147
  • kerob
    #27
    Nem mindegy, hogy ellopom az autódat, vagy lemásolom!
    Zenét akkor lopok, ha nekem előbb megvan, mint ahogy a zenész kiad(hat)ná, én pedig előbb kiadom. Nemtudom, hogy lehet ezt összekeverni, látom a hatóság mennyire ért hozzá.
    Equilibrium RuleZ!
    Az előadóknak meg sikeres koncertezéseket kívánok!

  • Xmas76
    #26
    Annyira nem normálisok, hogy az már félelmetes. Nem az eszköz a bűn, hanem az, amire használják. A fájlcserélés nem egy bűnös dolog. Az a bűnös dolog, ha jogvédett tartalmakat terjesztenek/szereznek meg ingyen.

    Mellékesen megjegyezném, hogyha az üres adathordozókért kifizetjük az Artisjus-nak a plusz pénzt, akkor onnanstól elvileg minden letöltésünk legális, hisz előre fizettünk. Ha lopásnak minősül a letöltés, akkor minősüljön lopásnak az Artisjus pénzbehajtása is.

    Arra pedig a rendőröket kellene betanítani, hogy ne egy egész számítógépet foglaljanak le, hanem csak az adathordozókat. Elég abszurd, hogy elviszik a teljes gépházat.

    Egyébként én magam nem töltök le semmit, mivel nincs rá igényem. Viszont abszurd a gondolat, hogy a cég milliókat fizet az Artisjusnak a nyers DVD-ken keresztül, holott adatmentéseket helyezünk el rajta csak. A minimum az, hogy az ilyen felhasználásra vett DVD-n nem kellene ezt a pénzt behajtani. Finoman szólva is k*cs*gség...
  • Polemius
    #25
    A probléma az, hogy az amúgy legális dolgokat akarják betiltani, illegálissá tenni.
  • assdf
    #24
    "... és olyan kártérítési összegeket kell kiszabni, amelyek elrettentik az embereket a fájlcseréléstől."

    Ja vagy minimum azonnali főbelövés. Mert a gaz fáljcserélők miatt esik az USA dollár... De majd most, minden egyes embert akinek van internete megbüntetünk 1 millió dollárra és ismét szárnyalni fog az amerikai gazdaság.
    Igazából a multkoriban azon gondolkoztam hogyha igy haladnak tovább akkor lehet lassan az orosz "hagyományok" nem is tünnek majd annyira rossznak az amerikaival szemben.
  • Sanyix
    #23
    nobok, be kéne kapcsolni a torrent titkosítását is. Még mindig van egykét magyar torrentoldal, ahol E-betű nélkül csatlakozik a kliensem valakihez (mert nem kényszerítettre, hanem ha lehet titkosítsonra van állítva).
  • HUmanEmber41st
    #22
    Az européer szabadelvűek meg csak úgy csüngenek minden mondatukon, tapsolnak minden törvényüknek.
    Azért ezt nem értem, hiszen a rómaiak is annó cirkuszt és kenyeret követeltek. (Nekik volt eszük, nem munkát, kenyeret követeltek :D :D )
    Ha a világ ismeretlen(?) irányítói megadnák a népnek az ennivalót, meg a szórakozást, olyan boldog droidokat lehetne kitenyészteni, h mindenkit megvernének, aki gondolkodni merészelne.
  • gergobaby
    #21
    Addig nincs semmi bajom vele, hogy fellépnek az illegalitás ellen, ez Természetes, de ebből az lesz, hogy a nagy kacsák majd megmaradnak, a kis falusi embereket, akik asse tudják ki telepítette a gépüket, csak valahol megvették, jól megvágják, aztán 2 kezével dolgozó apuka mehet a börtönbe... Aki meg warez szerverből él, semmi baja nem lesz megint... A végén ott fogunk tartani, hogy kijönnek és letartóztatnak azért ( vagy apámat ) mert a WoW patch-et leszedtem múlt héten és volt benne beépített p2p... Gratulálok, a fentiek értelmiszintje most tükröződik!
  • Soundmaker
    #20
    Asszem lassan reroll internet2 .. vagy valami olyan hálózatra amit nem ezek a baromarcok vezényelnek...

    De amint elfogadják a törvényt az legyen az első hogy a törvény kitalálóinak családtagjait sittelik le először... Apuci, anyuci, hugica, bratyó is szépen vonuljon börtönbe ha már kitalálták ezt a sz*rt... Ha meg nem mennek... Akkor forradalom lesz belőle...

    Mi a megoldás.. törjék le a legálisan letölthető cuccok árát. Vagy építsék be a kárukat az internet árába.. kifizetek 1-2 -3 ezerrel többet havidíjra de ha már fizetek a net elérésért és használom is, akkor ne legyek már bűnöző mert letöltök egy zenét, filmet , játékot... Szóval kezdem unni ezt a sok szarrágó pénzleső idióta embert...
  • waterman
    #19
    az ilyesmikre azért biztos felhördülnének azok akiket érint. pár év és a mai filecserélő szolgáltatás kihal és a helyét átveszi egy sokkal durvább full titkosított valami, ami tunellinget valósít meg a töltő peer-ek közt és teljesen decentralizált. az ellen nem véd..
    ez a laptop átkutatása ez vicces. már korábban is kifejtettem hasonló cikknél, hogy az átlag user sem szeretné ha valaki beleturkálna a gépébe, pláne nem legálisan de az ő engedélye nélkül. szóval az átlag userből is paranoidokat csinálnak majd az ilyen mértékű tiltással. és az átlag user is fel tud telepíteni egy truecryptet a netes segédlet alapján. így aztán nem tudom mit fognak kitalálni, ha azt veszik észre, hogy a 200as winyóból 140giga unallocated a windóz szerint.. elkezdik a reptér mögött vascsővel verni a kedves átlagusert? kiköpi a jelszót, megtalálnak nála 25 empéhaármat és feljelentik lopásért plusz kap még másfél évet, mert titkosítani mert és akkor biztosan terrorista.
    ez már lerágott, de 1984.. elnézést ha nem szép dolog csak úgy "off" linkelgetni..
  • birdo #18
    Hmm. Mintha nem hallottam volna arról, hogy bezártak volna egyetlen egy filmgyárat is csak azért, mert nem a moziban néztük meg a filmjét, hanem otthon.
  • remark #17
    "A törvénytervezet nemcsak az USA-ban, de Európában is megnehezítené az internetes identitás elrejtésére irányuló lépéseket..."

