99
  • Epikurosz
    #19
    A pedálokat szerintem azért tették be a tervezők, mert gondoltak az aksik nemvárt lemerülésére.
  • Epikurosz
    #18
    A fejlesztéseket támogatni kell!
    Csak tényleg legyen fejlesztés.
  • duke
    #17
    "A pedálos hajtással talán 200 watt energia termelhető, ami elég lehet a kiizzadt utasokat hűtő légkondicionáló energiaellátásához, de jelentéktelennek mondható az autó legalább 10 kilowattot igénylő meghajtásához."

    Nekem pont a pedalozas miatt tetszik a legjobban,zsenialis otletnek tartom,hogyha akarja az ember akkor akar onerobol is tudja mozgatni az autot,illetve hozzatud tenni egy kicsit.
  • jeti00
    #16
    inkább támogatni kéne a fejlesztéseket mint akadályozni.. a jó oldalát senki se látja :)
  • Epikurosz
    #15
    szerintem a lionokat el kell felejteni, a szuperkondiké a jövő.

    Napokban láttam a praktikerben egy fúró-csavarozót, gyorstöltési idő 90 másodperc. Megáll az ész!
  • Epikurosz
    #14
    Kéne! :-)
  • dez
    #13
    Hát nem tudom, de a Forma 1-es autók kabinja is szénszálas kompozit anyagokból van. Az alu-magnézium-titán ötvözet váz sem lehet olyan gyenge. (Épp az a kritika egyik része, hogy ezek drága dolgok.)

    Kár, hogy nem szerepel itt az autó súlya, pedig az is nagyon nem mindegy.

    Egyébként nem tudom, emlékszik-e itt valaki arra a hírre, hogy nemrég a Toshiba kifejlesztett egy vadi új típusú akkut, ami jóval hatékonyabb, mint a Li-Ion. És még olcsóbb is.
  • Epikurosz
    #12
    Érdekes, érdekes, de ez a 2000-es évek elejének szárnypróbálgatása, amire elkészül, már elavult lesz.
  • Benoke
    #11
    Nem értem mért kéne szidni. Egy kis innováció ráfér az országra. Max tanulmány autóként elrakják. Én inkább azon csodálkozom hogy ezt végig lehetett vinni Magyarországon! Ahol se a Tudományos akadémia nem támogat semmi féle inovációt inkább a sötét középkor felé döntené az országot, se az állami szerverk nem rugalmasak, se a média, se a magán emberek. Inkább Gratulálnék ahhoz hogy eljutott valahova ez a terv...
  • Akuma
    #10
    "Ez a jövő a 250 millió forint, főleg hazai, részben uniós pályázati támogatással "elkészült" Solo előtt is nyitva áll, feltéve persze, hogy képes lesz saját erejéből mozogni."

    Te jó ég, ennyiből én is simán összevágok egyet (jónéhányat ha birom erővel), igazhogy nem lesz ilyen lesimult a kasztnija, de működni fog.
  • Gerygrey
    #9
    Imádnám ezt az autót, ha sikerülne megvalósítani. Szép, olcsó, gazdaságos, MAGYAR, mi kell még? :)

    Törésbiztonság: városba, ahol max átlag 20-szal araszolsz vele, teljesen elfogadható a papírtrabi is. És ez legalább nem fogyaszt. A napi 2x15 kilométeres távot megtenni tökéletes.

    És ezt az ötelete még komolyan támogatták is.
    Igen, ahogy a Kis Vukot is támogatták, a "segíny kisebbsíget" pedig hónapról hónapra folyamatosan. A három közül ennek legalább van valami értelme is, ha sikerül megcsinálni. Bár tartok tőle hogy nem fog (vagy valami nagy külföldi gyártó bagóért megveszi a projektet és övé a dicsőség valamint a profit) de azért reménykedni még szabad.
  • Sir Quno Jedi
    #8
    Ezt a pedálozást nem tudom melyik hamvába halt mérnökpalánta találta ki, mivel ennél nagyobb ökörséget már nem lehet tenni egy AUTÓBA! Túl sokat nézték a Fintstones-t szvsz.
  • alippai
    #7
    Hát mitmondjak... van jobb...Tesla Roadster
    igaz a 10 millió forintos ár nem túl megnyerő :P
  • lokko
    #6
    ez termeli a sós vizet és az izzadságszagot
  • Toncsi47
    #5
    Szintén magyar, szintén villany :)
    [link]
  • vajon kiki
    #4
    a sós-vízzel működő autó jobban tetszett
  • Glutamin
    #3
    És ezt az ötelete még komolyan támogatták is.

    nem vitatom, hogy szükség van az innovációra, de egy ilyen -2 csillagos töréstesztű atóba én nem ültetném a családomat az biztos.

    Merjünk nagyot álmodni kategória.
  • Szefmester
    #2
    tetszik a kicsike, csak felejtsék el a pedált :)
  • teddybear
    #1
    Azonkívül amit itt már említettek, van még egy-két probléma. Pl. A döntött üvegek miatt a Nap erősen felmelegíti az utasteret, amelybe ezért légkondi is kell. Ha pedig pedálozni akar valaki, sokkal jobb választás a bicaj. Elképzelem, amint csapzottan, izzadtan előkászálódik a kocsiból egy juppi párocska az étterem előtt.