97
  • Pares
    #57
    Na ezt birom nagyon... Mondjátok meg nekem, hogy egy zárt környezetben, mint egy űrhajón, hogyan lehet nem lineáris pályákat létrehozni. Ráadásul ahoz képest hogy hol játszódik, a pályák igen is változatosak. Megjárjuk az űrhajó külsejét is, a kolóniát is, ráadásul még egy botanikus kertben is látogatást teszünk. A pályák remekül ki vannak dolgozva, a grafika sem ronda, és azért nem kell mindennek next gennek lennie. Az hogy meg máshonnan szedték át az ötleteket. Istenem, de retardáltak itt egyesek. Úgy nem lehet játékot csinálni, hogy vmi fícsör ne létezne másik játékban is. Gondolkozzatok.
    Ez egy remek játék, a Fallout 3 mellett egyértelmű favorit az év játékára.
  • FeketeFény
    #56
    Ja még hozzátenném, hogy ilyen Doom feelinget még nem nyújtott semmi a Doom 1-2 óta :D Sztem remekmű!
  • FeketeFény
    #55
    Az év játéka gyerekek!! Akinek nem tetszik az megérdemli! 2x toltam végig legkeményebb fokozaton is!! Csak ajánlani tudom! SZámomra az év meglepetés játéka és vígan ver mindent. Az alább elhangzott negatív érvek gyengék.. játszátok max hangerőn, éjszaka, legkeményebb fokozaton telejes beleéléssel.. emgéri! Hajrá!
  • Rincewind
    #54
    Jobb, praktikusabb, hasznosabb? Ez mind egyeni szemlelet kerdese; kinek ez, kinek az. :)
  • fade2black
    #53
    játékhoz hozzászólva...
    -Grafikailag gyenge. Olyan 3-4éves Doom3 szint, egy 3éves Fary Cry ennél jóval jobb. Persze érthető X360, meg PS3on is el kell futnia... így aztán PCn egy öskövület 7800GTn is szépen fut.
    -Hangok nekem bejöttek.
    -Játékmenet olyan amilyen. Szörnyek scriptelve, játékmenet lineáris, nem kell ragoszni, story hát.. izlések pofonok.
    -Végszó: Számomra sajnos pont az lett gyenge benne ami ennek a müfajnak az erőssége kéne legyen a "Fear". Már elnézést ebben a stilusban az a game ahol az 5.pályán megunom és abbahagyom a gamet vmit 5pálya alatt "egyszer se estem le" a székörol ilyedtemben az kaki.

    hát kb ennyi.
  • fade2black
    #52
    Maradjunk annyiban, hogy nem véletlen játszanak az emberek ha lehet FPSt bill+egérrel és nem kontrolerrel... egér+bill után a kontroler fpsnél, stratégiánál igazi istenátka....
  • bitbandita
    #51
    Ott a pont...
  • Tinman #50
    Full HD? Konzolfícsör...
    Afelett szerinted nincs élet? :-D
  • Tiboy
    #49
    Teljes mértékben egyet értek veled, de azt hittem a kérdés az, hogy melyik a jobb:) (praktikusabb, hasznosabb)
  • Rincewind
    #48
    Miert gondolod, hogy konzolosoknak, csak konzoluk van? Szerinted mirol internetezunk? ;)

    Nekem peldaul van egy laptop-om (amin mellesleg meg futnanak is a mai jatekok mert egy eleg eros gep) de egyszeruen nincs igenyem ra, hogy azon jatszak. A szamitogep nalam megmarad szovegszerkesztesre, photoshopra, videoeditalasra, netezesre, etc--gyakorlatilag mindenre hasznalom csak jatekra nem. Arra ugyanis ott az xbox/ps2 es talan majd egyszer a ps3 is. Kenyelmesebb es nem kell honapokat (eveket) varni, mire egy-egy jatek megjelenik (ha egyaltalan megjelenik PC-re).

    Nem azt mondom, hogy ez az egyetlen jarhato ut, de nekem igy kenyelmes; ha jatszani akarok, akkor azt HD TV elott szeretem csinalni 7.1-es hangrendszerrel, a kanapen ulve/fekve, nem pedig a monitor elott gornyedve. Nem ertem, hogy a PC-seknek miert olyan nehez elfogadni, hogy a PC-n tul is van elet es ez egyeseknek meg praktikusabb is... :P
  • hitman090
    #47
    Hát szerintem ez a játék nagyon hangulatos amikor elkezdtem vele játszani érezhető volt,hogy ez is meg az is lopott.Mentem és az a filingem volt hogy ezt hol is láttam?.A kamerakezelés amikor először megláttam egyből tudtam hogy ezt bizony a Kane & Lynch: Dead Men című játékból lopták(aki játszott vele tudja miről beszélek) a készítők aztán meg ez a HL2 -ből megismert gravitácios tárgy emelgetés nem mintha ilyet nem látunk volna már vagy úgy kétmillió játékban.
    Ami nagyon nem tetszett hogy vissza térünk egy-egy pályára nem tudom hogy ez a készítők lustasága vagy hogy ez így lett kitalálva de nekem valahogy nem jött be ezt még lenyeltem de amikor mentem egy-egy pályán a mosdok nagyon ismerősek voltak a Silent Hill nevű játékból.
    És volt itt még jó néhány dolog ami szerintem ellett rontva PL:hogy a szörnyek ha meglátnak befutnak egy szellőzőbe és a hozzánk legközelebb lévő szellőzőn jönnek ki és már kb a harmadik fejezetben eléggé idegesítőnek találtam hogy mindig tudtam hogy mi? hogy? merre?

