97
  • Pares
    #17
    Jah, és a Vsync kikapcsolása után az irányitással semmi gond nem volt.
  • Pares
    #16
    Hihetetlenül jó lett a game. ha nem jött volna ki a Fallout 3, akkor a szememben ez az év játéka. Persze még egy GTA IV is hátra van... De számomra ez 9,999 a 10-ből...
  • Kingfisher
    #15
    Egyszer már tényleg meg kéne néznem egy konzolt élőben is, mert akárhogy is nézem az Xbox controllert, képtelen vagyok elképzelni miként lehet vele az egér precizitásához hasonlóan célozni autoaim nélkül :)
  • Yv@n
    #14
    Akkor mégis mi volt a gáz? Hibátlanul reagált minden mozdulatra az egér, wasd-vel meg arra ment, amerre én akartam. Szóval tökéletesen lehetett célozni, lőni és mozogni, ezen kívül pedig más lényeges momentumra nem emlékszem a játékból, amihez az irányítás kötődött volna.
  • hodobaj
    #13
    Szerintem nem egy nagy szám a játék. Az elején még rémisztő meg izgalmas az de ugy a 5. chapternél már olyan szinten monotoná vált hogy mindenhol elkel meni 2 irányba aztán vissza a metróhoz aztán tovább menni.
    10/7 pont.
  • wedge31
    #12
    Dehogy volt ,totál gáz az irányitás de ez javitható volna csak hát van egy olyan érzésem hogy sose lesz rá patch és a köv rész is ilyen lesz.

    Persze ha jobb lenne az irányitás az már tul jó lenne nekünk pc-re
  • Yv@n
    #11
    Vsync off, és egér érzékenység kitolva maxra. Így hibátlan volt pc-n :)
    (Vsync sajnos mouselagot okoz)
  • Tinman #10
  • wedge31
    #9
    Nálam 10/8 a játék ,lehetne több is ha nem kúrják el ennyire az irányitást pc-re az hogy konzolon jó piszkosul nem vigasztal.
  • Yv@n
    #8
    "Nagyon kellene egy folytatás... "
    nem para. Lesz :)

    Amikor megnéztem a webes animált "képregényt" és az animációs filmet egyből arra gondoltam, hogy túl kidolgozott háttértörténetet kapott a játék ahhoz, hogy csak egy részes legyen. Utánaolvasva azt írják, hogy valóban több részesre tervezték.(Nyilván az nem garnatált, hogy Isaac-el megyünk tovább, de a világ még elég sok történetet elbír a hátán)
  • Tinman #7
    "Azonban akad itt is egy elég nagy baki, ugyanis a játék teljesen lineáris, alig vannak elágazások, tehát nem jelent nagy kihívást kitalálni, hogy merre is kell mennünk"

    Egy űrhajón, ahol éppen teszem azt a szellőztetőt kell bekapcsolni, merre akarsz menni? Vannak leágazások, ahol általában valami kis jutalom, vagy monszta várja a játékost és ha SOHA nem használod az irányadót, akkor sokszor szépen elmehetsz olyan irányok felé, amerre majd csak pár lépéssel később lenne dolgod.
    Pont annyira lineáris a helyszín miatt, amennyire kell!

    "A fejlesztők ezen a téren nem nagyon engedték szabadjára kreatív énjüket. A játék stílusától eltérően ezúttal nem áll majd rendelkezésünkre karabélyok egész sora. Isaac Clarke mérnöki vénáját használva kreál majd magának megfelelő gyilkolóeszközt."

    Dehogynem! A fegyverek egész ötletesek! Nem unod még a shotgun, golyószóró felállást? Azokhoz képest ebben a játékban abs. rendben vannak a fegyverek.
    Dehogy kreál magának eszközt ^^ Megtalálja a tervrajzot, feltölti a boltba, ami odaadja neki a kész fegyvert. A játék végigviteléhez -normál fokozaton- egy db módosítást sem muszáj a fegyvereken eszközölni!

    PC-n még talán soha nem volt ennyire jól összerakott játék! Nincs gyakorlatilag bug, gyengébb gépeken is jól megy, a grafika abs. korrekt, a fizika is rendben van, a hangulat és a DS univerzum sokkolóan jó!

