57
  • Epikurosz
    #57
    frissítés
  • loky
    #56
    Hűűű akkor mi lesz a mi gyerekeink idején...bele se merek gondolni
    Jha amugy én is ilyenekről álmodoztam...elkéne 1-2 ilyen cucc a garázsba:D
  • neoG
    #55
    Egyáltalán nem.Mostanra lettek mérnökök,tudósok azok a gyerkőcök, akik ilyenekkel álmodtak annak idelyén:)
  • Epikurosz
    #54
    Megáll az eszem: kis fegyverkezési verseny, fű alatt.
  • CSOCSO
    #53
    persze hogy tobb baleset van mert joval tobb ember teheti meg hogy repulot vesz...

    amugy mikor USA rol beszelsz egy akkora foldteruletrol beszelsz mint europa... szal lehet hogy magyarorszagon nemsok repcsibaleset.. nahde ez olyan minth egy biciklin elektronikai hibat talalni az autoval szemben.. persze hogy ezerszer kevesebb problema van a bicajjal.............
  • valamit
    #52
    képzeljétek el, amikor ilyennel fognak permetezni falun az emberek ;D
  • Epikurosz
    #51

    Gyere, repülj velem!



  • Chocho
    #50
    Bizony-bizony!

    Komolyra véve a szót, nem irónikus, hogy sok régi sci-fi elcsépelt témája volt a jetpack? Erre most már közeledünk. Hihetetlen... Mi lesz a következő? :)
  • valamit
    #49
    Boba Fett lassan megérkezik közénk :)
  • Sanyix
    #48
    rövid, 50 méterre épül :\
    (najó lehet 100 :D)

    De ha lenne egy ilyenem, kitöltené a hétvégéimet (egész végig repkednék).
  • NEXUS6
    #47
    És azt néztétek, hogy a videjó végén a kiírás szerint mit fog tudni a köv. prototípus?;)

    - Felszállás
    - Műrepülés
    - Fűggőleges emelkedés

    Azér milyen lenne már egy ilyennel átugrani a tecso-ba?;D
  • Sir Quno Jedi
    #46
    A fickó nem eléggé megalomán. Én pl. hamár, akkor angyalszárnyakat csinálnék, kb. olyat, mint ami Travoltának volt és középen szépen felnyílna a háton, tetején a négy arany sugárhajtómű (alatta tűzálló tollak), kézben lángoló pallos (az az irányítóeszköz is egyben, elég pár gomb a markoltra, meg egy motion szenzor a kardba) és Isten angyala lágyan száguldana a tátott szájú nézőseger felett!!! Voilá! Na ez mán stílusos, nem egy ilyen kis minirepgéppel a háton... :DDD
  • fgy
    #45
    valamelyik (tán a Los Angelesin, 1984 ) már volt egy ilyen berepülő emmber a megnyitón, ha valaki emlékszik még rá. elég feltűnő volt.
  • Adenoma
    #44
    csak a "fék" szavunkat írta le kicsit angolosan :)
  • szedRick
    #43
    Ugy néz ki mint a Tiberian Sun-ban a repülő gyalogsági :D:D:D
  • Sanyix
    #42
    Az csak egy kar és test között kifeszített "ruhadarab" volt inkább, volt valamekkora felhajtóereje, de nem sok. Ez viszont hajtóműves, és sokkal jobban repül. Ez végülis egy háti repülő. Akkor lesz igazán fincsi, ha már fel is tud szállni magától.
  • kukacos
    #41
    Katonáék ezer éve kisérleteznek ezzel és hasonló dolgokkal, kezdve a német hadseregtől a II. VH-ban:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Rocket_belt

    Más elven működő megoldás az ötvenes évekből:

    http://en.wikipedia.org/wiki/VZ-1_Pawnee

    A katonailag leginkább használható megoldásnak a motoros siklóernyő tűnik:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Powered_paraglider