    Játszottam már nagyon sokfajta horror játékkal (Silent Hill,Resident Evil,Alone in the Dark) de szerintem egy ilyen játék mint a Dead Space nem érdemel egy közepesnél talán kicsivel jobbat én Kb: úgy 6/10 adnék rá!! jóindulattal
  • NEXUS6
    #46
    Nem warezolok, PS-em van, ezért mondom, hogy nem hiszem, hogy most ennek kéne eldönteni, hogy egy játék jó-e vagy nem.

    Amúgy igen, FullHD felbontásban nyomom!;D

    Amúgy min is vitatkozunk tulajdonképpen???
    LOL
  • Tiboy
    #45
    És a többi? Illetve az autós hasonlatomat nem támadja meg senki? Na, nehogy már igazam legyen:)
  • Tinman #44
    Netezni nagyon jó rajta ezt tanusíthatom!
    Az analóg kar teljesen olyan feeling, mintha touchpadet használnád.
  • Tiboy
    #43
    Azt kifelejtettem, hogy PSP-n vagy ilyesmin elég bonyolult lehet pl. diplomamunkát írni, netezni, illetve hasonló dolgok.
  • Tiboy
    #42
    Majd ha a handheld konzolokban ilyen proci fog ketyegni, akkor azokkal fogom összehasonlítani.
  • cateran
    #41
    Istentelenül hibás elgondolás...a laptoppal a handheld konzolokat hasonlítsd...logikádat követve asztali konzolok vs. asztali sz.gépek illetve laptopok vs handheld konzolok..(és hát desktopot sem szokás cipelgetni..)
  • Tiboy
    #40
    Még sose szóltam hozzá ehhez a témához,de eszembe jutott egy apróság. Az X-Boxod mikor fogod tudni a hónod alá csapni és átsétálni vele a szomszéd szobába, esetleg kinyitni buszon, vonaton, suliban egy kis játék kedvéért?:)
    Vagy egy általam kitalált hasonlat. Hiába jobban megy (tehát jobb) egy forma 1es autó, mint egy Audi vagy akár egy Trabant, ha csak azod van, a városban bizony gyalogolhatsz...
  • Tinman #39
    HD az mi?
    Ja, az a konzolos jelen? Errefelé egy picit több képpontban gondolkozunk
  • qwas
    #38
    Lehet nem mindíg a lopásból kellene kiindulni.
  • koschwarz
    #37
    szerintem se. van jó néhány "tévedés". nem lényegesek, de pont mutatja, hogy nem játszott vele (eleget).
  • Tetsuo
    #36
    LOL, mibe vagytok! :D
    Hat pont a konzolos tudja HDben nezni.. a PC-kijelzok tobbsege nem HD.. v vmit rosszul tudok? :?
  • Tinman #35
    Ja és 1920x1200-as extreme HD-ben toltuk le a gamezt és te?
  • Tinman #34
    Az jó, mert PC-n még lemezt sem kell írni...
    LOL a warezoddal együtt
  • TheZsenyka
    #33
    Igen, és szebb is jóval, mint a boxos (érthető módon). Az irányítást (bár nálam ez minden boxos játékra igaz) lehetetlen PC egér után megszokni, annyira pontatlan. De ez minden játékban így van. Tudom, hogy ott, ahol tízből ötször mellélövök, ott PC-n valszeg kilencszer találnék be. Egyébként a hangulat röffentes, az elején a "szaladj el gyorsan" rész (a parti megtámadásakor) kiábrándítóan ijjesztő volt :) No fegyver, és rohanj a nyakadban lévő szörnyek elől, elég zorkó. Éjjel elég szigorú játszani, bútorok/padló pattognak meg mittomén a hőtágulástól, eléggé szigorlat. Meg a rajtaütések is gusztustalanul váratlanok.

    Különösen tetszett a célbalövősdi, nagyon váratlanul ért a lehetőség (célbalövőpálya).

    A súlytalanság is nagyon ügyesen van megcsinálva benne, a falon/plafonon mászkálás pedig zseniális.

