145
  • Iamzozo
    #65
    Azért a warezolás nem infocseréről szól meg könyvolvasásról. De, komolyan gondoltam. Mert nem azt a szoftvert használod ami ingyenes, hanem amiért fizetni kéne. Ez nem magyarázat, hogy nem venném meg akkor se, mert inkább az ingyenest használom és akkor nem lesz ebből pénze úgyse. Persze, de akkor viszont használd az ingyenest. Az teljesen más, hogy pl az adobe, vagy ms így is profitál. Használsz valamit amiből esetleg te profitálsz, közvetve. Pistikének sem kéne kalózkodni, de a nagyobb gondot az okozza, mikor te kitermelsz magadnak évi párszázret vagy épp pár milliót valami olyanból ami nem a tiéd, nem fizettél érte és nem is használhatnád. Azért mert más lop a, meg a "politikus lop" ettől még nem lesz erkölcsi norma.
  • onimusha
    #64
    itt fog megbukni a dolog: "A szolgáltatók a szorosabb ellenőrzés keretei között minden alkalommal kötelesek lennének kiszolgáltatni a felhasználók személyes adatait, ezzel is a hatóságok munkáját segítendő."
  • FoodLFG
    #63

    ".. Persze lehet beleképzelni, vagy beleálmodni olyan vevőket, akik ezer számra vesznek audio CD-ket 6-8 ezerért, de ez csak álom és nem a realitás. Persze biztos ha nem lehetne lemásolni EGYESEK megvennék, de messze nem mindenki. kb 90% inkább lemondana róla és ha nincs "ingyen" , és inkább másra költené a pénzét. .."
  • ihateworkdays
    #62
    "Veszel egy kasznit a többi alkatrészt meg össze lopkodod?"

    Ez pár éve biztos működött... ha hiányzott egy ülés, akkor fogtak egy hasonló aoutót, feltörték és kiszerelték belőle az ülést.
    Egy időben a Lada Szamarákat törték fel és lopkodták belőlük a biztosítótáblákat, mert abból volt hiány...szóval azt lopnak, amire kereslet van, és nem érdekli az embereket, hogy akár agy üzemképes, más tulajdonában levó autót károsítanak meg. Neki megvan a pénze, a többi nem számít.
    A legnagyobb emberi tényező a mások iránti mérhetetlen köszöny: nem ismerem, akkor lesz**om, mi van vele. Érdekel engem?
  • Gamecube86
    #61
    "mert ha te azt mondod hogy a lopás lopás, akkor én meg visszakérdezek hogy ez esetben mi a picsa is az az államilag elismert megélhetési bünözés?"

    Az sem különb szerintem. De nem ez a lényeg, én tartom magam annyira hogy ne lopjak csak mert adott rá a lehetőség! Akkor már inkább várok egy játékra 1-2 évet míg megfizethető lessz és akkor megveszem. Társadalomban élünk nem barlangban, az sem jogosít fel a lopásra hogy más lop.
  • Wittgen
    #60
    Végezetül: elég nagy a baj, ha a G8-ak szerint a világ legnagyobb gondja a kiadók gondjával megegyezik.
  • Wittgen
    #59
    Akkor beszéljünk kicsit a lopásról.

    Igen, ha egy fizetős cuccot letöltök ingyen, azzal ugye egy lehetséges bevételtől fosztom meg a gyártót és az államot (mert ugye nem fizettem érte, és az adót sem kapná meg az állam).
    Viszont ott van az a dolog, hogy megvennék-e az emberek anélkül, hogy kipróbálják? Én pl megveszem azokat a filmeket, amiket ELŐTTE letöltöttem, megnéztem és arra érdemesnek találtam. Namármost, ha pl a filmeket úgy fogják árul, hogy lesz egy passzus, miszerint ha nem tetszik akkor visszakapom a pénzem, akkor szívesen fogok vásárolgatni. De addig nem.

    Lopás a megélhetési bűnözés is csak a hülye politikusaink legalizálták.

