89
  • Abu85
    #49
    Csak az AM2 foglalat volt úgy felkészítve, hogy belemenjen az AM2+, és az AM3. Persze ugyanúgy vannak megkötések is, pl.: Bios frissítés kell mindenképp, és előfordulhat, hogy nem megfelelő az alaplap tápellátása sem. Az LGA775-nél is megvannak ugyanezek ... annyi a különbség, hogy a foglalat maga nem változott, de a CPU feszültségigények változnak, így az legújabb CPU-hoz mindig a legújabb chipset passzol. Ez az Intelnél és az AMD-nél is így van és így is lesz.
  • who am I 7
    #48
    a 939-re mondták azt, h nem lesz hosszú életű...Aztán volt egy kis kavarás és mégis?Asszem a 754-es futott jobban..aztán mégis..Na mind1, szerintem a lényeg, hogy a sok atifanboy szerintem ugyanúgy fölöslegesen rinyál emiatt.De egyébként mindenki megegyezhet abban, h nem lenne jó, ha az amd megszűnne..Sőt, jó lenne, ha már vmi komolyabbat dobnának ők is (egyébként, ha csak az AMD lenne piacon, akkor is méreg drágák lennének a procik..szóval kell mind a két fél..Mert egyik kutya másik eb)
  • asysoft
    #47
    Aki pedig tényleg azt hiszi, hogy az AMD visszaszorulása, esetleg csődje semmiféle negatív következményekkel nem járna számára ős-intelesként, az gondoljon a P4-ek rajtjára, mikor vehette a volna a méregdrága Rambus RAMokat a Willamette magos csoda-gépezetéhez (már ha nem a hamar megölt Tualatin P3 miatt cserélte volna le az alaplapját, hisz az is inkompatibilis volt a korábbi P3-as lapokkal), vagy a P2-höz képest marginális teljesítménytöbbletet nyújtó első generációs P3-akra; vagy, hogy ne menjünk vissza olyan régre, azokra a Northwood magos P4-ekre, amelyekben sokáig aktiválatlanul szunnyadt a HT...
  • asysoft
    #46
    Lehet bizony!

    Foglalat-mizériához: ugyan a Socket T elég rég óta van használatban, de nem teheted meg, hogy egy első generációs lapba Core2-est tegyél, a feszültségszabályzó inkompatibilitása miatt. Emiatt (majdnem) ugyanúgy állsz, mintha más lenne a foglalat...
    A64-ek indulásánál valóban nagy volt a kavarás (s754, s940, s939), de azok legalább végig kompatibilisek voltak (korai 939-es lapba is berakhattál gond nélkül x2-t, pár VIA-s példától eltekintve:)-ez sem volt elmondható a LGA775-ről), AM2-be is belemegy a Phenom...
    Egyébként most, hogy az Intel processzorokba is integrált memóriavezérlő kerül (bár ahogy rémlik, nem mindegyikbe), elkerülhetetlen, hogy ott is új memóriatípus megjelenésekor ne bukkanjon fel egy új foglalat...
  • who am I 7
    #45
    Mert az amd jóságos, és a gonosz intel állandóan foglalatot vált
  • item
    #44
    ja egy celeron 440 ről van szó..
  • who am I 7
    #43
    Még régebben, nem am2-es vót :) De ez nem mind1? Asszem abit nf-7em volt...szoket A..Az a gáz nem tudok, intel példát mondani, de látom az ájemdések emiatt a 775-miatt sírnak, hát nem tom...2006ba cseréltem le a socketA-s gépem, és akkor már volt X2 asszem bőven, kíváncsi lennék, hogy tudtam volna megoldani, alaplap csere nélkül, h komolyabb X2 procim legyen..Hisz, az ájemdé olyan jóságos, hogy sosem vált foglalatot, és még az commodore-okba is bele megy a Phenom!Vagy nem?
  • Abu85
    #42
    És miért várod el egy alaplaptól, hogy felismerjen egy olyan processzort ami még a BIOS aktuális verziója szerint, akkor még nem is létezett?
  • item
    #41
    Most inditottam itt a cégben egy memóriatesztet a memtest legujabb verziójával, és mit mutat ??? na mit ?? Intel Nehalem 2000Mhz!
  • Sanyix
    #40
    sempron? am2-es sempront lehet kapni? :d
  • who am I 7
    #39
    Érdekes, nekem még anno volt sempron procim is, és nem ismerte fel normálisan az alaplap biosz frissítés nélkül De ha ti mondjátok...Akkor biztos nem úgy volt
  • arty
    #38
    az integrált memvezérlő miatt volt szétválás az s754/s939 idejében, ez vár most az intelre is - a cikk emliti is a kevesebb lábú foglalatot, mint lehetőséget :(

