832












Fejlesztő: 1C Company: Ino-Co



Kiadó: Paradox Interactive











Magyar Majesty 2 blog     | | | |     Hivatalos honlap     | | | |     Hivatalos fórum     | | | |     Demó letöltése

Hivatalos megjelenés: 2009. szeptember 18.


  • Pio
    #41
    Na, örülök, hogy azért van néhány ember, aki érdeklődik, úgyhogy továbbra is fogom ide spammelni a híreket, akit érdekelnek tegye be a topikot a kedvencek közé.
    Ha lesz végre egy kis nyugtom, akkor nekiesek a hivatalos fórum elmúlt 2havi termésének is és összeírom a fontos infókat belőle.
  • tomcsa4
    #42
    Én már betettem, könyvjelzőnek a Firefoxba, első helyre. A fordításaid öcsém nevében is köszönöm! (Amúgy Te voltál az, aki egy frankó kis értekezést írt a Rise of the Argonautsról.)
  • Pio
    #43
    Bizony, elég sokat irkáltam arról a megfelelő topikban meg egy videótesztben is pofáztam róla. :)
    Igyekszem erről a játékról is informálni rendszeresen legalább itt a magyar közösséget, mert a hírportálok nem sokat cikkeznek vagy ha mégis akkor is pontatlan, hibás infókat írnak.
    Pedig a készítők hozzáállására járna egy csillagos ötös, van egy srác, aki egész nap reggeltől estig mást se csinál csak válaszolgat a rajongók hülyébbnél hülyébb kérdéseire a hivatalos fórumon. Szóval a lehetőség adott lenne a precíz, részletes infók begyűjtésére... Reméljük a megjelenés közeledtével kicsit jobban rákap a sajtó is a játékra, hisz azért az első rész nem kis port kavart annak idején.
  • Thanatos
    #44
    nem spam és nyomjad csak a híreket, nekem már ég /fav a topic, még akkor is ha csak read only vagyok :)
  • Fbn Lx
    #45
    én is hasonlóképp vagyok vele. nem csak az évről, de úgy általában csak a disciples 3-at meg ezt várom. (előbbiről nem nagyon vannak hírek, azt se tudom, fejlesztik-e még egyáltalán...)

    mellesleg a majesty volt az első eredeti játékom, ami demó alapján annyira megtetszett, hogy megvettem... szal sokat várok.
  • Pio
    #46
    ITT TALÁLHATÓ egy riport Andreas Waldetofttal, aki a HOI2 után most a Majesty 2 zenéjét is készíteni fogja.

    Néhány fontosabb infó, ami kiderül a dologból:

    - a zene főleg koncepciós rajzok és ingame képek alapján inspirálódott, tehát elvileg illeszkedni fog a környezetbe.
    - a zene nagy része szimfonikus zene lesz, nagy hatással voltak a szerzőre például Wagner vagy John Williams. Stílust tekintve változatos lesz (vidám, szomorú, drámai, lassú, gyors, satöbbi), hogy a játék minden aspektusát lefedje.
    - énekes szám is lesz, egy szoprán hangú énekesnővel dolgozott a zeneszerző.
    - eredetileg 40 percnyi önálló zeneanyagot kértek a készítők a játékhoz, de a végeredmény ennél határozottan több lett.
    - már játszhatott a játékkal a mocskos mázlista! :)

    - és végül de nem utolsó sorban: nem a régi zene újradolgozása lesz a cél. Felfedezhetőek lesznek a régi zenére utaló motívumok (a main theme-ben kapásból benne van a régi main theme dallam), de alapvetően saját zenét írt a szerző.

    Ezért most búcsúzzunk is a Majesty 1 főtémájától azzal, hoyg meghallgatjuk, alá pedig beteszem az egyik kedvencemet a szerzőtől:




  • Pio
    #47
    Na az első videót jól el is cs*sztem, itt a tényleges főtéma:

  • Thanatos
    #48

    kedvenc mindkét játék zenéje, és nem csak a főcím zene :)
  • Lammer
    #49
    mai napig dudolos fajta ^^
  • Pio
    #50
    Sajna most már nem lesz túl sok új infó a játékról az E3-ig, mert oda tartogatják az infókat.

    Azért kaptunk egy újabb adag screenshotot az orosz oldalon. Elérhetőek ITT, egyben letölthetőek ITT. Illetve megígérte az egyik fejlesztő, hogy még az E3 előtt ad nekünk képet az új UIról, bár tartok tőle, hogy ehhez a Paradoxnak is lesz 1-2 szava :(

    Egyébként az E3-on elvileg a közönség is kipróbálhatja majd a cuccot, szóval nem csak újságírói reviewokat olvasgathatunk a játékról. Ez az esemény egyébként júni 2-4 között lesz esedékes.

