204
C++ / Játék fejlesztés / Saját Projectek
  • MerlinW
    #43
    Nehogy azt mond nekem, hogy középiskolában Cisco rendszerekkel foglalkoztok...:)
  • QuippeR
    #42
    ágyúval verébre?
  • donatus13
    #41
    Én majd ciscot tanulok :) infos szakközépbe járok de előtte még pascalt és delphit útána szeretnék még technikusit ebből abból :) mondjuk C++ ból de majd meglátjuk mi sül ki belőlem :D:D
  • Sadist
    #40
    Mondjuk nem is tisztán OO nyelv, hanem hibrid. Ha majd neked is lesz prognyelvek, akkor megtudod milyen az igazi OO, meg logikai programozás Prologban :D
  • Sadist
    #39
    Ja, meg Templatek, STL-ek, Iterátorok, Operator overload, többszálúság, ésatöbbi.
  • Sadist
    #38
    Képzeld, nem csak Butapesti egyetemeken tanítanak C++-t :)
  • HiPPoNaX
    #37
    amit NIK-en C#-bol tanitanak kezdesnek, az nem epp melyviz :D
  • zmeor
    #36
    amúgy ha lehet akkor kerülöm a programozást :)
  • Emmegki
    #35
    *benne=vele.
  • Emmegki
    #34
    Inkább C#-ot tanulj.
    Fényévekkel jobb, modernebb nyelv, és az XNA-t is használhatod benne.
  • PíszLávJuniti
    #33
    Én is jobban szeretem a Java-t, mint a c++ t. Ha tehetem akkor elkerülöm.
  • PíszLávJuniti
    #32
    A C++ nál viszont jóval átláthatóbb a csharp, nincs benne halom makró átláthatatlan típuskonverziókkal, stb :)
  • grizzly21
    #31
    csak mert azt irtad hogy a C-t szereted. A C++ pedig nagyjabol C + OO (meg egyeb is van, de elsosorban az oo amiben tobb), ebbol nem ertettem hogy jon ki az hogy nem szereted:)
  • MerlinW
    #30
    Mélyvíz:) Annak is vannak előnyei, visszafogja az egyébként is túl nagy informatikus állomány növekedését:)
  • zmeor
    #29
    nálunk BMF-NIK en C# al kezdenek
  • ivjoe
    #28
    Nem, ez az egyéni véleményem, mint SZTE-s Mérnök-informatikus.

    Én imádom az objektum orientáltságot. C++ !=OO. Ezt nem tudom melyik mondatomból szűrted le. De tény a C++-ban ezt sztem nagyon elrontották, egyszerűen nem tudom elfogadni mint OO nyelvet, egyszerűen nekem nem esik kézre. :D

    És még egyszer mondom, nekem semmi bajom az objektum orientáltsággal, nagyon szeretem, SZTE-n első félév C, aztán Java (OO!) majd C++ (OO!). Szal nem, az SZTE-n szeretik az OO-t. :)
  • MerlinW
    #27
    Egyrészt: Mi egyszerűbb, egy SQL-es lekérdezésnél?:) Kicsiben jól lehet szemléltetni a rendszer "gondolkodásmódját", parancsértelmezést, stb. Oké ez csak a nagyon kezdőket hatja meg.
    Másrészt, egyszerűbb letudni ezt először, és utána nem kell kanyarogni mikor bármilyen nyelven adatbázisokkal játszunk. Valamint szintén egyszerűen nagyszerű és látványos gyakorlati példa (alapműveleteket használó függvények, objektumok, stbb létrehozása, ami csinál is valamit nem csak hello-zik. Általában lelkesití a diákot ha látja hogy több minden mozdul meg a gomb lenyomásának hatására).
  • grizzly21
    #26
    C++ satan muve? Nem kotozkodesbol, de ezt SZTE-n tanitjak? Raadasul programtervezo infosoknak? Az objektumorientaltsag egy nagyon elfogadott konncepcio, es kello tapasztalattal nagyon megkonnyiti a testreszabhato, tiszta szerkezetu, modosithato, atlathato kodok irasat.
  • ivjoe
    #25
    Miért SQL-lel indítasz? Amúgy érdekes ötlet, meg látok benne némi rációt, is de, hogy hogy jutott eszedbe. :DD
  • grizzly21
    #24
    na ilyen baromsagot is ritkan hallani
  • MerlinW
    #23
    Na igen a grafikai programozás már az újabb vastag ág a mi vastagtörzsű fánkon:) Magasszintű matematika, geometria, miegymás.
  • ivjoe
    #22
    Hát, ha mondjuk OpenGL-ben akarsz játékot fejleszteni, tudnod kell használni a GL és a Glut fv.könyvtárát. :)
  • MerlinW
    #21
    Azt szoktam tanácsolni az ifjoncoknak akik komolyan a programozásnak adják a fejüket, hogy:
    - középiskolai matematika kenése-vágása-álomból-felkeltős szinten (mondjuk infos diploma megléte esetén ez nem okozhat gondot)
    - elméleti alapok, tervezés, folyamatábrák stb elsajátitása
    - SQL alapok
    - SQL mélyebben különböző platformokon (MSSQL, Oracle, PostgreSQL, MySQL) - Triggerek, Tárolt eljárások, View táblák, stb.
    - Pascal alapok (logika elsajátitására a legmegfelelőbb. Beszédes, átlátható - de tényleg csak az alapokat)
    - Delphi alapok (pascal alap, ismert környezet, GUI (Formok, stb), OOP (osztályok, örököltetések, stb) és WinAPI megismerése)
    - C++ alapok (szintaktika elsajátitása)
    - Végül mindhárom nyelvben kiadok egy-egy feladatot, hogy készítsék el. Miután megvan, elmélyülünk a memóriakezelésben, szálkezelésben (MultiThreading), kommunikációs protokolok, hardvereszközök, stb.

