147
  • pcboy01
    #147
    HD, DVD, Divx, Pc, Ps3, Xbox..... tölteni akarsz akkor jó helyen jársz!!!

    Íme egy oldal amely hibátlan.... 36.000GIGA tartalom, 100%-os crc fájlok, legolcsóbb sms díj, Napi frissités,

    itt jelennek meg elösször a legujabb filmek-játékok
    HANCOCK SZINKRONOSAN!!! már töltöhető és még rengetek finomság gyere és nézd meg!

    http://polar.smsforce.eu
  • Amcir
    #146
    Openoffice
  • Dömsödi
    #145
    Hasonlóan a software. Ha nincs anyagi haszonszerzés, akkor ne legyen bűn.
    Pl, egy irodában office-t használnak, az legyen eredeti, hiszen gyakorlatilag a cég pénzkereséséhez használják.
    Azonban ha pistike levelet ir borikának, akkor emiatt milyen haszontol esik el a software gyártója?
  • Dömsödi
    #144
    Lopás?
    Ha valaki letölt egy zenét, és meghallgatja az lopás???
    Ki tudja bizonyitani, hogy megvette e volna az eredeti lemezt?
    A kiadónak előadónak nem származott kára, mert fizikai eltulajdontás nem történt. Sőt, ha neadj isten tetszett a zene, akkor az illető elmegy az előadó koncertjére, stb...
    Véleményem szerint csak akkor beszélhetnénk lopásról, ha a letöltött anyaggal anyagi haszonszerzés történik.
    Pl letölt valaki vmit, és azt pénzért eladja. Vagy a letöltött zenét nyomja a discoban. Vagy egy letöltött zenére mutat be egy táncshowt, amiért belépőt szed...
  • balage187
    #143
    Egyebkent itt tenyleg az van, hogy a mai vilagban a p2p terjedesevel a kiadok el fognak tunni, ha semmi sem valtozik. Ezt szeretnek megakadalyozni. Sokkal egyszerubb, olcsobb es elonyosebb (fogyasztok szempontjabol foleg) neten terjeszteni pl. a zenet. Ehhez viszont nem kellenek kiadok, es ezt ok is latjak, ezert akarjak ezt az egeszet megakadolyzni minden aron szerintem.
  • Sanyix
    #142
    OMG ez hihetetlen, van aki jogosnak tartja a matricát... hát az ilyet csak elmebetegnek tudom nevezni.
  • Rena11
    #141
    olvasgatom itt a postokat és nem fér a fejembe hogyan lehet olyan ember a földkerekségen aki nem érti meg amit mondasz
  • Rena11
    #140
    de sajnállak
  • Amcir
    #139
    jönnek a napellemes laptopok
  • Amcir
    #138
    biztos jogvédő...
  • Amcir
    #137
    Ja ha irok egy programot, árulom, jogvédők annak illegális használata miatt beperelnek valakit akko nemélnek vissza a jogaimmal és nem akadályozzák azzal azén perelési lehetőségem(polgári perre gondolok)?
  • Amcir
    #136
    jó tehát te letöltesz egy mp3-mat ami 1000 foint erre fizess anyit amenyi usának a kölségvetése?
  • SimonTower
    #135
    Teljesen igazad van,de az Artisjus és a magukat "jogvédőknek" beállító cégeknek köze nincs a kiadókhoz, de a művészekhez/programozókhoz sem, csak a pénzt hajtják, véleményem szerint is jogtalanul(és még ők a jogVÉDŐK)

    Szerintem viszont sokkal fontosabb kérdés,hogy ez hova vezet.
    1. Komolyan büntethetővé teszik letöltéseket, és valami módon ellehetetlenítik a dolgot. Ezesetben aki eddig azért töltötte le, mert miért ne, az vagy meg fogja venni eredetiben, vagy nem ugye. Aki azért töltötte le, mert nem volt pénze az eredetire, az ezután sem fogja. Aki azért töltötte le, hogy kipróbálja, majd megvásárolja, az ezután semmiképpen nem fogja megvásárolni. Ráadásul az ingyenreklám,mint olyan is megszűnik. Összességében talán több kárt okoznak maguknak...