    Ezen kívül biztossá vált, hogy a játékból lesz demó verzió és 2 héttel a hivatalos megjelenés előtt lesz elérhető, tehát nem kell zsákbamacskát venni (...és nem lehet kifogás a warezra az, hogy ki akartad próbálni :D ).

    Minket érintő hír pedig, hogy összeraktam egy bannert, amit valószínűleg már észrevetettetek ott felül :). Véleményeket/ötleteket/javaslatokat várok vele kapcsolatban.
  • Pio
    #51
    Na, tudtam, hogy valami kimarad a nagy kapkodásban.

    Szóval lezajlott a korábban emlegetett KRI, ami az orosz játékfejlesztők konferenciája és itt a "legjobb stratégiai játék" címet nyerte a Majesty 2, igaz csak néhány további orosz játékkal konkurált, de azért örüljünk ennek is :)

    Emellett az orosz gamerszájtokon meg is jelent egy rakás beszámoló a KRI-n tapasztaltakról. A google translate minőségi fordításai alapján ezek pozitív hangvételűek, jókat írnak a játékról.
  • Pio
    #52
    Rossz hír, sajnos az az orosz 1C alkalmazott, aki napi szinten szállította az infót és válaszolgatott a kérdésekre már nem dolgozik az 1C-nél. Reméljük lesz valaki helyette...
  • Thanatos
    #53
    :(
  • Pio
    #54
    A jutúbra kikerült egy új videó a gameslife.ru jóvoltából. Orosz nyelvű riport valakivel a játékról, aki érti és felfedez benne új infót az jelezze :) A videó alatt látható néhány olyan ingame jelenet amiket eddig nem nagyon láttam másfelé, ezért is linkelem be ide a videót:

  • Pio
    #55
    Hoppá, a videón a kopasz csávó aki nyilatkozik pont az a srác, aki szállította nekünk az infót és a leépítések áldozata lett nemrég (róla írtam az #52-ben).
  • Pio
    #56
    Mielőtt elfelejtem egy gyors megjegyzés az előző videóhoz: a videó egy igen régi buildből tartalmaz a jeleneteket, a játék jelenleg ennél sokkal jobb állapotban van és ez csak még tovább fog javulni. Nekem semmi bajom nem volt a videóval leszámítva a távolról közelharcoló csontvázat, szóval ez szerintem mindenképp jó hír.

    És akkor a lényeg, amiért postolok:
    ITT VAN egy friss QnA, mnelyben Tatyana Savchenkova, a játék egyik fejlesztője válaszolgat a Brutal Gamer kérdéseire. Röviden, tömören az új infók:

    - A legfontosabb: George Ledoux, az első rész "mesélője", tanácsadója nem csak a bevezető videóban, hanem az egész Majesty 2ben hallatni fogja a hangját. Szerintem kulcseleme volt az 1 hangulatának, szóval én ennek nagyon örülök.

    - a készítők megkaptak minden anyagot a Cyberloretól, tehát simán elképzelhető, hogy a régi egységhangok fognak visszaköszönni ránk. Ezt nem teszi egyértelművé a hölgy, csak utal arra, hogy az egységek fejlesztésekor is nagy hasznát vették a kapott anyagnak.

    - szerephez jutnak a klasszikus számítógépes (mmo)rpg feladatkörök, a tank, a healer és a damagedealer. Ezt már körülírták az úgy party rendszer kapcsán, de itt most konkretizálva lettek a szerepkörök.

    - lesznek "kőpapírolló" mechanizmusok. Egy paladin hatékonyabb lesz élőholtak ellen, míg egy vadász például vadállatok, szörnyek ellen. Jelen lesz ugyan ez pvpben is, egy rogue például kiváló castergyilkos lesz. Ezt nem úgy kell érteni, hogy nagy lesz a sebzése és kész, hanem lesznek speciális képességei, amik kifejezetten erre lesznek kihegyezve (CC-k :) ).