    Miután a fentiekkel sikeresen megbirkózunk, tulajdonképpen semmilyen további technológia elsajátítása (C# .NET, VB, asp, jsp, php, stb) nem okozhat különösebb gondot (talán a multiplatform ill unix-os nyelvek Java, perl - bár ezek is C szintaktikán alapulnak, de a WinAPI hiánya miatt eléggé különböznek az interface-ek, melyekre oda kell figyelni)

    A lényeg, hogy tisztességesen megtanulni kb 4-6 hónap alatt napi 6-8-10 órás foglalkozással meg lehet, viszont jó(!) programozó odaadással (valamilyen szintű kockulással) 2-5 év alatt válhat az emberből. Nem csak a tudás számít, hanem a tapasztalat, problémamegoldó képesség is nagyon fontos.

    Azt meg el kell fogadni, hogy megtanulni valamit ebben a szakmában sosem lehet semmit. Hihetetlen iramban fejlődik, a problémák tárháza meg végtelen. Ezt a szakmát vagy félvállról veszi valaki és gyányol (sokáig nem is marad azon a munkahelyen:)) Vagy odaadással csinálja, ami elég feszes tempót követel - határidőkre dolgozni egy olyan szakmában amiben baromi nehéz kalkulálni, hiszen mindig beeshet valami amire nem gondoltunk -

    A játékfejlesztés vér profikat kíván meg alapjáraton, viszont hozzádob még egy kemény falatot, ami a precíz összehangolt csapatmunka. Aztán ez sem az emberrel született alaptulajdonság:)

    Imádtam/imádom a szakmát, de így 14 év benne töltött idő után, ha visszamehetnék nem hiszem hogy újra ezt választanám:)

    Előnyei: jó pénz, logikai érzék fejlesztése, nagybarom kollegák:)
    Hátrányai: női kollégák elenyésző száma, egészségtelen minden szempontból, rengeteg túlóra (amit a szakmában általában természetes dolognak vesznek ezért kevés helyen fizetnek ki), sok év után logikán alapuló betompult gondolkodásmód, ami hátrány lehet a szociális életben:)

    No, remélem elijesztettelek:)
  • tobias88
    #20
    Pusztai Pál?
  • tobias88
    #19
    nem olyan sok, mert annyi idő alatt szinte az egész programot tökéletesen tudod használni, de szerintem C++ra áldozz kevesebbet és rögtön a jávát ajánlom
  • Muki100
    #18

    11-12 éves fejjel egyszerűen szórakoztató volt, imádtam. Sajnos azonban haszontalan.

    Amúgy C++ játékfejlesztéshez nemhogy tudni kell modellezni, rajzolni stb. is? Mondjuk a topiknyitónak van, csak ha így komolyabban belegondolok nem is olyan egyhangú dolog az (nomeg nem egyszerű..).
  • CattiBrie
    #17
    szerintem pascal + delphi után tökéletes a c++

    // igaz nekem közben volt logo, prolog meg assembly :)
  • ivjoe
    #16
    Sztem olyan nem létezik, h jó C++ szakember, olyan viszont igen, h jó szakember. :)

    Hát igen, nekünk is volt anno algoritmusok és adatszerkezetek, ott úgy nézett ki a dolog, h ZH-kon, vizsgán only pszeudó kód, a kötelező programokat meg bármiben írhattad. :) (Na jó, Pascal, C, C++, Java.) De hogy ilyen bonyolultabb szerkezeteket (mint pl. keresőfák, gráfok stb) nem szívesen kódolnék C/C++-ban az is biztos. :) I<3 Java. :)

