217
  • MuldR
    #57
    Ja, mert aki nem az volt, azt repulni tanitottak a Taigetos-rol :)
  • brueni
    #56
    most akkó el kell dobni az összes iránytűt?
  • brueni
    #55
    senki nem mondta és írta le eddig, hogy 13 után le fog nullázódni
  • brueni
    #54
    a nap mágneses mezejének átfordulása nem jelenti automatikusan a földi átfordulását is.
  • Amcir
    #53
    Nekem is az jutott eszembe. Ja az előző hozzászolásomhoz kapcsolodva 1000 év allat ki lehet fejleszteni sztemm egy ultraerős maneses tér generátort.
  • Amcir
    #52
    Jó de az sok idő (ha egyáltalán igaz) és addig lehet hogy...
  • kukacos
    #51
    Eccerűen ólombetétes napernyővel járunk majd, és kész.

    A Mars-utazás szerintem legnagyobb akadálya egyébként a sugárvédelem megoldhatatlansága. Az Apolló legénysége lecsukott szemmel folyamatosan fényfelvillanásokat látott (a szemgolyóik folyadékában Cserenkov-sugárzást keltő nagyenergiás részecskék nyoma, illetve ezek becsapódása a retinán). Óvóhelyeket kell majd kialakítani az űrhajókon, különben elég egy nagyobb napkitörés a küldetés két és fél éve alatt, és nézhetjük majd egyenes adásban, ahogy a sugárbeteg űrhajósok haldokolnak. Sajna az emberi test nem alkalmas távoli űrrepülésre.
  • dez
    #50
    "de egyesek szerint pár évet elcsaltak a történelemből"

    Erről én is hallottam. Sőt, nem is pár évet, hanem valami 1-2 évszázadot. De most akkor ha "visszamentek" ennyit, akkor nem 1800 körül járunk, hanem 2200 körül...
  • dez
    #49
    "kezdő dátuma pedig 0.0.0.0.0 volt"

    Nos, jóval értelmesebbek voltak, mint akik a Gergely-naptárat kitalálták, ahol 1-gyel kezdődik minden... (Így pl. a 2000. év az valójában az 1999., és az új évezred ezért kezdődőtt 2001-ben, stb.)

    "Jelenleg még nincs elég információnk arról, hogy melyik nézet a helyes"

    Talán nem ártott volna 1-2 szóban ismertetni a két nézetet, mert így se füle, se farka... Hadd tudjuk már meg, miért kellene vége lennie a világnak! :)
  • Magnificat
    #48
    a Mag-ot nem bántani, az alapmű! :D főleg a "párjanincsium" :D
  • Magnificat
    #47
    szerintem lényegtelen, olyan, mint a halál... ha bekövetkezik, onnantól már nem mindegy nekünk? amíg meg nem következik be, addig carpe diem :D
  • waterman
    #46
    ha 20as számrendszert használnak és 0-tól számolnak, akkor 19.19.19.19.19 után fordulna át az a számláló. tehát hogy a 12-esek után a 13-asoknak miért kellene lenullázódnia ezen egyszerű logika alapján azt nem értem. valaki tudja?
  • szombi
    #45
    Ja, és a maják gyerekeket áldoztak fel isteneiknek.
    Vagy azok az inkák voltak?
  • Csaba42
    #44
    Ez van, ezt kell szeretni. Sokat nem is lehetne ellene tenni. Bár, ha eszembe jut A Mag című film... XD
  • Epikurosz
    #43
    maják, pápa
  • Doktor Kotász
    #42
    Szerintem a Mayáknak lövésük sem lehetett arról, hogy mostanság mi a bánatos lófütty is lesz az univerzummal.

    Ezek a jövőlátó és világvégelátnokok mindig is elborultagyú idióták voltak...

    Miért is kellene nekem elhinni azokat a baromságokat, amiket egy kétezer éve halott ember gondolt, és az akkori tudásán már régrn túlhaladott a mai világ?

    Másrészt mint keres ebben a baromságban a 13-as szám?

    A 13 és a péntek 13 azóta része a babonának, mióta a keresztes lovagokat ezerháromszász akármennyiben péntek 13-án legyilkolászta valamelyik francia király a vagyonukért, amiben cinkosa volt a Pápa...
  • Epikurosz
    #41
    Vagy, más szemszögből:
    Ha a mágneses mező 4 évig kikapcs, akkor még maradna a légkör, mint védőburok. Vagy ultima ratioként a barlangok és tengerek mélye.

    Sajtóhír: egyre több értelmiségi vesz magának telket az Aggteleki karszt közelében.
  • Epikurosz
    #40
    priv sent
  • phalanx
    #39
    valóban nagyon gyenge cikk, de nem a témával van a gond hanem a cikk írójának hozzáértésével és tájékozottságával
  • Epikurosz
    #38
    Nos, tájékozódom a témában:

    "Estimates are that humans unshielded in interplanetary space would receive annually roughly 400 to 900 mSv (compared to 2.4 mSv on Earth) and that a Mars mission (12 months in flight and 18 months on Mars) might expose shielded astronauts to ~500 to 1000 mSv.[4] These doses approach the 1 to 4 Sv career limits "

    Tehát, az ember, a dolgok jelenlegi állása szerint max. 4 évet tölthetne az űrben. Persze csak a naprendszeren belül, mert hogy kijjebb mi lehet (valszeg rosszabb), azt csak a Jóisten tudja.
  • kukacos
    #37
    Bár költői kérdésnek érzem egy ilyen tréfás cikk kapcsán, de vajon mit jelenthet az, hogy "nem jött létre" a bolygóegyüttállás? A bolygók mozgását eszméletlenül pontosan ki lehet számítani, bármilyen együttállás tuti biztos vagy nem biztos, ez nem lutri. Váratlanul arrébugrott a Vénusz, vagy mi?

