2367
  • dronkZero
    #2207
    Ez az oldal nem rossz kezdésnek. Van néhány könyv, ami megjelent magyarul, azokat érdemes levadászni netről, megvenni, stb. Ha szépen megkérsz, Az inkvizítor-t el tudom küldeni .doc-ban, az az egy megvan. Az űrgárdista is megvolt régen, (még anno a silent library project-ről, amíg az nyílt volt), de az elveszett az idők meg a vindózreinstallok során...

    Én úgy őszintén nem szeretem a magyar WH40k-t, túl sok olyan dolog van, amit én máshogy fordítottam volna, és elég esetlennek érzem. Az űrgárdista az egyik legjobb példa. A gárdisták szerintem az Imperial Guard. A marine egyértelműen tengerészgyalogos - ami szintén egy szörnyen mesterkélt magyar szó. Mondjuk nem csoda, nem egy nagy tengerész nép a magyar... :P Na, mindenesetre az űr-tengerészgyalogos sem egy szép megoldás, de asszem ebből érezhető már, mi a problémám. :) Szóval én inkább maradok az angolnál, és mindenkinek csak ezt tudom javasolni.

    A legtöbb infót, sztorit, könyvet úgyis angolul találod meg.
    A Lexicanum-ban nagyjából mindenről találsz szócikket, ami a világgal kapcsolatos.

    Torrentről szedtem nemrég vagy 50 könyvet egy szép kis pakkban, ingyenes trackerről (piratebay vagy isohunt, nem tudom már), azt szerintem meg tudod találni te is, ha rákeresel.

    Aztán ott az Ultramarines film, azt is érdemes megnézni, a hangulatot megadja.

    Ha meg nem megy az angol, akkor kérdezz nyugodtan, vagyunk itt páran, biztos kapsz választ. A játékról amúgy sincs nagyon mit beszélni.
    Ja, meg itt SG-n is van ez a fórum, azt is érdemes átfutni, az inkább a világról szól, mint egy-egy konkrét játékról.
  • lammaer
    #2206
    Amúgy Ian Watson Űrgárdista c. regényében egész jól le van írva, hogyan és milyen beavatkozások után lesz egy egyszerű emberből űrgárdista. Megjelent magyarul is.
  • lammaer
    #2205
    Gugli a te barátod.... keresés: űrgárdisták szervei

    találat

    Ha tudsz angolul, van még rengeteg infó, nekem kicsit szokatlanul hangzott pl a "géncsira". Onnantól kezdve jönnek az implantátumok (avagy szervek).
  • saiyanjin
    #2204
    Szia, én nem vágom a storyt, sajnos nem olvastam még a könyveket.De akkor ők génmódosított marinek, 2méter magasok kb. ezt tudtam de ez a második szív növesztése, ezt nem értem sajnos...kérlek meséld el...thnx
  • lammaer
    #2203
    Hehe, ez jó volt :D

    Gondolom az antóikiai szent kézigránát ebben a megközelítésben egy melta charge...
  • dronkZero
    #2202


    -Hol, a nyúlon túl?
    -Nem, a nyúl az!

    Jááájdeszarul néz ki az a forszkommander... :P
  • dronkZero
    #2201
    Eheh, fasza lett az új peccs. Benne van a nyuszifüles Dark Angel chapter... meg a farseer egy nagy fekete kockává változott. Szép munka.
  • KondorKhan
    #2200
    csak nem oldalról, vagy hátba?
  • quad
    #2199
    na mibe hogy zold fedezek mogul kilovom a 2 squadodat 1-el? :P
  • KondorKhan
    #2198
    hát igen, a vége igencsak a szerencsén múlott, még jó, hogy a techmarine bejött nekünk segíteni...:D
  • kev
    #2197
    Amikor a fagyi visszanyal.) Fordulatos 3vs3 Ranked Match
  • Vardar
    #2196
    Pedig a tesztoszteron szerintem lényeges része egy hormonkezelésnek:D
  • dronkZero
    #2195
    Nincs róla szó, hogy bármi történne a nemi szerveikkel, nem kapnak ilyen jellegű implantátumot mert minek, meg amúgy is megÖLNI kell az ellenséget.