    - két változás a multiplayer játszhatóság érdekében (nem multiztam az első résszel így nem tudom, hogy ezek akkor hogy voltak): a hőseink nem reagálnak az ellenség flagjeire és a rogue-aink nem rabolják ki a szövetségeseink egységeit/épületeit.
  • Pio
    #57
    Új ingame képek az E3ról:

    PIC1
    PIC2
    PIC3
    PIC4
    PIC5
    PIC6
    PIC7
    PIC8
    PIC9
    PIC10
    PIC11
    PIC12
    PIC13
    PIC14
    PIC15
    PIC16
    PIC17
    PIC18
    PIC19
    PIC20
    PIC21
    PIC22
    PIC23
  • Pio
    #58
    Például a nyolcason, de néhány másikon is megfigyelhető a felújított UI. Hogy ez a végleges-e azt nem tudni, semmi infót nem kaptunk csak ezeket a képeket.
  • Pio
    #59
    8 perces videóinterjú ingame jelenetekkel tűzdelve Tom Söderlunddal, a Paradox egyik producerével ITT TALÁLHATÓ.
    Jól összefoglal mindent, amit eddig tudni lehet, videón is mutogatja, szóval hasznos anyag.
    A játék maga tényleg érezhetően szebb lett, szerintem teljesen jól néz ki, remélhetőleg kapunk majd jobb minőségű ingame videókat is, egy ígéret már érkezett a fórumra, hogy a hét során felkerülnek az új (gondolom E3as) anyagok.

    Ami nagyon fontos új infó: érkezni fog a játékhoz egy "Adventure Maker" nevű modding kit, amiben nem csak pályákat, hanem akár egységeket és egyebeket is gyárthatunk kedvünk szerint (akár saját skint is csinálhatunk nekik ha értünk hozzá). Azt hiszem az újrajátszhatóság ezzel az egekbe szökött. Ha csak a Majesty 1-hez kitalált fantáziakampányok tizedét megvalósítják a fanok már jól jártunk... :)
  • Pio
    #60
    A Paradox feltette youtube-ra a videót, szóval belinkelem, illetve adtak még egy videót, így már 16 percnyi infót kaptunk a játékról :)






    Illetve tettek a videó mellé némi leírást, amiből számunkra új infó:
    - a mágikus épületeket nem parasztok fogják építeni, hanem mágikus úton jönnek létre.
    - szabályozható lesz az adó mértéke.

    Persze egy csomó mindenről van még szó, de azokról már írtam itt korábban. Illetve hosszan fejtegetik a zászlók működését, az egységirányítást, de aki ismeri a Majesty játékmechanizmusát, annak ez sem új.
  • Pio
    #61
    Nemrég felkerült a jutúbra némi HD gameplay. Szerintem szuperül néz ki, remélem más is így látja és nem csak az elfogultság beszél belőlem :)

    Aminek külön örülök, hogy a royal advisor hangja után úgy néz ki a "környezeti hangok" is maradnak az egyből. Remélem az egységhangokkal se lesz másképp.

    A videó amúgy ITT érhető el. Nem linkelem be külön, akit érdekel az nézze meg "HD"ben :)

    Emellett jött egy rakás beszámoló is az E3as verzióról és alapvetően továbbra is pozitívak, szóval örömbódottá'. Nem linkelgetem be őket, a legtöbb nagyobb gamersite említést tett a játékról. Magyar oldalak közül a PC Guru Online-on láttam beszámolót.

    Továbbá készült egy interjú is, ami ITT TALÁLHATÓ. Ha jól emlékszem a fontosabb dolgok azok voltak benne, hogy egyrészt sokat tesztelgetik a játékot, szóval várhatóan lesz benne némi kiegyensúlyozottság, illetve hogy ha menő lesz a cucc, akkor fognak jönni hozzá bónusztartalmak, DLCk új kampányokkal, egységekkel, egyebekkel.
    Illetve most már egy Paradoxos CEO (~vezérigazgató) nyilatkozta, hogy szeptember elején tervezik kiadni a játékot, ez szerintem közel végleges infónak tekinthető.
  • Prince23
    #62
    Ez olyan mint a Settlers?
  • Pio
    #63
    Annyiban hasonlít a settlershez, hogy RTS játékmenete van, tehát "stratégiai" nézetből irányítod és valós időben zajlanak az események.

    Ha tudsz angolul érdemes megnézni a kicsit lentebbi 2 videót, mert abban elmondják, vagy a játék honlapján elolvasni a bevezetőt.

