1711
  • xodd
    #814
    Én személy szerint nagyon remélem, hogy nem lesz BG. Sok MMO-t megjártam és mindenhol azt vettem észre, hogy a bg-k miatt kihalnak az arénák, mert az emberek megelégednek azzal, hogy bemennek a bg-kre és össze-vissza nyomkodva a skill-eket megölnek pár embert mit sem törődve az objective-ekkel. Az arena-kba pedig ugyan az az X (kevés számú) ember jár és a végén megunják, hogy kevesen vannak illetve, hogy állandóan ugyan azokkal az emberekkel rakja őket össze a matchmaking. Szó mi szó a bg-ket casual-nak tartom és szerintem nem való egy ilyen kifejezetten arena-ra építő játékba, igenis tanulják meg az emberek használni a karaktereiket.
  • azriel
    #813
    Nekem is volt szerencsém nevezett "úriemberhez", minket AION-ban talált meg, és rendszeresen jött vissza téríteni, és éppen az aktuális preferált játékát isteníteni. Tenyérbemászó egy alak az biztos.
    Amúgy külföldi játékosokból is ismerek jó pár hasonló egyént (szintén személyi kultuszt épít ki, és kis istent játszik), úgyhogy nem lehet általánosítani. Szerencsére sok normális magyar és nem magyar játékos van, csak talán az arányok miatt tűnik hülyének a magyar (kevesebben játszanak és többet ismerünk). Mi is páran megyünk B&S-ra, úgyhogy remélem találkozunk majd (6 év után "kicsit" kezdem már unni az AIONt-t). Remélem a PvP hosszú távra le tud kötni, mert az eddigi MMO próbálkozások nem igazán nyerték el a tetszésünket (GW1 óta nincs igazán jó PvP-s game, GW2 meg nem lett az igazi, fél évet bírtunk) Nem rossz az Aion se, de itt rengeteg a random faktor, és nagyon gear függő az egész, és a legnagyobb baj, hogy meg van kötve naponta mennyit mehetsz PvP-ni.
    Az itteni party PvP-ről mit tudtok? Nem a 3v3-ra gondolok, hanem a BG-ra, ami állítólag lesz majd véglegesbe.
  • Zarache87
    #812
    Nyeremenyjatek


    Az uj ido pontal korrigalnam mi mikor lesz. Mert a Launch guide-ban levok egy resze mas mint ami a founder packoknal volt feltuntetve.

    Name Reservation: Január 11. Hétfő 19:00 - Január 14. Csütörtök 19:00

    Head Start: Január 15. Péntek 19:00 - Elvileg nem lesz leallas.

    Launch: Január 19. Kedd 06:00
  • Zarache87
    #811
    A karakter kinezetek nemtudom, hogy megmaradnak-e, de itt megtalalhatod C:\Users\x\Pictures\BnS\CharacterCustomize az x a te felhasznalo neved.

    alcca sajnos csak ennyi info van azon az oldalon :(

    Szavazás
    Persze a sorrend szavazasnkent mas kiveve az, hogy a windrest es ebon hall az elso ketto.
  • Vicodine
    #810
    Neked van valami kozdo az mmounionon "beativd" neven irkalo emberhez?:D
  • alcca
    #809
    A link alatt szereplő Fulmination klánról tud valaki valamit? Mennyien vannak? Kik ők? Van-e valami elérhetőségük?

    Mert tök jó, hogy embert keresnek, de eléggé karcsú az infó róluk
  • p2501
    #808
    Lehet hülye kérdés.... de ha letörlöm a CBT klienst akkor azért megmaradnak az elmentett karakter kinézetek? :/ Nincs kedvem újra produkálni azt, amibe már beleöltem 1-2 órát. :'D


  • Zarache87
    #807
    Hali NCsoft kiadott egy Launch Guide-ot.

    Itt felvannak sorolva a vegleges server nevek amik maradtak ugyan azok illetve az uj kliens link-je is ott lesz majd.
    Link
    Utoljára szerkesztette: Zarache87, 2016.01.05. 15:49:50
  • beati
    #806
    Miért is? :O
  • xodd
    #805
    Tudnál egy linket dobni a kliens témáról és a szerver nevekről?
    Előre is köszi!
  • Zarache87
    #804
    CBT kliens-t lehet torolni hivatalosan is mar. Uj klienst csinalnak a startra.
    A server neveknel egy egyszeru egyszavas nem-el reagalt az egyik illeto twitteren. Ezzel jol fel is bosszantva az embereket.
    Ugynezki a data server lehet marad NA-ban ami egyeseknek okozhat lag spike-ot a skill lekeresekor. (persze a character info,auction house,mail meg az osszes hasonlo ezen menne at.)

    Ja es a nevfoglalas 6 PM PST January 11th. ami nalunk Január 12. 3:00.

