105
  • cateran
    #105
    A céges átállások miatt vélem, hogy tévedsz (sokkal több cég állt át xp-re anno, mint amennyi most vistára)
  • billxxx
    #104
    gkalcso igazad van most sokkal több gépet adnak el mint anno2001 ben
    xp a király
  • gkalcso
    #103
    Azt ne felejtsd el, hogy most sokkal több gépet adnak el, mint az XP kiadásakor. Ezt akkor lehetne jobban összehasonítani, ha figyelembe vennénk az összes gépszámot akkor és most.
    Az előtelepített gépek 90%-át olyan rendszerrel használják, amivel eladták. Ha linux lenne rajta alapból, akkor abból lenne sok.
  • Polllen
    #102
    Látom ez vitathatatlan tény...
  • xenossas
    #101
    tévedsz
  • Polllen
    #100
    Erre meg azt lehet visszakérdezni, hogy vajh xp-ből hogyan adtak el többet? Géppel vagy anélkül? Lehet csűrni, csavarni a számokat, de sztem xp-ből is inkább az új gépekkel fogyott és nem gép nélkül...
  • cateran
    #99
    "sokkal többet adtak el belőle ennyi idő alatt mint xpből ugyanennyi alatt:)"
    Az ilyen commentekre mindig megkérdem: géppel együtt vagy külön adtak el többet? Mert ha géppel együtt sok az eladás,akkor az csak annyit tesz,hogy többen vesznek számítógépet,de nem vistát!
  • shaq
    #98
    Na szal:) az Ultimate gépigénye nagyon kis mértékben különbözik a többi kiadásétól, a vista nem volt bukás a microsoftnak, sokkal többet adtak el belőle ennyi idő alatt mint xpből ugyanennyi alatt:) 512 mega rammal megy a vista, bár igaz h fölötte érzi jól magát, az aero ízlés kérdése, de jó amikor az emberek fele azzal jön h felesleges csilivili az egész, a másik fele meg h beryl sokkal többet tud...:D szal nem lehet olyat csinálni ami mindenkinek tetszik:)
  • billxxx
    #97
    A Vista Ulti egy szar.Kurva nagy a gépigénye,és amelett egy piaci huzás is,hogy a sok játékos hülyegyerekkel megvetessék a sok drága hardver amig még ára van.
    Egyértelmű hogy a vista bukás volt billnek.Azért készül már az uj windows.
    Az xp eggértelműen a király,minek vista,ja amugy semetek billék,mert nem rakták bele a dx10 et.A faszomnak kell 8 giga ram meg 4 magos proci hogy fusson egy oprendeszer amugy meg a vista egy csomó tök felesleges dolgot is tartalmaz,aero szar,meg sok netes vacak.Xp a király.Bill ez te is tudod ugye?és ne feledd hogy jönnek pl osx,linux,ugyhogy huzz bele apám.Ja ha már olyan sok lóvéd van nyomassál már egy pár millkót nekem,:D
  • homeless
    #96
    Azért elég sok mindent nem tud a home premium, ami egyeseknek kéne. Pl sambával nagyon nem szeret együtt működni, míg az ultimate igen.
    (nem kérek a különböző registry hack-es linkekből, tudok róla, hogy kell megcsinálni)
  • Polllen
    #95
    És szted a windows hol lassú? Csak azért kérdezem, mert a legújabb ubuntu picit lassabban bootol be, mint a vista home premium (bár így is gyorsabb, mint xp), és menet közben sem tapasztalom, hogy bárhol gyorsabb lenne...
  • tomcsa4
    #94
    De Ultimate-t játékra. Mondjuk ugyanúgy lehet alatta játszani, mint XP alatt, de akkor is.

