154
  • Laky
    #154
    Hát ezen majdnem besírtam.
  • Epikurosz
    #153
    Igen, most rájöttem én is, hogy 600 kapcsolat az kicsit sok lehet. :-)
  • dez
    #152
    Neked is sok: úgy többe kerül a leves (overhead), mint a hús (hasznos adat)... Korlátozd a kapcsolatok számát.
  • Epikurosz
    #151
    kipróbáltam, olyan, mint amit a neve mutat: cFos
    Semmire sem jó. Adott számú kapcsolat után bedobja a törülközőt, hogy neki ez sok.
  • rumkola
    #150
    használj cfos ill. cfosspeed-et
  • stemplar
    #149

    "A wikipedia úgy készül hogy beregisztrálom magam és írok, holnap pedig rám hivatkozol. Ettől függetlenül nem vitatom hogy átviteli sebességnél az valójában mondjuk 10,000,000 bit/s viszont ha én leszámolom, akkor normálisan számolom le, mert végeredményben digitálisan fogom felhasználni, annak alapja pedig a 2-es számrendszer, ahhoz pedig a váltószám az 1024. Tehát, ha az a feladat, mennyi időtartamig béreljünk egy bérelt vonalat hogy egy x TB fájl lejöjjön, akkor téged páros lábbal fognak kirúgni mert a vonal azelőtt megszakad hogy a fájl teljesen letöltődött volna."

    miért is rúgnák ki páros lábbal? nem azt állította, hogy a file méretek esetében 10-es alapon kell számolni, csak azt, hogy az adatátvitel esetében.
    na mindegy, azért látom utánanéztél, és ezért írtad, hogy nem vitatod, hogy adatátvitel esetében 10-es alapú a váltószám
  • dez
    #148
    Oszd el legalább 10-zel...
  • Epikurosz
    #147
    Szívesen!
    Oszt' jó legyél!
  • gybfefe
    #146
    Köszönjük Pipike!
  • Epikurosz
    #145
    De igen, állampolgári jogon!
    Személyi igazolványt is ad mindenkinek az állam, adjon netelérést is, mondjuk egyszeri kötelező illetékért. Utána az ügyintézés on-line menne csak.
    Gondoljatok bele: csak a szavazások, választások netre költöztetésével több tíz milliárd forintot spórolna meg a költségvetés. Több lenne a haszon, mint a kiadás! folytassam?
  • HUNRusty
    #144
    ingyen nem fog neked egyik telefonszolgaltato sem vonalat adni
  • pyrohun #143
    te inkább mennj és ezen gondolkozz még egy picit...
  • homeless
    #142
    Köszönjük Emese!
  • Epikurosz
    #141
    Na, valahol a 80. hsz-ig olvastam el, de MUSZÁJ LESZEK megint megmondani a tutit!!!

    Kedves Szolgáltatók!

    Van egy forradalmian új ajánlatom, de ezennel le is védem, és, ha a beleegyezésem nélkül megvalósítják, véresre perelem magukat!

    A lényeg: havi 500 MB adatforgalomig ingyen adom a legalább 3,6 Mbps sebességű netet.
    Aki csak e-mailezni akar, esetleg pár weblapot böngészni, annak ingyért van a net.

    Efelett a fel és letöltendő adatmennyiség korlátlan, de a kedves felhasználó arányosan fizet minden egyes GB után.
    Teszem azt 500 MB - 1 GB-ig: 1000 Ft
    Efölött minden 1 GB 500-250 Ft.

    Tehát, ha valaki 10 GB-ot forgat meg havonta, akkor 5000 forintot fizet, ha 30 GB-ot, akkor 15 ezer Ft-ot stb. Esetleg, lehet azt, hogy minél nagyobb az adatforgalom, annál olcsóbb 1 GB.

    Ilymódon, internetelérést lehetne biztosítani mindenkinek, a csóró e-mailezőnek, és a torrentezőnek is.
    Lehet torrentezni orrvérzésig, de arányosan többet kell fizetni érte.
    Nincs olyan, hogy korlátlan, meg átalány, meg anyám tyúkja.
  • dez
    #140
    Én is megvagyok nélküled, de sajnos néha beléd botlok, olyan hsz-re vagyok kénytelen reagálni, amit történetesen te írtál.