    A második verzió szerint a (netes) élet utat tör, és nem tudják megfogni a dolgot. Ezesetben véleményem szerint a kiadók kihalnak 10-20 éven belül,(még jó,hogy kapálóznak) mert a mai világban már nincs rájuk szükség. Ez magával viszi a jogvédőket is, maradnak a művészek/fogyasztók. Ekkor jöhet még be a képbe az,hogy a művész önmaga dobja piacra a terméket akár neten keresztül, és azt fogja a vásárló választani, amelyik jobb, ergo minőségbeli ugrás lesz, mert aki pl. szar zenét nyomat az tönkremegy. Most mi megy? Minden szart az orrunk alá tolnak a kiadók, és egy egy amcsi rnb "sztár" aki tegnap délután 2-kor alakított zenekart akkora gázsikat vesz fel, mint néhány évtizedes múlttal rendelkező igazi kedvenc.(újabb indok,hogy az emberek miért töltik inkább le, mert "valamit hallgatnia kell" de nem ér annyit a szemében,hogy megvegye. Nem tudom mi lesz ebből, de egyre nagyobb méreteket ölt a p2p, így lassan valamerre el kell dőlnie a dolognak.

    Legyetek oly szívesek, ne azon vitatkozzatok, hogy a jogvédők milyen jogon raknak matricát az üres adathrdozókra..baromira egyszerű, pénzt akarnak..fontosabb,hogy ez hova vezet.
  • who am I 7
    #134
    Akkor lehetne, ha megadnád az előadó nevét mindenképp, és mennyi számot stb. töltöttél le tőle.Ez populáris körökben, tök egyszerű dolog.De én inkább felveszem a kapcsolatot a producerrel, mintsem ilyen hájfejű hozzánemértő, vérszívó , tohonya banda kezébe adjak akár 1 producer nevet is
  • who am I 7
    #133
    Reménytelen ez a csaba én mondom.De nagyon okosnak gondolja magát
  • salsoul
    #132
    Egyébként miként osztják szét a kiadók és előadók közt igazságosan a beszedett jogdíjakat, mikor azt sem lehet tudni, hogy milyen jogvédett anyagok kerülnek a cd-kre, memóriakártyákra stb?
  • assdf
    #131
    A példád teljesen rossz. Az internet szolgáltató neked az árért cserébe bizonyos szolgáltatást nyujt. Lehet vitatkozni hogy kell-e az neked vagy nem, de mivel ő nyujta a szolgáltatást ő határozza meg az árát.

    NA de a cd-n lévő jogdijnak semmi köze a cd gyártójához. Sőt a forgalmazójához sem. A cd-n lévő jogdijat egy 3. fél szedi akinek semmi köze a cd minőségéhez, előállitásához vagy a cd-hez nyujtott szolgáltatásokért (pl garancia).

    Ők csak a pénzt szedik be a nagy semmiért.

    Ha már a upc-s példát hoztad a dolog a következőképp nézne ki:
    bemész a upc-hez közlöd hogy neked kell internet csomag menyniért van.
    Erre a upc közölné veled, hogy ők 3000 ft/hó dijért adnának neked csomagot de sajnos az idén a bortermelők egyesülete veszteséget könyvelt el, és mivel "bizonyitott" tény hogy aki internetezik az kevesebb bort iszik, ezért erre rájön 2000 ft jogdij a bortermelők egyesületétől hogy fedezzék az ő "kárukat".
    De ez még nem minden, mivel idén a pékek egyesülete is veszteséggel zárt, es "nyilvánvaló" hogy internetezés közben az emberek kevesebbet esznek az emberek és ezért nekik az internet miatt káruk lett, ezért további 2000 ft jogdij terheli az internet csomagokat.
    Igy most az eredeti 3000 ft helyett sajnos csak 7000 ft-rt tudják adni, de jó lesz ha még ma megkötöd a szerződést, mivel már a horgászok egyesülete is jelezte hogy idén káruk lett (tudniillik az internet miatt kevesebben mentek horgászni mert helyette játszottak) és a kutyatenyésztők egyesülete is újabb 2-2000 ft jogdijra nyujtott be követelést hogy fedezzék a kárukat, ami abból fakad hogy az emberek kutya vásárlása helyett inkább interneteznek...

