147
  • Csaba42
    #67
    Annak van, aki kiesik a körből: sikkasztás.
  • FoodLFG
    #66
    Csak az a baj, hogy senki sem tudja, hogy pontosan mennyi a kieső bevétel a warez miatt..

    Egyébként tényleg változtatni kéne mindkét félnek, de ez nem fog bekövetkezni, úgyhogy marad a titkosítás(itt) és a keménykedés(ott).
  • kjasfhasdfasd
    #65
    van: tévedés
  • kjasfhasdfasd
    #64
    A világ vezető hatalmai kartellbe tömörülnek, szólni kéne a versenyhivatalnak. Nesze neked szabad verseny...
  • gabeone
    #63
    A felsőbb réteg 6-7 nullás lopásaira van külön szakszó, mint szabálysértés, bűncselekmény és terrorizmus?
  • tomcsa4
    #62
    Nem. A jogdíj a kieső bevételeket pótolja. Nálunk ennek a mértéke hatalmas! De ez ellen tenni nem tudunk. Majd EU hatására ez is (remélhetőleg) változni fog.

    De ezt pofázzák a devek, hogy kieső bevételeket pótolják (mint Franciaországban beépítették az internet árába, de ettől még nem tölthetnek le ingyen akármit). Rosszak ezek az intézkedések, megkerülhető (nem matricás lemezt veszünk).
    Változtatni kellene a kiadóknak, de ugyanúgy a fogyasztóknak is!
  • Csaba42
    #61
    Mivel az ott alvó csövesek amúgy sem fizetnek adót, tehát jogom van őket is szétrugdosni a paddal együtt.
  • kjasfhasdfasd
    #60
    Nem, mert a padok többsége már foglalt...
  • Csaba42
    #59
    Vagy ha már adót fizetek, nyugodtan szétrugdoshatom a padokat az utcán?
  • FoodLFG
    #58
    A jogdíj csak arra szolgál, hogy minél több pénz tudjanak a kiadók beszedni.
    Nyilvánvaló, hogy nem jogos, ez nem is kérdés.

    (persze, hogy a törvény és a különböző szabályok mint mondanak ezzel kapcsolatban az más kérdés, de errefelé mindenki tojik rájuk..)
  • Csaba42
    #57
    Azért fizetsz, mert egy közveszélyes bűnöző (warezoló) vagy a szemükben, mert számtógéped van. Ha megtehetnék, életed végéig a rácsok mögé dugnának, és közmunkára ítélnének.
  • Csaba42
    #56
    Nem ezt írta tomcsa4 is??? Idézem:
    "Ugyanez van a filmeknél is és a zenénél, ezek letöltése is illegális! Igaz náluk nem, de ez meg fog változni külső hatásra."

    Plz, olvass már vissza!!! Pont azt írta tomcsa4 a fenti idézete után, hogy később változhat ez a törvény nálunk, azaz a film és zene letöltés is illegális lesz. Természetesen EU hatásra.

    "Nem bün legalábbis 2008-ban magyarországon. Ugyanugy ahogy az sem bün ha felveszed a tévéből vagy a rádiból. Terjeszteni, az igen, de letölteni az nem."
    Látom, kevered a szezont a fazonnal. Letölteni egy zenét nem ugyanaz (pláne törvényileg), mint felvenni egy rádióból, ráadásul a rádió felfogható úgy is, hogy terjeszti az adott zenét (sugározza). TV dettó.

    "Másrészt meg a jogdij miatt eleve legális az egész"
    Tehát ha adót fizetsz, jogod van lopni a boltból, vagy mi?
  • tomcsa4
    #55
    Ennyi erővel idézd nekem azt a passzust, hogy fizetsz jogdíjat és letöltögethetsz szabadon.
  • assdf
    #54
    Akkor most idézd nekem azt a passzus miszerint az internetről való audiovizuális müvek magáncélra való letöltése büncselekmény.

