217
  • bandypappa
    #97
    Én úgy tudom, hogy a napkitörések ellen tökéletesen megvéd egy vízzel körülvett kis óvóhelység. Javítsatok ki de azt is úgy tudom, hogy ha a Nap polaritást vált, akkor a Föld is, mert az azonos töltések taszítják egymást.

    Sokan csak fikázni tudják a maja civilizációt. Ha nem olvastatok a témában, akkor nem egy felületes vélemény a mérvadó, mert lehet hogy 1000 év múlva meg minket néznének hülyének. Ez nem esne jól senkinek, egyszerűen ilyen a kultúra.

    A magasabb rezgésszint valójában azt jelenti, hogy mindenki meghal és átalakul, szóval tényleg világvége, aztán egy új kánaán kezdete.

    A rezgésszintekről olvastam valahol egy elég érdekes adatot, nem tudom hogyan számolták ki, de a szeretet energiája 27-szer gyorsabban terjed a fénynél!

    Ja és halál nincs, csak egy másik út, ami ugyanoda visz.
  • SuspiciousC
    #96
    "...a Földön átfolyó kozmikus energia harmonikus konvergenciájáig..."
    Igy elso olvasatra hirtelen hihetetlen modon emlekeztetett a Star Trekes technoblablakra ez a mondat. Mondjuk Kirk kapitanynak uvoltene egy gepesz, hogy "a kozmikus energia harmonikusan konvergal, Kapitany!" :D
    Telleg csak tok jol hangzik a mondat.

    "Nos, jóval értelmesebbek voltak, mint akik a Gergely-naptárat kitalálták, ahol 1-gyel kezdődik minden... (Így pl. a 2000. év az valójában az 1999., és az új évezred ezért kezdődőtt 2001-ben, stb.)"
    Javitsatok ki ha tevedek, de szerintem a Gergely naptarban az evszamok az ev sorszamat jelentik. Tehat az 1. ev, az elso evet jelentette, a 2000. pedig a ketezrediket. 2000 januar elsejen meg csak 1999 ev telt el az idoszamitasunk kezdete ota, de a ketezredikben voltunk. Es igy ebbol a szempontbol teljesen ertelmes a dolog. Eleve mi az hogy nulladik ev? Olyan mintha azt mondanad hogy a nulladik gyereked szuletik, a nulladik autot veszed meg. Ha tisztaban van az ember hogy a datum konkretan mit jelent nem okozhat problemat a felreertes: a datum egy sorszam arrol hogy hanyadik evben jarunk.
  • ziipp
    #95
    Adjatok pár nőt, meg kifosztandó boltokat, és tőlem lehet világvége. :D
  • skodatuning
    #94
    fasza.
    lassan minden hétre jut egy világvége.
    holnap lesz a világvége világnapja.
    amúgy 42.
  • 1hengeresVmotor
    #93
    X akták sorozat utolsó részében is van szó a 2012. világvége :)
  • Turdus
    #92
    Persze, hogy integer, de drága édes egyetlen barátom, hány bites az integer?
    16 bites rendszeren 16 bit, 32 bitesen 32, na és vajon 64 bites architektúrán hány bitet jelent az int? Speciel az én linuxomon /usr/include/asm/types.h szerint "typedef __signed__ int __s64;"...

