1613



Meltan nepszeru DOTA Allstars avagy Defense of the Ancients
  • Terensz
    #1533
    Így is elég sok a necrobook cd-je, nemhogy a HotD-é. Megölik a neutrálodat és mehetsz haza, kiszállt az ablakon majdnem 2000 pénz 20 sebzésre és 15% lifesteal-re. Necrobooknak nincs fölösleges statja. Vladimir manaregenje kevés a folyamatos farkasidézéshez és az alkalomszerű howl-hoz, így pont elég lesz. Ha kihagyod a tárgyat, más manaregen után kell nézned, így szóbajöhet pl. a battlefury. Nem rossz tárgy, sőt ellenkezőleg. De az én lentebbi buildembe nem illik bele.

    Radiance szerintem kimondottan rossz tárgy. Szinte semmit sem ad - bár ez az árán nem látszik meg, az immolation pedig lategame-ben nem sokat ér. Farmolni pedig túl drága, a neutrálok megbolondulnak tőle, szaladnak előled össze-vissza. Az is kellemetlen, mikor épp üldöznek, ultid pont nincs, és az immolation-nel kivonzod a szatírokat, a trickstertől pedig már kapod is a purge-öt. Sok játékban látok ilyet. Szóval szerintem battlefury >>> radiance. Bár a lycan buildem szerint egyik sem kell.

    "A nekroharcosok erősek, de annyira azért nem" ott a screenshot, nézd meg, mennyire gyengék. Darabja mint egy átlagos midgame-hero, kicsit kevesebb hp-val (mekansm ezt részben orvosolja), jobb armorral és nagyobb sebzéssel.

    "Aztán ha már halott az ellenfél úgyis gyorsan beszeded a tornyot simán kiskutyákkal." Ez az én buildem. Nem jobb vagy rosszabb, mint a többi, egyszerűen más a lényege. Bizonyos helyzetben pl. rosszabb, biztos. De nem a hero-killről és a gank-ről szól, hanem a midgame toronybontásról, és a gyors győzelemről. Ha a játék elhúzódik 35-40 percig, akkor ez a build már szinte semmit nem ér, ezt nagyon jól tudom. Mindenesetre ehhez a buildhez jó partnerek kellenek, szokásos bnet meccsen (ismeretlenekkel) nem hiszem, hogy tudnám alkalmazni. Ha gank-re hívnak, nem írhatom be, hogy bocs, más dolgom van, mert szétszedik a csapatomat. De jó csapat-összhanggal szerintem meglehetősen hatékony build.
  • Muki100
    #1532
    Akkor már nem értem miért nem veszel neki egy HotD-t hogy az erdőből is hozzál creepeket. Azoknak is vannak jó auráik + skilljeik.
    Hasznosnak hasznos ha summonokra mész és lycannal betolod az összes tornyot, de akkor már inkább a klasszikus módszerrel közelítem meg a dolgot.

    Rakok egyből egy radit vagy vladmirt (előbbivel jobban farmol, utóbbival roshizni tud), utána a helyzethez illően sata, heart vagy bkb.
    A nekroharcosok erősek, de annyira azért nem, hogy mondjuk egy 5v5-öt megnyerjenek. Kutya papírhős lesz tőle, és hátráltatja a jobb cuccok megszerzésében. Akkor már inkább érdemesebb egy intes hősnek adni, vagy olyannak akinek nem veszik kárba a nekrokönyv plusz statja (rex, bane, enigma...)
    Aztán ha már halott az ellenfél úgyis gyorsan beszeded a tornyot simán kiskutyákkal.
  • Terensz
    #1531
    Muki, nem adok igazat.

    Van egy megcáfolhatatlan tény: az összes hero közül Lycantrope adja a legtöbb bónuszt a summonoknak

    A sima cipő + vlagyimir + lvl1 necrobook összesen kb. 5300 pénz. Ezért cserébe akkora tűzerőt kapsz, mint semelyik másik 2db heronak nincs összesen. Szerinted miért kellene lycannak kihagynia ezt a (bárki másnál árához képest nagyon rossz) tárgyat? Vagy ha kihagynád neki, mit vennél helyette, ami nem drágább, de legalább ennyi bónuszt + tűzerőt ad? Én azért találtam ki ezt a buildet, mert a lycan 4 képesség-leírásából 3-ban benne van az, hogy "...lycantrope and his units...". Ezzel szemben csupa olyan tárgyat adnátok szerencsétlennek, amiből semmit nem hasznosítanak a LYuniTTYai, mellesleg necrobook nélkül fele akkora a sereg, ami bónuszt kaphat.