    És Amcir-nak nagyon is igaza van, akkor tulajdonképpen miért is fizetünk jogdijat ha nem azért hogy a letöltés ne minősüljön lopásnak?

    Érdekes, a kenyér árában nincs jogdij pedig azt is lopják, helyette megbüntetik azt aki lopja és akkor ennyi erővel mindenre lehetne jogdij azon az alapon hogy ugyis lopják... és persze ha ellopták akkor mégegyszer megbüntetjük...
  • An-Dee
    #53
    Én nem értem miért van mindenki felháborodva.
    1 - szarok a zenék
    2 - szarok a filmek

    épp ezért nem töltök és nem megyek moziba és nem veszek CD-t :) helyette a fiammal játszom

    kivel is van kiszúrva?
  • tomcsa4
    #52
    Ja és Assdf, szerinted a 20 ezer forint alatti bolti lopás szabálysértés. De 2x 12 eezr forint nekem nem 20k alatt van. És aki letölt, ne mesélje be, hogy egy játékot töltött le csak. Vagy egy albumot. Persze vannak ilyenek is, de nem evvel van tele az internet szerintem.

    Ma ellopok valamit 8kért, szabályt sértek. Holnap detto szabályt sértek. Holnapután stb...nem így működik!
  • FoodLFG
    #51
    https://thepiratebay.org/
    https://isohunt.com/

    kár hogy a legnagyobb torrent oldal, a mininova.org még nem vezette be a titkosítást az oldalhoz.
  • tomcsa4
    #50
    "Az egész alól kivételnek tartom a normális körülmények között élő országokat."

    Milyen jogon? Arányokat nézve? Jöhetnének az angolok is, hogy hát ezen árakhoz képest keveset keresnek és stb. Ha arányában nézzük, jobb a helyzet, de nem igazságos.

    Amcir: nagyon nagy tévedésben vagy. Attól hogy fizetsz jogdíjat, nem jogosít fel arra, hogy letöltögess, attól még bűncselekmény lesz!

    assdf: én inkább úgy fogalmaznám meg, Magyarországon még(!) nem az. Ha felveszel valamit a TVből, nem számít annak ,hisz megköttettek a különböző szerződések. Rádió detto. Lássunk mögé is!
  • kjasfhasdfasd
    #49
    nem tud valaki valami jó filmet amelyben nincs egytelen buzi sem? megnézném amíg nem büntetnek a letöltéséért 100 milliárdra, +életfogytiglanra. A TV-ben mostanában sajna nincs ilyen... Sajna a TV felhozatala nem az igazi, tegnap néztem...
    Az rtl-en kinyírták a firstlady-t,
    a tv2-n ugyanez nem sikerült,
    az m1-en meg az elnököt ölték meg. uncsi...
  • kjasfhasdfasd
    #48
    Ez érdekesen hatna a világra,
    -telekommunikációs cégek(minek a 100megabites net?),
    -mp3 lejátszó gyártók (mivel az audio cd-k 90%-a másolásvédett, eleve kiázrt h mp3 lejátszóra kerülhet)
    -minek nagy hdd?
    -minek blue ray?
    -minek hatalmsa proci, videókártya (ha nagy teljesítményű játékokat nem tölthetsz? évente veszel 2 játékot ahhoz?)

    -ki fog fórumozni, ha mindenhova odakerül a neve? -az igazi (és persze valami hülye iwiw-hez hasonló szemeten keresztül 10 perc alatt meglesz, hogy pontosan ki vagy, még az újságcikkek között is lesz olyan amit csak úgy olvasnál(olvasolol) el, hogy nem adnád hozzá a neved)