    Lopás az is, hogy a hülye politikusaink a saját érdekeltségeikbe tartozó cégeknek adják az állami megrendeléseket és azok nem átallanak négyszeres árat kérni az elvégzett munkáért. Tehát legálisan lopnak el 100 forintból 25-öt.

    Lopás az is, hogy van 13. havi bér, amit a mi adónkból fedeznek. Hogy miért? Mert tudtommal 1 év 12 hónapból áll, ergo nincs teljesítés a 13. havi bér mögött.

    Lopás az is, hogy jogdíjat kell fizetnünk az adathordozókért.

    Lopás az is, hogy kiemelt embereknek a költségtérítésük után nem kell elszámolni (hahó ez is a mi adónkból van fizetve!).

    Lopás az is, hogy némelyeknek alanyi jogon jár segílyke, nem kell hozzá tennie semmit a társadalom gyarapodásába. Mások meg éjt nappallá téve robotolnak, hogy a segély töredékét haza tudják vinni a családjuknak.

    Az a baj, hogy a lopásokat itt nálunk nagyban csinálják, csak törvényileg nem nevezhető annak, mert egyesek jogszabályokat, rendeleteket hoznak, melyek alapján ezt legálisan végezhetik.

    Majd akkor kezdjenek el gondolkodni nagyjaink a warezolás megfékezésén, ha az egészségügy, nyugdíj, oktatás, KÖZBIZTONSÁG, gazdasági fejlődés problémakörét megoldották.
    Sajnos amíg multik borítékot csúsztatnak egyesek zsebeibe, addig nem a magyar társadalom lesz a fontos, hanem a kiváltságosak gazdasági érdekei.
  • DRFlame
    #58
    Ezekkel véditek a warezt:

    1. Ha ennyi lenne akkor megvenném, de mivel annyi, ezért inkább letöltöm

    Aston Martin 70-100 milla, pedig az is csak egy autó, nem ér annyit, ha 1-2 milla lenne megvennéd, de így inkább ellopod? Az árról lehet véleményed, ha úgy gondolod hogy drága, akkor lehet olcsóbban csinálni hasonlót, és a szabad versenynek hála a te termékedet fogja venni (vagy lopni???) mindenki.

    2. Az 1es pontra valószínűleg a reakció, hogy nem okozok kárt, mert nem fog hiányozni.

    Először is nem vetted meg, nincs jogod használni kész, igazából nem is kéne tovább ragozni. És igen is kárt okozol, a jellege más, kicsit jobban utána kellene gondolni. (Közvetve okozol kárt)

    3. Adók

    Hogy jön ez ide? Igen az állam is el tud tűntetni pénzeket, ez van, de ettől még nem kellene meglopni egy harmadik felet, mert az állam miatt nincs rá pénzed.

    4. Egyéb durvább bűnök

    Igen vannak, és? Azért mert vannak tömeggyilkosok, a lopás ne legyen bűn?
  • Wittgen
    #57
    A nem is oly távoli jövőben...

