105
  • shaq
    #65
    tomcsa4! az internet explorerrel ugyanaz a helyzet mint a vistával! Divat utálni, mert "azt meg azt hallottam róla ismerőstől"...
    Általában senki sem tud értelmeset mondani arról h miért utálja!
    IE semmivel sem rosszabb mint a FF! Manapság lényegében teljesen mind1, hogy FF-et vagy IE-t használ valaki! Amelyik szimpatikusabb!
  • phoenix1
    #64
    Erről eszembe jutott (hirtelen név szerint nem tudom, ki de a) Microsoft-tól azt mondta, hogy "... a Vista még korántsem nevezhető késznek..." és, hogy "ilyet ez az emberke nagy ritkán mond". Szóval ha Vista még nincsen kész, akkor miért akarják levágni az aranyotjást tojó tyúkót/libát ... akármit; hogyha az nekik egyszer haszont hoz?
    Ezek szerint a viszta valami olyasmi mint egy fogas kerék, fogak nélkül, ellentétben az xp-vel ami már fogakkal érkezett és a javítócsomagoknak hála erősebb lett, megbízhatóbb, korózió mentes stb.
  • ozric
    #63
    Helyesbítek: az IE6 és IE7 között volt az a több mint 3 éves szünet, amikor a fejlsztők nagy részét szélnek eresztette az MS. Ezért furcsa, hogy a CSS2 véglegesítése után pár évvel megjelenő IE7 nem támogatja több más szabvánnyal egyetemben.
  • axaard
    #62
    "Vistában ezt hivatott kompenzálni valamennyire az UAC"

    Nem arra gondolt, amit te írtál...
  • ozric
    #61
    "Igen, de a W3C meg kiforgatta az ő általuk lefeketettek, úgy hogy éredekes a dolog."

    Az az érdekes, hogy a CSS2-t akkor fejlesztették, amikor az MS 3 évre jegelte az IE projektet, ez az IE6 előtt volt. Tehát előbb létezett a W3C CSS2 szabvány amit a Microsoft is aktívan fejlesztett, majd utána az MS nekiállt az IE6 fejlesztésének. A valóságban pont fordítva történt, mint gondolod.
  • Sanyix
    #60
    Linuxot nem azok istenítik akik nem tudják feltenni a gépükre... azok a wint istenítik.
  • Sanyix
    #59
    Magyarul kijavította az ms által kitalált baromságokat? Gondolom ha nem változtattak volna semmit a css is csak ie-n menne...
  • A1274815
    #58
    Igen, de a W3C meg kiforgatta az ő általuk lefeketettek, úgy hogy éredekes a dolog.
  • A1274815
    #57
    "Nekem eddig (felületes ismeret alapján) jogosultságkezelése tetszett meg Linuxnak."

    Mutatok jobbat. XP latt kapcsold ki az egyszerű fájl megosztást a mappa beállításinál és nézd meg egy fájl tulajdonságainál a Biztonság fülön és ha még ez nem lenne elég néz körül rendesen a Speciális gombnál, illetve az újonnan nyíló ablakban a szerkesztés gombnál.

  • beef
    #56
    Elég szégyen, hogy az MS csak az IE 8 bétában tudta teljesíteni az ACID2 tesztet, miközben a CSS alapjait ők maguk fektették le.
  • tomcsa4
    #55
    Én csak virtuálban használok Linuxot, UHU-t. Elég az, iskola miatt kell (bash scriptek irogatása). DE dualbootban fel nem tennék linuxot. Tökéletesen elég nekem az XP, öcsémnek a Vista.

    Nekem eddig (felületes ismeret alapján) jogosultságkezelése tetszett meg Linuxnak. Vistában ezt hivatott kompenzálni valamennyire az UAC. De ezt sokan kikapcsolják, mondván zavaró és megkapják az XP semmirevaló jogosultságkezelését. Ugye egy kártevő Win alatt olyan jogosultságokkal rendelkezik, ahogy használod a gépet.
  • Jázmin15
    #54
    Egyet értek azzal, hogy divat lett utálni a Windows-t. Én sajna a Linuxot nem ismerem eléggé úgyhogy nem igazán hasonlítanám össze, de szerintem sokan vannak akik azt hallották, hogy a Linux jobb, mint a Windows, de pl. nem is tudták feltelepíteni a gépükre, mégis istenítik a Linuxot Windows-zal szemben.. IE-t én sem használok, a Mozillát szoktam meg, de ez is leginkább ízlés miatt.. Egyszerűen jobban tetszik...
  • Ferrer
    #53
    Remélem, a 7-est még jobban "elrontják", és elkezd nagyban terjedni a linux.
  • A1274815
    #52
    "még a IE 8 béta sem ment át az Acid teszten!!"