    Ilyen otthoni videószerkesztés meg kutyapöcse is otthoni munka. Home Premium való oda.
  • Sanyix
    #93
    Aha én meg a pápa vagyok. De teljesen mindegy, nem csak játéknál kell HASZNOS teljesítmény.
  • xenossas
    #92
    egyátalán nem játékra találták ki
  • Sanyix
    #91
    vindózt játékra találták ki... játékokból él az m$. Nem játékra van sokkal jobb.
  • Sanyix
    #90
    Hülye vagy, erre csak ennyit tudok mondani :)
  • Narxis
    #89
    Már nem azé' de ezután is ott van a címsorban azoknak a honlapoknak a címei amiket látogattam. Nem tudom, hogy mi olyan bonyolult Redmondban, hogy ezt megcsinálják.
  • tomcsa4
    #88
    Ja és olykor azért van cpu használtság (ez megfigyelhető XP alatt is, nekem ne mondja senki, hogy van olyan periódus XP alatt, amikor a proci semmit nem csinál!!!), mert Vistában vannak ilyen időszakosan elvégzendő feladatok, mint töredezettségmentesítő, akkor ugye neten információkat szolgáltat szokásainkról stb.

    Task Manager meg egy szar! Nulla %-os CPU kihasználtságot mutat, jah persze én fel tudom dugni a seggembe a szék lábát, de tövig... (hopp ezzel magamra lőttem, na mindegy...).
  • tomcsa4
    #87
    Nézd, Vistát nem játékoknak találták ki, pláne nem az Ultimate-t. De itt nálunk mivel sok mindenki warezol, Ultit használ, mert az a legnagyobb és akkro már menő vagyok, mert nekem van a legnagyobb... (jaj).

    Látom Arrakistor kiszedegeti magának azokat, amik nem kellenek. Remélem Notira nem Ultit akart feltenni, hanem Home-ot (kivéve akkor, ha apukája céges ember, céges laptoppal).
  • Csi9aa
    #86
    Asszem ajánlották lejjebb az veled egyetértőknek a CP/M-et. Csak helyeselni tudok ;)
    (amúgy a mindenes gépemen linux van, de nevetséges ez a sírás ami itt megy)
  • Sanyix
    #85
    Erre nekem is van egy:

    Ááá de hülye vagyok, mert nem tudom hogy az oprendszernek nem az a lényege, hogy programok fussanak rajta, hanem az, hogy a gép erőforrásainak nagy részét elszívja a programok elől, hogy ahogy fejlődnek a gépek ne maradjon már olyan sok memória cpu idő nekik, mert túl gyorsan futnának.
    :D
  • fanatifo
    #84
    offolni fogok egy kicsit szeretnék egy kis segítséget kérni!

    Hogy lehet beállítani hogy a szgépem bill-ről induljon?

    Köszi előre is a segítséget
  • Csi9aa
    #83
    BASSZUS DE SZAR EZ A VISTA!!! Elmondom miért:
    Van egy XT-m. Már lassan 20 éve szolgál rendületlenül, eddig MS-DOS volt rajta, és csodásan futott.
    Nemrég megvettem ezt az új OS-t... és NEM OLVASTA A LEMEZT A FLOPPYMEGHAJTÓ!!! Ránéztem a dobozára, hoppá, DVD-ROM kéne neki?

    HOGY KÉPZELHET ILYET A MICROSOFT!!!! LE VELÜK!!! ROHADTAK!!!

    (komolyan ne vegye senki, csak analógia itt pár user hozzáállására ;) )
  • shaq
    #82
    Arrakistor, a gépigénye valóban nem kicsi! de az hogy Neked öt óráig tartott az installja az nem normális, ott vmi probléma van, nekem kb 20 perc alatt végez! a lassuság az olyan dolog, hogy amikor az xp új volt akkor általában pentium 2-3as 3-500mhz-es (128-256mega rammal)gép volt egy átlag felhasználónál, azon az xp sem száguldott annyira:)

    telepítés után 9GB-ot foglal,amiből nagyon sok a visszafelékompatibilitási cuccok mérete, de azért ez a 9GB azért tartalmaz bőven uj programokat:)
    Egyébként egy mai gépet ha vásárol valaki, akkor arra tökéletes a Vista, hozzáteszem én amikor laptopot vettem, egyből ujra is telepítettem, mivel Asusék telerakták programokkal szerencsétlent, és iszonyat lassu volt!