    Megpróbálom én is pár mondatban leírni, hogy hogyan működik a dolog.
    Ugyan úgy kezdesz általában, mint egy RTSben. Van egy bázisod és elkezdesz építkezni, először az alapvető épületeket majd idővel tudsz egyre erősebbeket, illetve fejlesztheted is a meglévőket.
    Az építkezés a settlershez hasonlóan zajlik, kijelölöd, hogy hová akarsz építkezni és a munkások maguktól teszik a dolgukat.
    Viszont amint elkezdesz harcos egységeket gyártani szembesülsz a játék lényegével, az "indirekt irányítással". Ebben a játékban ugyanis egyetlen egységet se irányíthatsz közvetlenül. Ez mondjuk a régebbi settlersekben is így volt, de ott a támadási parancs kiadásakor pontosan meghatározhattad, hogy hány egységed támadjon és hová.
    Ezzel szemben itt fantasy környezetben játszol és az egységeidnek - akik fantasys hősök - küldetéseket adhatsz különféle zászlók elhelyezésével. A küldetésért pénzjutalmat ajánlhatsz és a hősök maguk döntik el, hogy megpróbálkoznak-e a küldetés teljesítésével.
    Te annyit csinálsz, hogy lakhelyet építesz a hőseidnek és pénzt áldozol arra, hogy odaköltözzenek, ők pedig innentől teljesen önálló életet élnek egy fantasy szerepjáték hőseinek megfelelően.
    Tehát adottak a hősök, akiknek pénzért felhúztad a lakhelyüket, pénzért odarendelted őket és pénzért küldetéseket adhatsz nekik. Ez eddig szép és jó, de honnan lesz erre pénzed? Elsősorban maguktól a hősöktől, mert ők a szörnyektől és a küldetéseken szerzett javakat el is költik általad épített kocsmákban, piacon, arénákban, kovácsnál, stb... A Te adószedőid pedig rendületlenül hajtják be az adót a szolgáltatóidtól... :)
    A hőseid pedig közben egyre erősebbek lesznek, egyre jobb felszerelésre tesznek szert és így komolyabb küldetéseket bízhatsz rájuk.
    Nagyjából ennyi. Ha megtetszett a koncepció és nem riadsz el a régies grafikától, akkor mindenképp szerezd be az első rész gold editionjét.
  • Prince23
    #64
    Settlers kellemes játék volt, szal jöhet ez is. Szeretem az olyan stílusú gémeket. Ty a mini-előzetesért.
  • Pio
    #65
    szerk.: na, kaptam is az ívet a hivatalos fórumon, hogy ez ezer éves videó. Pedig nem volt ismerős. Év eleji buildből vannak a jelenetek. Csak hol vannak már a múlt hétre ígért újbuildes mozgóképek...?
  • Soloriens
    #66
    Üdv mindenkinek!
    Nagyon szerettem a Majesty első részét, a zenét, a grafikát, a játékmenetet, a hangulatot... szóval mindent. Várom nagyon a második részt is, bár néhány dolog azért furcsa, illetve nem olyan egészen mint a dicső elődben. Nekem is a képek alapján nagyon a Settlersre hasonlít, főleg a fűtextúrán (fűszálhasogatás következik) látszik ez. A régi Majesty darkosabb hangulatú volt, mégis meseszerű a jópofa zenével, stb. Persze más így a készülő képeket/videókat nézegetni, meg megint más lesz ha kezem alatt mozog a cucc... majd meglátjuk. Igazából annak is örülnék ha egy az egyben megkapnám a régi játékot mai grafikával. Persze ha az újdonságok beválnak, az mindíg nagy öröm.

    Kösz Pio a sok hírt, aki nem szereti az angolt annak ez nagy öröm.

    Jó lenne tudni hányat kell még aludni hogy jácchassunk :P
  • Pio
    #67
    Nos, jó rég óta nem volt hírünk, de most azért mégis van egy kis újdonság. Illetve 4 napja szólt róla a Shacknews, csak elfelejtettem kihírezni, de ma a Gamestar eszembe juttatta :)

    Szóval a lényeg, hogy úgy néz ki, hogy a Paradox, akik eddig idegenkedtek a különböző másolásvédelmi eljárásoktól, mert nem tartották azokat eléggé felhasználóbarátnak most mégis megtalálta az ideális jelöltet a Stardock GOO (Game Object Obfuscation) rendszerében, amit így a világon elsőként a Majesty 2nél fognak alkalmazni.

    Technikai leírást a GOOról ITT kaphatunk, én csak a lényeget foglalnám össze, magyarul azt, hogy felhasználói szempontból mit jelent a GOO.