    Rég játszottam ennyire minőségi cuccal, mint a DS.

    Nagyon kellene egy folytatás...
  • Rincewind
    #5
    Az ev legnagyobb meglepetese volt (iden talan csak a GTA IV volt jobb nala). Az egyetlen jatek, amit a maximalis 1000 G-re jatszottam ki XBox-on az osszes achievement bezsebelesevel.
  • NEXUS6
    #3
    Nagyon jó játék, az értékelés mondataival nem vagyok kibékülve, de a pozitív kicsengésével igen.

    Az inteligenciát illetően a szörnyek simán megkeresik a hozzánk vezető utat egy egy pályaszakaszon belül, elkerülik a csapdákat, akár felmásznak a falakra, és nem akadnak be oszlopok mögé folyamatosan menetelve (ahonnan aztán könnyedén leszedhetnénk őket 1-2 lövéssel), mint sajnos még manapság is tapasztalható a legtöbb játéknál. Ennél többet a sakkszimulátorokon kívül intelligenciában egyik programnál se nagyon várhatunk el, valójában a többi intelligensnek látszó viselkedés általában script, előre letárolt viselkedési szekvencia, ami bizonyos szituban bekapcsolódik.


    Még a pályák megtervezettségével tudnak operálni általában a tervezők, hogy hova mennyi szörnyet, ellenfelet raknak be amikor odaérünk. Ezt is nagyon jól megoldották az alkotók, azért túl vagyunk a doom3 szinte mindig a mögöttünk levő szekrényből előlépő szörnyeitől.

    A játékon persze könnyű szinten végig lehet rohanni 8 óra alatt is, de nehéz szinten már gyak minden szobát és szitut meg kell ismerni, mielőtt sikeresen letudjuk a szörnyek újabb hullámát. Egy-egy új helyzetet ész nélküli lövöldözéssel már csak a lőszer igen csak szűkös volta miatt sem leszünk képesek megoldani, ki kell sakkozni a legcélravezetőbb taktikát, ami bizony a legtöbbször más, mint az előzőek voltak.

    A fényhatások tekintetében a legkiválóbbak közé tartozik a progi és azért van 1-2 kifejezetten szép rész is. Pl amikor kitekintünk a fagyos, halott űrbe. Sajnos ezeket a részeket nem élvezhetjük sokáig a szűkös oxigénkeretünk miatt ugye.

    A váll mögüli perspektíva ismeretlensége, nos igen, ez egy jó kérdés. Kb aki eddigi életében passzánszozott, meg aknakeresőzött az meglepődik talán, de a wow-os kockák tömegei számára , viszont viszonylag könnyen szokható perspektíva azért xerintem.;)))

    Korszakalkotó vagy nem? Igen, sok tekintetben a Doom3 meg a Resident evil sorozat nyomdokain halad, másrészt azt a fílinget, amit pl az Event Horizon megtekintése során szívhattunk magunkba ez a játék adja vissza a legtökéletesebben. A játék sikere esetleg előre vetíti, hogy más is megpróbálkozik majd errefelé haladni, ami az alien meg predátorszerű lények általában agyatlan lemészárlására kihegyezett játékok mellett egy új irányzatot képviselhet.
  • AnarchoiD
    #2
    Imadtam ezt a jatekot (enis vegigmentem rajta boxon).. egeszen addig amig elnemkezdtem jatszani a fallout3-al .. sajnos ahoz kepest ez nudli (bar szep nudli az biztos) DS sztorija elegge sablonos (nekem a nagy scifi rajongonak) bezzeg az F3 .... szvsz az az ev jateka, es feltudott noni az elozo reszekhez
  • TheZsenyka
    #1
    Most excellent, mondhatni. Az egyik legjobb játék, amivel valaha játszottam. Amit egy lapon tudok említeni vele az talán a Biohazard 4. Tökéletes a játék. Boxon toltam végig, PC-n is belekóstoltam. Szuper hangulat. Nagyon jó játékajánlat mindenképpen.