204
C++ / Játék fejlesztés / Saját Projectek
  • vaczak
    #164
    azt írja csak hogy annyi kell hogy egy 15 éves gépen fusson egy szimpla szövegszerkesztő, ehhez akar írni egy oprendszert. ez kb. olyan mint építeni egy űrhajót hogy aztán utazzon vele 5 métert...

    kihívás kihívás csak kicsit értelmetlen.

    legegyszerűbb ha csak ír egy szövegszerkesztőt és egy floppyról egyből azt bootolja és nem kell hozzá egy komplett op rendszer, csak minimális oi. de akkor is előbb alapszinten kelllen tudnia programoznia.
  • KILLER2
    #163
    Fordítóprogramot is megpróbálhatnál keresni, nem hinném, hogy 30-40 másodpercnél tovább tartani találni egyet.
  • KILLER2
    #162
    Na most te hogy akarsz megcsinálni valamit,a miről nem tudsz semmit? Szépen kigúglizod a dolgokat, amik érdekelnek, utánanézel, hogy hogyan lehet bootolni egy gépen valamit, aztán bemész egy könyvesboltba, veszel néhány könyvet, amik ezzel foglalkoznak, szépen elolvasod és felfogod őket, próbálgatsz programozgatni valamit, aztán aha már profin megy a nyelv, nem árt megtanulnod pl írni egy drivert, mert oprendszerhez kelleni fog néhány és ha mindezt a barátaid is tudják, akkor szépen neki lehet állni a dolognak. Szerinted a programozók mi a fenének mennek egyetemre? És miért készül sok évig pl egy windows vagy akár egy játék? Ez nem ilyen egyszerű, amit ahogy hiszed. Pl ha rákeresel google-n, hgoy linux kernel és megnézed a képeket, amiket kidob. Értesz valamit azokból az ábrákból? Mert ha nem, akkor szerintem ne nagyon akarj te oprendszert írni. Vagy ha igen, akkor ne úgy, hogy két hét múlva vígan kész, hanem mondjuk rászántok 1-2 évet és akkor lehet, hogy el tud majd látni ilyen minimális dolgokat, amiket akartok.
  • uiztu
    #161
    És, ahhoz az assembly nyelvhezm, milyen fordítóprogram stb szükséges? És tudnál vaami leírást adni róla, amivel meglehet tanulni az Assembly nyelv programozást? Tudjuk, hogy egyszerűen meglehet csinálni, azt, hogy felrakunk valami Linux-ot, de mi direkt, egy saját op. rendszert akarunk csinálni. És, azt, hogyan kell? Mármint, hogy saját fordítóprogramot kell írni hozzá? Tehát, hogyan fog futni a gépen és, hogyan értelmezi a gép?
  • KILLER2
    #160
    Tudod az a baj, hogy semmit nem tudsz a programozásról, de rögtön az egyik talán legnehezebb dolgot szeretnéd megvalósítani. Egy oprendszer nem úgy néz ki, hogy beírod a parancsot, hogy bekapcsol, azt oké. Először is kezelni kell a gép hardvereit, a memóriát, minden szart, ami nem mondható könnyűnek. Talán nem is túl jó rá a C++, inkább az assembly. Ha már az oprendszernél tartotok, akkor meg nincs olyan, hogy kikapcsoló parancs, meg jelszó parancs. Ezeket neked kell megírni lépésenként, hogy mi történjen. Szerintem inkább töltsetek le egy kis linuxot és tegyétek fel arra a gépre. Én nem akarom elvenni senkinek sem a kedvét, én is programozni tanulok, de ez közel sem megy olyan gyorsan, ahogy gondolod.
  • uiztu
    #159
    Meg leírnád, hogy, hogyan melyik paranccsal lehet ki-be kapcsolni a gépet? ÉS, hogyan lehet megcsinálni, hogyha bekapcsoljuk a gépet, akkor elinduljon és betöltsön a program? Mert ez szerintem nem lesz benne a könyvben. Gondolom a jelszó meg ilyenek benne lesznek. Azokat hogyan lehet megcsinálni? ÉS milyen fordítóprogrammal? És te milyen programot ajánlasz, ami ingyenesen letölthető, és olyan háttérképeket, kisebb animációkat lehet vele létrehozni, valami ilyen grafikai programot tudsz mondani? És szerinted, jó nyelv a c++, ehhez a programozáshoz? Meg, ha még több leírást tudnál majd adni a c++ nyelvről, elöszőr kezdő, aztán már haladó szintű c++ programozásról. Megköszönném, ha ezekben még tudnál segíteni.
  • uiztu
    #158
    Kösz a segítséget. Megfogadom a tanácsodat. De, hogyha megtanulom a c++ nyelvet ezekkel a szövegekkel, akkor már fogok tudni programozni? Jó lenne. ÉS, valami fordítóprogramot amivel a programozást lelehet fordítani számítógép nyelvére? És leírnád, hogy, hogyan is működik pontosan? Hogyan kell programot létrehozni stb? Amúgy kösz a segítséget.
  • Dj Faustus #157
    Ahhoz hogy operációs rendszert (a rövidítés op. rendszer, és nem o. p. rendszer) készíts, ahhoz tudnod kell, hogyan épül fel kívül-belül az operációs rendszer. Kezelned kell a hardvereket - ehhez eléggé le kell menned a "gép szintjére", kezelni kell tudnod a memóriát, a videókártyát, a fájlrendszert, a felhasználókat. És még alkalmazói programokról nem is beszéltünk.