    Igen, a mérföldnél hozzáteszik, hogy tengeri, ha éppen arról van szó. De a MB-hoz, GB-hoz nem teszik hozzá, hanem hol 10-es, hol 2-es alapúan használják, és nem is kerül ki mindig melyik, ami egy káosz. Ez tarthatatlan állapot...

    Ha 2-es alapúan adod meg a számot, akkor a szabályozás szerint igenis kötelező lenne a KiB, MiB, GiB, stb. alak! Csak használható a K, M, G, stb. is, de szabályosan 10-es alapúan.

    Azért írtam a MS-ot, mert az újabb kiadású OS-ei is mind 2-es alapon használják a SI előtagokat, ami már helytelen. És persze sok program is így tesz, főleg a régebbiek, amiket nem fognak csak ezért átírni. De mint írtam, sok újabb programban beállítható a dolog. És az újabb Linuxokban is.
  • totya4
    #139
    El, mert nem bírod ki nélkülem, érdekes én megvagyok nélküled.

    "Jópár éve életbe lépett az a nemzetközi szabályozás, hogy a kilo, mega, giga, stb. előtagoknak a számtechben is az eredeti, 10-es alapú használata a szabályos"

    Ha elolvastad volna az utolsó sort amit írtam...ami
    "Ha nagyon akarod ennek az 1024x-es számolásnak is lenne saját hivatalos megnevezése, pl. KiB MiB GiB de nincs rákényszerítve senki, a mérföldnél is előtte elmondják hogy milyen fajta itt meg lehet tudni, már aki tudja."

    Ez egyben cáfolja azt is hogy az SI lenne informatikában a hivatalos, hiszen ha az lenne, nem lenne szükség KiB MiB marhaságokra, mivel úgyse "szabványos" :)

    "...Az egy dolog, hogy a MS nem akar erről tudomást venni"

    Az MS csak az operációs rendszert adja, a fájlkezelő programok egyike sem az MS-től van (kivéve a beépítettet) és ezek nem SI-t mutatnak, tehát nem az MS-en múlik hogy helyesen számol.
  • totya4
    #138
    A "válaszod" végképp megerősített abban hogy tökéletesen ostoba vagy :)
  • hdave82
    #137
    Sziasztok!

    UPC goldom van. Amikor kb. 2 hete sávszélt emeltek kb. 6 napig süvitett minden a nap minden órájában. Aztán valóban a érintett korlátozásos (déltöl éjfél) időszakban 10%-ra esett vissza főleg a feltöltési sebesség. Tegnap bekapcsoltam 1.8.1 Utorrentben ezt a véletlenszerü port minden inditáskor, titkositás és utána este felszaladt a sebesség. Ma majd este megnézem a grafikont hogy hogy teljesitett napközben. De akkor is pusztuljon a UPC.
  • HUNRusty
    #136
    nah delugeval mar megy rendesen piratebay udp-s trackere. linux alol tesztelve
  • dez
    #135
    Te csak menj vissza homokozni. :P
  • dez
    #134
    Szokásodhoz híven most is el fogsz küldeni az anyámba, de az a helyzet, hogy le vagy maradva, nem is kicsit. (Persze nem vagy egyedül.) Jópár éve életbe lépett az a nemzetközi szabályozás, hogy a kilo, mega, giga, stb. előtagoknak a számtechben is az eredeti, 10-es alapú használata a szabályos.

    A 2-es alapúak meg Ki, Mi, Gi, stb. Külföldön már évek óta így oktatják...

    Az egy dolog, hogy a MS nem akar erről tudomást venni, de pl. Linux alatt, vagy jópár programban (pl. Azureus) át lehet kapcsolni az i-s alakokra.

    Nekem is furcsa volt ez elsőre, főleg, hogy nem ma kezdtem az ipart, azonban jogos a dolog.
  • dez
    #133
    Ha valaki kilobbizta, akkor azok a telekommunikációs cégek, mert azok kicsit nagyobb súlycsoportban játszanak, mint a vinyógyártók.
  • Tocika
    #132
    Ez a vajon kiki olyan hülye , hogy ki sem lehet csúfolni...
  • pyrohun #131
    te elmebeteg vagy, kezeltesd megad.
  • Sanyix
    #130
    egyébként mi a fasz nem érthető ezen?

    akármi bit-nél 1000 (ezer) a váltószám.
    akármi byte-nál van 1024, és ez mindig is így volt!