    Na most ha ebből a példából sem fogod fel hogy miért értelmetlen a jogdij és hogy miért nevezem én a jogvédőket maffiának a jogdijat meg védelmi pénznek, akkor rajtad már a legjobb orvosok sem tudnak segiteni, menthetetlen vagy.
    Remélem azért a többi forumozó megérteni mire akartam utalni.
  • Csaba42
    #130
    Érted: állítólag 20e Ft alatt csak szabálysértés, de ha egy 7990 Ft-os szoftver lewarezolás amiatt megbüntetnek, az nem csak a fenti büntetési kategóriát fogja kimeríteni. A helyzet orvoslása: áramot kikapcsolni!!!
  • Csaba42
    #129
    Oks, akkor a te szavaiddal élve: holnap bemegyek az UPC-hez, és megmondom nekik, hogy mivel nem szoktam nézni az X-Y-Z-A-Q-W-J csatornákat, azokat vegyék ki a csomagomból, mert nem fogok értük fizetni, jogtalanul fizettetik meg velem a csomag teljes árát. De ha már ott vagyok, akkor a Chelloért fizetett árból is szeretnék lefaragni, mert csak néhány weboldalt látogatok. Sőt! Veszek egy új kocsit, ami 240 km/h-s sebességre képes, de mivel úgysem fogok 160 km/h sebesség fölé menni vele, így az eredeti ár töredékért viszem el a kocsit. És ha nem fog tetszeni egy megvásárolt regény, akkor az árának azon X %-át vissza fogom követelni (méghozzá jogosan!), amennyi százalékot a teljes oldalszámból nem olvastam ki. Mivel a vásárolt csokinál a papírt nem eszem meg, hanem kidobom a kukába, ezért felháborítónak tartanám azt, ha teljes áron kellene megvennem. Majd minden esetben rád fogok hivatkozni, bár ezekhez kéne némi toll a hátamra is. Ébredj már fel! Ha ennyire zavar téged minden, akkor el sem tudom képzelni, hogy tudsz megélni.

    Persze, a kulturált ember lófasszal beszél. Grat. ehhez a kultúrához. Ha neked a lenti érvek és a fenti példák egyenlőek a csakkal, akkor fogadd őszinte részvétem, és háborodj fel nyugodtan a matricák miatt, mikor pl. matrica nélküli DVD-t veszel.
  • salsoul
    #128
    A lényeg nem a helyzet orvosolása hanem lehető legtöbb büntetés kiszabása.
    Ami minimum milliószorosa az okozott kárnak...
  • assdf
    #127
    Igy elnézve a kommented én sajnállak téged...
    Egyrészt az hogy a memória kártya milye szolgáltatás nyujt meg hogy jogdij van rajta annak semmi köze egymáshoz. Érdekes, Amcir megértette hogy mire gondolok te meg... lehet az értelmi szinted még nem éri el a kellőt...

    "az emberek 99%-a illegális adatok tárolására használja a vásárolt adathordozót."
    Erről valami bizonyitott statisztika? Ilyen számokat én is tudok hasraütésszerüen mondani. Nekem valami hiteles felmérés kellene erről, mert amig ez nincs addig ez olyan mint hogy én vagyok elvis presley.

    Arról nem beszélve hogyha mondjuk az emberek 20% követ el büncselekményt életében, akkor fel vagyunk jogositva arra hogy hasraütésszerüen az emberek 20%-át börtönbe csukjuk függetlenül attól hogy követett-e el valamit vagy nem?
    Én úgy látom hogy egy jogállamban megkeresik azt a 20%-ot, bebizonyitják róla hogy büncselekményt követett és ez alapján szabják ki a büntetést. A jogvédő maffia viszont nem csinál semmi ilyet hanem mindenkit megbüntet az alapján hogy vannak akik büncselekményt követnek el...

