89
  • Akuma
    #89
    A foglalatváltás a szükséges rossz. 775 lábon csoda, hogy eddíg elhúzták, amikor az AMD még 939 lábon is arányaiban véve gyenge volt. A sírás helyett örülhettek, hogy nem kellett félévente alaplapot cserélni, ha az ember új processzorra vágyott... A 775-ös foglalat már legalább 3 éves, őszintén megmondva sose gondoltam volna, hogy eddíg fogja húzni... Már rég a temetőben lenne a helye.

    Másfelől meg csinálhatnának mondjuk 2000 lábú foglalatot, az valószínüleg egy 5-10 évig szintén kibírná, ha a 775-öst veszem alapul. Persze ehez már nagyon komoly gyártástechnológia kéne.
  • A1274815
    #88
    De van Server 2008 ami néhány plussz progit és néhány kliens OS extrát leszámítva, meg persze beállításokat egy Vista SP1.
  • PíszLávJuniti
    #87
    "Vista kompatibilis"
    A farok csóválja a kutyát?
    Szerver szegmensben sehol sincs a vista, ott ahol elsősorba a proci való.
  • arty
    #86
    Semmit nem érnél vele, nem is erről volt szó, csak a lehetőségről :) A Core2 (hacsak nem also kategoriában gondolkozol) jobb választás jelenleg - a tunning lehetősége miatt és mert (sajnos) nem várhato h jön egy uj, gyorsabb Phenom revizio.

    A 2006os lapodban amugy ugyis csak egy C2Q6X00 menne az fsb1066 miatt, azzt pedig nemhinném h veszel (lassucska már a mostaniakhoz képest is és egy kazán).
    Tehát nálad is bejön h a proc csere-bere pusztán elméleti lehetőség... :P