    Headstart January 15th 10AM PST to January 18th 10AM PST ami nalunk Január 15 19:00 - Január 18. 19:00. A leallás csak azert van megemlitve lehet lesznek problemak viszont ha nem akkor a headstart-os emberek gond nelkul jatszhatnak tovabb.

    Hivatalos start 12AM EST on January 19, 2016 ami nalunk elvileg Január 19. 06:00.
  • Vicodine
    #803
    akkor neked nem valo az mmozas:D
  • beati
    #802
    Jeee. :)

    Egyébként nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de én már várom nagyon a kezdést. Jó ideje várok már egy igazi, rendes mmo-ra, ami kikapcsol, jól lehet rajta szórakozni, nem untat és nem idegesítenek fel a benne lévő hibák-hiányosságok-hülyeségek.
  • Vicodine
    #801
    http://news.mmosite.com/content/2016-01-04/blade_and_soul_champion_of_2015_mmosite_readers_choice_event.shtml
  • Zarache87
    #800
    FM "annyira" nem, de a Warlock kapott nerfet mert ugye meg nem lett annyira a tobbihez igazitva. Hamarosan lessz majd megint patch mert az LBM PvE reszen lemarad (burst-ben nagy csak sustain dps-ben lemarad ez lesz orvosolva). Viszont jo tudni, hogy ennyire friss patch jon hozzank.
  • kalif
    #799
    Felületesen futottam végig, de jól sejtem, hogy a warlock és a force master skilljeit erősen nerfelték különösen a decemberi patchben ?
  • kalif
    #798
    Kösz
  • Zarache87
    #797
    A szeptemberi patch persze ahogy irtam lehet a decemberi-t is megkapjuk. Meg CBT--n se ezzel a verzioval jatszottunk.
  • kalif
    #796
    tudsz erről linket küldeni ? Mik változtak és hogyan ? A https://bnstree.com/ oldalon pl. melyik verzió van ? Kösz !
  • Zarache87
    #795
    Ugynezki a szeptemberi skill balance indulaskor mar benne lesz az EU/NA verzioban talan a decemberi is.
  • Vicodine
    #794
    Nem hinnem, hogy egy helyre kellene terelni az osszes magyart. Eloszor is a kulfoldi emberek kozt aranyaban nezve sokkal tobb a "joarc", ez koszonheto annak, hogy altalaban, foleg a nyugati orszagokbol sokkal ertelmesebben gondolkodo, nem annyira maguknakvalo tarsadalombol jonnek, igy tobb koztuk a normalis is, es jobban lehet veluk jatszani. Csak egy pl., itt van ez a borbas akos gyerek(b&s hungary furere), aki magakore gyujti az "alatvaloit", "mindenkinek segitek" cimszo alatt azt erti, hogy csak o tud mindent, masnak semmi koze a jatekhoz, amit o mond, az meg van mondva, akinek nem tetszik az ki van baszva azt annyi volt. Na pl az ilyen es ehhez hasonlo taploktol mentsen meg minket az eg, nem szivesen lennek vele egy szerveren, max azert hogy jol elkenjem a nagytudasu szajat azt kirohoghessem a hullajat:D Normalis emberekbol pedig mindig lesz utanpotlas, h magyar-e vagy sem, az mar mindegy, csak jofej legyen meg ertelmes, illetve lehessen vele "szorakozni", ami alatt azt ertem, hogy nagyon sokan annyira veresen komolyan vesznek 1-1 jatekot, hogy mar az szinte faj, ordibalnak, billentyuzetet verik stb stb..,mikozben elfelejtenek szorakozni, amire hivatott egy jatek. Szoval ez a dolog miatt ne aggodj, mindig lesz utanpotlas, mind1 melyik szerora megy vki
  • alcca
    #793
    Bocsi a spam-ért, de csak 5 perc áll a rendelkezésemre, hogy módosítsam az írásomat.


    Az a baj, hogyha a Windrest-et választjuk, akkor hetekig órákon keresztül csak sorban fogunk állni előfizetés ide vagy oda. Ha NC jól csinálja akkor bekorlátozza eleinte a szervereket karakter limitjét és csak a későbbiekben emeli meg, amikor már a többi szerver is hasonló terhelhetőségen lesz. Na már most ha valaki nem tud hetekig karakter kreállni, vagy nem tud esténként belépni át fognak menni másik szerverre, mivel játszani szeretnének. Ami azt eredményezi, hogy a klánok felbomlanak mert nem lesz elég emberük és nem lesz utánpótlás.