    Most vagy én vagyok a hülye vagy te nem érzed az ellentmondást vagy a tükör görbe...

    ui: egyébként szivesen venném ha mellőznéd a személyeskedést (vagy legalábbis a durva formáját), ezt már egy másik srácnak is irtam egy másik topciban, hogy nem értem azt hogyha bebizonyitom valamiről hogy nettó hülyeség amit irt, akkor jön az anyázás...
    Kúltúrember érvekkel és tényekkel vitatkozik, nem hasraütött számokkal meg azzal hogy azért mert "csak"...
  • Amcir
    #126
    Arrra gondol hogy a artijus mit nyújt.
  • Csaba42
    #125
    Arra mondtam, hogy illegális, te f@szszopó, hogy az emberek 99%-a illegális adatok tárolására használja a vásárolt adathordozót. Akár tetszik, akár nem, ez a kurva nagy helyzet (és most lehet sápítozni, hogy "De én nem!", azt leszarják magas ívről, ha már ott van a maradék pár milliárd ember), és így rajta marad ezt a kurva jogdíj a MATRICÁSokon, az a nélkülieken NEM. Ezért JOGOS a matrica. Ha fordítva lenne, vagyis az emberek 99%-a legális, saját tartalmat tárolna, akkor NEM lenne jogos. Az viszont már egyáltalán nem jogos, hogy utána beperelnek, és több százezerre büntetnek, meg bűnözőnek kiáltanak ki, és akár börtönbe is zárhatnak a (sorozat)gyilkosok közé - lásd a 10 évet kapható fickó történetét.

    De ha pl. DVD-ből direktbe matricásat veszel (vagyis azt választod, nem pedig rád tukmálják), akkor ne pofázz itt a jogdíjról.

    Ráadásul a DVD/CD-nek és a memkártyának (amit ugye nem csak fényképezésre használnak, de ne zavarjon) is van egy adott szolgáltatása, amit nyújt: adatot tárol. Kurvára mindegy, milyen adatot, bármit eltárolnak. Ezt veszed igénybe a kurva fényképezőgépeddel. Érted már??? Ezt lovagolják meg! Ha nem tetszik, ne vegyél semmit, de nem fognak e mellől tágítani egy percig sem. Ha ezeket nem tudod felfogni, akkor csak sajnállak.
  • assdf
    #124
    Na várjál csak. Te most mi a lóf@szról beszélsz itt hogy illegális?
    Veszek egy üres cd-t a boltban. Ezután otthon ráiram a nyaralási videómat. Hol van ebben a folyamatban bárm illegális? sehol. Mégis fizetnem kell jogdijat. Miért is?

    ""Na de megveszem az üres cd-t hol van itt a szolgáltatás???
    Megveszem a memóriakártyát, hol van itt a szolgáltatás???"
    Azért veszel adathordozót és memkártyát, mert semmit sem fogsz rájuk tenni? Ha egy bitet is írsz rájuk, máris használod, tehát igénybe vetted a szolgáltatását!"

    Milyen istenverte szolgáltatásról beszélsz? Veszek egy memóriakártyát. Beteszem a gépbe. Elmegyek nyaralni és lefényképezem a tájat a kékes tetőn. Hol van itt bármilyen szolgáltatás? Mond csak meg nekem hogy a kiadók vagy a jogvédők hol biztositottak nekem bármiféle szolgáltatást?

    A kiadók gyártják az üres cd-t? Nem
    A kiadók gyártják a memóriakártyát? Nem
    A kiadók gyártják a fényképezőgépet? Nem
    A kiadóknak van bármiféle joga a kékestetőről való fényképezéshez? Nincs

    Akkor miről beszélünk?

    Az van kedves csaba42 hogy akkor idétlenségeket irsz hogy majd leesik a plafon.

    De kérlek ezt az egy mondatod magyarázd meg, mert akárhogy is probálom értelmezni nem sikerül:

    "Azért veszel adathordozót és memkártyát, mert semmit sem fogsz rájuk tenni? Ha egy bitet is írsz rájuk, máris használod, tehát igénybe vetted a szolgáltatását!"

    Milyen vagy minek szolgáltatását?
  • uberalles
    #123
    és mindig is legális lesz, ha zsidógyerekek potyognak a gázk... akarom mondani az égből .. akkor IS.. és ha nem , akkor IS használni fogják, fogjuk, fogom.
  • tomcsa4
    #122
    A torrent mindig legális volt. Máshol is használják és nagy jövő van benne (pedig már nem mai darab).
  • Csaba42
    #121
    Ja, és a nyári videós példádra csak ennyit mondok: vegyen matrica nélküli szinglit, vagy pakkot (pl. külföldről is rendelhet olcsóbban). Ilyen kurva egyszerű.
  • Csaba42
    #120
    "17. § A mű felhasználásának minősül különösen:"
    Azért nem mindegy, hogy ott van-e ez a szó, vagy sem. Az ott felsorolt tételek különösen ennek minősülnek, de ezeken kívül lehetnek még mások is! Vagy ha nem, megkérdőjelezem a törvényhozó nyelvtani tudását (vagy csak nem ismeri a különösen szó jelentését).