    Azt jelenti, hogy a játék első installálásakor szükségünk lesz internetre és meg kell adnunk egy valós mailcímet és a CDkulcsot. Nem kell regisztrálni, csak ezt a két adatot meg kell adni. Innentől kezdve pedig semmi nem történik, a játékot mindenféle korlátozás nélkül lehet telepíteni akárhány számítógépre akárhányszor.
    Az egyetlen lehetséges megkötés, ami a kiadón (Paradoxon) múlik az az, hogy ha rövid időn belül a világ két távol eső pontján installálják a játékot ugyan azzal a kulccsal (magyarul szinte biztos, hogy ellopták a kódot), annak lehetnek következményei. Igyekszem utánakérdezni a hivatalos fórumon, hogy a Paradoxnak mi az álláspontja ezzel kapcsolatosan.
    Még annyit érdemes tudni, hogy bármilyen GOO-val védett játékunkat legálisan eladhatjuk az Impulse aukciós házában.

    Személy szerint vegyes, de talán egyelőre inkább pozitív érzelmeim vannak ezzel kapcsolatban. Egyrészt mindenki ismeri a rémtörténetek tucatjait, hogy ki mennyit szívott már különféle DRM-ekkel. Bár a pletykák szerint ezek nagy része teljesen kamu és warezosok találják ki, hogy megnyugtassák a saját lelkiismeretüket... :)
    Másrészt viszont van egy történet, amit már sokfelé hallottam (a Gamestar cikk alatt is írta valaki), de ettől függetlenül lehet, hogy csak egy legenda... :) A történet arról szól, hogy volt egy elég kellemes, hangulatos, ötletes fps, név szerint a Bioshock. Jó játék volt tényleg, de nem egy bejáratott franchise része és azért annyira nem volt világrengető, mégis valamilyen újfajta, online regisztrálásos DRM került rá és ezzel nem bírtak el néhány héten át a crackerek és ez a néhány hét és a mellé kapott hype elég volt arra, hogy óriási kasszasiker legyen a játékból. Reménykedjünk valami hasonlóban a Majesty 2 esetében is. Elvileg budget áras lesz a játék, ez, és a nehézkesen feltörhető DRM együtt szerintem simán hozhat néhány plusz vásárlót kedvencünknek... :)

    Amúgy azt is olvastam valahol, hogy a játék magyar kiadója a Cenega lesz. Róluk őszintén szólva nem tudok semmit, sőt, a wikipédia se szolgál semmiféle infóval róluk. Szeretném megkérdezni, hogy van-e itt bárki, aki hallott már felőlük? Milyen játékokat hoztak már be Magyarországra? Milyen honosítást szoktak csinálni? Találtam egy mailcímfélét is a honlapjukon ( [email protected] ), írtam nekik és rákérdeztem a honosításra meg arra, hogy mennyivel a hivatalos megjelenés után lesz itt kiadva a játék, de ez 1 hónapja volt és azóta nem kaptam választ.. :( Ha másnak is van hozzá türelme írjon nekik levelet, hátha egy kis spammelés meghatja őket és csepegtetnek némi infót valakinek.
  • Szeszmester
    #68
    Én már nagyon várom ezt a játékot :)
    A hozzáállásuk a másolásvédelemhez (akármennyi gépre) nagyon korrekt, a budget árkategória is megfelelő. Ha jó a játék, tuti vétel.

    A kiadó oldala, Seven M néven fut. Oldalt meg tudod nézni, hogy milyen cégekkel vannak szerződésben.

    A honosításaik közepesek, de ez elsősorban a fordítóktól függ, a remény mindig él :)
  • Lammer
    #69
    me too :)
  • Pio
    #70
    Visszaírt a Seven M, egyelőre nem kaptak megkeresést az 1C-től a játékkal kapcsolatban, szóval valószínűleg nem ők fogják teríteni idehaza a cuccot.
  • Pio
    #71
    Kaptunk egy raklap új képet a szokásos helyre, vagyis IDE. Megcsodálható rajtuk az új UI valószínűleg immár teljes pompájában. 1600×1200as felbontású képek, szóval végre valami nagyobb felbontásban is megcsodálhatjuk a játékot (na jó, eddig is voltak elvétve nagyfelbontású képek de nem vitték túlzásba a dolgot).

