszkodj hozzájuk. Engedd el őket. Fogadd el magadat kuszaságaiddal és ellentmondásaiddal együtt. Mert csak akkor jutsz tovább, ha el tudod viselni magadat. Csak akkor leszel emberi. Az tud másokhoz is jó lenni, aki önmagával irgalmas. "

    van benne vmi, érdekes olvasmány lehet, de nemtom biztos sokat lehet tanulni a könyvekből de én mindig a saját utamat jártam, persze sok könyvben találtam olyat ami hasznos lehet de mindig találtam olyat is ami sztem meg nem úgy van...
  • kocsisgabor9999
    #2
    Akit irritálnak topikjaim, kíméljen legyen szives.
  • kocsisgabor9999
    #1
    Először.
    Éljük boldogan az életünket, szarjunk a világra, az emberekre. Ki hogyan látja?