161
  • ilf667
    #81
    "bőven sok a 128-192 kb/sec-es mp3 amiből több ezer ráfér egy cd lemezre"

    te milyen mp3-akar hallgatsz, amiből több ezer tesz ki 700MB-ot?
    azok átlagban 1-200 kB osok szal pár másodpercesek, nagy élmény lehet
    te ostoba gyökér
  • arrakistor
    #80
    Mi tagadás tényleg adócsaló vagyok. De egy ilyen cickány és leKóka-dt farq kormánynak én egy tiplákot nem fogok fizetni ilyen és ehhez hasolló qtatásokra.
  • arrakistor
    #79
    Majd egy másik topikban kifejtem neked részletesen, de itt nem akarok többet már ezzel kapcsolatban offolni.
  • Laurion
    #78
    Arrakistor, te gyök nulla!

    1. Az ilyen díjakat nem az adófizetők pénzéből osztogatják. A Nobel-díj például magánalapítvány.

    2. A te pénzedből meg akkor sem osztogathatnák, ha angol vagy svéd lennél, mert a magadfajta gerinctelen, zsidózó, gyűlölködő alakok mellékesben többnyire úgyis adócsaló, közösség-ellenes fattyak.

    3. Kíváncsi vagyok, felmutatsz-e valaha annyit az életben, mint a sötét agyad által gyűlölt kutatók. De úgyis tudom a választ.
  • csimmasz
    #77
    Te egy gy*kér vagy barátom,próbáltam finoman fogalmazni hogy ne legyek bunkó,de te csak egyszerűen köpködsz mindenre és mindenkire!
    Ha lenne benned egy kis intelligencia,akkor értelmesen válaszolnál vagy alátámasztanád az érveidet a vágott fütyikkel kapcsolatban!
    Én nem vagyok zsidó,nem is védem őket de néha hányok tőled hogy mást nem csinálsz csak fikázol mindent!
    Részemről enyi,nyugottan köpködhedsz rám mást úgy sem tudsz.
  • Dj Faustus #76
    "Volt pár ilyen, amit kipróbáltam. Tízből tizet nem ismert fel. Üres marketing ez az egész."
    1. Mert valószínűleg az adott szolgáltatás más mintát használ, mint a te zenei állományod.
    2. Ha elolvastad volna az egész hozzászólásomat, rájöhettél volna hogy pont arról beszéltem, hogy ha létrejönne a tökéletes hang->zenei állomány/sávokra bontás erre lehetne alkalmazni. Most is vannak rá próbálkozások, de persze nem nagy sikerrel.

    "A cikket egyszerűen így lehetett volna megfogalmazni:"
    Nem értesz egyet a Rochester egyetem kutatóival? Vedd fel velük a kapcsolatot! Mond meg nekik, hogy jobban tudod!
    Mark F. Bocko
    Xiaoxiao Dong
    Mark Matthew Sterling
    Gordana Velikic
    Dave Headlam
  • arrakistor
    #75
    Esetleg így : "A Rochecster egyetem vágottf*ty**ű kutatói több millárdos költségvetést felemésztve sem jutottak sikerre, de a zs*d* nyári fesztiváltra rengeteg lóvét harácsoltak össze maguknak."
  • arrakistor
    #74
  • arrakistor
    #73
    a hozzád hasonlóból folyt le az árral 6 millió a wckagylón 100 éve.
  • willcox
    #72
    A cikket egyszerűen így lehetett volna megfogalmazni:
    A Rochester Egyetem "kutatói" ismét feltalálták a spanyolviaszt. :)
    esetleg így:
    A Rochester Egyetem "kutatói" sikeresen elloptak, és újdonságként mutattak be egy régóta ismert eljárást.

    "A Rochester Egyetem kutatói egy mp3 fájl közel ezredrészére tömörítettek egy zenerészletet." - ez az állítás pedig bőven túlmegy azon, hogy ez orbitális hazugság.
  • willcox
    #71
    A módszer hasonló, mint a 3D-s játékoknál használt 3Dmodell+textura+fizikai jellemzők, csak ezt most a hangokra alkalmazzák, vagyis hangszerjellemzők+dallam+zenész játékstílusa.
  • BaliBoy
    #70
    "...Bocko szerint a módszer alapelveit tekintve az emberi hangképzés modellezésére is kiterjeszthető....."
    LÁL. Ez még nem hallott a telefontechnikában már jópár éve használt vokóderekről. :D (vagyis hibrid kóderekről)