    (nekem egyelőre gyakorlati: A64 3500+@X2 4200+@X2 4100+ és ha filléres ára lesz, talán egy X3 is beugrik még, hiszen a 'legjobb' revizio is elmegy a lapomban majd - kivéve ha ddr3-ig halasztom a fejlesztést :D )
  • GABOR16
    #85
    jaaa.. az eredeti feszültség 800Mhz-en 0.9V... az AMD mostanság erősen több feszültséget ad már a prociainak mint amit a gyártástechnológiája követel.. pedig tudna csinálni jobb fogyasztású darabokat is kihasználva ezt a tulajdonságot :) de valószínűleg a maximális kihozatal miatt csinálja ezt a megoldást, és csak pár kiválasztott indul alacsonyabb fogyasztású darabként (de azokban is lenne még tartalék.. többnyire nem is kevés)...
  • GABOR16
    #84
    Én is találtam egy underlockhoz alkalmas programot "RightMark CPU Clock Utility"-t
    Abban az én AMD-met (TK-55.. egy 1.8Ghz-es kétmagos proci 31W maximális TDP-vel) 800Mhz-es minimális órajelen 0.65V-al stabilan tudtam működtetni.. csak kerekedett a szemem :) ez akkumulátoros üzemben mérve kb. 20-25percet hoz :) (2 óra 10-15 perc eredetileg, de így megy 2 óra 40 percet is akár :) ... a laptop egy Acer TM5520G.. nem egy nagy szám, de nekem megfelel... bár a kijelző nem a legjobb..)
  • Benedekco
    #83
    azért egy idő után úgyis rákényszerítenek majd valahogy, hogy vegyél valami újjabbat... pl egy új oprendszerrel vagy kitudja mik lesznek majd 10 év múlva... sajna mindíg van valami új baromság ami miatt nem lesz jó a régi :( Én pl szívesen vennék használnék még most is W98-at, egy régi géppel, de ez már nem valami biztonságos és sok új progival baj van...
    más: szívesen használnék egy olyan procit aminek a fogysztűsa 5W körül van idle-ben és nem tud többet mint egy Via vagy Intel Atom, de ha meg kell a lóerő akkor felugrik akár 60W-ra is aztán nyomatja úgy mint egy mai erős proc (direkt nem írok AMD-t vagy Intelt, mert akkor kapnék a fejemre :) ) valami olyan amit ha akar az ember akkor részletesen be paraméterezhetne és kihegyezhetne magának attól függően, hogy milyen területeken dolgozik/hobbizik
  • M0RN1NGST4R
    #82
    a Gates-állandónak köszönhetően a windowsok betöltési ideje követi a technológia fejlődésének ütemét, igy arra ne számits, hogy 3 másodperc alatt tölt majd be az aktuális win.
  • Sippie
    #81
    szvsz, ha csak nem találják fel a gondolattal vezérelt játékokat, programokat, baromira fölösleges lesz 32 magos processzort venni 10 év múlva.
  • Sippie
    #80
    és ennek ki az okozója? Ti vagytok akik minden félévente kijövő új dologra ráveritek a brét! a jelenlegi gépekkel is már futtathatóak jól működő szerverek, olyan grafikájú játékok amik élethűek, és egy mai átlagos családnak bőven elég (talán még sok is) a mostani technika. Felmennek az árak? Oda ne rohanjak, senki nem kötelez, hogy új gépet vegyél minden évben. Ha majd a magas árak miatt abbahagyják a vásárlását, talán feltűnik az Intelnek, hogy hoppá baj van, nem jön a lé.
  • krajcsovszkig
    #79
    Ez a nehalem gyilkos lesz b.szki...
    De az árcédula miatt már előre sírok... xP
  • waterman
    #78
    én mondtam hogy vajon mi lesz 10 év múlva:) igazándiból nem arra gondoltam, hogy egyáltalán semmi oka nem lesz annak, hogy fejlesszünk, hanem ha megfigyeled, akkor a technika fejlődésével egyre nagyobb csoport van, akinek az igényeit kielégíti a már meglévő technika. tehát pl a hőskorban volt vhs, amihez alig lehetett hozzájutni. ma mondjuk százezres kategória, de vehetsz hd kamerát és odahaza vághatod. egy idő után elkerülhetetlen, hogy ne telítődjön a piac és ne kezdjen el pangani valami már rég meglévő szektor. nem hiszem, hogy pl lcd tévéből mindig ekkora kereslet lesz. majd jön egy másik technológia és akkor azt veszik az emberek, de nem hiszem, hogy akik vettek lcd tévét, azok majd rohannak lecserélni egy oled-esre ha kikerül a piacra.
    hát ja. a software gyártók majd kitalálják, hogy írjunk oprendszert javaban és akkora ahhoz kell a 16 magos gép..:)
  • lindemann
    #77
    Hát nem tudom. Azért szerintem az Intel nem fog egyeduralomra törni, azért mostmár nem azt a világot éljük, hogy bemutatkozik az AMD, és fel kell küzdenie magát a semmiből. Meglesznek évek múlva is az AMD vásárlói, nem fog csődbe menni, maximum kevesebben fogják venni, mint az Intelt, de komolyabb problémával nem hinném, hogy kéne számolni.
    Az meg, hogy mi elég 10 év múlva egy átlag felhasználónak, az megint más kérdés. Azért a szoftvergyártók is talpraesettek, szóval ha valakinek pl. 2018-ban a gépe teljesen megfelel mindennek, attól még nem jelenti azt, hogy a 2022-es programok futni fognak rajta :) (Nem tudom melyik hsz volt, ott volt erről valami, hogy vajon mi lesz 10 év múlva, és ki fog venni új cuccot, ki nem.)
    A személyes nézőpontom az AMD és Intel harcban pedig pártatlan. Régen nem volt az, de igazából nem érdekel a mocskolódás ;) Mindkettő azért akárhogy is vesszük zseniális technikai dolgokat tesz lehetővé az embereknek.
    nah písz.
  • shabba
    #76
    A pénzügyi jelentései a tőzsdei cégeknek nyílvánosak, azokból jól látszik mennyi egy cég bevétele és nettó profitja, egyebek. Az Intel esetén sehol nincs több száz százalékos haszon, sőt egyáltalán nem olyan kiugróan magas. Pl. tavaly 38.3 milliárdos bevétele volt a cégnek és 6.98 millárdos nettó profitja. Ha arányosítod a kettőt akkor ez 22.2%. Márpedig az Intel legnagyobb bevételi forrása a processzor iparága és abból van a legtöbb haszna is.