    csaba42: címe: A maja papok titkai, ISBN: 963 09 0708 9

    szasz85: bocs, egy hozzászólással feljebb akartam kattintani, mea culpa
  • szasz85
    #91
    ezt most miért nekem írod ??
  • Csaba42
    #90
    Majd "lecsekkolom" a könyvet, biztos érdekes lesz, úgyis elegem van már most jó előre a vizsgákból. :P
  • Hoz_Hun
    #89
    Azért mert az a 0.0.6.6.6-nál és a 6.6.6.0.0-nál sem vált be, sőt 6.6.6.6.6-nál se és 66.6.6.6.6 meg nincs is mert csak 19-et fordul. ^_^
  • mama2
    #88
    Akkormár miért 13.0.0.0.0? Miért nem 66.6.6.6.6?
  • bvalek2
    #87
    Amikor utoljára néztem, a gcc-ben a time_t még mindig egy integer volt, de javíts ki ha tévedek. Mondjuk ez csak egy definíció, könnyű lecserélni. A baj ott kezdődik, amikor az egyszeri programozó integerekkel hasonlítgatta össze, mert ott túl/alul csordulás lesz. Ha meg 4 bájtos helyre próbálja betuszkolni, azt meg nem kell ecsetelnem...
  • Turdus
    #86
    Na, mégegy marhaság... a 2038-as dátum onnan ered, hogy a régi, 70-80-as években még csak 32 bites rendszereken futottak a UNIXok, aminek az EPOCH-ja (kezdődátuma) 1970. január 1. éjfél, és a dátumok az azóta eltelt másodpercekben vannak ábrázolva. 32 biten (leszámolva az előjelet, ami ugye a régebbi dátumok ábrázolására használatos), +/-68 év jelőlhető íly módon. Csakhogy, 1992 óta gyártanak 64 bites processzorokat, és az új UNIXok már 64 biten ábrázolják a másodperceket, ezért a fent vázolt probléma már 10 éve(!!!!) nem létezik. Megkövethettek, de mérget vennék rá, hogy 2037-re már minden asztali számítógép legalább 128 bites lesz, úgyhogy ott sem lesz probléma a 2038... ez megint csak újabb baromság paráztatni a jónépet, és buta jónép meg be is szopja.
  • Turdus
    #85
    Na neeeee....
    Azért igazán utánnanézhettetek volna, mielőtt megírjátok a cikket:
    1) a harmadik helyiérték nem 20-ig ment, hanem 18-ig, így az év 360 napos.
    2) nem használtak holdévet, hanem napévet, mint mi.
    3) ne írjatok már olyant, hogy "0.0.1.0.0 nagyjából egy évet [jelent]", mikor 5 tizedes pontossággal határozták meg a csillagászati évet!!! Az szerintem nem nagyjából (és mellesleg pontosabb, mint a Gergely naptár). Érdekesség, hogy számítógépek nélkül Európa nem tudta ilyen pontosan meghatározni.
    4) ebből kifolyólag nagyon is tisztában voltak a szökőnapokkal, és 1) és 3) következménye, hogy náluk szökőhét volt (azaz nem egy-egy napot toldottak be).
    5) a maják a naptáruk kezdődátumát "kicsit" régebbre, kb 5 millió évvel ezelőttre tették, az ie 355 csupán egy olyan dátum, amikor a két naptár újéve egy napra esett.

    Ha valakit érdekel a valóság is, nemcsak a blikkes marhaságok, annak ajánlom Kuzmicsev könyvét (ő fejtette meg a maja írást), remek olvasmány.
  • Hoz_Hun
    #84
    Amugy én nem izgulok. Ha bemutatok a maja istennek 2000 szűz lány kivágot szívét akkor nem lesz apokalipszis. Legalábbis ezt mondták a hangok.

    ...csak honnan szedek annyi szűz lányt. Van annyi egyáltalán? Lehet elég lesz ha simán kékrefestett fószerokat gyilkolok le. Na erről még megkérdem a hangokat.
  • intrex
    #83
    if (mayaDate()==0x130000) {
    halt();
    }
  • Hoz_Hun
    #82
    nem. 19.19.19.19.19 után 0.0.0.0.1 jön. ^_^
  • intrex
    #81
    A jehováknak mikor lesz a soron következő totális világvégéje? Öööö most nem ugrik be... De ha van itt valaki aki követi a jehovákokat (vagy valaki követ valakit), azok csörögjenek már rá a majákra, mégiscsak össze kéne kötni az eseményeket, ha már egy bolygón élnek. Ja, és a többi happy világvége vallásnak is csatlakozniuk kéne.
    Én mint a gonosz követe sajnos nem tudom ezeket a fontos dátumokat, így nem tudom tönkretenni a földet, ezúton is elnézést kérek.
  • Roli012
    #80
    #76: az okosak kiszámolták, mi meg törődjünk bele. :D
  • kvp
    #79
    "akkor 19.19.19.19.19 utan a 20.0.0.0.0.0 jon"

    azaz pontosabban 19.19.19.19.19 utan 1.0.0.0.0.0 jon...
  • kvp
    #78
    Ennek sokkal veszelyesebb a Y2K38 bug. Ekkor, 2038-ban fog atfordulni a rendszerora azokon a szamitogepeken ahol a time_t -t int32_t -nek definialtak. Az, hogy a Y2K bug nem jott elo annak koszonheto, hogy a legtobb gep (meg a windows is) a unix fele rendszeridot hasznalja belsoleg, tehat nem volt minek atfordulnia 2000-ben.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Year_2038_problem