    A cikk többorészéhez már nincs mit hozzáfűznöm. Ahogy látom elég rendesen ki lett tárgyalva. :)) A lényeg, hogy semmi új nincs ebben. Megpróbálnak újjabb gerjesztéseket és újabb szintézis szűrőket összetápolni. Semmi extra.
  • willcox
    #69
    Ez az egész nem más, mint szintetizáció. Nagyon sok módja ismert, ez az n+1-edik. A cikk címe megtévesztő, mert nincs itt semmilyen tömörítés. Ez még parasztvakításnak is gyenge.
  • willcox
    #68
    "Hallasz egy zenét a rádióban. Nem tudod mi a címe. Felveszed, majd elküldöd egy szolgáltatásnak ami visszaadja a zeneszám címét."- ezt nem kellett volna. Volt pár ilyen, amit kipróbáltam. Tízből tizet nem ismert fel. Üres marketing ez az egész.
  • csimmasz
    #67
    Én nem is tudok,csak nevetni az emberi sötétségen!
    Itt az SG-n allandóan vannak akik csak fikázni tudnak,felmutatni semmit.
    Én azért alapjában véve azt gondolom,hogy egyetemeken valamivel képzettebbek az emberek mint az itt fórumozók többsége,bár lehet súlyosan tévedek és rengeteg Nóbel díjas van köztünk!
    Ja bocs tévedek hisz a Nóbel díjat is a vágott fütykösüek egymás közt osztják a pajesz hossza alapján!
    Tehát Arrakistor ezért van kiakadva rájuk.
    A Pajeszosokat,romákat,feketéket lehet nem szeretni,én sem teszem de hangot adni neki ráadásul állandóan nem szép dolog.
    Ráadásul ettől nem változik meg a világ!
    De ha változtatni akarsz rajta legyél fontos ember,gazdag,stb és a befolyásodat használd fel ellenük!
    Persze amint felnősz hozzájuk rájössz hogy széllel szemben nem jó pisálni,és kényelmesebb elfogadni hogy a víz mindig lefelé folyik és sodródni szépen az árral!
    Régen én is hozzád hasonlóan gondolkodtam,de rájöttem hogy csak irigy vagyok rájuk,mert én sóher vagyok.
  • Xcentric
    #66
    Érdekes elfoglaltság lehet, és jó tudni, hogy valaki megengedheti magának, hogy iyesmikkel hülyéskedjen és még meg is éljen valahogy.

    A hangminták alapján, amiket adtak, a szintetizált hang fényévekre van a valóditól. Nagyon remélem, hogy nem akarják ilyen megoldásokra alapozni a jövőben a zene piacot. Így is betett már rendesen a CD és a digitális mizéria az egésznek. Agyonkevert felvételek, egyenként felvett hangszerek egymásra keverve, felharmonikus dúsítgatás, felvételre rákevert hangszín szabályzás... borzalom már most is amit művelnek a hangokkal. Elveszik a térinformáció, a hangszerek jellegzetes tulajdonságai. Sikeresen elrohasztották a HiFi-zést az elmúlt húsz évben, és haladunk tovább a digitális prüttyögések világába. Hurrá!
    Ami engem illet, analóg foreva'! ( muszájból digitális részekhez meg szigorúan non over sampling)
  • WoHu
    #65
    És mi a lófasznak veszel "8 giga ramos és 5 gigaherces gépet fél terrás vinyóval" amikor az "1 giga ramos és 2 gigaherces gépen százgigás vinyóval" ugyanúgy tudsz "tűéles minőségben skypolni(icq-zni vagy akármi) és dc-n letölteni 1x-re"?
    Kötözködni én is tudok... kössünk bele mindenbe, jó? Magyarok vagyunk, nem? (C)Király Linda
  • Dj Faustus #64
    "Kíváncsi lennék, hogy mit kezd a "spanyol viasz" szoftverük két különböző klarinéttal."
    Valószínűsítem az A klarinéton a B klarinéton "tapasztalt" játékmódot fogja használni. Durva hasonlattal ez olyan lesz, mint egy kezdő klarinétos egy hiper-szuper klarinéton vagy egy klarinétművész egy játékklarinéton játszana.