    Ahhoz hogy egy cégnek 200%-os profitja legyen, ahhoz az kellene hogy a bevételeinek 2/3-a legyen a profit, 1/3-a meg költségek. Vagyis az Intel előbbi számadatai alapján ehhez 25.5 milliárdos profittal kellene rendelkeznie, a 6.98 milliárd helyett. Vissza lehet keresni Intel pénzügyi jelentéseit a kezdetekig, de ilyen magas profitjuk sose volt.

    Pl. a legutolsó pénzügyi jelentésben az elmúlt 5 év adatából a legsikeresebb a 2005-ös volt. 38.8 milliárdos bevétel mellett volt 8.67 milliárd nettó profit, az 28.8%-os profit arány. De pl. a 2006-os év volt a legkevésbé sikeres, akkor 35.4 milliárdos bevétel mellett 5.04 milliárd nettó profit volt, ami 16.6%-os profit arány.

    Az Intel mindig is egy nyereséges cég volt, de arra is törekedtek. Persze egyeseknek már az is csípi a szemét ha egy cég nyereséges és profitja van, mert már azt is rablásnak tartják.
  • Ludi94
    #75
    "aminek eredményeként a Vista nyolcmagosnak látta a fejlesztést."
    Egy jó pont, alapból Vista kompatibilis. Csak így tovább. Bár kell is, hogy majd a Windows 7-el is menjen.
  • waterman
    #74
    tök felesleges a kis mag, ha a procid támogat valami fejlettebb energia gazdálkodást. az intel core dolgai már ilyenek, az amd cool and quiet is ezt szolgálja, a via nano chipje kapásból két órajel generátort tartlamaz, hogy gyorsan válthasson az órajelek közt, az atom-ot is úgy tervezték, hogy inkább feláldozták a teljesítményt, de pl nem 6 tranzisztoros cache memóriája van hanem a kevesebbet zabáló 8 tranzisztoros fajta és így tovább. amd a k10-el is tovább finomította a saját energia managementjét. 3 fő tápáramkör van, a memória külön órajelgenerátoron van, így külön csökkentheti az órajelét, ezzel együtt a fogyasztást is. ha olyan alaplapot teszel alá, ami támogatja ezeket a funkciókat, akkor kevesebbet eszik. de nem csak a procit zöldítik a gyártók, a gigabyte az egész alaplapot zöldíti a DES-sel, de hasonló az asus EPU-ja is. a lényegük valami olyasmi, hogy mivel a procit eleve több áramkör táplálja, kis terheltségnél, meg visszaveszik magukat, akkor nincs is szükség az összes áramkörre és lekapcsolja az alaplap a felesleges dolgait. a DES 2*6 tápáramkört vonultat fel dinamikusan kapcsolgatva, az asus féle EPU eddig 8 tápcsatornát kezel, vagy 8 vagy 4 felbontásban. mindkét technológia elég friss, majd még zöldülnek tovább. ezekhez már csak jóminőségű táp kell és akkor valóban kevesebbet eszik a gép. de csak azért beleépíteni még egy kis magot a gépbe, hogy kevesebbet egyen, teljesen felesleges. már a mostani procik is lekapcsolják a cache egy részét, vagy a nem használt procirészeket, ha annyira idle módba süllyed a terheltség.
  • TiMoN
    #73
    Honnan hallottad ezt? Ha tuningolsz egy procit feszemelés nélkül akkor is nő a fogyasztás.Leméred műszerrel és simán látható a különbség.
    Pl. Core 2 Duo E4500 esetén 2200Mhz-ről 3000Mhz-re feszemelés nélkül +17W
  • who am I 7
    #72
    Na csak azért, mert mondják páran, hogy hú de qva olcsóba kijön a sorrol a proci vagy gpu mind1 mi..De szerintem, annyira halálosan nem olcsó, ha nézem a beruházást és a mérnökök/fejlesztés árát...Mondjuk, ha több millió példányt gyártanak (+selejtaránycsökkenése),+ 200%-os profittal, na ahhoz képest már lehet, a végeredményhez képest olcsónak tűnik, de mondjuk csak 50%os profittal már más lenne a kép..
  • Sanyix
    #71
    Ezt soha nem fogod szerintem megtudni :) max pár ember tudja gondolom akik meghatározzák az árat.
  • who am I 7
    #70
    Az lehet...Mondjuk, kíváncsi lennék, tisztán mennyibe kerülne egy ilyen proci, tervezéssel/laborral,gépsorral,szilicummal,munkásokkal együtt, hogy mennyibe van egy.
  • Sanyix
    #69
    Hát én nem húzom túl a procit, csak akkor ha már kevésnek érzem. Egybként én a procimon kikapcsoltam a cool and quietet, ami 2,3 ghz alap, és 1ghz között szabályozta a frekvenciát, 1,3-1,1 volt között. Azért kapcsoltam ki, mert néha eltalált egy olyan órajelet amiből csak úgy tudta leosztani a ram frekvenciát hogy 1050 mhz volt 800 helyet -> fagyás. De most külön konfigolható programot használok hozzá, és hopp kiderült, hogy 1ghz-hoz nem is kell 1,1 volt, hanem 0,85 is elég(ha lesz kedvem gépet fagyasztgatni megnézem megy-e még kisebb feszültségen). Így az üresjárat ilyen módban megy, ha meg kell a teljesítmény, 1,6 vagy az alap 2,3 ghzn, ami jó, mert nemkicsit kevesebbet fogyaszt, de igazából a csend miatt használom, HD film nézésekor szép csöndben van 1 ghz-n 5% prociterheléssel, nagyjából csak játéknál megy maxon. Na meg ezeket a 4xxx+ x2-ket alap feszen lehet általában 2,8 körüli órajelre húzni, amitől nem nő a fogyasztása. Akkor nő ha több feszültséget kap.
  • who am I 7
    #68
    Aha, igen..Jajj, nem szeretem ezt az álszentséget "jobban kíméli a környezetet"..Ugyan már, aki meg szegény, és kunyhóban él még az is "szennyezi" és pusztítja a környezetet..Nem is tudom, ki tesz nagyobb kárt, akik kivágják az esőerdőket, vagy akik 50watt helyett 65öt fogyasztanak...
    Egyébként, én is annak a híve vagyok, ha valaki tőlt, olvasgat stb, annak fogyasszont 5Wattot a paroci, és ha kell akkol bekapcs és menjen...De ez már részlet kérdés, úgyis jön az antikrisztus
  • GABOR16
    #67
    Részemről az újabb 45W-os szériáit csípem az AMD-nek.. Van köztük BlackEdition verzió is :)
  • GABOR16
    #66
    És talán jobban kíméli a környezetet egy ilyen felhasználás mint az eszetlenül túlhúzom (jelentősen megnövelve evvel a fogyasztást) kategória, és az ilyen emberek talán nem cserélnek olyan gyakran procit (gyakran feleslegesen... hisz az esetek többségében még mindig csak állnak a procik, és nem csinálnak semmit... csak fogyasztanak..)