    "Jé, ez azt hiszem korábban nem volt benne."
    Ezek folyton változnak; pl. a 2004-es és 2005-ös EU-s törvényeket nagyon fárasztó bogarászni. :)

    assdf:
    "Na de megveszem az üres cd-t hol van itt a szolgáltatás???
    Megveszem a memóriakártyát, hol van itt a szolgáltatás???
    "
    Azért veszel adathordozót és memkártyát, mert semmit sem fogsz rájuk tenni? Ha egy bitet is írsz rájuk, máris használod, tehát igénybe vetted a szolgáltatását!

    "Ha használom a terméküket kifizetem az árát oks?"
    Most az illegális felhasználásról beszélünk! Hogy jön ide az, hogy eredetiben megveszel egy lemezt?! Az legális tevékenység, akkor nem kapsz matricát az adathordozóra, ami után fizetni kell. De ha letöltesz egy filmet, megnézed, és nem persze fizettél jogosan érte, akkor illegálisan vetted igénybe a szolgáltatást. Olyan, mintha úgy surrannál be a moziba, hogy nem vettél jegyet. Ráadásul manapság igen elterjedtek a DVD-pakkok, amiken nincs matrica. Miért is kéne 150*25 Ft-ot kifizetnem, ha 2000 Ft-ból megúszom? 20 Ft körül van egy DVD tok hozzá, és még így is 50 Ft-ot nyerek minden DVD után.
  • emile zola
    #119
    Akkor most legális a torrentezés vagy nem???????????????????
  • Robi000001
    #118
    "(6) Szabad felhasználás a mű járulékos vagy közbenső - a felhasználásra irányuló műszaki folyamat elválaszthatatlan és lényeges részét képező, önálló gazdasági jelentőség nélküli - időleges többszörözése, ha kizárólag az a célja, hogy lehetővé tegye
    a) az átvitelt harmadik személyek között hálózaton, köztes szolgáltató által, vagy
    b) a műnek a szerző által engedélyezett, illetve e törvény rendelkezései alapján megengedett felhasználását. "

    Jé, ez azt hiszem korábban nem volt benne.
    Viszont ez alapján a torrentezés akár legális is lehet (már ha nem te rakod fel magát a torrent fájlt), ugyanis ott a protokolból ered a többszörözés (és attól nem elválasztható). (De ez csak spekuláció :)
  • Robi000001
    #117
    Ez még hozzá tartozik:
    "33. § (1) A szabad felhasználás körében a felhasználás díjtalan, és ahhoz a szerző engedélye nem szükséges. Csak a nyilvánosságra hozott művek használhatók fel szabadon e törvény rendelkezéseinek megfelelően. "
  • Robi000001
    #116
    "Nem vagyok jogszakértő, de ezt találtam ugyanezen a weboldalon:
    "16. § (1) A szerzői jogi védelem alapján a szerzőnek kizárólagos joga van a mű egészének vagy valamely azonosítható részének anyagi formában és nem anyagi formában történő bármilyen felhasználására és minden egyes felhasználás engedélyezésére. E törvény eltérő rendelkezése hiányában a felhasználásra engedély felhasználási szerződéssel szerezhető. "

    Nem ezt szokták a könyvben megemlíteni, egyszerűbb (emészthetőbb) formában? "

    Tessék kicsit továbbolvasni, ott van a magyarázat:
    17. § A mű felhasználásának minősül különösen:
    a) a többszörözés (18-19. §),
    b) a terjesztés (23. §),
    c) a nyilvános előadás (24-25. §),
    d) a nyilvánossághoz közvetítés sugárzással vagy másként (26-27. §),
    e) a sugárzott műnek az eredetihez képest más szervezet közbeiktatásával a nyilvánossághoz történő továbbközvetítése (28. §),
    f) az átdolgozás (29. §),
    g) a kiállítás (69. §).