    "Miért is? Miért kell egy már kész, többszómalú zenét "sávokra" bontani?"
    Alkalmazási példák:
    * Hallasz egy zenét a rádióban. Nem tudod mi a címe. Felveszed, majd elküldöd egy szolgáltatásnak ami visszaadja a zeneszám címét.
    * Zeneakadémián objektív módszer a különböző zenészek játékának összehasonlítására
    * Zenei kísérletezés - hogyan hangzana egy Bartók által lejátszott zongorafelvétel elektromos gitáron.
  • WoHu
    #63

    Miért nem mentél kőművesnek? Rájuk nagyobb szükség lenne, mint a diplomásokra.

    De nem akarom etetni a trollt...


    Egyébként meg ez szerintem nem tömörítés, hanem klarinétszimuláció. A lejátszó program vagy baromi lassú, vagy nagyon sok helyet foglal.
  • ZeemanX
    #62
    "De a valódi problémát (többszólamú zene sávokra bontása) meg sem próbálták megoldani."
    Egyetértek, hogy ez lenne a "szent grál", d"

    Miért is? Miért kell egy már kész, többszómalú zenét "sávokra" bontani? Nem látom, hogy ennek tkp. mi is a célja, hova vezet...
    Azért van "egybe" mert úgy "jó", nem azért, hogy aztán "szétszedjük" és szerkesztgessük.. :-)
    (Ez most beszűkült, maradi gondolkodásra vall? :-)) )


    http://www.youtube.com/watch?v=jFCjv4_jqAY&feature=related

    ;-)
  • Mcsiv
    #61
    Kíváncsi lennék, hogy mit kezd a "spanyol viasz" szoftverük két különböző klarinéttal. Mint ahogy egy 30e Ft-os hegedű sem szol úgy mint egy stradivari. Ezt is lekezeli? Vagy az 1kb-os zene mellé be van pakolva fél gigányi modell a különböző hangszerekről?:)
  • L3zl13
    #60
    Ha már fajgyűlölő vagy akkor lennél annyira nagyfiú, hogy nem próbálod utólag elsikamikálni a dolgot...

    Persze, neked nem a származásukkal van bajod, hanem azzal, amit alkottak. De azért biztosan zsidók, ha már ilyen sz@rt csinálnak és mégis kutatók... Ja... De egyébként semmi bajod a származásukkal...
  • Dj Faustus #59
    "De a valódi problémát (többszólamú zene sávokra bontása) meg sem próbálták megoldani."
    Egyetértek, hogy ez lenne a "szent grál", de ahhoz hogy ezt elérjék az egyes hangszerek tulajdonságait meg kell ismerniük, le kell modellezniük (hogy a gép különbséget tudjon tenni köztük).

    Hogy ez tovább haladjon, ezért a kutatókat támogatni kell. Ezért az egyetem PR osztálya csinál egy hangzatos cikket, amit egy csomó lap át is vesz. Aki meg lát benne fantáziát, az meg támogatja a kutatásokat.

    "az én és más adófizetők pénzéből."
    A Rochester egyetem mióta él a magyar adófizetők adóforintjain?

    "és ennél a bocibocitarka konverziónál"
    Van otthon zenét tanuló öcséd, húgod, unokatestvéred, gyereked?
    Akkor elő a zongorát (furulyát, oboát,...) tessék felvenni egy boci-boci tarkát (vagy egyéb más dalocskát), és megcsinálni a hangszer virtuális mását. Rajta! Előtted a lehetőség!
    Vagy csak nem azt akarod, hogy a "levágott f*ty*j**ek" megelőzzenek?
  • L3zl13
    #58
    Sajnos van egy pár ember akiknek érvelése főként ezen alapszik...
  • arrakistor
    #57
    ha jól megfigyelted volna nekem nem a levágott füty*jekkel van a bajom, mert az kizárólag az ő bajuk, hanem azzal, hogy az ilyenek nevezik magukat kutatóknak, tudósoknak, az ilyenek kapnak és osztogatnak egymás közt nóbel, meg nóbel-béke meg uszkár meg sokkmilliós díjat az én és más adófizetők pénzéből.
  • arrakistor
    #56
    így van. én sem az egyes hangszerekről beszéltem egyesével, mert az a jó öreg midi, hanem a zenékben lévő hangokról, amelyek egyszerre több szólamból énekhangból stb.. állnak.. erre vonatkozóan gyakorlatilag semmi eredményt nem tudtak elérni ezek az okostojások és ennél a bocibocitarka konverziónál már sokkal, de sokkal jobb próbálkozások is voltak, mod2mid illetve sid2mid konverziós projketek néven...
  • Thas
    #55
    Attól még hogy esetleg nem midi-nek nevezik ez bizony az. Ugyanis pont a midi az a formátum amelyik csak eseményeket tárol, de a hang megszólaltatására vonatkozóan semmilyen megkötést nem ad, azt teljes egészében a tone generatorra bizza. Pont ezért lehet a fileméret olyan kicsi amilyen.