    carlos05: arányaiban a pentium mmx idejében a processzorok SOKKAL többe kerültek, mivel nem volt konkurrenciája az intelnek :( (AMD K5 ugyebár ...)
  • Abu85
    #37
    A Tri-Channel a Nehalemben azt a problémát veti fel, hogy az egy nagy 192bit-es memória csatorna lesz, tehát nem Crossbar elvű. A K10-es Opteronoknak itt lesz egy kis előnye, mert ők már áttértek a 2x64bit-es Crossbar-ra.
    A másik probléma, hogy a Nehalem szerverbe lesz, ezekből az újításokból az asztali gépek nem kapnak semmit.
  • Sanyix
    #36
    Bele simán. Az am3-hoz már biosfrissítés kéne, amit már 3 éves lapoknál lehet leszarnak a gyártók.
  • Abu85
    #35
    Bele persze, az AM2+ kompatibilis az AM2-vel.
  • who am I 7
    #34
    Ugye nem azt akarod mondani, h a 3 évvel ezelőtt AM2-es foglalatba belemegy egy BE 6400+ os vagy akár egy phenom is? cöcö
  • Sanyix
    #33
    őő 1-et? Nézzed meg hogy az lga-775 hányszor volt elektronikailag nem kompatibilis magával (kit érdekel ha ugyanaz a foglalat, ha igazából mégsem?)
  • CsabiDuke
    #32
    Ne panaszkodjatok az intel foglalataira...
    Nézzétek meg hogy az AMD mennyi foglalatot adott ki amióta az LGA-775 van használatban az intelnél, vagy tekintsetek kicsit vissza is...
  • who am I 7
    #31
    dez is ugyanezt akarja...csak, az AMD VILÁGURALOMRA JUTÁSA A CÉL náluk

    Asszem a versenyhívatalnak van beleszólása az ügybe, jól megbass*a az intelt, ha rosszúl viselkedik (Kár, hogy ez gyakorlatban nem működik, mivel a versenyhivatal is emberekből áll = korrupció )
  • M0RN1NGST4R
    #30
    várjuk dez hozzászólását, hogy megmondja, az amd miért jobb :D
    (dez, ne vedd sértésnek, de ezt nem hagyhattam ki.)

  • ilf667
    #29
    verheted a foglalatra, ha közben a chipset nem viszi az ujabb cpu-kat vagy nem jó az alaplap régi feszültség szabályzója
  • kvp
    #28
    Megneztem, hogy mi az ujdonsag az uj mikroarchitekturaban. A jo hir, hogy meg mindig a pentium pro alapjaira epul, tehat hivhatnank core3-nak is. Tovabbra is egy komplex es ket szimpla matematikai egyseg van, de kapott egy adattarolo es ket cimszamito egyseget is. (a 486-osokban csak 1 volt, azota meg annyi sem) Ez igy osszesen 6 utasitas vegrehajtasat teszi lehetove egy orajel alatt. (elmeleti maximumkent) A core sorozatban ez 4 volt, tehat mar nyertunk +50%-ot. A regiszter file-okat kulon valasztottak, tehat a hyperthreading mar nem olyan rossz mint amilyen volt, bar csak akkor gyorsit ha mindket szal foleg a memoriara var, ebben az esetben viszont jol johet. A prefetch queue meg mindig akkora mint a 486-osokban volt, de a P4-esekkel szemben nem mindossze 1 komplex hanem 1 komplex es 3 egyszeru dekoder van, ez 1-el tobb mint az amd-nel. A mikro es makro muveletek osszevonasa jo otlet, ezt az eredeti pentium csaladnal talaltak ki es a varakozasi sor merete is elonyosen valtozott. A nagy gyorsulast viszont az integralt memoriavezerlo es a szabvanyos front side bus fogja jelenteni. Az elobbi 3 csatornas 64 bites (a gf8800-as 6), mig az utobbi 4 csatornas 16 bites (viszont 4-szer gyorsabb). Ez egy az egyben az amd megoldasa, mint ahogy az x86-64 architektura is. Az intel elonye az, hogy kisebb csikszelessegen es sokkal nagyobb lapmerettel dolgozik, ezert tobb vegrehajtoegyseg es tobb cache fer el egy prociban.

    ps: Alapvetoen jo latni, hogy meg mindig a pentium pro vonalat fejlesztgetik. Ha ez nem valtozik, akkor a kovetkezo mikroarchitekturaban mar 8 matematikai egyseg lesz es meg tobb dekoder, esetleg meg tobb memoriavezerlo. Mar csak az a gond, hogy mostantol mar nem 2, hanem 3 egyforma memoriamodul kell majd egy alaplapba.
  • Frayer
    #27
    Te jó ég.
    Világ uralomra fog törni az intel. Mi lesz velünk?
    Én nem szeretnék megdögleni, kezdjetek el harcolni.
  • carlos05
    #26
    Igen csakhogy régen jóval drágább volt az akkori fizukhoz képest 1 gép mint ma. Amugy meg most nemtom ki mit sír h majd világuralomra tör az Intel... majd ha elfajul a helyzet akkor mégnagyobb pereket raknak a nyakukba
  • arty
    #25
    kivéve ahol lasabb volt a HT :))

