44
  • opeca
    #44
    Így igaz, a játékban semmi csavar nincs, nincs semmi überszellemi termék, de pont ahogy írtad a 13-15 éveseknek való, és a játékosok nagy részét ez a korosztály teszi ki.(13-18)
  • Indigo
    #43
    Ugyanazokat a baromságokat pufogtatod, mint a többi látatlanban "fikázó", akik még életükben nem játszottak GTA-val. Vagy ha igen, nem sikerült megfogni a játék lényegét.
  • Rotcsa
    #42
    A gettósztori amit itt olyannyian bálványoznak,csak egy béna cukormáz, ami alá be lehet nyomni minden agyatlanságot!

    Nem tudom ki hogy van vele, de én azt mondom inkább egy jó fantasy, mint egy GTA! Azokban legalább van szellemi munka,és érdekes történet,ami ad egyfajta egyedi ízt a játéknak! De ez a játék csak agyatlan 13-15 éveseknek való.
  • opeca
    #41
    Minden játék erre gyúr.
  • Molnibalage
    #40
    "Azért mert olyan cselekvés sorozathoz nyújt realisztikus környezetet, amit a valóságban nem tennél meg"

    Ez való igaz.
  • Hoz_Hun
    #39
    Azért mert olyan cselekvés sorozathoz nyújt realisztikus környezetet, amit a valóságban nem tennél meg. Ehhez nincs mit hozzáfűzni, ha valaki nem érti ezt meg annak hiába a magyarázat. Sajnálom egyszerűen nem vagy erre a témára fogékony, neked más játék való.
  • Hoz_Hun
    #38
    Én anno a GTA1-el és a Vice City-vel játszottam, abből föleg az utobbi bejött így úgy döntöttem beszerzem a GTA4-et. Bőven fellülmúlta a várakozásaimat. Jó, megértem ha valakinek ez a stílus nem jön be bár a kivitelezés önnmagában esztétikai értékű. Már az is élvezetes ahogy végighajtassz a városon és csak bámészkodsz. Hihetetlen részletgazdag kezdve az időjáráshoz öltözött járökelöktől, aki az pl. esőben esernyővel vagy a fejük fölé tett szatyrukkal rohannak, nem beszélve maga az eső megjelenítése is milyen realisztikus, de sorolhatnám. Engem teljessen lenyűgözött a hangulata valami frenetikus.
    Sajnálom hogy páran ilyen negatívan állnak hozzá, főleg úgy hogy csak az előző részekből ítélnek pláne "haverjánál látta". Főleg az "autós, niggás cucc" hozzászóláson röhögtem. Lévén hogy tudtommal csak a San Andres volt "niggás" (azzal mondjuk pont nem játszottam).
    Nem lényeges, az eladási adatok jók azaz remélem fogják folytatni én pedig nagyon jól szorakozom rajta és bátran ajánlani tudom mindenkinek.
  • Gerbill
    #37
    "de akkor is elárul valamit a világ szellemi színvonaláról.."
    Mostmeg akkor nem is a játék szar csak a felhasználók hülyék? Mert leülnek szórakozni a leghíresebb legjobb és legszínvonalasabb úgymond gengszterszimulátor elé? Vagy csak azért szar mert ilyen sokan várják és te nem játsszol tömegjátékkal?
  • Molnibalage
    #36
    Hol írtam, hogy szar a GTA? Csak nem értem, hogy egy ennyire hogy is mondjam antiszoc játékot fura, hogy ennyien várnak. Tudom, hogy csak játék de akkor is elárul valamit a világ szellemi színvonaláról...
  • Gerbill
    #35
    Hát most eléggé mellélőttél haver:P. Elég nagy stratégia fan vagyok, igaz az RPG-kkel csak ritkán játszom és ott is inkább a lightosabb kategóriában(lásd:Jade Empire, SW:KOTOR). A repülőszimulátorokat meg úgy utálom ahogy vannak azoknak aztán tényleg nincs semmi értelmük, legalábbis én semmi szórakoztatót nem látok bennük ilyen téren inkább az arcadet kedvelem, mint pl a Blazing Angels vagy még a hőskorból a Yagert. De mégha fogalmam sincs mifán terem egy jó repszim vagy RPG nem írom be a mittudom én melyik repszim hírhez, hogy ez deszar játék, mert magát a műfajt nem kedvelem. Ez a különbség kettőnk között.
  • Molnibalage
    #34
    Az lehet. Láttam mást tolni vele, de totál hidegen hagyott. Több leírást is olvastam rólá. Hát nem győztek meg, hogy ez miért olyan fasza és mitől kéne előtte kalapot emelni a grafikán kívűl... 2-3 éve egy rokonnál jártam és valami újabb NFS vagy mittomén milyen autós játékkal toltam (azt lehet, hogy GTA volt, nem'tom én csak vezettem). Esküszöm az NFS 1-et nehezebb volt vezetni, mint abban. Vicc...