    Szóval szívetek joga, hogy mit raktok ennek a heronak. Tőlem rakhattok sange and yashát, armletet, satanicot, heartot, burizát, bashert, én ezeket biztosan soha nem fogom megvenni neki, mert ezek a tárgyak egyszerűen fütyülnek a summonokra. A buildem különben is egy opció, mint legnagyobb kihozható tűzerő a heroból, biztosan sok más jó build is létezik neki, csak akkor miért vannak summonokat erősítő/gyorsító képességei ennek a heronak? Summonok nélkül ő csak egy éjjel-nappali Balanar...
  • Muki100
    #1530
    Az a baj hogy majdnem mindig van a csapatban olyan hős akinek érdemesebb necrokönyvet raknia kutya helyett.
  • sanyiiiii
    #1529
    Meka szerintem felesleges ha az ellen nem iszonyat hülye, az elso torony utan mesz a masodikra egyedul es nem tpzett oda 2+ akkor teljesen mindegy mit raksz lycanak vladi utan, valoszinuleg egy vladival es 5 ures slottal is nyerned a gamat...

    heart/deso egy vladi necro buildnel pedig ertelemszeruen akkor ha huzodik, bar en tapasztalatom szerint lyca ugy mukodik hogy eleje farm, hatostol gank es tarsakkal toronybontas, kozben kuthoz vasarolod a cuccokat, mire eloszor meghalsz annyi cuccod lesz a kutnal (szinte ures invertoryval is nagyszeruen farmol es gankel) hogy megeszed az ellenfelet herostol tornyostol mindenestul.
  • Lammer
    #1528
    ennzi!111!
  • Terensz
    #1527
    Pár szó a buildhez, mert a lényeget nem mindenki látja benne.

    Ez egy kimondottan olcsó, és kb 25 perc alatt összefarmolható (összeneutrálozható, mégszebb szó :D ) build, leszámítva a cuirass-t. A gyors csuka is luxus, nem annyira lényeges.
    Tehát az alap build:
    - boots of speed
    - vladimirs
    - lvl3 necrobook
    - mekansm

    Ha a lé összejön, akkor guinsoo (hogy ne akadályozzák a toronybontásodat + el tudj menekülni + herokillkez nagyon jó + kifogyhatatlan mana), de azzal már kicsúszol az idődből. De a build lényege az, hogy mivel itt már fél órája megy a játék, te a lycantrope-pal 5 perc alatt pontot tegyél a végére.

    Tehát, szemelj ki egy oldalt, ahol épp nincs ellenfél (elvileg ekkor már nem nagyon van lvl1 torony)
    Rohanj a toronyhoz úgy, hogy lehetőleg téged támadjon. Summon wolves + necrobook + howl + támadd a tornyot mindenkivel, ne foglalkozz azzal, hogy közben a creep-hullám a lényeidet molesztálja. Csak annyira, hogy ha egy necro-summont molesztálnak a creepek, hozd el, hogy inkább a farkasokat támadják. Pár mp alatt lebontod a tornyot. Utána ultizz, és szaladj a lvl3 toronyhoz és azt is szedd szét. Közben biztosan annyira le lesznek sérülve a necro-lények, hogy kell nekik egy gyógyítás, tehát mehet a bontás tovább teljes létszámmal. Ha belefér, a torony mögötti 2 épület is mehet...

    Nos a deso jó-jó, de igazából a toronybontásnál nem te képviseled a nagyobb tűzerőt, hanem a lényeid, őket meg a deso nem erősíti, az orb meg ugye a toronynak sajnos nem vesz le az armorjából.

    A cuirass nagyon jó, 6.6x óta a toronynak is rombolja az armorját, de mivel az ára 6000+, ezért tuti, hogy nem lesz időd kirakni. Mellesleg közel annyi bónuszt nem ad a toronybontáshoz, amit az összes többi a buildben, mármint az árához képest.

    Armlet: felejtsd el. A lényeg, hogy téged támadjon a torony, ne a lényeidet. Ha még 30 negatív regened is van, meg fogsz degleni :D + a summonoknak az ég világon semmit nem ad.

    Heart: azért annyira ne akarjunk kedvezni az ellenfél létgémer híróinak (naix, void), hogy még 10-15 percet adunk nekik ajándékba. + a summonoknak nem ad semmit.