    Én még emlékszem olyan időre, h Intel egyeduralom volt, egy havi fizetésembe került egy 166mmx (legkisebb mmx proc).
  • wednes
    #24
    Úgy látom még sokan nem értik, hogy a blu-ray egy szabvány...
  • wednes
    #23
    Jaja, csak úgy elrepült az a 4 év a 775-ös megjelenése óta, és már le is cserélik.
  • Roli
    #22
    Nekem is Prescott HT-s procim van, alig vártam már az újabb HT-s fejlesztést. Érezhetően gyors a proci. Igen, a többmagos teszteken alulmarad a rendes többmagosaknál. Bizonyos területeken ott lohol szorosan ( mérések alapján ) a CoreDuo-k nyomában. Eddig egyetlen problémával találkoztam, amikor valakinek nem volt jó a HT, ő zenét szerkesztett gépen és a késleltetést HT nélkül lentebb tudta vinni. Más esetekben csak haszna van!
  • item
    #21
    Nocsak jönnek az újoncok, kiváncsi leszek rájuk, most már megéri várni, nem veszek másik 4 magosat. Ja és nem játékra vettem mielött valaki elkezdené a szokásos szöveget. Bár ahogy egyre jobban fejlődnek a játékok úgy feltörnek a quad core procik is!
  • NeoMaN
    #20
    Feljebb szökött abban a pillanatban ahogy bejelentette a Toshiba a véget...
  • Drawain
    #19
    De banyeg ne egy dual core-hoz hasonlíts már egy virtualizációs megoldást, hanem a többi egymagoshoz... Nem volt kamu a HT duma, érezhető és mérhető volt a sebességkülönbség a hasonló egy!-magos procikhoz képest.
  • Hedgehunter #18
    Na ja az uj foglalat eleg gazos....
  • Gonz0
    #17
    Két helyen hibádzik a Blu-ray példád. Egyrészt a Toshiba bejelentése után, hogy kiszáll a versenyből, a Blu-ray meghajtók ára emelkedett. Másrészt a Blu-ray továbbra sincs versenytárs nélkül.. Ottvan ugyanis a jó öreg dvd.
    Egyébként meg nemhiszem, hogy annyira újdonság akár még neked is, hogy szabad verseny nélkül magasak az árak..
  • PíszLávJuniti
    #16
    Éljen, még egy új foglalat típus.. Ezért nem érdemes, meg nem is lehet előrelátóan gépet venni.
  • barii
    #15
    igen, feljebb szökött
  • Akuma
    #14
    De az se érthető, hogy miért van monopóliumban a Microsoft... Egy kisebb csapat programozó nyugodtan összeülhetne egy oprendszer erejéig. Linux-nál ez láthatóan meg is történt, mégsem használja mindenki és valószínüleg nem véletlen... Nem az a cél, hogy ingyenes programért üljön össze egy programozó csapat, hanem minimális összegért, amivel akár milliárdosok is lehetnek és máris nincsen monopóliumban a Micro$oft!
  • wednes
    #13
    Csak, hogy rossz a példád. A blu-ray az egy szabvány, ahogy az x86-os processzor is. Mi maradt egyedül? Csak a Sony fogja gyártani? A blu-rayt mindenféle elektronikai vállalat gyártani fogja, és azok között van verseny, ahogy az x86-os vonalnál az Intel és az AMD között.
  • shabba
    #12
    Hát persze. Végüli a szerver procik esetén is csupa hozzá nem értésből használják az SMT-t. Nem véletlenül használja az SMT-t Intel a Nehalem esetében, hisz ezzel a procival pont az a célja hogy a szerver vonalon erősítse meg procija képességeit. Ezért került integrált memória vezérlő, quickpath és SMT a Nehalem prociba.

    Pl. egy adott alkalmazás esetén a Prescott/Northwood HT-ja 20% többlet teljesítményt nyújtott, ugyanennél az alkalmazásnál az újabb Atom proci 50% többletet ért el HT-val. Márpedig az Atom nem igazán a szerver szegmensbe készült, mégis tudja kamatoztatni a HT-t. Egy szerver proci esetén ami kifejezetten a masszív párhuzamos végrehajtásra készül, ott a HT-nak igenis komoly szerepe van. És ezzel az Intelnél nagyon is tisztában vannak.
  • ZeGa
    #11
    Hát te barátom lehet, hogy nem vagy képbe, de a piac az ilyen. És nem azt mondtam hogy megtörtént, jövőidőben írtam (fog törni). Írok is rögtön egy ellen példát szerinted miért olyan drágák a Microsoft softwarek, valószínű azért, mert nincs normális versenytárs és mert egy nagy monopolium.
  • Narxis
    #10
    Hagyd, gyerekek még, megveszi az anyjuk nekik ami kell. Vagy síkhülyék, de akkor meg sajnálom őket. Komolyan. Én azt kívánom legyen AMD és Intel is a piacon és versenyezzenek a pénzemért.