    Attól függ melyiken, mert az ACID2 átment, az ACID3 pedig úgy tudom, hogy csak fejlesztői verziók mentek át FF-ből és a többiből, bár azóta lehet, hogy kiadták, illetve remélhetőleg IE8 Beta2 szintén át fog menni.
  • tomcsa4
    #51
    IE részesedése 66% és még a IE 8 béta sem ment át az Acid teszten!! Opera, FF és Safari átment. Opera részesedése 8%, Safari és többi 3%, többi FF. Ja és az Internet Explorert csak az elmebajosok használják.

    Más: elég legyen már ebből a Linux powa, Linux ennyire jó, jön is a CD, húú átváltok amint tehetem. Kit érdekel? Vista sem szar, csak divat lett utálni, mint az AMD-t. Az eladókról meg ne is beszéljünk, jó? Meg a cégekről (akkor sem adok ki új drivert, mert csak na, blala én vagyok a megmondom cég).
  • strogg
    #50
    Ugyanis emlékszem, hog amikor vettem a notimat nekem is vszekedni kellett a boltban, hogy nekem ne adjanak wint, és meg ne lássam a számlán, mert úgyis linux kerül rá. Nem túl sokat, de kellett vitatkozni, és az eladó nagyon húzta a száját.
  • strogg
    #49
    Érdekelne egy ilyen fogyasztóvédelmi vizsgálat, hogy vajon hány kereskedő adná vissza a zsét per nélkül???
  • Polemius
    #48
    Adamul:
    Nem kell ahhoz perelni. Az Ms licenszben ott áll, hogy visszakérheted a pénzt.
    Tessék csak elolvasni.
    Elvileg még itt, Mo-n is, persze kérdés a kereskedő mit szól hozzá.

    A sok szemellenzős vista-fanakikus meg elgondolkozhatna, vajon miért van az, hogy rengeteg embernek van problémája a vistával és már az Ms is elismeri a gondokat. Ez a cikk is erről szól mellesleg..
  • kene84
    #47
    Igen,nekem is üdítő meglepetés micsoda fejlődésen ment át az Ubuntu,nekem kimaradt 2 előző verzió.
    Egyedül az 5.1-et nem tudtam még belőni,de megoldás biztos van rá,csak kitartónak kell lenni.
    Mellette ugyanúgy van fenn Xp,ami nekem egyelőre tökéletesen megfelel és nem tervezek Vistát feltenni,még jó ideig.
  • gkalcso
    #46
    Azt magyarázd el nekem, hogy virtuális gépre frissen telepített Vista kb fél nap semmittevés(magyarul nem nyúlok hozzá) után miért pörgeti 35%-on a procit(5-7% a virtuális gép alapesetben), miközben a vista feladatkezelőjében 0-t mutat?

    A személyeskedés kerülését pedig neked is ajánlom.
  • gkalcso
    #45
    > A Linux fanok meg elmehetnek a p...ába, mert parancssor nélkül még a dvd-t se tudják kinyitni.
    Jobbgomb-->kiadás

    Nem kellene személyeskedni, ezzel másokat megsértesz.
    Neked hogy esne (bugris maki - csak hogy érezd, miről beszélek)?
  • Adamul
    #44
    pedig azt is meg kell fizetni, nem gyengén. Én azt tartanám korrektnek, hogy ha egy közép- felsőkategóriás gép is legalább még egy változatban kapható lenne. Tehát az a gép vistával és linuxxal is. Mert oprenccer nélkül ma már csak az alsókategóriába találkozhatunk ami ellehetetleníti szerintem a szabad versenyt, volt is ebből asszem amrikába valami nagy per ahol a fószer követelte h a gépéhez adott win + office árát térítsék vissza neki, mert soha nem használta. És megnyerte a pert. Ez itt mért nem működne?
  • gkalcso
    #43
    A rendszeren alapból van IE. Ha olyan jó akkor miért rúghat labdába a firefox?
  • strogg
    #42
    Ezeket olyanok írják, akik szerintem még az életben nem láttak linuxot.
    De nem gond. jót mulatok.
    A 8.04 cd-rep dig felesleges várni, mert hetek mire ideér, egyszóval töltd le, aztán mire megjön a lemez már csak bónusz az orig. cd :)) Ráaádsul okos user úgyis saját live-desktop install kit-et gyárt (nvidia driver, tonnányi szoft, flash, java, stb...)
    Én este feltoltam a 8.04 (7.04 -ről friss installal upgradeltem, mert kimaradt a 7.10 nekem) és meg vagyok lepve.
    Nagyon rendben van a cucc. Bluetooth, wifi pöccre megy, xgl-compiz fusion gombnyomásra fut, gyors (nem tudom mitől de hasít) egyszóval teljesen meglepett.
    Minden verzióval szemmel látható a fejlődés. Ez nagyon impresszív.
  • Zsoltika 007
    #41
    Kár hogy sp1 óta már alig van benne hiba.
  • misi9
    #40
    Én nem sajnálom az XP-t.Már fél éve a Vista van fenn nekem, és eddig semmi bajom nem volt vele. Szerintem sokkal gyorsabb, és szebb, mint az XP. Ha meg a kompatibilitásról beszélünk, még a 98-as időszakban vettem 1 TV kártyát, és jött az XP, TV kártya meg ment, mert nem jött hozzá driver... Akkor hogy is van ez a driverekkel?
  • axaard
    #39
    Daffit: Használtál te az elmúlt 2 évben bármilyen (abban az időszakban kiadott) Linux disztribúciót? Nem? Akkor b+! Komolyra fordítva azért használ az ember parancssort arra, hogy a DVD-jét kinyissa, mert gyorsabb beírni 10 betűt, mint 3-at kattintgatni, és közben keresgélni a megfelelő ikonokat...