    Szóval nem egy egyszerű dolog, elég kemény specifikus programozói tudás kell hozzá, rengeteg programozói gyakorlat.
    Mankóként jól jöhet a Linux, aminek a kerneljének (az operációs rendszer szíve) a forráskódja letölthető innen.

    De mindezek előtt meg kell tanulni programozni. Tanulónyelvnek (amin megtanulod a programozás alapjait) a C++ szerény véleményem szerint kissé erős kezdés - egy Basic vagy Pascal talán "emberközelibb nyelv".

    Előbb kisebb célokat tűzz ki. Először annyit, hogy a programod írjon ki valamit a képernyőre. Utána írja ki 10-szer egymás után. Majd kérjen be egy számot, és írja ki annyiszor. Majd kérjen be egy számot, és döntse el, hogy nagyobb-e 12-nél vagy kisebb. Aztán egy olyan programot, ami a beadott szöveget beírja egy állományba. És így tovább...

    Tudom ez kissé lelombozó, unalmas, de az alapokkal mindenképpen tisztában kell lenned, és ezt csak vérrel-verejtékkel, gyakorlással, tanulással vészelheted át.

    Irodalom?
    Angster Erzsébet - Programozás tankönyv I. - ennek van egy II. kötete is. Kissé már régi, kissé már elavult a TP, de a kezdetek megértéséhez jó.

    prog.hu - itt találhatóak különböző oktatóanyagok akár Pascalhoz, akár C-hez.

    Codexonline - egy, sajnos megszűnt magazin, aminek voltak a programozás alapjait taglaló cikkei is.
  • uiztu
    #156
    Az előzőhöz, valamilyen fordítóprogramot mellékelnétek, és leírnátok, hogy, hogyan kell használni? És egy teljes c++ leírást, hogy, hogyan kell c++-ban programozni? Nagy segítség lenne. Tudom, hogy nem ide tartozik, de, ha tudnátok segíteni, nagyon jó lenne. Mert nem találtam más topikot.
  • uiztu
    #155
    Tudom, hogy nem tartozik ide, de szeretnék egy dolgot kérdezni.
    Szeretnék egy o.p rendszert készíteni 4 barátommal. Persze nem olyat, mint a Vista meg ilyesmi. Van egy majd 15 éves gépem és arra szeretnénk egy saját o.p rendszert csinálni. Csak egy nagyon egyszerűt. Annyi, hogyha bekapcsoljuk a gépet,akkor automatikusan elinduljon és betöltse, aztán, jelszóval legyen védve. És, ha beléptünk, és betöltött az operációs rendszer, akkor nem lesz rajta semmi. Nagyon egyszerű kellene, amin csak egy egyedi szövegszerkesztő legyen rajta. És ezt szeretnénk most így öten megvalósítani. Nekünk ez lenne a kihívás. Csak egy operációs rendszert szeretnék, amit, feltelepítünk, aztán bejön, és csak egy szövegszerkesztő legyen rajta meg újraindítógomb meg kikapcsolás gomb. Ezt szeretnénk. Tehát, ha valaki letudná írni, hogy egy, hogyan lehet, olyat, hogyha bekapcsoljuk a gépet automatikusan elinduljon a gép. Meg egy jelszavat szeretnék amit meglehet változtatni meg ki-be lehet kapcsolni. Egy szövegszerkesztőt, és egy kikapcsolás és újraindítógombot szeretnénk. Ezeket valaki letudna írni egy c++ nyelvet? Vagy valami ilyen anyagot belinkelni, ami leírja, hogy ezeket, hogyan lehet csinálni? Ha tudnátok segíteni, azt nagyon megköszönném.
  • Jetyke
    #154
    Visszatérve 3d-re :D:D
    Hogy Maya vagy 3ds max? Majd akkor fog számítani, hogyha a Half Life 3-at akarod elkészíteni. Először jeleníts meg egy poligont OpenGl-lel, aztán jöhet a masszívkodás.
  • Jetyke
    #153
    Maya inkább filmes szakma, 3ds max tökéletes játékokhoz, pláne amiatt amit még ehhez hozzáteszek.
    Gyerekek. "Szeretnék játékot csinálni, milyen programmal lehet?..." és hasonló kérdéseket felejtsétek már el! Nem véletlenül készül évekig egy játék, ráadásul nem 4 ember dolgozik rajta és nem is olyanok akik tegnap kezdték. Könyvek? Le van bennük írva, hogy hogyan hozhatsz létre dinamikus méretű tömböt kb.
    Ha programozni akartok tanuljatok assemblyt. Utána ha még mindig van kedvetek akkor C++, de napi 8 órában minimum. És így talán 3 év alatt eljuttok oda, hogy egy 2D-s játék elkészülhet 30 perces játékidővel.
  • MerlinW
    #152
    Maya bonyolultabb sokkal, általában együtt használják 3DS-el. 3DS-ben érdemes megtanulni az alapokat, és onnan továbbhaladni.