    A vinyógyártók kitalálták hogy hogy lophatnak, azt szerintük legyen a byte-nál is 1000 a váltószám, mert azzal "könnyebb számolni" (többet lehet lopni).
    Aztán most elvileg 2 szabvány van, de szeretnének áttérni az 1000-re, mert úgy a több az kevesebb.
  • Sanyix
    #129
    "amelyeknek többszáz kbyte-tal kellene jönniük"

    ezt a baromságot... kellene jönniük. Nekem is kellene a bankszámlámra naponta 1 milliárt euronak jönni, de nemjön. Nabazeg.

    "és fognak is jönni, éjjel, hajnalban és kora reggel" Hát persze, mivel akkor van a legkisebb terhelése a hálózatnak az adott földrészen, tehát nem az üzleti, ipari stb forgalom terheli a rendszert. Meg éjszakára lehet maxra kapcsolni a cég szerverén sunyiban futtatott seedservert.

    Ezzel párhuzamosan le van szarva, hogy az ftp-n meg a http-n mennyivel jönnek a dolgok, mert általában jóva közelebb vannak ezek a végfelhasználóhoz, és mert lehet hogy semmi köze ahhoz az útvonalhoz, amin keresztül a torrent kapcsolatok nagy része jön.

    jajjaj nekem volt olyan hogy ftp-n meg http-n lassabban töltöttem mint torrenten? Na hogy? Nézz utána hogy működik a torrent, és az internet, és okosodjál... meg megnézhetsz néha egy bix statisztikát is.
  • Dj Faustus #128
    "A távközlés mióta elektronika?"
    Elektronikai alkatrészek (IC-k, LED-ek, kondenzátorok,...) vannak azokban a telefonokban, PBX-ekben, faxokban, vagy kerekesmókus?
    Ne térjünk el már a tárgytól!

    "A 10-es számrendszerrel senkinek sincs baja, viszont a számítógépek nem így számolnak, tehát náluk a 10-es számrendszer "idegen"."
    De az órajelnél (vagy például sávszélességnél) - amit Hz-ben szokás megadni - ugyancsak 1000-es a váltószám.
    Az órajel pedig szorosan összefügg az adatátvitellel.

    "A wikipedia úgy készül hogy beregisztrálom magam és írok, holnap pedig rám hivatkozol."
    De ott vannak megadva a külső források!
    Te egy releváns forrást sem adtál meg állításod bizonyítására; nem mutattál be egyetlenegy levezetést se. Így a veled való vita teljesen felesleges.
  • usererror
    #127
    Én is UPC-s vagyok. Talán furcsának tűnik, de nem akarok nappal max sávszéllel letölteni. Örülök annak, hogy az este beidőzített letöltéseim reggelre lent vannak. És valahogy azt sem szeretném, hogy a szomszédomnak át kelljen kopognia hozzám, hogy állítsam le egy kicsit a forgalmamat, mert telefonálni szeretne. Ezt valahogy nem venné be a gyomrom. Azt hiszem, hogy nem kell jogi passzusokkal, meg szerződésekkel dobálózni, mert van olyan is, hogy etika. Szerintem a torrentezők - beleértve magamat is - örüljenek annak, hogy van egy ilyen módszer, amivel 99%-ban illegális tartalmakhoz juthatnak hozzá, relatíve gyorsan, többnyire minden jogkövetkezmény nélkül. Ha meg a sebességgel van gond, akkor vegye meg a filmet, szoftvert. Ha meg nincsen rá pénze, akkor lopjon, de ne idézzen innen-onnan passzusokat és ne panaszkodjon.
  • totya4
    #126
    Hú de nehéz eset vagy.

    "A decimális (SI által használt) prefixumok az elektronikában, fizikában már régóta használatosak."

    Csupán arról van szó hogy ezek (mint majdnem minden és mindenki) 10-es számrendszert használnak, ezért a 10-es szorzó, viszont az informatika/digitális technika alapja a kettes számrendszer. Ez pedig onnan ered hogy alapvetően két állapot lehetséges 0 vagy 1. Hogy mint elektronikabuzi megértsd: vagy van áram abban a kurva vezetékben vagy nincs.

    "...És mivel az adatátvitel az elektronikából származtatható"

    A távközlés mióta elektronika?