    55555: "az ilyen emberek miatt terjednek a vírusok mert mindent bevesznek" Igen, az összes Linux disztró egy bughalmaz, amlyekre ötvenszer több vírust írtak az idők folyamán, mint a Windowsra...

    Ti most tényleg ennyire hülyék vagytok, vagy csak tettetitek? Elég jól megy, nem tagadom.

    És még mielött jönnétek, hogy Linux-buzi vagyok: XP alól írok, de várja a rendelt Ubuntu 8.04-emet az üres partíció. De az XP utána is megmarad, mert egyenlőre játszani nem lehet (olan minőségben) Linux disztrókon.
  • Axon
    #38
    Él még az a lehetőség, hogy egy windows licensz megvásárlásakor (Pl. Vista) használható régebbi windows versió is (pl. winXP). Legalábbis ott 2001. körül, amikor jutányosan kapott az intézményünk 6 db windows xp professional licenszet, de gépeink akkor még nem voltak alkalmasak a futtatására, akkor azt mondták (akiktől kaptuk), hogy egy ilyen licenszel régebbi win-t is (pl. win98-at) telepíthetünk a gépekre legálisan.
  • error85
    #37
    Komolyan kezdem azt hinni, hogy titeket az ms fizet. Ott a link, hogy az IE 8 kemény 18%-t ért el. Csak az opera és a safari ért el 100%-t. És itt egy link, hogy hogyan mehet át elsőre a teszten az ms vacka: http://hup.hu/node/50286
    ennyit az ms-ről. parasztvakítás az egész IE 7-8, meg vista, meg office.
  • strogg
    #36
    MArha sok linuxot láthattál. Szólok: simán írok DVD grafikus felületről, sőt eldönthetem melyikről. Ha nem lennél annyira tájékozatlan, még azt is tudnád, hogy a Nerot is kiadták linuxra. Manapság minden megoldható grafikusan. Az megint egy másik kérdés, hogy konzol nem egyszer gyorsabb, ha a feladat összetettebb.

    LOL.
  • Polllen
    #35
    "Ha megszűnik az xp akkor egy cégnél is elgondolkoznak, hogy linuxot raknak az új gépekre. Fele annyiba kerül a gép + ingyen oprendszer" Én erre reagáltam. (amúgy a gép nem lesz feleannyi...ha rendesen fut a géppark, nem fogják csak úgy lecserélni, ha új gépet vesznek az meg ugyanannyiba fog kerülni, mint az előd, csak gyorsabb lesz)

    Mellesleg a nagy cégeknél is érdekes a történet...;) Pl nagyon sok nagyvállalat automatikusan kapja az új m$ termékeket, plusz költség nélkül.
    Ők csak akkor fognak áttérni, ha minden alkalmazásuk futni fog tökéletesen és azt se felejtsd el, ha már nagy cégekről beszélünk, hogy irdatlan nagy költségei vannak egy ilyen váltásnak...persze az oprendszer ingyenes, de az átállásért, oktatásért, vállalalti szoftverekért keményen fogsz fizetni+az átálásból fakadó egyéb problémákat is le kell nyelned...