    Azt ajánlom neked hogy iratkozz be egy 3DS gyorstalpaló tanfolyamra, van itthon pár (Maya is), sokat segít.
  • CJofthegod
    #151
    Hello. Én is szeretnék játékfejlesztéssel foglalkozni és elég erősen orientálódok a 3d grafika felé, lejjebb olvastam hogy Mayát ajánlottátok, most nekem az a gond merült fel hogy amit eddig tudok(az a kevés) 3D studio maxban szerzett tapasztalat. Lenne Pár kérdésem.

    Melyik a jobb játékfejlesztéshez?
    Mi a különbség a Maya és a 3DSM között (kezelőfelület, bonyolultság ,egyebek)
    Programozói tudás milyen nyelven és milyen mértékben szükséges mert azt hallottam hogy kell és ezért hagyta abba.

    Kb ennyi válaszokat előre közi.
  • ZFD
    #150
    Sziasztok!

    Sajnos még mindig nem tudtam megvenni a könyvet, mert nincs a boltban :((( Az lenne a kérdésem, hogy ti milyen könyvet ajánlanátok? Mi a címe? Ti melyikből tanultátok meg a C++ programozást? Valamint, hogy nekem a Visual C++ van meg, na most, ha én veszek egy könyvet az jó lesz ahhoz is? Valamint a DarkGDK-hoz van valami dolog amiből meglehet tanulni? Vagy hogyan van ez az egész? Ha jól tudom a Dark GDK is ingyenes.
  • KILLER2
    #149
    Ént találtam egy "A C++ programozási nyelv" című könyvet (Szerző : Bjarne Stroustrup), jó kis 1300 oldalas könyvecske. Állítólag jó, szóval most olvasgatok :)
  • blackgamer
    #148
    az szép és jó, de aki könyvre nem képes pénzt szánni annak úgyis mindegy
  • Dj Faustus #147
    C programozás cikk
    Itt si vannak C-s cikkek
  • 0246886420
    #146
    De olyan oldalt nem tudsz belinkelni ahol le lehet tölteni ilyen könyveket?
  • blackgamer
    #145
    rossz az egész szemlélet
    kezdetnek vegyél pár könyvet, vagy iratkozz be könyvtárba
  • 0246886420
    #144
    Hellosztok!
    Lehet hogy sokszor feltették ezt a kérdést, de jó lenne a segítségetek. Milyen oldalról lehet olyan könyvet letölteni ahol c++ programozást leírják a kezdéstől. Tehát egy olyant ahol leírják, hogy mit, hogyan kell csinálni. És, ha mondanátok egy olyan programot amivel ilyen nyelven lehet játékot készíteni, az jó lenne. Kösz!
  • blackgamer
    #143
    könyvek, leírások angolul
  • ZFD
    #142
    Ez mi? :D Egy kicsit bővebb információ laikusnak ( nekem )
  • blackgamer
    #141
    ajánló haladóknak: Game Development e-books and few useful SDKs , egy 5 gigás pack minden jóval
  • ZFD
    #140
    OK kössz :D
  • blackgamer
    #139
    itt olyanokat írnak amire egy kezdőnek nincs szüksége
    vegyél c könyvet + játékfejlesztős könyvet
  • ZFD
    #138


    Ez szerintetek nem lenne jó kezdésnek ameddig (kb. szerda) nem tudom beszerezni a könyvet? :D
  • ZFD
    #137
    Azt hiszem inkább maradok az 1.-nél :D Egyébként, ha én majd programokat "fogok" írni, akkor console parancsba kell vagy windows formban? Vagy pl. a játékokat? Gondolom ugyanúgy működnek mint a progik :D Valamint hallottam azt, hogy a C++ rendszerben lehet fejleszteni pl. WM (Windows Mobile)-ra is. Igaz ez?
  • ZFD
    #136
    Egyébként szerintetek ebből is meg lehet tanulni az alapot? Mert a könyv hátuljára az van írva, hogy azoknak akik már programoztak C nyelven, de szeretnének megismerkedni, a C++ nyelv adta lehetőségekkel is. Vagy valami ilyesmi :D :
    Szoftverfejlesztés C++ nyelven
  • ZFD
    #135
    Köszi szépen! :D