    Ezen kívül felkerült egy videó is, főleg régebbi videókból tartalmaz jeleneteket és a feliratozás ruszki, viszont szerintem nagyon hangulatos és szuper jó a zene alatta. Javaslom mindenkinek a HD LETÖLTÉST, kicsit lassú de lehet több szálon is tölteni. Aki nem akar rá 44 megányi sávszélt pazarolni, annak itt a youtube verzió is:

  • Pio
    #72
    Máris kiegészíteném, mert megtaláltam az angol feliratos verziót a videóból:




    Illetve találtam egy igencsak hosszú ingame valamit. Nem tudom, hogy érdemes-e megnézni mert csak most találtam. Az tuti, hogy oroszul beszélnek közben :)

  • Pio
    #73
    Még egyet írok, mert három a magyar igazság :)

    Megnéztem az imént linkelt 8perces videót és elég kellemes gameplay, minden van benne, karakterlap, menü, küldetésválasztó térkép, satöbbi, tényleg bemutatja az egész játékot, úgyhogy annak ellenére, hogy a narrálás orosz szerintem mindenképp érdemes rászánni a 8 percet.

    Ami miatt pedig írok az az, hogy ha valaki jobb minőségben szeretné megnézni, az INNEN szedheti is, 150 mega lesz.
  • Lammer
    #74
    szenkju! ;)
    de jo, hogy nem neztem meg az alabb linkelt gagyi jutubosat!
    majd holnap megnezem :)
  • Pio
    #75
    Hoppá, megint befutott két gyöngyszem. A Gametrailersre felkerült 2 HD videó angol kommentárral, ráadásul elég hosszúak, informatívak. Kamerával felvett cucc, de ettől függetlenül kifogástalan a minősége, a kezdetektől mutat be egy pályát. A játékot váróknak kötelező darab... :)

    ÉPÍTKEZÉS BEMUTATÓ

    MESTERSÉGES INTELLIGENCIA BEMUTATÓ
  • Lammer
    #76
    ejjjj de varom ^^

    Monnyuk az elso resznek volt egy olyan varazsa amit ez annyira nem ad vissza, de nagy duzzogva kene igy is xD
  • Pio
    #77
    Ennek a játéknak az első része számomra az egyik legmaradandóbb emlékű játékot jelenti, szóval nekem is nagyon nagyok az elvárásaim és őszintén szólva a legelső videók/képek nagyon kívül estek az elvárásaimon, de ahogy telt az idő úgy lett egyre pofásabb az egész és most már szerintem olyan állapotban van, hogy rá merem mondani, hogy még ha az eredeti rész hatását nem is fogja nálam elérni (azt szerintem semmi nem tudná :) ), egyre inkább bízom abban, hogy méltó utódja lesz az annak... Remélem nem hiábavaló a bizalom részemről.
    Külön tetszett nekem, aki minden kis hírmorzsát elolvastam a játékkal kapcsolatban, hogy a készítők végig hatalmas alázattal nyilatkoztak az elődről, érezni lehetett, hogy köztük is rengeteg a fan és kellő tisztelettel állnak a feladathoz, ezért kapnak is egy pirospontot... :)
    És még egy dolgot kiemelnék sokadszor is: fognak adni demót 2 héttel a megjelenés előtt. Ez mostanában elég ritka dolog. Szóval aki úgy tervezi, hogy támogatná a műfaj (én továbbra is úgy gondolom, hogy a Majesty egy külön műfajt teremtett és sajnálom, hogy eddig nem követték utódok) újjáélesztését és megvenné eredetiben annak se kell potyára költeni a pénzét.
  • Lammer
    #78
    En is hasonloan erzek, ahogy te is :) Ugyhogy nem marad mas hatra, mint varni --- varni --- varni :D
  • Pio
    #79
    A mázlista oroszoknak zárt bétatesztjük lesz július 9től :(
    Reméljük lehet majd közzétenni anyagokat róla :)
  • Pio
    #80
    No, úgy néz ki van megjelenési dátumunk, mégpedig szeptember 11. A Paradox ezt a dátumon "In stores date"-nek nevezi és azt írja, hogy ezen a napon lesz elérhető a legtöbb online és "offline" boltban is a játék USben és EUban egyaránt, de azért egyes helyeken elképzelhetőek eltérések.

    Itt van maga a hír is angolul tudóknak:
    "
    Moving forward, in an attempt to avoid the regular confusion around release dates and to ensure most retail and digital channels want to carry our games, we will communicate the "In stores" date only. (previously the US has had an earlier "Shipping to stores" date)
    The "In stores" date will reflect when most of you will be able to get a hold of the game across all channels (retail in US/Europe and digitally). Pls keep in mind that local differences can occur, we do not have our own army of staff placing products on shelf.
    The "In stores" date for Hearts of Iron 3 is August 7 and for Majesty 2 September 11.
    "
    (forrás)