    Attól hogy a tv-ben elektronika van attól azt elektronikának kell hívni tv helyett? :) Te anya! kapcsold be a szögletes, képet adó elektronikát is tartalmazó dobozt, jó?
    A repülőgépet esetleg elektronikának nevezzük, és pilóta nem is kell bele? Utasok se? Akkor minek is szálljon fel? Hogy csodálja önmagát az elektronika? És a repülő többi részével mi lesz, a gondos mechanikák, a precíz hajótest az jár pszichológushoz...?

    A szál dróton amin az adat megy, mégpedig elég hosszan khm... az sem elektronika, hanem ún. átviteli út/átviteli közeg. Az adatátvitel nem az elektronikából származtatható, hanem az adatátvitel megvalósításához elektronikára van szükség. Igy van értelme.

    "Nem a winchestergyártók lobbizták ki. A fizikából/elektronikából származik."

    Ez egy hatalmas csalás volt, ami miatt a mai napig szívnak/szívunk. A vinyógyártók azért folyamodtak ehhez az átveréshez hogy 1024 helyett 1000-el váltsanak, mert így látszólag nagyobb az eladott merevlemez mérete. Mivel azonban az operációs rendszerek korrekten számolnak, kiborult a bili. Azt kéne felfognod hogy minden rendszernek megvan a saját számítási rendszere/szokása/jellemzője, és nem szabad ráerőltetni egyiket a másikra. Mindegyik helyes a saját környezetében. De csak ott.

    Hogy egy példával megvilágítsam neked, te pl. beszélsz magyarul, és büszke vagy mondjuk a Magyarország történelmére. Van mondjuk egy NagyMagyarország zászlód amivel néha kiballagsz az utcára a haverokkal és énekled a himnuszt. Ezzel semmi baj nincs. Na most csináld meg ugyanezt Pozsonyban. ( ) Pedig csak a "közeg" a különbség.
    Másik példa, nem mindegy hogy a barátnődnek mondod hogy dugjunk vagy az utcán az első szembe jövő nőnek, pláne ha az mondjuk 80 éves. Pedig a saját közegében egyik példában szereplő sem tesz semmi rendkívülit.

    A 10-es számrendszerrel senkinek sincs baja, viszont a számítógépek nem így számolnak, tehát náluk a 10-es számrendszer "idegen".

    "10 Mbit/s Ethernet runs at 10,000,000 bit/s, not 10,485,760 bit/s."

    A wikipedia úgy készül hogy beregisztrálom magam és írok, holnap pedig rám hivatkozol. Ettől függetlenül nem vitatom hogy átviteli sebességnél az valójában mondjuk 10,000,000 bit/s viszont ha én leszámolom, akkor normálisan számolom le, mert végeredményben digitálisan fogom felhasználni, annak alapja pedig a 2-es számrendszer, ahhoz pedig a váltószám az 1024. Tehát, ha az a feladat, mennyi időtartamig béreljünk egy bérelt vonalat hogy egy x TB fájl lejöjjön, akkor téged páros lábbal fognak kirúgni mert a vonal azelőtt megszakad hogy a fájl teljesen letöltődött volna.

    Ugyanez van a DVD-nél is, az sem 4.7GB hanem csak 4.38GB.

    Ha nagyon akarod ennek az 1024x-es számolásnak is lenne saját hivatalos megnevezése, pl. KiB MiB GiB de nincs rákényszerítve senki, a mérföldnél is előtte elmondják hogy milyen fajta itt meg lehet tudni, már aki tudja.
  • Garfield
    #125
    viszont az ÁSZF szerint a minimum érték alá (amit most meg ne kérdezzetek úgyszintén , hogy 10 megabit max. esetében az mennyi) NEM csökkenhet , ha cigány-gyerekek hullanak az égből akkor se , mert különben lesz irgum-burgum, meg ejnye-bejnye, meg még talán dádá is ...

    Mielőtt még lemegyünk qrvára öntudatos fogyasztóba, ajánlott elolvasni nemcsak a számadatokat, hanem a garantált le- és feltöltési sebesség mérésére szolgáló módszert is...
  • Dj Faustus #124
    "Na az előző Dj Faustus -nak ment volna :) én pedig megtanulok lassan klikkelni , talán sikerül ez a motorikus funkció végre :) "
    Döntsd el végre mit akarsz....
    Olvasd el az általam belinkelt cikkeket. Mind azt bizonyítják, hogy az adatátviteli sebességnél a váltószám (kilo-,Mega-,Giga-) 1000. Ennek szimplán történelmi oka van - ami a Hertzre vezetődik vissza (lásd a PCI-os példámat).