    Narxis: Alt+A(Kedvencek), előzmények, és ott egyenként tudod törölni:)
  • Narxis
    #81
    Biztonságban nem vettem észre különbséget IE7 és FF között, ezt már máshol is leírtam.
    Elárulod, hogy hogyan törölsz IE7-ben egyenként előzményeket? Csak nem a registrys mókázásra gondolsz?
    XP-Vista összehasonlítása már egy kicsit más tészta. Eléggé emberfüggő, hogy kinek mi tetszik rajta, mire használja a gépet stb.
  • phoenix1
    #80
    ok, köszi ^-^
  • Ravkin
    #79
  • arrakistor
    #78
    vazze
  • arrakistor
    #77
    pofám leszakad...
  • arrakistor
    #76
    miért harmadik fél által megtört kalózverziónak kell tudnia azt amit az eredetinek kéne hogy tudjon ???
  • arrakistor
    #75
    Összességében az nLite-os Vistám a mini cd-men (!), ami a P2-300-as gépemen 256 rammal felbútol (gyorsan) és gyakorlatilag ugyanazt tudom vele csinálni még winyó nélkül is, mint egy sima visztával (értem itt az olyan fícsöröket amik nem tartoznak az AERO alá) jogos a panasz a Mikroszoft felé, hogy miért tették ilyen hodály gépigényűvé a hivatalos Visztát???!?!?!?!?!?!????!???!????!?
  • arrakistor
    #74
    "kereken 5 óra volt a natúr installja" -- és a Win98-at megszégyenítően sokszor kellett közben interaktálni és újraindítani..
  • arrakistor
    #73
    elmondom miért utálom a visztát:
    - Irtózatos gépigénye van:

    -900 Mhz : mi a rossebnek neki 900 megaherc, amikor a feltört verziója -az nLite Vista simán elfut 233-as procin is??? jóllehet ma, a core2-esek korában ez már nem számít, de nekem speciel akkor sem kéne core2 ha fizetnének érte , de még P3-as processzor SEM., nadehogy csak az oprencer megzabáljon 900 megahercet az egy kicsit sok.,
    -512 Ram : mi a fenének 512 ram?, jóllehet ma a giga ramok idején már nem számít, de miért zabál meg csak az oprencer 512 mega ramot??? ( mikor az nLite verziója simán elfut 256 rammal is) !)

    - Irtózatosan lassú:

    apám gépén, ami nem nevezhető éppencsak "VistaReadynek" : 1,6-os Centrino-n fél giga rammal, és egy 64 megás ATI kártyával.. kereken 5 óra volt a natúr installja (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

    - Irtózatosan nagy:

    15 gigás partíciót követel és gyakorlatilag semmivel több program nincs benne mint egy alap XP-ben, ami tized (!!) ekkora helyen van rajta. Azt már nem is említem, hogy DVD-n van és hogy blabla ma a DVD-k korában ... ez mit számít, de az én LiveCD-s nLite Visztám az egy MINICD-n (!!!!) van rajta 200 (!!) megabájton (!)

    ehhez képest, olyan gyenge fícsöröket tud csak felmutatni, amiket már majdhogynem egy nLite visztára is rá lehetett volna húzni, kivéve az Aero-t de még azt is rá lehetett volna tenni jóval , de jóval kisebb gépigényre.
    Pl.: GeForce MX440 64 mega VRAMmal, egy 800-as gépre, 256 rammal...

    És ami a lényeg, amiért utáljuk , ( mert ez idáig még különösen nem izgatna, ugyanis egyszerűen leszarjuk és nem használjuk) de az hogy MÁTÓL ez legyen a sztenderd, a trendi, és az alap az újonnan eladott gépeken és ehhez kéne igazodniuk a szoftvergyártóknak, majd végül a júzereknek is, az már viszont több a sokknál. Nos ezért útáljuk.
  • shaq
    #72
    "Általában senki sem tud értelmeset mondani arról h miért utálja!" ezt vistára értettem:)
    IE-nél a csak a biztonságtalan indokot nem szívesen hallom, de e téren teljesen egyetértek az előttem szólóval:)
    Amugy lehet törölni egyenként az előzményeket, az összeomlás utáni helyreállítás nekem is hiányzik, bár max havi egyszer fordul elő! a 8asban lesz:)
  • llax
    #71
    "és nagyra vannak h ők FF-ot használnak mert az mennyivel biztonságosabb stb stb.."