    A számrendszerek csak az én emlékeim szerint volt harmadikos anyag? Aki nem érti, mi az a húszas számrendszer, valószínű az olvasással is meg kell küzdenie, kár a magyarázatért.
  • rbr
    #36
    hát akár, de konkrétan a 2012 dologra, amit minden doomsayer a szájára vesz, feleslegesen, másrészről meg pólusváltásról, utóbbi pár évben rengeteg olvastam ebben a témában
  • Epikurosz
    #35
    Melyik témára gondolsz?
    Az eszkatológiára?
  • Epikurosz
    #34
    Különben az űrhajósok már belekóstoltak a sugarakba, amelyek a Földet körülveszik (a mágneses terének köszönhetően).
  • rbr
    #33
    ja és ne tévesszen meg, nem vagyok sátánista
  • rbr
    #32
    akit érdekel bővebben a téma, dobjon egy mailt: 666rbr[kukac]gmail[pont]com
    szeretnék értelmes arcokkal beszélni erről..
  • Nenrandil
    #31
    Azt is látták :)))
  • Chocho
    #30
    Én személy szerint nem hiszem, hogy vége lesz a világnak 2012-ben. Maximum nekünk, embereknek lesz végünk. :D
  • Epikurosz
    #29
    "The present strong deterioration corresponds to a 10–15% decline over the last 150 years and has accelerated in the past several years; however, geomagnetic intensity has declined almost continuously from a maximum 35% above the modern value achieved approximately 2000 years ago."

    2000 éve 35%-kal erősebb volt a Föld mágneses mezeje. Eszméletlen!
    Nem csoda, hogy egyre több a rákos, az idióta, az agyalágyult, az ilyen-olyan beteg manapság. Az ókoriak olyan délcegek, jóképűek voltak.
  • rbr
    #28
    viszont mind a mágneses, mind a fizikai pólusváltás benne van a pakliban..
  • rbr
    #27
    nyugisrácok! nem lesz világvége 2012vel. csak egy újabb baktun ciklus kezdődik. viszont egy sokkal fényesebb jövő vár ránk, hiszon ebben a ciklusban közelebb kerülünk a glaxis közepéhez, ami kicsit megvilágítja majd balga tudatunkat :)
  • Epikurosz
    #26
    Ne reménykedjetek!
    Kr.u. 3000-4000 között összeomlik a Föld mágneses mezeje. Ezt egy Cray szuperszámítógép okoskodta ki.

    A Wiki cikke még hozzáteszi, hogy a múltban nem voltak ilyenkor nagy biloógiai kihalások, de mivel a modern társadalom - legalábbis a mai - nagymértékben támaszkodik az elektromágnesessségre ...sérülékenyebb...bla-bal..

    Szóval, mint ahogy a hollywoodi filmekben lenni szokott, egy jótanács tőlem:
    Soha ne mond azt, hogy "Mindenki őrizze meg a nyugalmát, és maradjon csöndben a helyén!", mert biztos lehetsz benne, hogy kitör a pánik, és az emberek sikoltozva, egymást taposva rohannak a kijárat felé.
    :-))
  • jeti00
    #25
    maják ugye már nincsenek, a saját kipusztulásukat miért nem látták előre?
  • Csaba42
    #24
    Na, mielőtt világvége lesz, gyors bekommentelek ide is. ;)
  • Amergin
    #23
    Blikkre való "cikk"
  • endale
    #22
    Cogito ergo sum. Mármint én. A többi nem biztos. Az SG fórumozók meg pláne nem, még csak nem is láttam egyet sem, csak karakterek itt a neten. Szóval, eljön a világvége az tuti, lehet, hogy pont 2012-ben. Elüt a villamos, vagy egy vizibicikli. Ha én meghalok akkor az nekem épp elég a világvégéhez.
  • nickb
    #21
    A föld mágneses polaritása átlagosan 250.000 évenként vált, az időköz lehet néhány tízezer vagy akár több millió év is. Legutóbb kb 780.000 éve volt. A Nap 11 évente pólust vált, legutóbb 2001-ben. Ha a földi pólusváltás olyan végzetes lenne az élővilágra akkor átlag 250.000 évente óriási kihalási hullámnak kellene lennie. Sőt az ember is létezik már pár millió éve és megélt néhány ilyen átfordulást, mégis itt van...Legfeljebb a számítógépeinket és sz informatikára alapozott civilizációnkat kell féltenünk...

    Érdekes gondolat lehet hogy mi van ha a két árfordulás egyszerre következik be. viszont egy cikk szerint a földi átfordulás akár ezer évekig is letarthat amibe megint belefér jó pár nappólus-váltás...
  • WinG
    #20
    És nálam lesz törülköző! Igyatok meg 3 korsó sört, emberek!!
  • WinG
    #19
    Szerintem csütörtökön jönnek a vogonok és szanálják a Földet úgy új hiperűr-autópálya építése miatt... :(
  • avman
    #18
    izémizé és akármi, de akkor hogy is volt ez az Ötödkor-Hatodkor forduló? merthogy mintha korokra lett volna osztva az egész...
    valaki már megint túl okos volt, vagy másvalaki rosszul fordított egy cikket.