    hmm... nem is lenne rossz öttlet egy olyan többmagos proci létrehozása amiben van egy (vagy több) erős mag és egy (maximum 2 a folyamatosságért) gyengébb igen kicsi fogyasztású... és amikor nincs szükség nagy erőre az erősebb magokat elküldi aludni, így nem fogyasztva áramot.. de mikor kellene rákapcsolna... Simán lehetnének így félpasszív asztali gépek amik csak akkor kapcsolják be a ventilátort amikor szükséges..
    Az intelnek most lenne is erre egy jónak mutatkozó alapja az eljövendő atomokkal, de nem fognak egyhamar ilyen forma platformot csinálni...
  • Sanyix
    #65
    De fejlődne, csak nem lenne arcuk drágáért (többszáz %-os haszonnal) adni semmit :D
  • who am I 7
    #64
    Hát, ha így gondolkozna mindenki, lehet sehova se fejlődne a világ
  • [HUN]FaTaL
    #63
    LOL megint új foglalat:/ Az S775 lehet, h ki fog maradni az életemből.
  • Sanyix
    #62
    Na én meg 15-öt adok max egy procira(nem azért mert nincs rá zsé, hanem mert úgy gondolom többet nem ér meg), és az alaplappal, memóriával együtt nézem mi mennyiből jön ki. Ezért nem E2140 (asszem ez 2,2-es) lett a mostani gépem alapja, mert az 10k-val drágább volt, mint ugyanez amd-ben.