    Szóval ennek a fő EU szervernek a kijelölése jó nagy hülyeség. Főleg erre a szerverre vinni a magyar klánokat.
  • alcca
    #792
    Az a legnagyobb baj, hogy nincs magyar official oldal, ami egy helyre tudná terelni a magyar klánokat. Van egy olyan érzésem, hogy mindenki másik szerverre fog menni... Ákos makacs mint az öszvér, utolsó pillanatban fogja megmondani melyik szerverre akarja vinni majd a klánját, szóval nagyon alkalmazkodni se lehet hozzájuk.


    Akkor jelenleg 4 magyar klánról tudni, remélem, hogy legalább két klán egy szerverre fog majd menni, hogy legyen utánpótlás. Nem egy játékban lettek halottak a magyar klánok mert nem volt utánpótlásuk. Kicsi ország vagyunk kicsi játékos közösséggel, mégse tudunk meg lenni egymás mellett...
  • alcca
    #791
    Az a baj azzal az oldallal, hogy nincs fejlesztve, azoknak a klánoknak meg semmi elérhetőségük sincsen megadva
    Utoljára szerkesztette: alcca, 2015.12.29. 21:31:52
  • alcca
    #790
    Ebben a facebook csoportban is szerveződik egy magyar klán: Facebook csoport

    Ők a Starfall Crater nevű szervert választották
  • Zarache87
    #789
    Hali
    Van itt ketto is illetve mi is csinalunk egy clan-t egy nagyobb haverikorbol. Server-t meg senkise se tud, de ugynezki Windrest lesz a fo EU server ha csak nem adnak par uj nevet au EU servernek illetve a Soha server-t vissza :)
    Van igy harom lehetoseged is rajtad mulik, hogy hova mesz.
  • krisz073
    #788
    Sziasztok,

    Van már esetleg valami Magyar szerveződés a játékba?
  • Zarache87
    #787
    Par erdekes segito link a kezdoknek a nyito video alatt.


    BnS Wiki
    BnS Skill Tree
    BnS Craft Calculator
    Guide: Errors, installing, game-crash, delay
    Leveling Guide
    Animation Cancelling and other advanced techniques
    [How To] Make the game TRUE FullScreen.
    BnS Zone
    4 Blue Dungeon's
    Tomb of Exile's
    Hoongmoon Weapon evolve
    Accessories
    Gathering Item Locations
    BnS Craft/Gathering
    Psycat's Guide On Choosing Your Sub Professions Early Content and End Game
    Psycat's Pigsty & Ogong Duo
    [Cn]Comprehensive Guide To Pohwaran Dungeon


    Tanking Blackwyrm as KFM Guide

    Tanking Blackwyrm as KFM

    Tanking Blackwyrm as BM


    Gems:

    Well there are many variations for each gem color.

    Typically,
    Diamond (attack) : Gives x amount of attack stats (must have)
    Amethyst (lifesteal) : Damages x amount and heals you that x amount on crit (also must have)
    Ruby (crit) : Next 2 attacks always crit (randomly procs on attack) (nice to have)


    There are some other types you can use but they are not good as the ones above
    Amethyst (heal) : Just heals you x amount on crit (does not damage enemies)
    Ruby (additional dmg) : Damages x amount (randomly procs on attack)


    All other gem effects are kinda useless but some gems have stats (usually attack)
    So people use those to increase their damage.

    Majd persze kell sok masik is, de egyenlore a mostani contenthez ez eleg.
    Utoljára szerkesztette: Zarache87, 2015.12.28. 10:34:26
  • Zarache87
    #786
    Ha tiszta akkor mint nem ertettel eddig? Ez is most kb olyan mint hivtal meg kerestel hetvegen multkor es 0 nemfogadott hivas volt es Discordon se irtal ram. Igaz kesobb AFK-ba voltam, de ott is megkapom az uzeneteket Fincsi. Szerintem aljal le a piaval :D
  • Vicodine
    #785
    Ez tiszta, kovetkezo kerdes mar csak az, hogy neked mi nem tiszta? :D Te be vagy baszva vagy mi van veled more? :D
  • Zarache87
    #784
    #775-os kommentem onnet Fincsi xD Csak ahelyett, hogy elolvastad volna inkabb vitatkozni kezdtel velem.
    Kedvedert leirom az EU-t ide es a linket is hozza csapom neked.

    European Servers

    Ebon Hall
    Windrest
    Cardinal Gates
    Wild Springs
    Starfall Crater
    Hao District
    [DE] Frostgipfel
    [DE] Bambusdorf
    [DE] Windweide
    [FR] Dokumo
    [FR] Ogong
    [FR] Hogdonny

    Hivatalos forrás
  • Vicodine
    #783
    Ezzel szerintem mindenki tisztaban van...
    "Onnet, hogy a hivatalos server lista szerinte 6 INT es 3-3 FR/DE van irva 8 INT es 2-2 FR/DE helyett." Honnan veszed, h 8 int es 2-2 masiknak kellene lennie? Meg mindig nem vagom, honnan veszed a viszonyitasi alapokat? :D Persze ha belinkeled akkor az mas
  • Zarache87
    #782
    *Német ami másodlagos nyelv sohase beszeltek annyian mint az Angol-t xD Sot az Angol ami "elsodleges" nyelv nem a legtobbet beszelt nyelv a vilagon Fincsi. :P
  • Zarache87
    #781
    "Eloszor is, honnan veszed, hogy 2 extra fix nyelves server van 2 internationale szerver helyett?" Onnet, hogy a hivatalos server lista szerinte 6 INT es 3-3 FR/DE van irva 8 INT es 2-2 FR/DE helyett.