    S'n'Y: ugye vicc? Minek? Ami esetleg még szóbajöhet, az az új manta. Bár az image-ek tiszta sebzése kb 1/3-ada lesz a necro ijászénak (tényleges sebzése kb 1/8-ada), a direkt attack-speedet pedig soha nem kapják meg az image-ek, csak az agi-ból származót. Vlagyimir nem hat rájuk, mekansm nem gyógyítja őket. Viszont arra jók, hogy nagyobb tömeg lesz a torony körül, tovább élnek a summonok.

    Basher: mivel elsősorban tornyot bontunk és nem arcot, egyáltalán nem kell. Mellesleg a summonoknak nem ad semmit.
  • sanyiiiii
    #1526
    Mindkettő felesleges, ráadásul hex sokkal jobb:)
  • Muki100
    #1525
    sny helyett kutyának már akkor költséghatékonyabb bashert venni
  • F1re
    #1524
    hex nem rossz azért mert nincs stunod ugye se semmid ami lassitana de am deso helyett sztem nem rossz még ha inkabb maimed v is sny van
  • qetuol
    #1523
    igen, meka helyett deso, guinsoo helyett heart és necrobook helyett armlettett ^^
  • sanyiiiii
    #1522
    Egyátalán nem beteg build, sőt ha meka helyett raksz egy heartot vagy desot kifejezetten jó.
  • Lammer
    #1521
    betegag^^

    majd ha ma eZSte idom eMgedi(meloban vagyoke? ), akkor ez kiprobalos!
  • Terensz
    #1520
    No, tudtok-e ennél betegebb buildet a likantrópnak?



    (És persze: lehet kötekedni, hogy "de a 2 devotion aura nem stackel" meg "dehát én ennél sokkal nagyobb sebzést elértem nála" meg ilyenek )

    A cuirass-t funból raktam ki, hogy a summonoknak minél magasabb statjai legyenek. Amúgy eNberek ellen desot raknék helyette.

    Az összes aura nem fért ki, de még a necro-summonok adnak +9% attack- és +9% mspd-t. Azaz: a summonoknak +49% az attack speedje. (Cuirass nélkül 34%) A csapatnak ebből csak 24% jut aurában (Cuirass nélkül 9%), + ugye heroknak 44 sebzés a howl miatt. Meg ugye említésre méltó még a truesight, amit adnak a necro-summonok.

    A level 2 tornyot kb 3 mp lebontani, gyakorlatilag más herok segítsége nélkül. A level 3-at kb. 10.
  • Nuki
    #1519
    Az tényleg az ő köcsögsége volt hogy ilyeneket kér, de ha n0b only szobát nyitsz, akkor talán elnézőbb ha nem a TEH-PRO-TEKK-BUILDet rakom ki mondjuk a Jánozsnak.
    Vagy nem denyzek a 150-es apm-ért, hanem csak 100-ra hajtok.
  • Lammer
    #1518
    "és ha noob only szobát nyittok?"

    akkor ha megkernek az elso krípvév elott 3mpel, hogy valts léMt es te visszairod, hogy sry nem, akkor ezt fogjak irni: "pro"

  • Nuki
    #1517
    és ha noob only szobát nyittok?

    írj vissza neki magyarul így diszkréten: köcsög ^^
  • Terensz
    #1516
    Igazából nem. Csak a 6.6x óta van így, szerintem 1-2 hónapja. Én toltam azóta kb 10 meccset a bneten, de jellemzően Lámival dotázok a 6.59b-vel, ahol még a régi minden. Újhoz még nincs ai.

    Amúgy bnet mostanában begyorsult. Meg jók a pogramok is csak hát sok a líver.
    Meg sok bunkó állandóan núbozik mindenkit. Azt nem tudom, miért. Ha ő pro, akkor menjen pro-knak dedikált meccsekre.

    Másik kedvenc: 0:03-kor (3 mp-cel az első creepvawe előtt) ír neked, hogy menj másik lénre. Én visszaírtam, hogy kapja be, legközelebb szól előbb. Válasz: "noob", természetesen.
  • Nuki
    #1515
    #1513
    #1514
    köszönöm az infót, akkor valahol nagyon lemaradtam.
  • Terensz
    #1514
    Ahogy Muki mondja. A mantának már szerencsére semmi köze az orb effekthez.