    "tuning potenciál mondjuk BE-n kívűl annyira nincs bennük,"

    Az jó, mert a be az ugyanaz mint a többi, csak szorzólock nélkül :) Viszont lehet host clockot növelni büntetlenül, mert nincs fsb. Akkor a 12-s procimat nem csak az átlagos 2,8 ghz-ra húzhatom, hanem tovább is. Na legalább ezt is tudom :D bár nincs mire használni alapon sem. Nem rendereleg, ritkán kódolok videot, és a hiperszuper játékok sem használják ki, úh marad alapon, de majd egyszer... bár úgyis veszek majd a jóárasított am3-mas jókicsi csíkszélességes phenomokból egyet, mert belemegy a lapomba, és akkor mérne.
  • who am I 7
    #61
    35körül vagyok hajlandó adni a procira :) MAXBA..Szal, nem mondanám, hogy nem számít a pénz valamennyire.Mert quadért nem adok 50-et de lemegy 30ra akkor majd talán, ha szükségem lesz rá..Ha nem akkor meg nem, marad ez :) Persze, mostanra már rendeződtek az árak, és x2-t is lehet hasonló árba venni ami hasonló teljesítményt hoz, tuning potenciál mondjuk BE-n kívűl annyira nincs bennük, de egy szóval sem mondta, hogy ár/teljesítmény arányban nem jobbak..A gyengébbik gépem otthon az egy amd szóval és megvagyok vele elégedve, jól megy...Persze a proci 12 vót, meg az alaplap is vmi hasnló :D Szóval bagóé lehet összerakni jó cuccot belőle, de ha kell a plussz kraft ott elhasal :)
  • Sanyix
    #60
    ""am2-ről volt szó nem socket a-ról." balfütty vagy, az elv a lényeg.Kár, h nem értetted meg...de ájemdés körbe, ahogy elnézem ez nem szokás" Milyen elv? A hülyeség és kiforgatás elve? Azt tényleg nem értem.

    ""sőt még előtte is." Igen, szerettem volna 100ezerért x2 5000-es procit venni.. ahogy bejött a c2d nemsokra rá kb negyedére estek az árak :D :D :D"

    Hát te hülye vagy baze :D kérdezed hogy vehettél e volna olyan lapot amibe megy bele komolyabb x2, erre meg az a bajod hogy akkor drága volt az x2. Ki mondta kötelező bele venni akkor egy x2-t(tudod lehet cserélni, azért van foglalat és nem forrasztás)?

    Én nem akartalak meggyőzni, semmiről kérdeztél valamit, válaszoltam, te meg forgatod ki, szövögeted a hülye meséidet már megint :)
  • who am I 7
    #59
    "am2-ről volt szó nem socket a-ról." balfütty vagy, az elv a lényeg.Kár, h nem értetted meg...de ájemdés körbe, ahogy elnézem ez nem szokás

    "sőt még előtte is." Igen, szerettem volna 100ezerért x2 5000-es procit venni.. ahogy bejött a c2d nemsokra rá kb negyedére estek az árak :D :D :D Röhögtem is jót, hogy ilyen balfasz volt az amd :) De még vehettem volna.. olyan alaplapot :D Na látod, ezért utálom az ájemdé vérfanokat, mert megakarnak győzni, hogy a szarabb a jobb.A P4-korba meg az intel fanokat utáltam, mert akkor meg arról akartak meggyőzni, hogy az a jobb...
  • Sanyix
    #58
    Jahát akinek az ár nem számít. De másnak az ár/teljesítmény számít, és ők többen vannak :)
  • Sanyix
    #57
    Nemtom mit beszélsz már megint félre, am2-ről volt szó nem socket a-ról. Van egy kis különbség a 2 között. Miért nem sírsz akkor hogy socket 478-ba nem sikerült berakni a core2-t? :D