    IE vs FF...
    Minden rendszer leggyengébb láncszeme az User v1.0... De még gyengébb, ha csak bétaverziós v0.8b :)

    A lényeg: akinek van némi fogalma a biztonságról, annak kezében mindkét böngésző biztonságosnak mondható.
    Aki kevésbé ért az egészhez, annak az FF biztonságosabb, alapesetben. Azért csak alapesetben, mert az FF default biztonsági beállításai "szigorúbbak" és kevesebb plugin-t tartalmaz, mint az IE. De ha az user gondolkodás nélkül telepít FF alá minden plugin-t, és enyhébb biztonsági beállításokat használ, csak azért hogy FF alatt is működjön minden, mint IE alatt, akkor ugyanott van biztonságban, mint IE esetén.
    Az az User v0.8b, aki azt sem tudja, hogy mi az a tűzfal és víruskereső, nem tudja, hogy hová szabad kattintani és hová nem, annak nem létezik biztonságos böngésző...
  • Narxis
    #70
    Nem utálom, de nem szeretem mert:
    -nem lehet előzményeket egyenként del gombbal törölgetni
    -kedvenceket importálás után ABC sorrendbe rakja
    -nincs benne alapból összeomlás utáni laphelyreállítás
    -amit IE7Pro ad az olyan, hogy akkoris összeomlásnak tekinti ha simán bezártam az ablakot
    -nincs kedvencek eszköztár mint FF-ben

    IE7Pro:
    -gyenge reklámblokkoló, nem minden reklámot blokkol, AdBlock-ban FF-nél amit nem blokkol arra jobb klikk->blokkolás és már kész is, IE7Pro-ban nincs ilyen lehetőség.Flash animációk tiltása esetén mindent blokkol és nem jegyzi meg ha valamit engedélyeztem
    -nem tetszik a letöltésmenedzsere bár meg lehet szokni
    - munkamenet helyreállítása minden bezárás után aktiválódik, vagyis felajánlja hogy a rendesen bezárt lapot akarja megnyitni és ezt ki se tudom kapcsolni.kicsit idegesítő.

    Dióhéjban ennyi.
  • shaq
    #69
    egy szoftver sohasem lesz kész!
    Az IE-ben igazad van! Sajnos az oldalakat ugy kell megírni, h minden böngészőre + IE-re, talán a 8assal ez változni fog! De én most itt arra gondoltam akik csak használják a böngészőt, és nagyra vannak h ők FF-ot használnak mert az mennyivel biztonságosabb stb stb.. nem rossz böngésző, és nem is tudnám eldönteni melyik a jobb, de nagyon ráragadt az IE-re hogy biztonságtalan, és ez nem igaz..
  • Frosty01
    #68
    hát nekem biztos nem lesz soha vistám. xp ezerszer jobb, és sokkal kevesebbet is eszik meg a gépemből, és ez az amiért jobb nálam :D
    különben is miaz hogy vista :S:S:SS:S:S:S:S:S:S:SSSSSSSSSS:S:S:S
    csúnya még a neve is
  • ozric
    #67
    "Általában senki sem tud értelmeset mondani arról h miért utálja!"

    Sajnos elfelejted, hogy vannak itt programozók, akik készítettek már jónéhány weboldalt. Ők garantáltan tudják és tapasztalták, hogy mi jó és mi rossz az Internet Explorer-ben. Viszont azok a hősök, akiknek dagad mellényük mert fel tudtak telepíteni egy warez Windows-t, tényleg nem tudják mit is beszélnek.

    De ha divat utálni a Microsoft termékeit és ez rossz dolog, akkor mindenki azért szeresse és imádja, nehogy ráfogja valaki hogy divatból utálja??? Rímel, tehát igaz - legalábbis Pumukli szerint. :)
  • ozric
    #66
    "Erről eszembe jutott (hirtelen név szerint nem tudom, ki de a) Microsoft-tól azt mondta, hogy ... a Vista még korántsem nevezhető késznek..."

    "Elsőként a Vista jellemzését említenénk, az operációs rendszert ugyanis Ballmer folyamatban lévő munkának nevezte, vagyis elismerte, hogy nem kész termékkel állunk szemben."

    Forrás: Ballmer szerint sincs kész a Windows Vista