    Emberek állnak egymás mellett egy fal tövében. Nők, férfiak, gyerekek. Ruhájuk szakadozott, hajuk csapzott, tekintetük fásult és tükrözi mindazt az átélt borzalmat, melyek a testüket díszítő sebhelyek bizonyítanak.
    Velük szemben cirádás, a szivárvány minden színében leledző ruhákban, aranyfuksz-szal a nyakukban, csuklójukon testes, kreol bőrű emberek, szintén kők és férfiak vegyesen. Kezükben a magyar rendőrségtől vételezett amcsi gyártmányú karabélyok. Egy politikai felügyelőtiszt - Armani-öltönyén felismerhető jelzés, hogy az internet-felügyeleti szerv embere - előlép és sorolni kezdi a vádakat.
    - Józsi bácsi. 5 rendbeli szoftverletöltés, ingyenes, de az eszmei értéke nem lett megfizetve. Az államnak okozott kár 100M Ft. Ítélet: halál.
    - Kati néni. 10 rendbeli zene- és filmletöltés. Okozott kár kiadóknak 500M Ft, államnak 200M ft. Gyanúsított a letöltött tartalmat, annak részleges megtekintése után letörölte. Védekezésként azt hazudta, hogy a termék pocsék volt. Rágalmazásért és a kiadók jó hírének megsértéséért, valamint az okozott kár miatt az ítélet: halál.
    - Béla és Julcsi gyerekek. Az aknakeresőt az állam előzetes engedélye nélkül frissítették, valamint az illetéket - 5M forintot - nem fizették meg. Ezenkívül a kiadókat megkárosították 50M forinttal, mivel a rendelkezésre álló sávszélességet a szoftver frissítése helyett fizetős tartalmak legális letöltésére is használhatták volna. Ítéletük: halál.
    A politikai tiszt jelt ad a fegyvereseknek, mire azok kitáraznak a gyanúsítottakra. Egy kreol gyerkőc odarohan a még élő, de súlyosan vérző és hörgő (mivel tüdőlövést is kapott) Julcsikához és a nála levő bicskával megszurkálja és elvágja a torkát. A családja - kik a kivégzők közt kaptak helyet - közben biztató dalokat skandálnak és egy ki tudja honnan előkerült kannát ütögetnek, hogy meglegyen a ritmus.
    A politikai tiszt, mielőtt elmenne, végigtekint a halottakon, majd jelt ad az TV stábjának, hogy az élő adást megszűntethetik. A nézők azt már nem látják, amint a halottakat leköpi, majd azokat parancsára a jelen levő rendőrök egy kocsira rakják, amely egy ilyen célokra rendszeresített leengedett bányatóhoz hajt, ahol majdan a tömegsírt fogják gyarapítani.
    Az élő adást megtekintő multi-mogulok örülnek, hogy újabb példát statuáltak, majd örömmel nyugtázzák, hogy a tulajdonukban levő TV társaság mekkora reklámbevételre tett szert. A politikai tiszt jelentést tesz a pártnak (jelük egy narancsot körbeölelő vörös szegfű).
    A kreol bőrű kivégzőosztag megkapja a levelet, mely tanúsítja, hogy bűneik (sínlopás, erdőírtás, emberek kirablása és megölése, kislányok megerőszakolása, stb...) az állam által el lettek törtölve, valamint a hősies példamutatás miatt 3-szoros segílykére jogosultak. Per fő.