  • Muki100
    #1513
    A manta és a diffu szét lett szedve, attól még a feedback orb maradt csak nem a mantánál.
  • Nuki
    #1512
    az új patchben a mana égetés nem orb? :o
    így együtt tud élni a lifesteal-lel? :o
  • F1re
    #1511
    okés köszi 1x meg probalok jatszani morphal mert izgat :D mostanáb pudgera áltam rá nan :D tök imba huuuuuukokat nyomtam :P:D
  • Picizöldfül
    #1510
    már rájöttem ,bocs a felesleges kommentért
  • Terensz
    #1509
    Molyfingnak szerintem nagyon rossz build ez. Bálymelyik nuker rádlehel és meghalsz. Legjobb tárgyak neki: vanguard (akár 2 is, vagy 1 + 1 heart of tarack), satanic, skadi, buriza. Fosásig lesz hp-d, és az összes alap str-t átkonvertálhatod agi-vé, így beteg asp-d lesz, csak ugye banán elementál neked jobban keresztbe tud tenni, mint bárki másnak. Diffusal-t pedig felejtsd el Morphlingnek. Minden orb sokkal rosszabb neki, mint a sata. De: az újban (6.6x) vegyél neki mantát, mert az fun (és ugye ez már nem orb.), de csak endgame-ben, pl a vanguard helyett.
  • F1re
    #1508
    garenan bemesz 1 szobába ott ahol van a chat ablak az alatt ott van a start game meg nyomod aztan local-ba lesznek a serverek ha mennek és nincs semmi baj a hálozatoddal :D
  • Picizöldfül
    #1507
    Tudna valaki segíteni hogy kell ezen Garenán játsznai,mármint megtaláltam elég soks zobát,de amikor a start gamebe mek,akkor simán csak a Frozent adja be,de oda hova lépjek localba? vagy külön ebbe a garenán kell fellépni?
  • F1re
    #1506
    ezt a mapot meg lesem én is :O nem is hallottam még rooola

    am uj loookkkooo :D
  • Nuki
    #1505
    Oké csak azt hittem nem mentettem át laptopról ezt a mapot.
    Elég lett volna a neve is de köszi ^^ Hátha másnak kell.
  • Lammer
    #1504
    IDE KATT
  • Nuki
    #1503
    Mi a kakaós pályának a neve?
  • sanyiiiii
    #1502
    Valószinűleg ebben erősen benne van az általános viselkedés a magyar szobákban:P
  • Nuki
    #1501
    Amikor emlegették előttem, én sokáig így hallottam: "gay-arena"
  • Nuki
    #1500
    Én pont tegnap játszottam pajtással, én is morfológussal voltam, és nagyon darált :o
    A fehér értékek nekem is ugyanennyik voltak.
  • F1re
    #1499
    hupszah nem maga a build a problem hanem ahogy elrendezte az agi-t meg str-t
  • F1re
    #1498
    szed le a garenat azon is lehet rendesen jatszani csak lammer meg terensz ien prok h ők soha ! :D Itten van rengetegen vannak rajta



    am látott már vki ien morph buildet az a vicc h a gyerek még néha pownolt is vele jah es ien lvl 8-10ig 300 max élete volt de termeszetesen a csapatbol senkinek nem volt zsebzooskillje szal alig lehetett megolni foleg h a kecie még qrva mázlista is volt

  • Terensz
    #1497
    Hali!
    Én annyit javaslok, hogy ha megteheted, vedd meg kb. 4000 Ft-ért a WC3-at + Frozen Trone-t.
  • Picizöldfül
    #1496
    helósztok,régen (naon rég) dotáztam,most újra elővettem,felraktam a warcraftot+frozen thronet,letöltöttem a legújabb dota mapot,asszem felpatcheltem a frozent is.Nem eredeti a játékom,ezért nem enged felmenni a battlenetre,így hamachit töltöttem le a dotához.Szal annyi a kérdésem hogy valaki hamachin játszik egyáltalán,ha nem akkor min? Régen valamilyen kaniLoaderre emlékszem amin keresztül még lehetett tolni,de már nem tiszta a kép.

    Pü-be valaki segíthetne,és felvenném a kontaktot. Előre is köszönöm.

  • F1re
    #1495
    há azé ez elég idegesito dolog ! es msnbe ien nincsen :D
  • Lammer
    #1494
    jo es ezert szar a skype, ezert az o" hibajuk... mert most az a trendi, hogy skypeon spammelnek... gratula! kb annyira ertelmes, mint hogy tiltsuk be a konyhakeseket, mert legutobb BéJózsef meg KáÖdön is sulyos serulest okozo buntettet hajtott vegre egy konyhakessel... kámáááán, think it about... :P