    Egyébként a sempronos dologgal is ha jól emléxem annyi volt, hogy magától nem ismerte fel jól az órajelet (gondolom nehéz volt belépni a biosba, és beállítani, vagy biost frissíteni). am2, am2+, am3-nál is kb ilyesmi problémák lehetnek. Feszültsékkel se lehet baj, mert az am2-es alaplapok olyan tág tartományban tudnak cpu feszültséget szolgáltatni, hogy az mindenre elég, még szénné tuningolásra is. És 2006-ban vehettél volna olyan alaplapot amibe belemegy komolyabb x2... sőt még előtte is.
  • Abu85
    #56
    Itt egyedül a Lynnfield/Clarksfield az asztali proci. Az is jövő év közepe után fog jönni.
  • shabba
    #55
    Mindegyik Nehalem változatban lesz integrált memória vezérlő, az asztali és mobil verziókba is. A különbség csak a számosságukban lesz. A mainstream desktop/mobil termékek 2 csatornás DDR3 memória vezérlőt kapnak. Az extreme desktop/1-2 utas szerver változatok három csatornásat, a 4-nél több utas szerver változatok 4 csatornás memóriavezérlőt kapnak. Sőt jővő év végére még a legkisebb Atom is megkapja a saját integrált memóriavezérlőjét.

    Egyébként itt van a várható Nehalem változatok jellemzőinek listája:
    http://pc.watch.impress.co.jp/docs/2008/0602/kaigai03l.gif
  • who am I 7
    #54
    Vágom..De mit érek vele?Már 2006ba 3.3as c2d-m volt, aminek a közelébe egy amd se volt és jól jött a munkámban ez a plusz "lóerő" :)))) Most cserélni meg értelmét nem látom egyáltalán..De mondom, ha még többet akarnék akkor ott a quad, ugyanúgy ahogy a phenom is ott van az amdbe :) Csak egy 3.5-ös quad azért más...
  • arty
    #53
    socketA-ban valoban nem ismerődtek fel a késői sempronok viszont mentek minden gond nélkül, max a bios nem irta ki rendesen gépinduláskor :P

    2006-ban vehettél volna AM2 lapot, mint én, most a Phenom is belemenne.
  • who am I 7
    #52
    Hát, jó kérdés...Mert megtehetik, de mindig csak az atifanboyok sírnak, hogy csillagos égbe fog szökni, a proci ár..bezzeg amikor aranyárba voltak az X2-esek akkor nem vót sírás...Jó az inteles arcok se jobbak, csak ezeket a sarkított fanboyságokat nem szeretem.Az amdvel 2-3 évig elvoltam, a c2dvel is el leszek 2-3 évig oszt csókolom...Ha 1 év múlva gyenge lesz a 3.3as c2d akkor veszek bele egy c2q-t aprópézé oszt csókolom..De nem hinném, h erre szükség lesz.Ami meg utána lesz?Remélem lesz még amd 2-3 év múlva, és lehet választani, abból aki a jobb cuccot csinálja, én ezt nézem általában...
  • waterman
    #51
    kíváncsi leszek mi lesz 10 év múlva. amikor egy szimpla pc már akkora teljesítményű lesz, hogy az átlag usernek 10 évig nem kell új, és akkor is csak azért cseréli le, mert nincs rajta olyan csatlakozó, amivel egy új kütyüt hozzá lehetne csatlakoztatni.. akkor is vajon drágáért adnák? tehát ha nem veszik az újat, mert a régi is jó, akkor sem adhatják a gyártók drágán a portékáikat..
  • asysoft
    #50
    s754-kijövetelénél már lehetett tudni, hogy jön az utód s939, s hogy az A64FX-ként eladott átcimkézett Opteronok platformja (s940) hamar kihal.
    "sok atifanboy szerintem ugyanúgy fölöslegesen rinyál emiatt"
    Lényegében a helyzet eddig is ez volt: PentiumD, C2D (C2Q, nagyobb FSB-s C2-k) kijövetelénél is cserélhette le az alaplapját, a helyzet annyiban volt jobb, hogy ott lépésenként is upgradelhetett, azaz új alaplappal használhatta a régi processzort, valamint a hűtője sem ment feltétlenül a kukába:) De ezentúl alighanem (integrált memóriavezérlő miatt) meg fognak szaporodni a foglalatváltások...
    "egyébként, ha csak az AMD lenne piacon, akkor is méreg drágák lennének a procik", Természetesen, mivel vállalat. P4-éra végnapjaiban méregdrágán mérték az X2-eseket, mert megtehették...