    Úgyhogy bármilyen feltételezés igaz lehet. De genetikai változásokról beszélünk, és a biológia már csak olyan, hogy a felesleges szervek elcsökevényesednek, vagy jobb esetben változatlanul megmaradnak. De nem csodálnám, ha az Istencsászár feleslegesnek ítélte volna a dolgot a tervezésnél. Amúgy sem lehet túl kényelmes egy powerarmor. :P
  • Vardar
    #2194
    Kitoltam az űrgárdista kampányt, hát van pár nyitott kérdés:D Most ahogy játszogatok a többi fajjal néha igencsak meglepődök, hogy kik az ellenfelek.
    Egyébként azt hogy az SM-eknek a micsodájuk lerohad honnan vettétek?
  • uwu 80
    #2193
    Egyébként a videón amit linkeltem láthatsz egyet, de az csak maphack, nem olyan durva cheat.
  • uwu 80
    #2192
    Tegnap volt olyan hogy 2 tactical sqaddal, meg egy force commanderrel harcoltam egy sorcerer és egy chaos marine sqad ellen.
    A commanderek ütötték egymást, a többiek meg lőtték, mégis ő győzött valahogy. Ez sajnos nem fér bele a játék eredeti kereteibe sehogy.
    Nem tudom hogy csinálta, nem használt képességet, nem volt semmi wargeerje. Nekem volt páncélom is, mondjuk az egyik tactical lángszórós volt, ami nem jó elelne, de 2 blterrel akkor is több, neki valszeg megvolt a tear 1-es tápja a marineon.
    Szerinted tisztán hogy nyerhette meg ezt a csatát?Ha nem harcolok velük, csak hagyom őket magukra, még akkor is győzniük kellene ekkora túlerővel.

    Meccs után kipróbáltuk 1v1-be, és egy pillanat alatt döglött meg a sorcerer.
    Történnek mostanában furcsa dolgok.
  • kev
    #2191
    Én nem tudok (nem is akarok) működö Dow2 - Retribution cheat-ról.

    Amúgy meg veszíteni tudni kell, lehet hogy az Enemy (ott és akkor) jobb nálad, ennyi.

  • uwu 80
    #2190
    3v3-azni szoktunk.
    Mostanába rendszereseb rommá vernek, pedig annyira bénák nem vagyunk.
    Alap DOW2 sokkal jobban ment, és kicsi a valószínűsége annak, hogy hirtelen mindenki megtanult játszani csak mi nem.

    Én már megszokásból lecsíterezek mindenkit aki jobb nálam, ezért aztán a többiek nem is veszik komolyan, mikor tényleg okkal mondom:)

    Ezt a csítet már többször is felfedezni véltem az ellenfeleknél.
    Több eset is volt, mikor én egy távol látó egységgel fürkésztem a felállását, miközben ő úgy mozgott mint aki szintén lát engem, pedig nem láthatott az ott lévő egységei alapján.
    És mostanában ehehz képes nagyon eldurvult a helyzet. Úgy tűnik ennél komolyabb dolgokat használnak. Nem tudom pontosan mit, valószínűleg csak szkriptelt konfigokkal nyomják hogy precízebbek legyenek. Igazából már az is brutális előny.
    Arra lennék kíváncsi ezen felül még van-e valami amire fel kell készülni, mert az a tippem egyesek valahogy még a peet to peer rendszerből adódó biztonságot is képesek kinullázni.
  • kev
    #2189
    Nem a játékkal van a bajom, hanem az üzletpolitikával.
    De ez egy ilyen világ.)
  • dronkZero
    #2188
    Két évig játszottál egy játékkal, amit azok, akik most vették meg, nem tehettek meg. Ha az a két év nem ért neked ennyi pénzt, akkor eleve mi a faszért vetted meg?
  • kev
    #2187
    Most beszéltem egy sráccal a Steamen, vígan nyomja a Chaos egységekkel, úgy hogy csak a Retribution van meg neki.
    Örülök hogy kb. 20.000 ft.-ot fizettem a 3 részért összesen.
    Ezek meg 30eu kb. 8.000 ft.-ért megkapják az összes fajt..

    Értem én, hogy a StarCraftot akarják ezzel lenyomni..csak éppen arcul köpték a régi usereket.