    These prefixes, however, usually retain their powers-of-1000 meanings when used to describe either disk storage or rates of data transmission (bit rates): 10 Mbit/s Ethernet runs at 10,000,000 bit/s, not 10,485,760 bit/s.
    Forrás

    Légy oly szíves támaszd alá állításodat, mert senkitől nem láttam erre még példát.
  • p00h
    #123
    “A szolgáltató az Internet kiegészítő díjcsomag és a chello szolgáltatási csomagok tekintetében olyan hálózatkezelési rendszert alkalmaz, amely a szűkös kapacitású erőforrások – a szolgáltató hálózata biztonságának fenntartása és az előfizetők közössége érdekeinek elsődlegességén alapuló – hatékony kihasználását teszi lehetővé.”

    tessék ÁSZF... bele van írva... prioritásalapú szűrés, torrent csomagjait hátrasorolja, ennyi...

    "Viszont az utóbbi hetekben többen megkerestek bennünket, és minden felhasználó ugyanazokkal a problémákkal küzdött. Egyértelmű P2P forgalom korlátozás az UPC hálózatán. A problémát nem lehet lokálisnak venni, mert három különböző megyéből is érkeztek jelentések (Komárom-Esztergom, Pest és Fejér)."

    forrás: asva.infó, ha nekem nem hisztek, akkor nekik?!
    mit nem lehet ezen elhinni? szart sem ér a titkosítás mostmár, legalábbis itt Debrecenben biztosan az utóbbi 2-3 hétben...
  • greg971
    #122
    Na az előző Dj Faustus -nak ment volna :) én pedig megtanulok lassan klikkelni , talán sikerül ez a motorikus funkció végre :)
  • greg971
    #121
    Úristen .. te saját magadat vetted lapra , és adtad tanujelét a butaságodnak , és a szövegértelmezés hiányának , bár ezt betudjuk annak hogy szeretsz írni , szeretnél büszkélkedni vélt tudásoddal , de sajnos a környezeted félrevezetett . MOST szólok , hatalmas tudásbeli űr van még benned , vonulj félre , keresd meg a hiányosságokat és pótold .
  • greg971
    #120
    Emberek .. dobálóztok itt a 10 20 megabites kapcsolattal hogy : igenis arra fizettek elő , a szolgáltató köteles azt biztosítani ... elolvastátok egyáltalán a szerződést amit a szolgáltatóval kötöttetek ??????????
  • Dj Faustus #119
    "Valóban ez lett a szabvány, mert a winchestergyártók kilobbizták"
    Nem a winchestergyártók lobbizták ki. A fizikából/elektronikából származik.
    A decimális (SI által használt) prefixumok az elektronikában, fizikában már régóta használatosak. És mivel az adatátvitel az elektronikából származtatható, ahol órajelekkel operálnak (az órajelet meg Hz-ben és annak decimális prefixumaival jelölik), ezért használjuk az ezres váltószámot.

    Tessék utánaolvasni híradástechnikai szakkönyvekben.
  • totya4
    #118
    Nem tudsz olvasni? Honnan zuhantál ide? Írtam a szabvány nevét is amire hivatkozol :) A saját linkelésedet sem tudod elolvasni? :D

    Nyílt nap van valahol mi. Mi köze van a PCI busz sebességének mondjuk egy DSL adatátiveteli sebességhez? Azt hiszem megint kifogtam egy értelmi fogyatékost :)
  • WoodrowWilson
    #117
    Valóban ez lett a szabvány, mert a winchestergyártók kilobbizták, de rajtuk kívül senki sem 1000-rel számol, én még egy programot se láttam ami ne 1024-es átváltossokkal számolt volna. Bár lehet, hogy a netszolgáltatók is rászoktak erre.
  • Dj Faustus #116
    "te számolhatsz nyugodtan 1000-el, mi számolunk 1024-el,"
    Szabvány, olvass utána

    "hz-et meg ne emlegess a váltás okaként mert körberöhögnek."
    Például vegyük a PCI buszt: 33 MHz * 32 bit = 1056 Mbps vagyis 132 MByte/sec - nincs közötte semmi összefüggés, ááá nincs.
  • totya4
    #115
    A SI miatt van a merevlemezgyártók csalása is, te számolhatsz nyugodtan 1000-el, mi számolunk 1024-el, hz-et meg ne emlegess a váltás okaként mert körberöhögnek.