    Ez a lenyeges pont. Nem a fajlcsereles ellen kuzdenek, hanem a totalis interenetes kontroll bevezetesen dolgoznak. A fajlcsereles csak egy jo ok, mint mikor a terrorizmusra hivatkozva fosztanak meg mas jogainktol.

    Es azon meg gondolom mar nem is csodalkozunk, hogy MEGINT TITKOLOZNAK, es semmirol nem lehet tudni semmit sem. Hol van mar az az ido amikor a kozvelemeny barmit is szamonkerhetett a vezetoitol? Manapsag mar azt se tudjuk hogy szemely szerint kik iranyitjak az orszagot, az EU-t, a vilagot.

    Ahelyett hogy a fajlcsereles kerdeset tarsadalmi vitara bocsajtanank, ugy ahogy minden mast is kellene de megsem teszik, par homalyba veszo alak a hatterben eldonti hogy mi fekete es mi feher. Senki se jogositja fel ezeket hogy helyettunk dontsenek.
  • Szemi90
    #16
    De melyik 5 millió menjen? Menjen az, amelyik amúgy sem dolgozik. :)
  • Reggaester
    #15
    Hogy néz majd ki a dutyiban, amikor az autótolvaj és a sorozatgyilkos cellatársad elmeséli miért ül, te megrökönyödve végighallgatod, aztán megkérdezik miért ülsz.

    -Erm, izé fiúk, letöltöttem...
    -
  • Amcir
    #14
    Najó a tervezet gyenge ponjai:
    1.: Nem minden fájlcseréléás illegális(pl.: jó sok linux egyik hivatalos letöltési módja)
    2.: Csak Hozzáférést tudnak beazonósitani embert nem és itt jön az ártatlanság vélelme.
    3.: Asszem az egyi jogvédő cég mondta valamikor hogy 50 százalék az illesgális szoftverhasználat Mo.-n. Akkor 5 millió ember mehet a dutyiba?
  • Teppik Amon
    #13
    Eladom a gépet aztán elmegyek remetének. Nattestvér meg bekaphassa. Erdőbe meg kirakok egy nagy f**k you feliratot kövekből a műholdaknak :p Áhh ez sem megoldás. Nem mintha warezolnák...persze nekem is van pár olyan sorozatom amit itthon sosem fognak (vagy csak évek múlva) bemutatni. De ez milyen máá? Elmehetnek ám valahova...nincs ezeknek jobb dolguk?
  • uberalles
    #12
    Minden lemezre titkosítást!
    Minden oldalra titkosítást!
    Minden torrent forgalomra titkosítást!
    Minden adatforgalomra titkosítást!
    Minden böngészéshez (!) titkosítást!
  • uberalles
    #11
    "a ... cionista szekta ... nem elégedne meg ennyivel, mivel szerinte szükség van a vámosok továbbképzésére is, hogy megtalálhassák a másolt tartalmakat..."

    Ámen

    ....Sok sikert kívánok nekik a további lúzerkedéshez ....

  • formatuq
    #10
    Az Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA) kerekasztal tagjai - köztük Japán, Ausztrália, Svájc, Marokkó, Mexikó

    kinat is vegyuk mar be kerem, meg taiwant is...


  • pepe003
    #9
    Anál intrúúúdert a sok juppi köcsög seggébe
  • Omega
    #8
    Az ilyen barmoknak kívánom, hogy lopják el az autóját, értékeit, mindenét, stb...
    Majd megtudja mi a különbség.
  • M0RN1NGST4R
    #7
    Kezdek félni nehogy reggel arra ébredjek, hogy dörömbölnek az ajtón, mert előző este mészároltam neten UT-ben. még a végén ezt is kitalálják, hogy aki megöli a másik virtuális karakterét, arra pont olyan büntetés vonatkozik, mintha valós személyt gyilkolt volna meg.
  • who am I 7
    #6
    "az ellopott filmeket, zenéket és szoftvereket pedig ugyanúgy kell kezelni, mintha valaki egy autót lopna el."

    Ezt komolyan gondolják, ezek a disznófejű BARMOK?Hogy ezek mindent megtehetnek gec...Legyen retorzió, de azért nehogy már egy autóval példálodzanak és pont ne az el lopásával...isten barmai.Titkosítás, ennyi.
  • kukacS3K
    #5
    elolvastam az első két bekezdést aztán most letekertem ide kurvaanyázni
    hát ezt nekik
  • Christophorus
    #4
    @Polemius: Az lesz, úgy látszik.
  • kicsibicska
    #3
    Hú, milyen meleg lesz itt mindjárt...
  • zola2000
    #2
    Úgy van!
  • Polemius
    #1
    Minden lemezre titkosítást!
    Minden oldalra titkosítást!
    Minden torrent forgalomra titkosítást!
    Minden adatforgalomra titkosítást!