    --
    nagyjából az internetet és a technikai fejládést szűnne meg, az inetrenetes fájlcseréléssel szemben, a bankreablás mostanában sokkal jobb üzlet (mármint nekünk)
    "Kulcsár Az 1998-2003 közti bűncselekmények összesen 8 milliárd forint kárt okoztak."
    "Kulcsártól 229 millió forint elkobzását is javasolta az ügyész."
    A liberális világ csak ott liberális, ahol a liberális vezetés engedi. Viszont ha van liberális vezetés aki enged és betilt az liberális?
  • Tripax
    #47
    A büntethetőségek emelése magával vonza a bűnözők számának növekedését.
  • gabeone
    #46


    A lényeg: ha elérik a kemény retorizó lehetőségét (pl. az autolopás szintűét), ne menjetek el moziba és ne vegyétek meg a dvd lemezeket 3-5000 forintért. Tartsák csak meg maguknak a filmjeiket. Később lehetséges, hogy örülni fognak ha megnézik egyáltalán egy letöltős portál oldalon, majd ha jó a film, talán megveszik dvd-n is 1000-1500 forintért.

    A probléma az, hogy a retorzión kívül más lehetséges megoldás nem jöhet szóba, mert a milliárdos üzleti szintet kívánják fenntartani. Azonban, ahogy éleződik a társadalmi rétegek között a különbség, úgy egyre nagyobb szüksége van a felsőbb rétegnek a lejjebb adásra, mert az alsó réteg az áremelkedések miatt bizony nem bírja tartani a korábbi kiadási szintet. Egy mozijegyre 1000-15000 forintot kiadni? Ráadásul fejenként!? Egy másfél órás élményért? Kevésbé pénzéhes színészeket kellene találni! Hozzáteszem: Az egész alól kivételnek tartom a normális körülmények között élő országokat.
  • jeti00
    #45
    meddig süllyedünk még...
  • Tripax
    #44
    Nem könnyű a kérdés, mert ahogy lentebb is írták az arányok nagyon problémásak. De van itt egy másik vonzata a dolognak. Van a jog, meg a jog gyakorlat. A rendőröknél is van ien, csak azt ott úgy mondják, hogy életszerűség. Tehát én mondhatom hogy én csak egy mp3- at töltöttem le és csak egyszer használtam életemben egy torrent oldalt, csak nem életszerű (persze kis százalékkal lehetséges hogy aznap regisztráltál és abban a pillanatban jött le életed első mp3- ja, csakhát...).
  • FoodLFG
    #43
    Kicsit ironikus, hogy a cikk alatti hirdetésben a UPC reklámozza a 10Mbitjét.. XD

    Egyébként meg gondolom senki sem gondolja komolyan, hogy ezeket a szabályokat Magyarországon bárki is be fogja tartani azok közül, akik eddig sem tartották be.

    közben az IsoHunt is bevezeti az SSL titkosítást..
    http://torrentfreak.com/isohunt-goes-secure-adds-ssl-encryption-080627/
  • PepeLopez
    #42
    Szabad országban, szabad emberek, azt csinálják, amit szabad!!!

    Körvonalazódik a 3. világháború, fáljcserélők vs. kiadók. :)))))
  • Amcir
    #41
    De azt azé megnézném és most komolyan akko mé is fizetünk az Artisjusnak (ha megteheted kérdezd megattól a szakértőtől).
  • assdf
    #40
    "MP3 letöltése is bűn"

    Nem bün legalábbis 2008-ban magyarországon. Ugyanugy ahogy az sem bün ha felveszed a tévéből vagy a rádiból. Terjeszteni, az igen, de letölteni az nem.
    Másrészt meg a jogdij miatt eleve legális az egész (lévén hogy a jogdij alapelve az hogy azért fizetsz mert ugyis lopni fogsz...)