    Physical modelling
    Yamaha VL-1m

    Szóval én változatlanul fenntartom azt a véleményem hogy ez egy csicsás wav2midi program ami azért szól jól mert nem egy-két ember hobbiból fejlesztette, hanem sokan sok pénzből. De a valódi problémát (többszólamú zene sávokra bontása) meg sem próbálták megoldani.
  • arrakistor
    #54
    de én értem és ha visszaolvasol láthadot is hogy elmagyaráztam, de ha a "zenék" hangjait akarnék lemodellezni akkor jobban járnának ha mindjárt az egész univerzumot lemodelleznék az összes ismert fizikai törvényt atommagonként, elvégre ha csak a zenék ismert hangszereit és hangjait modellezik le akkor is kb. egy száz terrás programot kapunk majd végeredményül, akkor már nem mindegy ? száz-trillió terrabájt ide vagy oda... majd megveszi a pancser..
  • JL666
    #53
    jó, egy klarinétot még ilyen elven biztos le lehet modellezni, de azért egy gitárnál, ahol több száz erősítő és effektmodellezés variációjaként szólal meg, akár dalonként több hangszínben is, ott azért már sokkal bonyolultabb a dolog.
  • fillesy
    #52
    Pontosan. Na végre valaki aki odafigyelt. Itt virtuális hangszerekről ÉS virtuális előadókról van szó akik ezeken a virtuális hangszereken játsznak.

    Ps.: Észrevette valaki más is hogy arrakistor eszelős érvelésének eleinte fontos részét képezte a legvágott fütykösvég emlegetése? Most már az SG fórumain is általánossá válik a zsidózás?
  • duke
    #51
    Szerintem kurvara nem ertitek mirol van.Ez nem midi,vagy barmifele elore eltarolt hangokbol felepulo formatum.Itt fizikai modellezesrol van szo.A szamitogepbe betaplaltak egy klarinet minden letezo fizikai parameteret.Es kiszamoltatak,hogy mi tortenik ha adott sebesegu legaramlatba helyezik ezt a targyat.Es a gep kidobta hogy klarinet,az ember altal halhato tartomanyban,rezgesbe hozza a levegot. Ez pont olyan,mint amikor szuperszamitogepekkel,tores tesztet vegeznek autokon.
  • Dj Faustus #50
    "nekem bőven elég a 8kb/sec-es amr minőség a skypehoz bezsélgetni, bőven sok a 128-192 kb/sec-es mp3 amiből több ezer ráfér egy cd lemezre , de bőven elég nekem az a tízezer kedvenc sid, mod, s3m, xm gyűjteményem a régi korokból amelyek többet érnek mint az akárhány kilobites legújabb mp3 nyavajgások ..."
    Akkor elegendő lesz neked a cikkben említett technológiával "tömörített" hangállomány is - az is csak egy "modulzene" - csak más technológiával állították elő.
  • arrakistor
    #49
    dehogy konvertálok , ez nem az én projektem , mint ahogy említettem , nekem bőven elég a 8kb/sec-es amr minőség a skypehoz bezsélgetni, bőven sok a 128-192 kb/sec-es mp3 amiből több ezer ráfér egy cd lemezre , de bőven elég nekem az a tízezer kedvenc sid, mod, s3m, xm gyűjteményem a régi korokból amelyek többet érnek mint az akárhány kilobites legújabb mp3 nyavajgások ...
  • arrakistor
    #48
    "de csak akkor ha a szintetizálni kívánt függvény periodikus." vagy inkább ha a szintetizálni kívánt hang-hullám periodikus... minden hanghullámot fel lehet bontani kisebb ismétlődő hullámrészekre viszont erősen kételkedem abban hogy ezzel a módszerrel a gyakorlatban kisebb méretet érnénk el... valamint hogy ezt a gyakorlatban le lehetne programozni...

    azt sem tartom kizártnak hogy egy ilyen program óriási méretű lenne, hiszen egy óriási adatbázist kell tartalmaznia az egyes hangtípusok hullámkonverzióira

    és mint ahogy említettem felesleges és ráadásul még csak elméleti szinten van, hiszen csak remélik, hogy valaha lesz is belőle valami.
  • Dj Faustus #47
    "visszatérve a cikk első sorára , ezt a klarinétszólót az imént felsorolt bármelyik formátumon (sid, mid, mod) meg lehet csinálni 1 kilobájtnál kissebb méretűre."
    Rajta! De akkor wav-ból alakítsd át (az adott átalakító-szoftvert kötelező csatolni, de egy forráskódnak is örülnénk)!