    Mellesleg a hozzád hasonlónak meg valszeg lövése sincs mi fán terem egy jó RPG, stratégia vagy repszim.
  • bertino
    #33
    pf, hát persze, hogy nem lesz

    mért is lenne...

    simán lesz.
  • Sanyix
    #32
    Küldetésekből, történetből, helyenként nagy poénokkal, és a valóságra való ironikus utalásokkal, lehet versenyezni, mindenféle járművel, mindenféle helyen, stb.

    Vicces hogy pont az nfs-el jöttél hogy annak jobb a kivitelezése. 5-ig még egyetértenék, de az azutáni végletekig leegyszerűsített agyatlan száguldozás, 0 fizikával minden csak nem jó...
  • Sanyix
    #31
    Ja mint ahogy a 3 tól kezdve így volt...
  • narumon
    #30
    "Én GTA helyett inkább leülök Hitmanezni, NFS ezni, vagy ha már nagyon a Mafia feelinget szeretnék, akkor benyomom azt,de legalább normális kivetilezést láthatok/érezhetek, nem egy béna "életszimulátort"."

    Háááát ha neked pl a NFS a normális kivitelezés akkor egészségedre :)
  • Gerbill
    #29
    Aztse tudod mifán terem a gta és leszólod, gratulálok.
  • Gerbill
    #28
    "Sajnos én nem igazán látom értelmét, lövöldözni, autókázni és k****kat hajkurászni egy játékban."
    Akkor te mivel szeretsz játtszani? Melyik játéknak látod értelmét? A "lövöldözni és autókázni"-val már kizártad a két legnagyobb játékstílust az FPS-t és az autós játékokat. Ha meg egyiknek sem akkor minek olvasol ilyen hírt és minek kommentelsz ide, hogy másokat idegesíts?
  • zola2000
    #27
    Elvileg nem lesz pcre, legalábbis még nincs bejelentve.
  • Praetor
    #26
    Én meg pont ezt szeretem benne, hogy sok minden van benne. Mondjuk a gazdasági és pénzügyi lehetőségeket eléggé korlátozottnak érzem benne, mert mikor az ember 70milla+ -al rohangál, akkor nem tud mit kezdeni a lével.

    De az egészben a szabadság a legjobb, hogy nem kell a küldetéseket csinálnod. Persze vannak némi korlátok, de a szabadság jóval nagyobb bármelyik másik játékhoz képest. Személy szerint nem különösebben szeretem a lineáris játékmenetet, ami megköti a kezemet.
    A Mafia nagyon ütősre sikeredett, de a szabadságot a freeride (vagy mi, már nememléxem a szabad kóválygós mód nevére) nem igazán tudta hozni. Inkább felbosszantott az a mód, mint hogy kikapcsolódást jelentett volna. A sztorit persze jópárszor végig vittem.
  • Praetor
    #25
    Nem utolsó sorban alig néhány elenyésző hiba van csak a SanAndreas PC-s változatában. Olyannyira, hogy patch ki sem jött hozzá, mindössze a hotcoffe (vagy mi) letiltásához adtak ki javítást. A mai bughalmazokat nézve ez nem egy utolsó szempont. Az ellenpélda lehetne mondjuk a The Guild 2, ami a harmadik nagy patch után is bugoktól hemzseg.