    Ennyi.
  • BobaFett
    #56
    A warez rosz ! biztos a rockstarnál is éhen fognak halni hogy az 500mill USD-s bevétel nem 550. Mert ugye a kiadók, jogvédők, anyámkínja azt felejti el mindig, hogy a warezolok töredéke venné meg, ha nem tudná másolni. Én pl. biztos nem, annyira nem érdekel. viszont ha 2 ezer lenne az ára, akkor igen !
  • lordofchaos
    #55
    Már írták előttem, de újra. Akkor ha egy könyvet kölcsönadok havernak és elolvassa, akkor ő egy tolvaj? Az infót megszerezte belőle és csak én vettem meg a könyvet, de ketten szórakoztunk rajta.
  • aaaaa
    #54
    Már miért vette volna ki az a 200 ezret ??? Mert ha nem kattint, majd rohan a boltba 200 ezerért filmet, vagy szoftvert vásárolni... Ezt Te sem gondoltad komolyan... írhattál volna egyből 100 milliót is, mert az kerekebb ... Talán minden századik ezredik venné is meg annyiért, ha nem tudná megszerezni ingyen. ÉS akkor még egyszer... Ha ha ingyenes akármit használ a fizetős helyett, mert nem lehet letölteni, akkor sem keletkezik bevétele a szoftvercégnek.
    Bár többször leírtam azt is, ha Pistike "kalózként" másolt Photoshoppal rajzolgat, vagy legálisan gimp-pel, nincs kihatással az Abobe bevételeire, csak az első esetben lehet rinyálni az óriási károkról. De az azért mindenki számára evidens, hogy nem fogy negyed milliókért photoshopot venni, és az is, hogy azáltal hogy használja, azonkívül hogy egyesek kocka gondolkodását és emberi irígységét rendkívül bántja, más nem igazán történik.
    Érdekes hogy ezek a világ fő gondjai, miközben sok helyen az utcára se lehet kimenni mert kirabolnak, összevernek, különböző bevándorlók kisebbségek stb...
  • assdf
    #53
    "A lopás az lopás marad, mindegy mivel magyarázzuk az okát."
    Ezzel egyetértenék HA lemennél te vagy bármelyik kedves jogvédő pl. szabolcsba és ott állna minden üzlet mellet, és ha bemegy 10 kétajtós roma, és kisétál kéttucat lopott holmival akkor ott helyben azonnali főbelövést kapna ahogy azt a jogvédők szeretnék a letöltőkkel tenni. De az a helyzet hogy még ilyen egyszerü dolgokra is képtelen hogy a nyilvánvaló lopás ellen tegyenek (jaaa hogy abban nincs pénz hogy megakadályozzuk a bolti lopásokat) addig lehetne csöndben maradni, mert ha te azt mondod hogy a lopás lopás, akkor én meg visszakérdezek hogy ez esetben mi a picsa is az az államilag elismert megélhetési bünözés?
    Vagy akkor mégsem minden lopás lopás?
    Hoppá...
  • Iamzozo
    #52
    Azzal egyetértek én is, hogy vannak olyan dolgok, amikről le kellene mondani. Azért az ingyenes és fizetős szoftverek között különbség van és nem csak az hogy az egyik csillog a másik nem. Nekem pl van öröme, mikor megveszek egy lemezt vagy egy könyvet, alapvetően jobban a magaménak érzem. De irreálisan magasak az árak. Egy ismerősöm pl azt mondta, ha lenne pénze ő akkor is valszeg azért warezolna.. Némiképp ez hozzáállás kérdése is, hogy miért fizessek olyan dologért amit le is tölthetek.. Erre próbált rávilágítani az a mozin meg dvd-n is látható "ha letöltesz lopsz" dolog, mert sokak fejében nem egyértelmű, hogy két kattintással pl. 200e kivett valaki zsebéből. De nem hinném hogy ez megszűnik vagy ennek a megszűnése bárkinek is jót tenne...
  • Gamecube86
    #51
    Teljesen mindegy ki milyen érvet hoz fel ellene vagy mellette.
    A lopás az lopás marad, mindegy mivel magyarázzuk az okát.
    Nincs értelme erről vitatkozni.
  • aaaaa
    #50
    Teljesen igazad van !
  • Sanyix
    #49
    Hát egyesek elég nagy baromságokat mondanak.
    Csak annyit mondok, hogy amíg a fizetésem 40%-át lehúzza az állam, és ennek maradék pénznek újabb 25%-át lehúzza(ha nem ügyeskedek) ha költök is valamire(+ minden szar ügy címén pénzt kér tőlem), addig ne várják azt, hogy a többi dologért való fizetést(amit egyébként már kifizettem) nem próbálom megkerülni.

    Nem azért nem fejlődik semmi, mert nem fizetik az adót egyesek, meg warezolunk, hanem azért mert a tetű politikusok lehúzzák a kifizetett adó egyik felét, a másik felét meg a c kategóriás sohaegypercetnemdolgozó utcán bökővel kötekedő "állampolgárok" kapják, mert esélyegyenlőség, meg olyan "rosszul" bánunk velük, meg mert úgy szaporodnak, hogy komoly szavazóerőt jelentenek a hatalomra éhes, de az országot lexaró tetű politikusoknak.