    "s biztos hogy lesz majd olyan is aki ezért a sz*rrá tömörített, hallgathatatlan minőségű trutymákért pénzt ad majd ki ahelyett hogy szépen , dallamosan megírt sideket, midiket, vagy modokat töltene le ingyen a másodperc huszad része alatt a netről."
    A végeredmény ugyanaz: a midi, mod, sid egy hasonló dolog mint amit a cikkben szereplő technológia a digitalizált hangból létre akar hozni.
    Ergó a midi, mod, sid a te értelmezésed szerint egy "hallgathatatlan minőségű trutymák".
  • arrakistor
    #46
    visszatérve a cikk első sorára , ezt a klarinétszólót az imént felsorolt bármelyik formátumon (sid, mid, mod) meg lehet csinálni 1 kilobájtnál kissebb méretűre.
  • arrakistor
    #45
    azért jó a net mert a nagy számok törvényére alapozva mindig meg lehet célózni eg célközönséget, akiket madárnak lehet nézni... és a sok hülyéből biztos, hogy lesz majd olyan aki bedől , mint pl. biztos hogy lesz olyan aki a Siemens hírszerzési platformján előfizet és biztos hogy lesz majd olyan is aki ezért a sz*rrá tömörített, hallgathatatlan minőségű trutymákért pénzt ad majd ki ahelyett hogy szépen , dallamosan megírt sideket, midiket, vagy modokat töltene le ingyen a másodperc huszad része alatt a netről.
  • Dj Faustus #44
    "Egy dologban egyetérthetünk: rossz a cikk címe. Nem zene tömörítésről van szó, hanem nagyon valósághű szintetizálásról."
    A végcél, a plebsnek árusítható termék az lesz, hogy egy zenét az MP3-nál kisebb méretben tudnak tárolni. Ezért beszélnek tömörítésről (kézzelfoghatóbb, mint a modulzene, amit csak egy réteg ismer).
  • Dj Faustus #43
    "Azért létezik wav2midi is, azzal az apró szépséghibával"
    Létezik, de általában - mint te is említetted - 1 hangszer, 1 szólamban megszólaló hangjánál bombabiztos, no meg nem képes kiemelni a hangszer hangmintáját (ami modulzenénél remekül felhasználható lenne).

    "Viszont a fenti cikkben is pont ilyen demo van, talán nem véletlenül..."
    Természetesen egyetértek azzal a felvetéssel, hogy a cikk nem épp látványos/bőbeszédű (sehol a köztes végeredmény, sehol egy lejátszó, sehol egy bővebb leírás).

    "és még továbbmegyek , mi a l*f*sznak összetömöríteni egyáltalán bármit is, mikor most adták ki éppen a Blúréjt, meg az anyámkínja se tuggya hány gigás CD-szerű lemezeket???????!!!!!!!"
    Mert
    1. egy darab lemezt akarsz vásárolni nem ötöt
    2. 10 percen belül akarod letölteni az adott állományt, nem 100 percen belül
    3. nincs 100 Gigabyte szabad tárterületed csak 10.
    Egyszóval: takarékosságból.
  • nagylzs
    #42
    > A Fourier-transzformáció értelmében minden hang lebontható szinuszhullámokra.

    Igen de konkrétan pl. a fűrészfog csak végtelen sok hullám összegére. Ezen kívül tegyük hozzá hogy komplex függvényekről beszélünk. Valós számhalmazban koszinusz transzformációt lehet használni de csak akkor ha a szintetizálni kívánt függvény periodikus.

    Nade ha már itt tartunk, mi köze van ennek a cikkhez? :-)

    Egy dologban egyetérthetünk: rossz a cikk címe. Nem zene tömörítésről van szó, hanem nagyon valósághű szintetizálásról. Tömörítés <> szintetizálás, még akkor sem ha a szintetizált hang nagyon hasonlít az eredetire.