    Remélem a GTA IV a SanAndreashoz hasonló programozási igényességet vonultat majd fel pécés oldalon.
  • Rotcsa
    #24
    Szerinted miből áll még, ami olyannyira megfogja az embert, hogy képes lenne órákat játszani vele? Talán a "mafia"-story, ami valami hihetetlen gyenge?
    Vagy netalán az autós üldözések, menekülések, vagy a bérgyílkosságok, amelyek hát....

    Nekem az a bajom a játékkal, hogy mindenféle dolgot belepakoltak valami nagyon végletesen leegyszerűsítve,amitől gagyi lett! Van, akinek ez tetszik, van, akinek nem....
    Mindenkinek szíve joga megítélni. Én GTA helyett inkább leülök Hitmanezni, NFS ezni, vagy ha már nagyon a Mafia feelinget szeretnék, akkor benyomom azt,de legalább normális kivetilezést láthatok/érezhetek, nem egy béna "életszimulátort".
  • xido
    #23
    Nagyon nem kell félni ám tőle...minden rész nagyot szól,ahogy mondod,de mindegyiknek más a stílusa,a kerete..gondolj bele...Vice city..tipikus old-school laza maffia...San Andreas...a getto tör ki és akar a tortából...most orosz maffia stílus..csak akkorát szóljon,mint az SA a maga saját ritmusával és már megnyert magának..bár már látatlanban is megnyert:)
  • zola2000
    #22
    Hát akinek tetszenek a gtak, annak biztos tetszik a gta4 is, elég jók a vélemények róla...
  • Praetor
    #21
    Anno a GTA 1 mekkora szám volt. S3Trio vga-val eléggé alap grafon lehetett nyomni csak. Már az első résznek is komoly feelingje volt, és igazán frankó volt. Aztán a GTA London is tök jóra sikerült, végig is nyomtam. A GTA2 egy csalódás volt, nem igazán tudtam élvezni a színvilág és az idétlen várostérkép miatt.
    Aztán a GTA3 megint fordított a dolgon, frankó kis sztorival, komoly grafikával és feelingel. Aztán a GTA Vice City jött, és még magasabb szintre rakta a lécet. Nemtom hányszor vittem végig.
    Amikor a GTA SanAndreast bejelentették eléggé erős ellenérzéseim voltak a gettós történettel szemben. Amikor pedig feltettem, óriásit szólt! A várakozásaimmal ellentétben a SA a legfullosabb ilyen jellegű játék lett a szememben. A gettós feelinget és ritmust hamar fel tudja az ember venni, ha nem totál rasszista az illető. Nagyon hosszú és változatos játékmenettel, rengeteg járműtípussal, tök jó zenékkel, poénos utcai beszólásokkal, és elfogadható hardware igénnyel. Nem beszélve a moddolási lehetőségek tárházával.
    Ezek után eléggé komoly elvárásaim vannak a GTA IV-el szemben, és ezért lehet hogy csalódás lesz. Sajnálnám, de meglátjuk.
  • Carbine
    #20
    A fogalmazzással volt problémám. Ha valakinek célzottan írsz, akkor mellőzdd az általánosítást.
    Önuralom dologgal egyetértek. Sose volt erősségem.
  • Indigo
    #19
    Köszönöm a gratulációt! Ha igényleg, majd adok neked órákat szépírásból, hogy te is ilyen ügyes légy ;) De látom, hogy önuralom és tisztelet tárgyakból is rádfér még egy kis fejtágítás...