    Egyébként nekem kifejezetten tetszik, hogy van aki ezt megteszi, mert így végre nem m$ monopolium lesz és jobban figyel a termékeire.
  • 55555
    #34
    szal ugyanott tartasz:ingyen megszereztél mindent és nem is kelett alternativ szarokra váltanod
  • 55555
    #33
    Vistát használok és az én szar gépemen: p4 gf 6600 1gb ddr1 tökéletesen fut és igen,játszok is alatta és semmi fps csökkenés nincs, a driverek a windows updaten (!) keresztül települtek 1 cdt se kelett beraknom,felismerte a nyomtatót, scannert, handot és minden jól működik előnye: gyorsabban indul mint az xp,gyorsabban ujratelepítem,modern,és még szép is, a véleményem az hogy ennél roszabb gépekre tényleg xp való,a jobbakra pedig segg aki még xpt rak (otthoni átlagfelhasználókra,és nem cégekre gondolok) semmi gond nincs vele csak az agyuk hején pingvinfasszal rendelkezős fikázzák,hogy milyen jó a linuk buzitríció meg a hubutunukuku 6.24334545 hát marhajó az ilyen emberek miatt terjednek a vírusok mert mindent bevesznek, és az átlag felhasználó warezon szerzi be mert nincs pénze rá (nekem sincs), ja és a programozókat nem mi fizetjük, hanem a cég,aki alkalmazza őket,és már ki vannak fizetve szal ha megveszed akkor csak a céget támogatod
  • Daffit
    #32
    Ez a FF vs. IE téma szerintem felesleges. Én használtam az FF-t de nem tetszett. Nem arról van szó, hogy sz@r, hanem nem tetszett. Valakinek ilyen kell valakinek olyan. Az IE7 számomra tökéletes. Az accid test-en jelenleg minden böngésző megbukik, igaz már vannak béta állapotú meg ilyen-olyan plugin-el kiegészítettek, amik átmennek rajta (pl. IE8).
    Vistáról meg az a véleményem, hogy évek múlva, mikor majd meg akarják szüntetni a támogatottságát, ugyanígy fognak vitatkozni a userek. A 32 bites már remekül működik, a 64-eshez sok driver hiányzik, de ez nem az MS hibája.
    Jelenleg én is XP-t használok de fél éven belül áttérek.
    A Linux fanok meg elmehetnek a p...ába, mert parancssor nélkül még a dvd-t se tudják kinyitni.
  • error85
    #31
    http://www.anomalousanomaly.com/2008/03/06/acid-3/

    itt van pár böngésző tesztje. ff2 se tökéletes, de fényévekkel jobb, mint ie.
  • mad mind
    #30
    Nálunk mivel a gépek mind Xp-vel vannak telepítve, az újonnan érkező gépekre is rárakjuk az XP-t, mégha Vistával szállítják is. Egyszerűbb a frissítések követése, ha homogén a rendszer.
  • PetiX87
    #29
    ff2-vel is szar, de ie7-tel szarabb a teszt
  • ozric
    #28
    "Ezek amúgyse igazi szabványok, pár webdizájner kitalálta, de M$ nem foglalkozott velük"

    Páran a "bugris" webdizájnerek közül:
    - Chris Wilson
    - Ed Tecot
    - Laurie Anna Kaplan
    - David Meltzer
    - Stephen Waters
    - Scott Isaacs

    Valamelyikük ismerős??? Nem??? Mind a hatan Microsoft alkalmazottak, akik a CSS2 szabványokat létrehozták másokkal egyetemben a World Wide Web Consortium (W3C) keretein belül. Miért nem támogatja sem at IE6 sem az IE7 rendesen a CSS2-t, amikor aktívan részt vállaltak benne??? Az összes fontos webes szabványban benne van a Microsoft keze, akkor miért nem követik, és miért írnak helyette MS háziszabványt támogató böngészőt?

    W3C CSS2 szerzői

    Aki még mindig azt hiszi, hogy a Microsoft Internet Explorer megfelelően támogat bármilyen szabványt, kattintson rá erre a tesztre, itt egyértelmű választ kaphat.
  • error85
    #27
    bocs igazad van. most én is csak olyat találtam ahol 28%-t írnak. igaz 2007 végéről származik ez az adat, de ennél frissebbet nem találtam. :(

    http://www.xitimonitor.com/en-us/browsers-barometer/firefox-december-2007/index-1-2-3-117.html

    azért max pár év FF lesz fölényben. :)

    bár az IE7 vs. FF2 versenyben a firefox nyer. nem is kicsivel. :)
  • error85
    #26
    akkor pl. keress rá a gugliban arra, hogy "hack css" és olvasgass. asszem megvan hétvégi programod. de gondolom neked a w3c is "mitugrász noném dizájner".