105
  • szombi
    #25
    ,,és szart a szabványokra''

    Annyira bírom az ilyen közhelyes beszólásokat, hogy röhej!!!
    fogadjunk egyetlen szabványt sem tudsz megemlíteni, amit az IE-nek tudnia kéne, mégse támogat...

    Ezek amúgyse igazi szabványok, pár webdizájner kitalálta, de M$ nem foglalkozott velük,
    míg a Mozilla szépen beleteszegette a böngészőjébe, mer ő ,,támogatja a szabványokat''

    A szabványokat amúgyis a nagy, nemzetközi kutatóintézetek(pl. Bell labs, ITU-T, MIT),
    illetve a nagycégek, kormányok találják ki, nem a mitugrász noném dizájnerek akik megmondják a frankót.
  • DjDano
    #24
    Azért tegyük hozzá a FF 45% csak európa néhány országára igaz... Összességében (Világviszonylatban) 25-30% a Firefox használók aránya
  • DjDano
    #23
    Fika fika fika.... Buták vagytok nem kicsit nagyon!
  • error85
    #22
    Dell
  • error85
    #21
    új gépek. De el se olvastad amit írtam, vagy nem fogtad fel. Meg ne az ilyen kis szar magyar cégekből indulj ki amelyek mindenre sajnálják a pénzt, hanem a bazi nagy vállatoknál nézz körül. Ott nem 2-3 gépről van szó hanem több ezerről. Ez nagyban nézve rohadt sok pénz. Az MS office meg nem téma, mivel több országban is áttérnek az openofficera. Érted több millió ember. Iskolákban is inkább már azt tanítják. Az MS office halott, csak az ilyen pancserek kötnek marha drága szerződést, mint Magyarország. Ezt a piacot már elbukta az ms.
    Egy másik, talán ugyanannyira fontos területen is bukásra áll és csupán egy dolgot csinált, jobban mondva egy dolgot nem csinált. Azt hitte, hogy ő félisten és szart a szabványokra. Gondolom kitaláltad, hogy az Internet Explorer nevű förmedvényről van szó. A Firefox 2004-ben jelent meg és az ms csak legyintett, hogy "mit akar ez? pff". Jelenleg a böngészők elterjedése a következő: 5% egyéb 45% FF és 50% IE. Pár éve még sehol nem volt az FF és jelenleg majdnem annyian használják, mint az IE-t. ÉS az FF egyre jobban terjed. Most kb 45%-s elterjedésnél a Firefoxhoz naponta jönnek ki újabb és újabb hasznos kiegészítők, amelyekkel újabb és újabb felhasználókat szereznek. Az FF stabilabb, gyorsabb, kényelmesebb, mint az IE. Ugyanez fog lejátszódni az oprendszer piacon is. Jah és openoffice van linux alá is, ms office (hehe) pedig nincs.
    Mielőtt mondanád, hogy "linux buzi" vagyok, közlöm hogy XP-t használok, de a következő oprendszer amit telepíteni fogok az nem Vista lesz, hanem Ubuntu.
  • palm pilot
    #20
  • palm pilot
    #19
    A mai autókhoz meg kurblit sem adnak, és nem fut előtte gyalogos zászlóval figyelmeztetni az embereket a közelgő gépezetre... Ezt hívják fejlődésnek.
  • palm pilot
    #18
    Így van, maradj csak a CP/M-nél, annál sose kell jobb...
  • palm pilot
    #17
    Cégek nem szoktak hulladék szarokra utólag új oprendszert venni. Az a vásárláskor kerül rá, és ott is marad. Értelemszerűen Vistát ÚJ gépekhez vesznek, azok meg nem P2 cerkás szarok.
  • Molnibalage
    #16
    Hát ha én 3 év múlva gépet veszék és Vistat akarnak adni hozzá akkor elhajtom őket a búsba. Kell a francnak.
  • Bagoly81
    #15
    ez nemteljessen igy igaz. mert az emberek bár a vistát okolják, hogy nincs hozzá driver. igazábol ehez tulságossan sok köze nincs a microsoftnak.

    itt a hardver gyártoknak elég nagy hiányoságuk.
    tudni illik a jelenlegi trend szerint csak az uj fejlesztésű dolgoknak vannak vista driverjeik

    a régebbi hadvereknek nincs. példákat nemirok mert sok van. szoval egy régebbi gépen akarsz vistát futatni amihez a hardvergyártó baszik drivert irni a microsoft meg nemirt akkor azt a dolgot kidobhatod a szemétbe vagy vissza az xp hez. ez itt a legnagyobb probléma szerintem.

    de azért mégis irok egy sajátot amin átléptem már sajnos uj hardverrel tuttam megoldani.

    tv kártyám nemjol müködött. rettentő idegesitő. az audigy 2 zs mit vagy 20e vettem több évvel ezelött a kártya müködött decsak "fapadosan" semmi olyan jó támogatás mint xp esetén.

    jelenleg amugy xp ről irok de a vista rajta van de , valahogy szivesebben használom még