    (Úgy látom nem jött le, hogy amit írtam, egy kis szembesítő fricska volt arra, amit Molnibalage írt...)
  • zola2000
    #18
    Egyébként az meg érdekes, hogy a gamerankingsen sikerült ennek a játéknak a Zelda OOT, és az SMG fölé kerekedni átlagértékelésekben. Ha ez tényleg ennyire jó lett, akkor lehet, hogy majd ránézek, de mondom az eddigiek nem annyira tetszettek. Bár mondjuk japánban még nem jelent meg a játék, és a japánok nincsenek a rockstarosok zsebében, ott nem akkora a hype körülötte, tehát ott reálisabban szokták értékelni a játékokat, tehát a lényeg az, ha japánban sem húzzák le, akkor tényleg jó, ha lehúzzák, akkor nekem ez sem tetszene, tehát ez sem fog érdekelni...
  • zola2000
    #17
    Nem én JRPG(Suikoden, Dragon quest, final fantasy stb)/Nintendo(zelda, mario, metroid stb) b**** vagyok.
  • Sanyix
    #16
    Te csak addig jutottál el benne. De nem ebből áll.
  • Rotcsa
    #15
    Ez a játék csak arra jó, ha a nagy unalom közepette az ember fia gondol egyet és ész nélkül tömegmészárlásba kezd!
    Szánalom, hogy egy ilyen játékot ennyien várnak.... és meg is vesznek.
  • Carbine
    #14
    Valaki elmondhatná, hogy miért is olyan jó, mitől olyan "szuper" !?

    @ Indigo
    Gratulálok... ügyes vagy, ha ilyen szépen tudsz fogalmazni.
    Nem ártana tanulni egy kis önuralmat és tiszteletet embertársaid iránt.

    @ Tucky17
    "GTA több játék az egyben, azaz mindenki megleli benne a magáét, szal akit abszolute nem tud lekötni az kb stratégia b*** lehet már bocs a fogalmazásért"

    Biztos neked van igazad, és mindenki buzi aki szeret gondolkodni is.
    GTA 1-ben és San Adnreasban legalábbis mindent kellett, csak gondolkodni nem.
    Amúgy mégis milyen játékokat raktak egybe???
  • M1kka Makka
    #13
    Aki azt se tudja mi a GTA az miért itt osztja az észt?
    Ezt a játékot vmi hihetetlen jól összerakták, messze túltesz még a korábbi GTAkon is pedig már azok is legendásak voltak.
    Nagy volt a hype körülötte, de most az egyszer igaz is volt!nem úgy mint pl Crysisnél..
  • Tucky17
    #12
    GTA több játék az egyben, azaz mindenki megleli benne a magáét, szal akit abszolute nem tud lekötni az kb stratégia b*** lehet már bocs a fogalmazásért
  • feamatar
    #11
    szvsz attól függ hogy alakulnak a heti eladások, ha már elég alacsonyak lesznek, akkor lehet kidobják karácsonyra PCre is...
  • akyyy
    #10
    én szerintem őszre max bejelentik, de tuti késni fog jövö tavaszra!
  • kukacS3K
    #9
    na most itt megy az off de vissza a témához tényleg megjelenik novemberben PCre? mert ezt még én nem hallottam bár lehet én vagyok a figyelmetlen. ha igen akkor viszont remélem nem lesz nagy rendszerkövetelménye annyira mert vistán elég parák a játékok
  • ldavid
    #8
    "Na igen, akkor inkább a Mario Kart Wii"

    mi a frásznak olvasol el egy ilyen hírt, ha te csak máriózol??
    vagy fizet a nintendó, hogy hírdesd az igét és több vííííííííí fogyjon?
  • Indigo
    #7
    Nekem a Freefalcon 4 nem jelent semmit. Annyit tudok róla, hogy valami buzi unalmas repülőgépszimulátor. Leszarom. Azért durva, hogy ennyi mazochista van a világon, aki már egy-egy új kabinra is képes kiverni... Fel nem fogom miért.
  • zola2000
    #6
    Na igen, akkor inkább a Mario Kart Wii (nézzétek meg az aláírásomat, tényleg komolyan gondolom...)
  • Molnibalage
    #5
    Nekem a GTA nem jelent semmit. Annyit tudok rólha, hogy autós, niggás cucc. Leszarom. Azért durva, hogy ennyi ember várja. Fel nem fogom miért.