  • lammaer
    #2186
    Tehát csak azért kérdezted, hogy fel tudj rá készülni ha vki használja ellened? :)
  • uwu 80
    #2185
    Miért?
    Titeket nem érdekel miket használnak?
    Szerintem nem elhanyagolható kérdés.
  • Shiwo
    #2184
    persze, futtatod a cmd-t rendszergazdaként, beírod, hogy format c: és mindent leokézol, hogy engedélyezze...
  • lammaer
    #2183
    Hejj édes öcsém, jobban járnál ha tudnád törölni ezt a kérdést... :)
  • uwu 80
    #2182
    http://www.youtube.com/watch?v=e7nnIs5DVHs

    Ezen kívül tudok valami csítet a játékhoz ami multiplayerbe használható?
  • DummyBoy
    #2181
    Én is ... de még fejlődnöm kell ...
  • KondorKhan
    #2180
    én a g2play-től 4700 HUFért vettem meg, digitális formában, vagyis azonnal tölthető a steamről....

    ....mellesleg valaki egy co-oppot? Steam ID-m: [HUN]<Ronin>[nCore]
  • lammaer
    #2179
    http://cgi.ebay.com/DAWN-WAR-2-II-RETRIBUTION-Brand-New-Sealed-PC-Game-/250790195801?pt=AU_PC_Video_Games_Games&hash=item3a6442b259

    ez pl itt:

    Shipping: AU $10.00 Standard Int'l Shipping

    A cucc maga 15AUD + 10AUD a szállítás...
  • XenHai
    #2178
    És itt hol írja a szállítási árat?
  • Orgi
    #2177
    Ebay.com-on "dawn of war 2 retribution" és kidob legalább 5 indiait ezen az áron, de kicsit többért még USA is akad. A Chaos Risinget is indiaitól vettem, rendes tokos dvd volt működő kóddal.
    link
  • cikasz
    #2176
    linket!
  • Vardar
    #2175
    Hogy mennyi?:O
  • lammaer
    #2174
    Mert Agyarországon mindenki lehúzza a másikat...
  • Orgi
    #2173
    Én meg azt nem értem, hogy hogy lehet 25 dollár postával ebayen, itthon meg 9 ezer (Chaos Risinget is onnét vettem hasonló aránnyal)...
  • Vardar
    #2172
    Hogyan tudok nyelvet változtatni? Az orosz nem épp az erősségem:D
    Egyébként miért ugrott meg közvetlenül a megjelenéskor a Retribution itthoni ára kétezerrel? Nagyon örültem neki, hogy nem tudom megvenni:(
  • dronkZero
    #2171
    Ja, azt konkrétan nemtom, hogy ki lehet-e kapcsolni egyáltalán. Offline módba tett steam nem megoldás?
  • dronkZero
    #2170
    Ki kell kapcsolni. Nem vágom, egyébként, hogy ki az az elbaszott seggfej, aki szerint ez a megoldás jó ötletnek tűnt, annyira, hogy a megvalósításig is eljusson...

    Ha meg nem vagy elégedett a kapott XP-vel, akkor a következő pályát tetszőleges számban bebukhatod. Ha van hozzá türelmed, a második pályára már mehetsz 10. szinttel.
    De én inkább azt javaslom, hogy szard telibe, mire a 6. néppel is elkezded végigtolni, addigra hányni fogsz minden egyes pályától, és ezen az állapoton minden egyes felesleges plusz végigjátszás csak ront.
  • ollie
    #2169
    Srácok, mi a francnak van Steam cloud a játékban, ha nem tárolja a mentést? Tegnap kaptam egy BSOD-t mentés közben, és persze el is szállt, így kezdhettem elölről az egészet.

    Egyébként van lehetőség újrajátszani a már teljesített pályákat, ha teszem azt nem vagyok elégedett a végén kapott XP-vel?
  • dronkZero
    #2168
    A sissyk nem gárdisták, azok szimpla egyszerű halandók. Nem is lehet nőből gárdistát csinálni, biztosan kritikus része a fejlődésünknek a pöcsük leszáradása... Azok csak fapina apácák, azért nem jön össze semmi velük. :P