    Vagyis az általad idézett rész nem vonatkozik a magáncélú felhasználásra.

    Ha folyton a törvényességre vagy nem törvényességre hivatkozunk, nem árt ismerni azok pontos tartalmát is (nem csak amit a jogvédők mondanak).
    Azon persze lehet vitatkozni, hogy a törvény jó-e vagy nem.
  • tomcsa4
    #115
    Igen de most tervezik a törvényeket! Lehet mérséklik vagy eltörlik a jogdíjat vagy valami lesz. Ők is látják (remélem) hogy aránytalanul nagy!

    De nem csak nálunk problémás, nem azért hívták össze a nagyérdeműt.
  • tomcsa4
    #114
    Igen könyves példám nem volt jó.
  • assdf
    #113
    Na jó de akkor most miről beszélünk?
    Én nem azt mondtam hogy a te hibád, hanem hogy jelenleg van egy maffia amelyik átalánydijat "védelmi pénzt" szed mindekitől függetlenül attól hogy igénybe veszi-e a szolgáltatását vagy és hogy fizetett-e az igénybe vett szolgáltatástól vagy nem. Azon az alapon hogy ugyis lopsz.

    Csakhogy ugye ennyi erővel mindenre lehetne jogdijat bevezetni.
    Szóval nekem semmi bajom veled, de ne védd a jogvédő maffiát.
    Ugyanis ha ők tényleg normálisan szeretnék csinálni a dolgot akkor kb. két dolgot tehetnének:
    a, minden adathordozó után jogdijat fizettetnek cserébe kijelentik hogy a letöltés teljesen legális és ha számlával tudom igazolni hogy a cd-men talált illegális audiovizuális müvek esetén a cd-ről van számlám hogy kifizettem a jogdijat akkor békén hagynak.
    b, eltörlik a jogdijat minden egyes adathordozóról cserébe büntethetővé teszik a letöltést.

    De az ohgy jogdijat is szednek meg büntethetővé is akarják tenni hát eléggé necces minden normálisan gondolkozó ember számára
  • tomcsa4
    #112
    Ez nem így van. Akkor fizessen ha a parkodba megy (veszel lemezt), hisz lehet végig megy a füvön!

    Boltban sem mondják, hogy Béla neked ennyi a lemez, mert Te nem szoktál letölteni, Tibor neked meg ennyi, mivel Te warezolós kis kecseg vagy.
  • uberalles
    #111
    ki nem sz*rik a pofájukba? mindent el lehet titkosítani, és soha semmi bizonyítékuk nem lesz , ha összesz*rják magukat mérgükben akkor se
  • Amcir
    #110
    "16. § (1) A szerzői jogi védelem alapján a szerzőnek kizárólagos joga van a mű egészének vagy valamely azonosítható részének anyagi formában és nem anyagi formában történő bármilyen felhasználására és minden egyes felhasználás engedélyezésére. E törvény eltérő rendelkezése hiányában a felhasználásra engedély felhasználási szerződéssel szerezhető. "
  • tomcsa4
    #109
    De Assdf, én alkottam meg ezeket? Nem! Majd ha én alkotok törvényt, akkor megmondom miért szabad letölteni vyg miért nem és stb.

    De hogy a lemezkiadók a hiányt látják csak (ez leeht tényleges és légből kapott is) az is tuti. Hisz erről szól a fáma.

    Abban igazad van, hog megtévesztik sok esetben a vásárlót! Hisz nem biztos hogy megvennék egymillióan Ákos legújabb nyálCD-jét, de attól még elképzelhető hogy ennek árával riogatnak. Nem látok a kulisszák mögé.
  • Bébá70
    #108
    miszerint minden parkban járkáló ember fizessen nekem 1000 ft-ot naponta, mivel van olyan hely ahol füre lépni tilos, és van olyan ember aki ilyen helyen füre lép, ezért mindenki fizet nekem hogy megtéritse a károm...
    Ez igy hangzana helyessen hogy függetlenül attol hogy jár-e parkba vagy nem fizessen, mert biztos hogy befogmenni és a füvön fog mászkálni.