    Ja és emellett akik szerint olyan jó ez az adórendszer, mondjon már valamit miért is adózunk? Mit ad nekünk az állam cserébe?
    Orvosi ellátást megfizettetik, utak elméletileg való karbantartását (gyakorlatilag nem) megfizettetik az üzemanyagárban. Csatorna, víz, gáz, mindent megfizettetik, hivatalos ügyek intézését IS megfizettetik. Fizetjük az adót, de mit kapunk cserébe? A pofánkbaröhögnek, és mondják, hogy "elkúrtuk" az adódat is.
  • aaaaa
    #48
    A nagy baj az, hogy a kukorica termelőt senki sem fogja megvédeni, miközben a szellemi termékeket lassan jobban védik, mint a valós javakat. Ráadásul a kukoricát dézsmáló többnyire "szegény elnyomott" nem szeretném megnevezni kik, de mindenki tudja, sohasem lesznek gonosz gazembereknek beállítva, mindössze egyszerű "megélhetési bűnözők", még ha iparszerűen is lopják a kukoricát, vagy netán irtják az erdőt. Ezzel szemben egy zenét vagy játékot másolgató kisgyereket akár a világ ellensége "kalóznak" állítanak be, akit "jogos" bármikor akár több tízmillióra perelni "szörnyűséges" tettéért.
    Soha nem mondtam, hogy jó ha másolnak az emberek, és nem vesznek eredetit. De nem a fenyegetés és a felhasználók kriminalizálása a megoldás. Egy jól működő általánydíjas rendszerben rég megoldódott volna a zeneipar, és a filmipar összes gondja. Ahogy a HBO-nak bejött, és előfizet rá boldog boldogtalan, hasonló fizetős szolgáltatás a neten is működne.
  • Dömsödi
    #47
    A legnagyobb probléma az, hogy a kiadók hogyan tudják bizonyitani, hogy aki letöltött egy zenét vagy filmet, az megvette e volna CD-n DVD-n????
    Mert a legtöbben akik letöltenek pl egy zenei albumot, azok a büdös életben nem vennék meg CD-n akkor se ha 100 forintért adnák? Kiváncsiak a számokra. Meghallgatják, utána letörlik. Ennyi erővel be kellene tiltana a felvevős rádiókat/DVD-ket... Hiszen a tvből is felveszik a koncertet/filmet... (jó tudom a TV/Radio fizet érte) viszont a lemezben is benne van az artijust matrica ára...
    A kiadók kapáloznak, mert érzik hogy lassan végük.
    Az előadók/mozik csak nyerhetnek vele, ha valaki letölti, és meghalgatja a zenéiket/filmeiket. Hiszen pl többen mennek el koncertre... vagy elmennek egy igényes valódi térhatású/3d-s moziba is megnézni a filmet.
    Magyarországon is egyre több igényes alóadó jön rá, hogy érdemes ingyenesen közzétenni az albumaikat.
  • Adenoma
    #46
    helyesen szóltál.
  • assdf
    #45
    "Minden ellopott adó - a társadalmi fejlesztéseket - tehát benneteket lop meg,
    még akkor is ha csak töredéke szolgálná ez"

    Kedves barátom, te vagy még sosem éltél magyar átlagbérből (ergó kiskorú vagy és apuci pénzéből megy a neted), vagy te is csak ott ülsz a zsirosbödön mellet aztán osztod az igét nulla munkával, mert egyéb esetben tudnád hogy az adód 80%-át ellopják.
    Milyen társadalmi fejlesztésekről beszélsz te itt?
    Én csak azt látom, hogy a környező országokban mindenhol kevesebb az adó viszont magasabb az életszinvonal, magasabb a fizetések reálértéke és gyorsabban fejlődnek mint mi. JÉÉ akkor ez hogy a picsában van kedves barátom hogy ott kevesebb adóból is többre mennek? Megmondom én neked, úgy hogy ott jobban beosztják. Mert nem az adó nagysága számit hanem az adóból szerzett bevétel elosztása, és erre pont magyarország a jó példa, hogy akár a világ összes adója is befolyhatna az államkasszába, akkor is ugyanilyen szarul élnénk, hisz a pénz felét ellopnák a másik felét meg kiadnák egy fővállalkozónak akinek van 26 egymás alatti alvállalkozója és végül a tényleges melót végző emberekhez a teljes adó 5-10% jutna el, a többi "elveszne". Na itt van a kutya elásva, és pont ezért csalja a magyar az adót, mert az nem biznisz hogy én fizetek havi 300 ezer ft adót meg 30 ezer tb-t, és ugyanazon a fos kátyus uton járok mint amin apám is járt 20 éve, és ugyanazt a fos egészségügyi ellátást kapom, mint az a roma aki a büdös életbne még egy percet sem dolgozott, de már többmillió forintnyi segilyt vett fel az én adómból.
    Nos igen, nem fogok adózni még ennyit sem, hisz nincs értelme nincs haszna.