    Pascal-ban már programoztam, és delphiben is :D
  • Doomista
    #134
    de ha még nem programoztál,és az alapoknál sem megy,akkor szerintem a c++ elég magas lesz neki a könyv alapján :s
    mindig az alap programozási nyelvel kell kezdeni.azaz a turbo pascal.de tölem lehet perl,assembly,de kicsit más ez a kettö már...max még a delphi 7,delphi lite,delphi 2005...
  • blackgamer
    #133
    biztos, az alap programozási dolgokat megtudhatod belőle
  • ZFD
    #132
    Ez jó könyv lehet szerinted?


    Programozzunk C++ nyelven! - CD-ROM melléklettel

    Úgy gondoltam, hogy inkább a programozáshoz szeretnék nyúlni
  • ZFD
    #131
    Nagyon szépen kössz!!! :D
  • blackgamer
    #130
    jatekfejlesztes.hu oldalra érdemes elnézned, regisztrálni, fórumba írogatni
    garázs játék = hobbiból fejlesztett játék

    a Háromdimenziós grafika, animáció és játékfejlesztés könyv elég tömény, de mindenképpen érdemes átnyálazni akkor is ha nem minden része tiszta
    leginkább elmélet van benne, illetve opengl és kis DirecX példák C nyelven
    kezdőként lehet elveszi a kedvedet a könyv, engem legalábbis lehangolt amikor megvettem, mára jobban leülepedett

    én azt ajánlanám hogy a Grafika és játékprogramozás DirectX-szel című könyvet szerezd be, olvasd el mondjuk az első 8 fejezetet
    illetve a Háromdimenziós... fejezeteibe is lapozz bele

    ezután tudsz dönteni hogy a játékfejlesztés melyik területe áll közel hozzád (az összessel ugyse tudsz foglalkozni)

    ha a modellezés érdekel és a Maya-t kostólgatod akkor abba mélyedj el
    ha felcsigázott a programozás akkor annak feszülj neki
    ha mod-olás köt le és új textúrákat szeretsz gyártani akkor a 2D grafikába ásd bele magad
    ha az ellenfelek reakciói hoz lázba akkor a mesterséges intelligencia témába olvass
    stb.

    és ha már jó vagy egyik területen akkor keress egy csapatot
  • ZFD
    #129
    Kössz szépen!

    Az a garázs csapat mit jelent? :D Az a Háromdimenziós grafika... könyv eléggé tetszetősnek tűnik :D Melyik programról szól? Már úgy értem, hogy Maya... ? Vagy csak általánosan ? A C# könyv egyenlő a C++-al?
  • blackgamer
    #128
    szubjektív, nekem pl. ez van meg C# témában, pár fejezet átugorható de jó könyv

    ezt olvasd el

    érdemes beszerezni: Grafika és játékprogramozás DirectX-szel, Háromdimenziós grafika, animáció és játékfejlesztés
    ezekben sok az elmélet ami fontos hogy rálátásod legyen hogyan épül fel egy játék, hogyan működik a grafika

    utána döntsd el melyik része érdekel a játékfejlesztésnek, ha modellezés jobban bejön akkor érdemes arra gyúrni és garázs csapatot keresni
  • ZFD
    #127
    Köszi szépen! Esetleg valami címet tudnál mondani, hogy melyik a legjobb könyv? :D
  • blackgamer
    #126
    elsőnek könyvet vegyél vagy könyvtárból kölcsönözz, azt nem helyettesítik a tutorialok
  • ZFD
    #125
    Sziasztok!

    Zwiebel vagyok, és nagyon komolyan szeretnék foglalkozni a programozással. Már programoztam Pascal-ban, Delphi-ben, Visual Basic-ben. Igaz nem írtam nagy dolgokat, max. Webböngészőt. Nagyon szeretnék foglalkozni a C++-al is, de ezzel már komolyabban. Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehetne hozzá kezdenem ( itt most pl. tutorialokra gondolok ) . Az ingyenes Microsoft Visual C++-ban szeretnék programozni ( ha jól tudom ingyenesen lelehet tölteni az oldaláról ) . Gondoltam ez még fontos lehet :D Olyan dolgokra gondolok majd programozásban mint pl. modok készítése, játékok. A maya modellezést is most tanulom :D

    Előre is köszönöm! Bocs a sok gyenge kérdésért, de nagyon komolyan szeretnék foglalkozni a programozással.