  • Polllen
    #14
    Mi az, hogy megszűnik az xp???:DDD Egyik pillanatról a másikra huss eltűnik a gépekről? Az 50k-s irodai gépekre xp van felrakva és ha vesznek egy új 50k-s irodai gépet a vistát adják majd mellé, ha már nem lehet kapni xp-t...nem fognak linuxot telepíteni, mert a többség nem ért hozzá és erős ms office (excell) problémák lehetnek. Nem fognak tanfolyamra küldeni a kiscégek, mert nincs rá pénz és idő...inkább +10k kb és oprendszerrel rakják fel, vagy feketén... DE ugye ez OFF, uh abbahagytam...
  • ivjoe
    #13
    Well, mondanám, hogy akkor se használnék win-t ha fizetnének érte, de nekem fizetnek, hogy win-t használjak. :D
  • error85
    #12
    Fogd már fel te is, meg a többi vista fan, hogy az átlag gép nem core 2 meg 2gb ram, hanem 256/512 ram és 1-2 GHz. És még egy cég se fog, simán irodai alkalmazásokra 100k+ hufért gépet venni, amikor a 50k hufért kapott gép is tökéletesen ellátja a feladatát. Mert a két oprendszer között átlagos használatnál semmi pozitív különbség nincs a vista javára. Ha megszűnik az xp akkor egy cégnél is elgondolkoznak, hogy linuxot raknak az új gépekre. Fele annyiba kerül a gép + ingyen oprendszer. Az ebből fakadó árkülönbségből még egy linux felhasználói tanfolyam ára is simán kijön. Az így nyert többi ingyenes programról nem is beszélve. Hosszabb távon ez rengeteg pénz. MS kezdi belátni ezt és ha nem lép akkor cseszheti. Elég pár év, hogy az üzleti és magán szférában is kinevelődjön egy bizonyos linux felhasználói réteg (critical mass) és onnan meg szép lassan áttér a nép az ingyenes cuccra. Ha sokan használják a linuxot akkor a komolyabb programokat oda is el fogják készíteni és akkor végleg meszeltek ms-nek, mert semmi se fog mellette szólni. vágod?
  • Laci082
    #11
    Nekem fél éve megy a Visat Home Premium (legális), és semmi gondom nincs vele, szóval ennek a "millió hibának" a 90%-a még a beta korszakos (jogos) kiritikákból maradt meg az emberek fejében. Ehez egy adalék, hogy az elvileg hozzáértő számtech boltban az eladó azzal próbált lebeszélni a Vistáról, hogy "nincsenek rá driverek". Ez is ma már nettó baromság, mindent felismert és telepített gond nélkül. Gyanítom ugyanez lesz a sorsa az összes Windows verziónak aminek kiszivárognak a beta kiadásai (vagyis mindnek). Az alapján mindenki eldönti, hogy egy rakás sz*r, és még akkor is a beta hibáit fogják emlegetni amikor már a stabil verzióban azok rég javítva lesznek.
    Nekem a (szintén legális) WinXP-vel se volt soha nagyobb problémán, de most már ha fizetnének se raknám vissza, annyira hozzászoktam a Vistához.
  • rigidus
    #10
    > [...] ha akkor azt mondta volna vki, hogy pár év múlva peticiót inditanak a "megmentésére", akkor vszinű, hogy bezárták volna [...]

    Azert azt tegyuk hozza, hogy akkoriban nem volt hozza annyi frissites mint az ominozus peticio idejen, mert azok nelkul beza lyukasabb volna mint az ementali, vagy csupan mint manapsag.
  • bippo
    #9
    #1: support lesz 2014-ig, csak az értékesítés szűnik meg június végén.
  • M0RN1NGST4R
    #8
    ami ráadásul szerda volt. tisztára mint a szocializmusban. semmi sem az, mint aminek mondják.
  • A1274815
    #7
    "amíg be nem köszönt egy jobb Windows... tehát sohanapján kiskedden :DD"

    Jó tudni, hogy 2007 Január 17.-re esett sohanapja kiskedd.
  • Midas
    #6
    Amugy tenyleg idegesito hogy ha szetnezek egy boltba az osszes pc-t vistaval adjak....
  • arrakistor
    #5
    vissza ! vissza !

    szal .. a mikrosoft ezt a saját érdekében meg kell hogy tegye, különben kihalnak.
    minket, xp-t jól ismerő és évek óta stabilan használókat, kutyára nem érdekli, hogy milyen support van, mert support ide-support oda így is úgy is messze a legnagyobb nemzetközi támogatottsága van a közösségek által és még lesz is, pontosan addig ahogyan Sance mondotta:

    amíg be nem köszönt egy jobb Windows... tehát sohanapján kiskedden :DD
  • Narxis
    #4
    Ápokalipszis, jön a 7 lovas.
  • M0RN1NGST4R
    #3
    azért ez vicces. anno mennyire utálta mindenki, és ha akkor azt mondta volna vki, hogy pár év múlva peticiót inditanak a "megmentésére", akkor vszinű, hogy bezárták volna ezt a személyt egy egyszemélyes kikapcsolódó kúrára egy szép, barátságos, puhán párnázott szobába és hogy teljes legyen a terápia, kapott volna még muszájkabátot is. bár személy szerint én inkább áldásnak éreztem w98 után. Valójában soha semmi gondom nem volt vele.

    xp élt, él és élni fog.
  • Sance231
    #2
    Tolják csak ki azt a határidőt addig, amíg ki nem javítják a Vista millió hibáját, vagy be nem köszönt egy jobb Windows.
  • Lazarus
    #1
    Jajj mi lesz velünk ha nem lesz többé support XP alá...