    "Nyilvan nem csinaltak felmereseket, hogy honnan logolnak be legtobben, nyilvan csak ugy vaktaba dontottek ezeknek a szervereknek a mennyisegerol, es hogy melyiken milyen nyelv legyen." Ha csinaltak volna felmerest akkor kevesebb lenne a fix nyelves server, nem vettek volna el Soha-t es -2 NA server lenne. Mert igen ezeket felrojjak nekik a forumon. Sot a marketplace servere se Texas-ban lenne akkor :P

    Német ami másodlagos nyelv sohase beszeltek annyian mint az Angol-t xD Sot az Angol ami "elsodleges" nyelv nem a legtobbet nyelv a vilagon Fincsi. :P

    Mondjuk Founder Pack-os emberek ugy is elobb jutnakbe igy nem erdekel, hogy kevesebb az INT server :P
  • Vicodine
    #780
    Eloszor is, honnan veszed, hogy 2 extra fix nyelves server van 2 internationale szerver helyett?:D Azert, mert a te meglatasod szerint ugy lenne a jobb?? :D Nyilvan nem csinaltak felmereseket, hogy honnan logolnak be legtobben, nyilvan csak ugy vaktaba dontottek ezeknek a szervereknek a mennyisegerol, es hogy melyiken milyen nyelv legyen :D Arrol nem is beszelve, hogy nemetet beszelnek annyian mint angolt...
  • Zarache87
    #779
    "Jobbnak talalom ezt a hozzaallast, hogy majd ha sok a szero inkabb mergelnek parat(nyilvan ennek lehetoseget is merlegelik), mint sem indulaskor oras sorok alljanak" Ennek mi koze ahhoz, hogy 2 extra fix nyelves server van 2 INT server helyett? Mert igy a terhelesen nem enyhitettek hiszen EU nagyreszet nem a Franciák vagy a Németek teszik ki. Fincsi ha nem erted mit irtam ne bofogjel oda :P

    Amugy kellemes karacsonyt mindenkinek.
  • Vicodine
    #778
    Akkor majd bezarjak azt annyi...Jobbnak talalom ezt a hozzaallast, hogy majd ha sok a szero inkabb mergelnek parat(nyilvan ennek lehetoseget is merlegelik), mint sem indulaskor oras sorok alljanak. Nem 1, nem 2 jatekbol menekultek mar hasonlo problemak miatt embertomegek el. Mondjuk en a betak alapjan olyan max 8-10 szerora tippeltem volna, de hat ezt igy nehez megitelni, mi a realis, hiszen ezt ok latjak csak, hogy mekkora az erdeklodes, mennyien akartak a betakra belogolni stb stb...Nem tartom valoszinunek, hogy ures szerokon kergeti majd magat par ember :D
  • Zarache87
    #777
    Szerintem folos 3-3 FR es DE server eleg lett volna 2-2 is boven. Igy mar tobb ember lesz ENG servereken es lesz pango FR vagy DE ahogy mindig szokott lenni. Mert sokan mennek azt INT serverekre inkabb.
    Utoljára szerkesztette: Zarache87, 2015.12.24. 14:28:18
  • alcca
    #776
    Jo sok szerverrel indítanak, legalább lesz mit bezárni. Eléggé nagy lehet az érdeklődés ha ennyi szervert inditanak. Remelem nem lesz nagy pofára esés.
  • Zarache87
    #775
    Server Names

    We would like to announce the server names that will be available at Head Start and launch! Be sure to pick your servers wisely as server transfers will not be available at launch.

    North American Servers

    Master Hong
    Iksanun
    Mushin
    Jiwan
    Poharan
    Yehara
    Hajoon
    Old Man Cho
    Soha
    Juwol


    European Servers

    Ebon Hall
    Windrest
    Cardinal Gates
    Wild Springs
    Starfall Crater
    Hao District
    [DE] Frostgipfel
    [DE] Bambusdorf
    [DE] Windweide
    [FR] Dokumo
    [FR] Ogong
    [FR] Hogdonny


    https://forums.bladeandsoul.com/forums/index.php?/topic/145234-happy-holidays-from-the-blade-soul-team/
    Utoljára szerkesztette: Zarache87, 2015.12.23. 23:30:34