    Szóval meg ne probáld már megmagyarázni hogy azért kell megvenni kurva drágán xy egyszámos előadó cd-jét mert az azon lévő adóból majd hogy fellendül az ország...
  • Gamecube86
    #44
    "Sot nem kotelezo enni es inni se, max ehen halsz.:)"
    Az evés és az ivás létszükséglet, a szórakozás nem.

    "Na, most ha jogdijatt fizetem akkor már nem illegális!"
    Te az adathordozó után fizetsz, nem a tartalomért amit rámásolsz.
    Veszel egy kasznit a többi alkatrészt meg össze lopkodod?

    "Ha egynel tobbszor akkrod megnezni olvasni vagy hallgatni fizess meg."
    Szabad akaratod van, amit szeretnél azt megveheted. Arról hogy neked vagy másnak nem tellik rá arról nem az tehet aki x összeget elkér a munkájáért.
  • irkab1rka
    #43
    javaslom, hogy a privacy védelmében alakítsunk ki VPN közösségeket.
    Emléxem, hogy a történelemben mindíg is voltak elnyomók, és mindíg is zárt kisközösségek formájában tudtunk tűlélni (Bánkbánt olvassatok:)
    Ha minden ügyvéd éhenhalt, majd kijöhetünk a napfényre, egy jobb társadalomba.
  • haxy27
    #42
    Most döntsük el mi is a Warez! Aneten letöltök egy számot amit merevlemezen tárolok vagy CDn vagy DVDn mindegy. Ez azért warez mert nem fizetem érte jogdijat. HÁT DEHOGYNEM. minden adathordozó után kell jogdijat fizetni. Tehát teljesen legális a dolog. Mert ugye a törvény kimondja hogy nem másolhatom le a nem tulajdonomban lévő médiát legyen az bármi is de a törvény minden üres adathordozó után jogdijatt fizetett mert hogy illegálisan másolt tartalom lesz rajta. Na, most ha jogdijatt fizetem akkor már nem illegális!

    Itt azért ezeket tisztába kéne tenni, szerintem
  • Arwenke
    #41
    Ha ezt tovabb gondoljuk, akkor nem adhatsz kolcson konyvet se zenet se filmet. Ha egynel tobbszor akkrod megnezni olvasni vagy hallgatni fizess meg. Az a baj ezzel hogy a dolog egy oldalu es nem azert fizetsz, hogy a tarsadalomnak vagy az orszagodnak jobb legyen.
  • Arwenke
    #40
    Sot nem kotelezo enni es inni se, max ehen halsz.:) Az a jo ebben, hogy neked csak fizetni koteleseged mindenert ugy ahogy azt a kormanyok vagy inkabb a multik kitalaltak. Nincs jogod gondolkodni valami miert irealisan draga, miert huznak le mindenben amiben tudnak. Egyetlen koteleseged van tomejed a zsebuket, hogy neked jo legyen. Van aki komolyan ugy gondolja hogy ez jo???
  • Gamecube86
    #39
    Hmm... Ti még el is hiszitek hogy helyes amit tesztek. Ébredjetek már fel, semmit sem kötelező megvenni. Az hogy például az adobe annyi hasznot tesz a szoftvereire amennyit akar az az ő dolguk, nem kötelező használni a cucaikat. Ilyen baromsággal takarózni hogy azért töltöm le mert megvenni drága lenne, nevetéges.
    Meg kéne tanulni együtt élni a gondolattal hoy van amit az ember megengedhet magának és van amit nem. Abban egyet értek hogy a film,zene és játék ipar ontja ránk a hulladékot. De nem kötelező sem játszani sem zenét halgatni sem filmet nézni.