    A szoftver az más tészta de azért ott sem árt figyelembe venni a hatályos magyar irányelveket. Pl ugyebár bolti lopás 20 ezer forint alatt csak szabálysértés. Tehát ha te letöltesz "ellopsz" egy játékot aminek a bolti ára 12 ezer forint, akkor annak ebben az esetben is csak szabálysértésnek kell hogy minősüljön és igy tovább.
  • Amcir
    #39
    Nem mindegyiké példaául a Linuxé nem
  • tomcsa4
    #38
    Igen a büntetés mértékével bajok vannak, de ez nem ránk tartozik (nem mi alkotjuk). MP3 letöltése is bűn. Igaz veszteséges tömörítés, de attól még az eredeti dallam felismerhető. És a szoftvernél (meg filmeknél, zenéknél) itt a lényeg. Ez olyan, hogy bemész egy könyvesboltba és kézzel leírod a könyvet. Bűncselekmény, hisz az eredeti mű felismerhető. Ezt egy törvényszakértő mondta, nem én találtam ki!
  • Csaba42
    #37
    Meg még kaphatsz mellé pár évet is.
  • Csaba42
    #36
    "Maximum ott vehetnénk, hogy várod a lopott autót míg leszállítják neked (ergo várod hogy lejöjjön a program)."
    Mármint ugye ez olyan, mint amikor warez FTP-ért fizetsz (ergo az autótolvajnak, mert nem ingyen adja), és arról jön le a cuccos.

    "..., de ez meg fog változni külső hatásra."
    És ezen van a hangsúly. :( De elvileg változni fog az életszínvonal (növekedni), így elvileg több pénze marad majd az embernek arra, hogy a kedvenc dolgait megvegye. Bár, ha később ne adj' Isten nem lehet majd kipróbálni (mert mi másért warezol az ember?!) a full játékot, akkor egyszerűen nem veszek több szoftvert, megmaradok az eddig megvásároltaknál. Nem vagyok hajlandó zsákbamacskát (ergo nagy eséllyel szart) venni, illetve a videó(k), képe(k), demó(k) marketing-szagától elbódulni.
  • assdf
    #35
    Na jó de az azért nevetséges hogy letöltök 10 mp3-at a netről (ami még csak nem is az eredeti ugye) erre ha az usa-ban élnék akkor megbüntetnek 200 ezer dollárra...
    Ha ugyanakkor bemegyek és kirámolom a virgin-t akkor megbüntetnek 10 ezer dollára és közben elloptam 1000 db cd-t...
  • tomcsa4
    #34
    Gyerekek. Azért ne beszéljünk butaságokat. Látom gondok vannak a szoftver fogalmával. Ez nem olyan, hogy lemásolom az autót. Szoftverletöltés illegális! Nem veszünk az életben példát, mivel a szoftver az egy külön dolog. Maximum ott vehetnénk, hogy várod a lopott autót míg leszállítják neked (ergo várod hogy lejöjjön a program). Talán ez, de még ez sem állja meg a helyét. Ugyanez van a filmeknél is és a zenénél, ezek letöltése is illegális! Igaz náluk nem, de ez meg fog változni külső hatásra.
  • Sanyix
    #33
    Szted nem volt ilyen?
  • Tripax
    #32
    Megvan. :) Maga az elv hogy nem tudsz lépni ezektől arra vonatkozott. De azért köszönöm.
  • avman
    #31
    sztem vedd elő újra a történelemkönyvet...
  • Csaba42
    #30
    A cirkusz megvan, csinálják is ezerrel. :(
  • Tripax
    #29
    Gyerekek a leghatásosabb egy ien probléma megoldására amit már egyszer kipróbáltak. Hosszú kések éjszakájaként vonult be a történelemben. Ott is megoldotta a probléma forrását (emberileg), csak itt mi lennénk a képviseltek.
  • JL666
    #28
    ez se igaz. Pont most volt, hogy egy pasi felrakta a netre az új guns 'n' roses albumot a chinese democracy-t, ami hivatalosan meg sem jelent. Kopogtatott nála az FBI -épp kaja közben állt fel a pali- és mondta, hogy mit akarnak még nincs is levédve az anyag, nincs is senki birtokában. Gí nem is tudtak nagyon mit kezdeni vele...