    Szóval sztem:
    - C: Alapok, nagyon sok programnyelv a C szintaxisát követi, sztem nagyon jó kezdésnek.
    - Java: Objektum orientáltság, nagyon segítőkész, rengeteg mindent megcsinál helyetted.
    - C++: C kiegészítve objektum orientáltsággal, template-ekkel, csúnya dolgokkal, sosem szerettem (C-t viszont igen), sátán műve, de jóformán elkerülhetetlen sztem.
  • autoszimulator
    #15
    Önmagában semmi, de ezt miund tanulnia kell, ahhoz hogy C++ szakember lehessen, és ezek azok, amik az ember kedvét az élettől elveszik.. Jó hogy adatstruktból előtte tanuljuk pl a keresőfát, de ettől még leprogramozni nem a kedvelt időtöltésem :)
    Másik kettőt is tudom hogy nem C++ specifikus, de itt most arról volt szó, ezért is írtam ahhoz :) De igazad van teljesen, hogy ezek más nyelvben is jelen vannak, csak személyes tragédiám, hogy én C++ -ban ismerkedtem meg velük :D
  • ivjoe
    #14
    A veremnek a láncolt listának és a bináris keresőfáknak mi közük a C++-hoz? :)
    Öröklődés, Konstruktor? Miért? Minden OO nyelvben van. :) Szal nem C++ specifikus. :)
  • ivjoe
    #13
    Pascal után ne, el fogja venni a kedved. :(
    Próbáld a C-t, aztán, h objektum-orientáltak legyünk, jöhet pár szem Java, majd C++. Na? :)
  • ivjoe
    #12
    "Ide kérek minden érdeklődő vagy szakmabeli emberkét, én jómagam már 3-4 éve foglalkozom 3D modellezéssel, és nemrég kezdtem C++-t tanulni."

    Itt vagyok, mit csináljak? :CCC


    Amúgy nem értem én ezt, miért az a kérdés, h miért jó a C++, ha az ember nem tud programozni?
    A helyes kérdés ez: Mi legyen az első (második) programnyelvem?
    Sztem ha valaki tud programozni +1 nyelv már 1 hét alatt megvan.
    Amúgy első, n. programnyelvnek mindenképp a C-t javaslom, ha még nem tudsz C-ben kódolni.

    Később, nem az lesz a gondod, h most melyik programnyelv a jó ( :D ilyen nincs), hanem, hogy az adott problémát hogyan oldanád meg, ez pedig programnyelvtől független, megy papíron, pszeudó kóddal is. :) Persze valamit az egyik nyelven kényelmesebb, valamit a másikon, de ha tudod, hogyan csináld, jóformán mindegy. (Persze mindezt nagy-nagy általánosságban, lehet kötekedni, meg felhozni az assemly-t vagy a brainfuck-ot, de nemár! :C)
  • KILLER2
    #11
    Köszi. Lehet, hogy nekiesek.
  • KILLER2
    #10
    Hát azt gondoltam, hogy ahhoz képest az. Köszönöm a válaszokat.
  • autoszimulator
    #9
    Igazából a Pascal az más mint a C++, de az alapok megegyeznek, szóval ha ott ment a programozás, értetted, akkor a C++-al sem lesz gondod a kezdetekben. Aztán majd mikor jönnek a komolyabb dolgok, vermek, láncolt listák, öröklődések, konstruktorok, bináris keresőfa és társai, ott majd elveszik a kedvedet :P
    Szóval ha van hozzá logikád, megoldóképesség, és egy jó nagy segged, amin képes vagy ülni, és sokat gyakorolni, akkor neked való ez :)

    (nem lebeszél róla, csak két éve tanulja, és lát ezt azt:) )
  • DöflingR
    #8
    Az végülis szinte nem is idő
  • Lacc
    #7
    Erősen attól függ, hogy mivel akarsz foglalkozni. A C++ egy elég alacsony szintű nyelv, amiben kb. mindent meg lehet csinálni az égvilágon, de ugyanúgy mindent el is lehet rontani benne, de nagyon. Hosszú évek tapasztalata kell ahhoz, hogy épkézláb ++ hegesztő váljon valakiből, és ne egy memory leakektől hemzsegő bughalmazt írjon.

    Ha az ember játékfejlesztéssel akar foglalkozni, akkor persze marad ez a nyelv, esetleg a C#, ami már más tészta. Szvsz ha valaki programozással akar foglalkozni, és sok pénzt akar keresni minimális kockázattal, az vagy Java-t tol, vagy C#-ot, ilyen fejlesztőt manapság mindenhol keresnek elég jó pénzekért.

    A Pascalról nincs sok tapasztalatom, soha nem tanultam, de nem is láttam kárát.
  • tobias88
    #6
    és egy 3 hónap napi 3-4 órában tökéletesen elég az elsajátításához
  • tobias88
    #5
    a c++ elég bonyolult egy pascalhoz képest...
  • KILLER2
    #4
    Én most egy közepesen láma kérdést tennék fel. Mennyire bonyolult ez a C++? Nem vagyok informatikus, meg semmi, de annak készülök. Egyenlőre a pascal-t elkezdtem tanulni (azaz iskolában kezdtünk el) és nekem személy szerint meglehetősen tetszik ez a programozás, esetleg ebben is helyezkednék majd el. Gondoltam rá, hogy a nyáron önerőből nekiállok a nyelvnek, de érdekelne valami hozzáértő véleménye is, hogy mennyire nehéz megtanulni.