    Ha elmész egy buliba annyit fizetsz a bejáratnál amennyit kérnek, pedig nem tudod hogy jó buli lessz e?! avagy sem! De muszály befizetned ha tudni akarod, nem tudod megkerülni. És itt a lényeg mert természetesnek veszik az emberek "a többség" hogy amit meg lehet kerülni vagy ki lehet játszani azt ki is kell.
  • Adenoma
    #38
    munkáltatói járulékkal együtt kb negyedmillió forintba kerülök, a munkáltatómnak. ebből 172.000 forint a bruttó bérem, ezt leadózva 106.000 forint jön a zsebembe. hogy én ebből még adózzak??? hát tudod mit!!!
  • mad mind
    #37
    Figyi. Többet lopnak olyan országokban, ahol soha nem is volt kommunizmus. Hülyeségeket beszélsz. Az emberek mindenhol utálják a lehúzást.
  • syn7h37ic
    #36
    Majd, ha nem évente csak egy jó film lesz a mozikban, és később DVD-n a boltokban, és nem hulladék műanyag sztárokkal gyártott(!!) zenékkel tömik az emberek agyát, Amiknek az ára a botrányoson is túlmutat, akkor majd vissza fog szorulni a varez is. De ezt világméretűen soha a büdös életben nem fogják megvalósítani, ugyanis a varez leginkább azokban az országokban megy a legjobban, ahol az internet is most keztd el fejlődni.

    Vagy totális internet cenzúrát akarnak? Abból komoly balhé lehet...
    Jó volna, ha a kiadók végre felébrednének, és nem azon járna az eszük, hogy hogyan tudnának méginkább kizsigerelni, hanem normális árakon adják el a produktumaikat. Arra miért nem gondol egyik rohadt kiadó sem, hogy ha netről is meg lehet venni az anyagot, az nem kerül csomagolási költségbe, a hordozó költségbe, és szállítási terítési költségbe. Ja, hogy azon nincs akkora haszon?

    Az megint csodálatos dolog, hogy az USA mondja meg, hogy mi legyen a világon.
  • Tir Na Nog
    #35
    A program / játék warez beszűntetése nem gond, mert arra a kevésre ami kell, futja a lóvéból. Viszont filmre / zenére kb. 0 ft-ot szán az ember, merthát annyit is ér. Akár keménykednek, akár nem. Talán olyat kéne csinálni aminek értéke is van, nem britniszpírsz meg győzik szintű szarokat.

    Az a gyanúm a warez ezze se fog megállni (miért is tenné?), max. ezután hajléktalanok nevére vesz az ember hamis személyivel netet. :D
  • acdc
    #34
    mindegyiket letoltottem a cod4 is,(mivel sok demo jatekban nincs multiplayer mod es ugy akarnak atbaszni)a tobbit toroltem is ugy jatektol fuggoen 5-10-20 perc utan es utolag megvettem a cod4-et.