    Király holmi.
  • NEXUS6
    #32
    X-boxra 200Ft-ért megírod a lemezt! Nem hiszem, hogy ez a lényeg.
    LOL
  • Micsu
    #31
    ráadásul 3.000é nem 16é na lol e?
  • zola2000
    #30
    LOL, ez volt pcre is?!
  • Lynx_TWL
    #29
    a cikkíró nem játszott ezzel a játékkal
  • Alien!
    #28
    nálam abszolüt az év legnagyobb játéka...egyszerűen szenzációsan oldották meg ezt a Halálhajó/Aliens/Thing atmoszférát...Füst,fények,gőz,árnyékok,meg úgy az egész koncepció...A hang meg egy jobb 5.1 rendszerrel gyakorlatilag lealáz minden túlélőhorrort,de állítom,sok hollywoodi filmet is....vétek kihagyni..gratula a készítőknek...

  • bitbandita
    #27
    Én legalább 4x indítottam el és léptem ki belőle, annyira idegesített ez a váll fölötti nézet (ami a GOW-nál abszolút nem idegesített, talán azért mert itt rengeteget kitakar a karakter), meg az irányítás. Aztán csak nem hagyott nyugodni és nem bántam meg. Lehet hogy semmi új nincs benne, full lineáris, de akkora hangulata van... és csak ez számít.
  • Damarus30
    #26
    Aprópó viszont rendelkezik egy egyedi dologgal, az EIK-el, mikor a feladatokat vagy a tárgyakat akarjuk megnézni, akkor holografikusan kivetíti maga elé, az nagyon tetszett! :D
  • Damarus30
    #25
    Én végigjátszottam a játékot, és nagyon tetszett, főleg az utolsó fejezet izgalmasabb volt, voltak fordulópontok. Azonban a kamera állás tényleg az elején fura volt, de már a 2. fejezet után felse tűnt.
    A másik dolog amit ehhez a cikkhez fűznék, hogy ugyan miért kell azt irni hogy mindent koppintottak a játékban? Manapság már nagyon nehéz egyedi ötleteket kitalálni, és gondolom hogy a játék tervezők sem úgy készítették a játékot hogy most na akkor a half-life 2-ből vegyük ki ezt, a gears of war-ból meg amazt, és stb stb...
    Annak ellenére hogy nem tud olyan nagyon nagy új dolgot mutatni, a játék hangulata, története, stílusa nagyon ellett találva, nem biztos hogy egy több milliós játéknak kell lenni ahhoz hogy szórakoztató legyen, mint például ott az új need for speed, hiába híres a neve, maga a játék széria egyre csak rosszabb és rosszabb. Részemről ennyi, ez csak az én véleményem.
  • Frosty01
    #24
    hát ez a végén ez a hullapelyhes a downfallnak, kirázott a hideg. amugy nem rosz játék, de ez a vállfölötti irányítósdi kifejezetten idegőrlő
  • lamer the true
    #23
    A játék bár szép, de uncsi és borzasztóan rossz irányítani. 2-es alá.
  • Voltan
    #22
    Ez a játék számomra is az év egyik nagy meglepetése.
    Láttam anno a trailereket, és csak megvontam a vállam: "Na, még egy űrbéli lövölde, nem nagy szám." Aztán kipróbáltam, és az állam is leesett. Eszelősen jó hangulata van. Nem egyszer fogom végigvinni, az ziher.
  • Yv@n
    #21
    Ahhoz hasonlóan sehogy. Nyilván játszható úgy is, de egérrel kevésbé kapsz agyfaszt :)
  • moRtiZ
    #20
    A jatek nekem 10/10. A jatek rengeteg otletes dolgot vonultat fel, persze sokat lopott is, de elonyere. A HUD megoldasa szerintem dobbenetesen jo, a hangulat ISTENCSASZAR (Thing / Alien / Doom / Event Horizon) mestermuvek zsenialis osszegyurasa. Az AI-val nekem nem volt semmi problemam. Es amikor "meglep" egy leny, az valami frenetikus, nem is tudom miert nem esett rola egy mondat sem. A nezd a vallam ^^ engem is zavart egy kicsit, de hozza lehet szokni.

    Szamomra ez messze az ev jateka. Varom a folytatast.
  • Rincewind
    #19
    Jah es egyik altalam emlitett jatekban sincs auto aim!
  • Rincewind
    #18
    "...akárhogy is nézem az Xbox controllert, képtelen vagyok elképzelni miként lehet vele az egér precizitásához hasonlóan célozni autoaim nélkül"

    Azert nekem "valahogy" megis sikerult megcsinalnom a jatekot Impossible fokozaton, maximalis 48 achievement-el. Sot, a Halo 3 is siman lement Legendary-n, es a Gers of War 2 is igen jol megy Insane-en. Megszokas kerdese csak semmi mas.