    ps:
    A maja naptar 20-as szamrendszert hasznal, a romaiak eredetileg 5-oset, mig az arabok mindig is 10-est. A szamitogepek viszont altalaban 2-es, 8-as vagy 16-os rendszerben dolognak. Amikor a maja naptar atfordul, akkor 19.19.19.19.19 utan a 20.0.0.0.0.0 jon, mint ahogy idoszamitasunk szerint 1000-ben 9.9.9 utan 1.0.0.0 jott.
  • szasz85
    #77
    Ez azért kicsit ciki lehet a NASA-nak, egy 13 éves kissrác javítja a számításaikat nem is kevéssel. ( az Apophisz pályájáról van szó, emiatt növelték a veszélyességi szintjét )
  • Hoz_Hun
    #76
    Azért amiért a köcsög amicsik kihagyják a 13. emeletet a magas épületekben. Nincs ok, nincs logika, ugyan olyan babona mint a maják idejében az emberáldozat majd vízet fakaszt az égből. E téren semmit sem változtunk.

    Inkább azt mondja meg valaki hogy a maják 0.0.0.0.0 hogy tették a mi Gergely-naptár szerint i.e. 3114 augusztus 11-nek. Szóval értitek... hogy jött ez ki?
  • VoneOut
    #75
    AZTÉK, INKA, MAYA kultúrák

    Jó sok 'homályos' folt van még a történelemben...
  • NEXUS6
    #74
    Az Apophisz veszélyességét közben megint magasabb szintre hozták, 1:450-hez asszem!;)
  • NEXUS6
    #73
    A középamerikai kultúrákban elterjedt volt még a 13 napra/számra alapuló naptári rendszer is.

    Ez a szám valszeg tényleg nagy nap lett volna a majáknak, akik szinte mint egy horoszkópot használták a naptári rendszerüket.

    Mi már kevésbé tulajdonítunk nagy jelentőséget a dátumoknak, persze azért Billgéc gondoskodott róla, hogy a Y2K szinte mint egy gonosz isten lebegjen a fejünk fölött.;)))
  • assdf
    #72
    "Mindenütt azért nem volt Tajgetosz. Ez az egyik.
    A másik: ha úgy veszem, ma is van sok kicsi tajgetosz. Kulturális. Vagy, ha úgy tetszik: humán erőforrás menedzsment."

    Na igen, csakhogy akkoriban ha megtanult repülni a tajgetoszról akkor ő lett a falú varázslója, ha meg nem akkor egyel kevesebb béna maradt a társadalmuk nyakán.
    Ma meg a humán erőforrás mendzsment kivágja a tajgetosz pozitivat, akkor majd kapja a jó kis "segilyt" a sok pulya után, és természetesen a sérült gyerekért még több "segilyt" kap, szóval nem csak hogy a társadalom nyakán marad, hanem még többszörözi is az eredeti problémát.

    Na ez a különbség az ókori "délceg" jóképü emberekből álló társadalmak és a maiak között

    (egyébként ez is baromság, honnan tudod hogy az ókorban délceg joképü emberek éltek? én még egyel sem találkoztam...)
  • VoneOut
    #71
    Jön az Armageddon meg a jehovák...:)
  • bitbandita
    #70
    Hát ha csak az 1/5-ét fedezi, a maradék 4/5-öt még elő kell valahonnan teremteni, nem? De persze ettől még monnyonle!
  • bitbandita
    #69
    De tényleg, miért állna meg 13-nál? Erről nem tud valaki valamit, hogy mivel magyarázzák?
  • RealPhoenixx
    #68
    Igazsag: nem ertem miert a sok analfabeta magyaraz a tobbsegnek (merthogy ugy tunik, alapveto matematikai szamolasra sem alkalmasak, csodalom, hogy ezek meg penzt is kezelhetnek)

    Waterman: igazad van a dolgot illetoen, vagyis:

    Az itt levo szamitas szerint 8761,12 jon ki evszamban, vagyis: 5646,4 -ben fog atfordulni a maja naptar!

    Aki szamitotta itt a dolgokat, az csupan 3634,4 evet tevedett!