    A beektett munkahoz kepest igen jo.Vannak realitasok is.Ugy latszik a szoftveriparban annyit lehet kerni egy termekert amennyit akarnak.Na ezt kene buncselekmennye nyilvanitani.Tudod altalaban mas szektorokban vannak kalkulaciok eloallitasi kolcseg stp... darabszam fuggveny szt..es rajta egy bizonyos % .De szoftvereknel pl adobe lehet akar 1000000000% is.Ez persze senkinek nem szur szemet.Persze majd jon az ujabb verzio es gondoskodnak rola,hogy vedd meg azt is.Tudod mikor....Teged lehuzhatnak de engem nem.
  • Vorpal
    #33
    óriási hülyeség amit mondasz - a kukorica eltünik a szoftver nem - de a kukorica ára is eltünik és a szoftveré is - azért ennyire ne mennyünk le elemibe.
    nyilván jellegében változik a termék de a lopás fogalma nem.

    egy zsengébb példa csakhogy megértsd - a fele tábla kukoricát lopod el - a kukorica megmarad - mégis csődközeli az állapot - egy másolás egy szem - vili?
  • Anakyn
    #32
    Ti a buszra vesztek jegyet, vagy bérletet?
  • Gamecube86
    #31
    Minden profit orientált a világban ez nem újdonság...
    "pl a cod4 et en is megvettem....mert ott megdolgoztak a penzukert nem egy elbaszott sz@r bar arra is kijott mar vagy 5 patch szoval programozni ok sem tudnak de megdogoztak erte." A többit meg letöltötted mert szarok?

    Velem nem hitet el semmit a média, saját véleményem van a dolgokról.

    "Ja 500 millio $ helyett ha csak 100 millio $ a profit akkor 400 millio a veszteseg vegul is igy is fel lehet fogni." Ha a te profitodról lenne szó hogy állnál a dolgokhoz? Ó hát kereshettem volna 500milliót is de ez a 100millió is olyan jóóóó! valahogy így?
  • acdc
    #30
    "Aztán lesz kórház meg hivatal meg villamos az persze jó"

    Aztan lesz megtobb szarvasgombas vacsora, orbannak extra repuloutak, uj audik stbbbb...
    ebredj mar fel a kis naiv almaidbol


    "Az tetszik leginkább mikor a warezos rinyál a legjobban mikor egy játékról kiderül hogy nem jön ki pc-re... Nem éri már meg erre a platformra fejleszteni, ez a szomorú helyzet."


    Nemreg a baratnom dolgozott egy pc jatek gyarba 2400 forintnak megfelelo oraberert ahol sokan voltak es alig gyoztek es sokszor ember sem volt.szoval mehetnenek magyarorszagra is 400-500 Ft os orabaer vagy kinaba is de minek mikor van ra igeny es igy is megeri csak a media elhiteti veled hogy nem.Ja 500 millio $ helyett ha csak 100 millio $ a profit akkor 400 millio a veszteseg vegul is igy is fel lehet fogni.

    pl a cod4 et en is megvettem....mert ott megdolgoztak a penzukert nem egy elbaszott sz@r bar arra is kijott mar vagy 5 patch szoval programozni ok sem tudnak de megdogoztak erte.

  • fade2black
    #29
    igen jól látszik ahogy egyre több fejlesztő fordul el a PCtöl, nem csoda érdemes pl a COD4 eladásait megnézni....

    még szerencse, hogy X360rol könnyen portolhatóak a játékok... :) így még egy ideig nem hal ki a platform.
  • Gamecube86
    #28
    ^^ Még valamit hozzá fűznék...
    Ha mindenki azt vallaná amit te "aaaaa" akkor nem lenne mit letöltened mert senki sem készítene olyan kaliberü dolgokat amik mostanában megjelennek. Azért hogy te játszhass vagy zenét halgathass senki sem fog éhen halni.
  • fade2black
    #27
    és örökéletet és igazmondást! :)
  • fade2black
    #26
    jahát nem tünik el az Sw, csak épp az éveken keresztül fejlesztettt SWért nem kap az aki megdolgozott egy fityinget sem. Meglopták akiklemásolják és használják a termékét ingyen? Háááátt....
    ha te lennél az az Sw fejlesztő téged zavarna? Igen k*ra.


    a lopás az lopás és különösen vicces az MS elleni rinya amikor van ubuntu meg openoffice. ingyen. Ha nem tetszik ne használd. De ne lopd el. Tudom kommunista beidegződéseket nehéz kiirtani.