    De a probléma ötven éve ugyanaz: minek cipeljen egy katona plusz 30-40 kiló felszerelést, ha csak beszól rádión, és jön a helikopter, ami sokkal jobb paraméterekkel (leszámítva a zajt) oda viszi, ahova akarják? Egyszerűen nincs szükség ezekre az egyemberes megoldásokra, legfeljebb James Bond filmekben és helyzetekben.
  • Inquisitor
    #40
    Ez a másfél évvel ezelötti prototípús. Ott írja a végén, hogy a next-gen mit fog tudni. Ezzel pl. nem lehetet se hátrafordulni, se függőlegesen emelkedni, stb. De elég jól felfejlesztette a jómunkásember.
  • trogi
    #39
    Imádom a hangzatos elnevezéseket. Rakétaember. Gratulálok. Hány rakétahajtómű volt a szárnyon? Ja, egysem. Akkor meg mi a francnak nevezik annak? Pakoljanak rá olyan cuccost, s utána mehet az elnevezésbuli.
  • Molnibalage
    #38
    A sok fakezű még autót sem tud rendesen vezetni, 2D-s környezetben is meghal. El tudod képzelni ez hova vezetne. Láttál már statisztikát az USA kisgépes baleseteiről. Eszméletlen sok ilyen 0 tudása hétvégi pilóta okoz galibát.
  • Sir Quno Jedi
    #37
    [URL=http://youtube.com/watch?v=j-66AcTo9TU&feature=related]Még jobb videó az egészről ("belső" kamera), meg némi infó.[/URL]
  • akoshun
    #36
    amúgy meg semmi kivetnivalót nem látok abban, hogy ezt csinálja ez a pali. Ő élvezi, és ez valami új technológia, tehát jó. (igen, leegyszerűsítettem, de már mennék aludni...:P)
  • akoshun
    #35
    valamit:
    A levegőben tankolásnál nagyobb probléma a két gép tökéletes összhangba hozása. Egyforma sebesség kell a manőverhez. Ha megvan a kellő távolság és az egyforma sebesség, akkor már "gyerekjáték", legalábbis azoknak a pilótáknak. Ezért az elektromágnesed - különben sztem nagyonis jó ötlet - kicsit fölösleges, mert ahhoz is közel kéne hozni egymáshoz a gépeket, hasonlóan egyforma sebességgel. Ráadásul így első gondolásra jó erős mágnes kéne, hiszen meg kell mozdítani egy csövet, amit több száz kilométeres szembeszél fúj, ráadásul amúgy sem könnyű. Nem vagyok benne biztos, hogy egy lyen mágnes milyen hatással lenne a gépek rendszereire. Ha pedig egy ilyen erős mágnest hamarabb kapcsolnak be, akár komoly baleset is származhat belőle. Itt ha elnéznek valamit, újrapróbálkoznak.
    Nos hát, én így látom. De lehet, hogy rosszul látom, sőt, az is lehet hogy bizonyos dolgokat rosszul is tudok ;P
  • neoG
    #34
    Meglehetősen erős elektromágnes kéne, mert ugye itt méterekről van szó.Oda meg nagy energia kell, és a repülőgépek műszereit is megfelelően le kellene árnyékolni!
  • valamit
    #33
    Na igen, ilyen szinten én is tudtam, csak arra gondoltam, hogy segíti e valami a lyukba találást. Mert például ha a két oldalon lenne bekapcsolható elektromágnes, akkor az egyesülés könnyebben létrejöhetne, mert egymáshoz vonzanák is egymást. Utánna pedig mechanikával kellene megoldani, hogy a csatlakozókon a csövek is találkozzanak. Ezért gondoltam, hogy lehet, hogy ma is segíti valami az egyesülést, csak én nem tudom mi. De ezek szerint nem csak én nem tudom :)
  • Voronyezs
    #32
    A levegőben tankolás úgy működik, hogy a tankergép kiengedi a tömlőjét, aminek 1 tölcsér van a végében, a vadász a gép orránál kiemeli az ő csövét, és innen ugyanaz az egész mint a szex...találj be a lyukba, csakitt az anyag fordítva folyik:D
  • valamit
    #31
    Nem tudom, hogy ma hogyan működik az levegőben tankolás, de talán ha mindkét oldalon elektromágnest alkalmaznának egy-egy rúd végén röviden lifegő kábelen illetve a kapcsolódási ponton nem csak üzemanyag, hanem az együttes manőverezést megkönnyítő adatok is áramlanának, az egyszerűsítené magát kapcsolódást.
  • valamit
    #30
    Dexxter névvel ilyent elengedni: "Semmi újat nem talált fel. Ez csak egy új," :DD ;)
  • Devotus
    #29
    Szerintem érdekes ötlet, csak sokára lesz belőle a civil lakosság számára is hasznos ezsköz - megkockáztatom azt a feltételezést, hogy egyes gazdagabb országok katonaságánál, már vannak hasonló vagy jobb eszközök. Képzeljétek el milyen lenne, elrepülni a szomszéd városba bevásárolni. Igaz ehhez könnyebb és egyszerűbben manoverezhető szárnyak, hatékonyabb hajtóművek meg olcsó gyártási költségek és ez lesz az új évezred "autómobilja" :P Ha kicsit elragadott volna a fantáziám, bocsi :P
  • sz4bolcs
    #28
    Visszaszálláson én is nagyon jót nevettem. :D:D:D

    Igazi profi manőver lehet. :D

    Kb. mint a levegőben tankolás. De nem tudom, emlékeztek-e Balu kapitányra...
  • Voronyezs
    #27
    Gondolom földközel kilebegtette a gépet, és alacsoyn sebességnél finoman emelte a "gépét", és lapfogásból megállt. a Visszaszállás meg egy hatalmas nagy retardált ötlet, nem tom már kiírta, és h végiggondolta-e :)
  • blendeguz
    #26
    Hivatalos oldal »
  • Alwares
    #25
    Itten van a vassember!
  • sz4bolcs
    #24
    rosszul láttam, azt nem oldotta le. :D
  • sz4bolcs
    #23
    Aha, tehát még mielőtt földetért, a szárnyat is leoldotta... cseles.
  • Omega
    #22
    Ez naggyon király! Én is ilyennel repülnék, ha nem halnék bele.
  • ioinme
    #21
    Nekem is ez jutott eszembe elsőnek! :D
  • kuci06
    #20
    I AM IRONMAN! :D
  • Epikurosz
    #19
    Íme a rosszfiú
  • barret
    #18
    Az atombomba sem kornyezetbarat,megis iszonyat sokan foglalkoznak vele.
    Valamit mindenbol lehet tanulni.