    De ha azt veszem alapul, hogy a legfelso dekad csak 13-ig kepes szamolni, mindattol fuggetlenul, hogy 20-as szamrendszerben keszult a cucc, akkor:

    3018,1. ev jon ki kerekiteses szamitassal, vagyis e szerint a naptar szerint a vilagvege 3018,1.evben jon el es kozel sem 2012-ben, szval itt valaki vagy nagyon nem hiteles infokat nyomott, vagy pedig nagyon nem tud szamolni, de a lenyeg:

    A VILAG VEGE MINDENKINEK AKKOR JON EL, AMIKOR MEGHAL!
  • szasz85
    #67
    Szavazni kéne hogy ki melyik világvégén akar megdögleni.
    Van 1-2 meteorbecsapódás, pólusváltás, jönnek az alienek, meg a jégkorszak, meg az atomháború, meg fellázadnak a kenyérpirítók, esetleg elszabadul valami víus és zombit csinál mindenkiből, vagy kitör egy hiperszupergigavulkán, vagy inkább mind egyszerre. szánalmas

    A szerencsétlen embereknek mindig kell valami amitől félni tudnak, mert különben még normálisak lennének.

    Azt meg melyik nemnormális találta ki hogy 13.0.0.0.0 a naptár vége, azért mert egy másik barom kitalálta hogy a 13 szerencsétlen szám mert neki nem tetszik ??
    13.0.0.0.0-át 13.0.0.0.1 követi.

    A maják meg teljesen mindegy milyen matematikai, csillagászati vagy bármilyen más tudással rendelkeztek.
    Egy primitív alsóbbrendű csürhe volt akik embereket gyilkolásztak az isteneik megsegítésére. Ha még mindig léteznének én írtanám ki őket.
  • Epikurosz
    #66
    Közkívánat (Apophisz, 2029)
  • Epikurosz
    #65
    off
    Lehet, hogy MAja apokalipszis VOLT, de egyesek MAgyar apokalipszist készítenek elő, naptártól függetlenül. Te ne hagyd!
    off
  • Epikurosz
    #64
    off
    "Korábbi hírek szerint a makói gázárokban a magyarországi szükségleteket száz évre kielégítő tartalékok vannak. A szakemberek legújabb becslései szerint évente legfeljebb két-hárommilliárd köbméter nyersanyag, a hazai igények egyötödenyerhető ki innen a következő harminc évben."

    Ha ez így van, akkor az a lökött Gyurcsány minek írt alá szerződést a ruszkikkal 30 évre? Normááááális az ilyen?
    off
  • Epikurosz
    #63
    bocsika.


    "Legkorábban 2012-ben kezdődhet meg a termelés a makói (gáz)mezőn" – mondta Áldott Zoltán, a Mol kutatás-termelési ügyvezető igazgatója. (forr)

    Ez az áldott ember túlzottan optimista lenne?
    :-)
  • Epikurosz
    #62
    kkkk
  • willcox
    #61
    "a maja naptár 2012. december 21-én 13.0.0.0.0-on fog állni. 0.0.0.0.0 és 13.0.0.0.0 között 5126 év van. Egyes kutatók azt bizonygatják, hogy ezen a ponton a naptárnak le kellene nullázódnia" - miért is? Miféle "kutatók" ezek, és mire alapozzák, mert erről semmit sem hallottunk.
  • Epikurosz
    #60
    Mindenütt azért nem volt Tajgetosz. Ez az egyik.
    A másik: ha úgy veszem, ma is van sok kicsi tajgetosz. Kulturális. Vagy, ha úgy tetszik: humán erőforrás menedzsment.
  • temes69
    #59
    ciklusokban számoltak. minden nagy ciklus végén bekövetkezik valamilyen világméretű katasztrófa amit csak pár ezer ember él túl és ők indítják az új ciklust. a mostani szerintük az 5. ciklus, és 2012ben valamilyen geológiai kataszrtófával fog végződni. ez lehet sokminden, lehet fantáziálni:)
  • Epikurosz
    #58
    "különben elég egy nagyobb napkitörés a küldetés két és fél éve alatt, és nézhetjük majd egyenes adásban, ahogy a sugárbeteg űrhajósok haldokolnak"

    Pont fordítva.
    A napkitörés ellen könnyebb védekezni, mint a kozmikus sugarak ellen.
    A másik: napkitörés leárnyékolja a kozmikus sugárzást (5-20%-ban), tehát korábbi hiedelmeinkkel ellentétben még jó is. Addig jó, míg van napsugárzás.

    Re: ólomköpeny.
    Ez valóban véd az ELSŐDLEGES sugárzás ellen, mint a fémek általában, de a másodlagosak ellen, tehát amit az I. sug. generál épp a védőköpenyben, annál inkább nem. És paradox módon a fémek jeleskednek II.-lagos sug. terén, tehát a megoldás ha vízzel, vagy a hidrogén-üzemanyaggal körbeburkolod magad. Mindkettőt úgyis viszed magaddal.