87
  • JTBM
    #7
    Nekem is alaplapi zajkeltő eszköz van a gépemben. Pedig van egy külön Creativ kártyám is, de azt bele sem tettem a gépbe, a többi régi kártya között figyel.

    PC-ből hangot csak digitálisan szabad kihozni, ez is evidens.
  • kvp
    #6
    "Az egész arra megy ki, hogyha több mindent is csinálni szeretnél, akkor vegyél külön játékra PCI-t, külön workstationt ha videózással foglalkozol, mert egyben lehetetlen a kettő. Hála annak hogy mindenhova pci-e 16x-ból raknak 3db-ot ami rendszerint csak 16x-osan tud működni. 8x-an nem pedig lehetne. Na mindegy"

    Egy atlag gepbe alapvetoen nem kellene dedikalt hangkartya. Eleg egy dvi+spif=hdmi kimenet a gepre, amin kijon a memoriaban eltarolt adat. Az adatok szamitasat pedig egy vektorprocesszor tombre kell bizni. Kifejezetten idegesito, hogy kulon egyseg szamolja a grafikat, kulon a hangot es kulon a fizikat (physix), sot nehol meg a halozati forgalmat is (tcp/ip offload). Eleg lenne egy logikai donteshozo processzor (cpu) es egy matematikai vektorprocesszor tomb (gpu), kiegeszitve az i/o-t kezelo buta dma egysegekkel (i/o processzorok). Alapvetoen egy intel + nvidia vagy amd kombinacio boven eleg mindenre, csak megfelelo driver tamogatas kerdese. A digitalis jel analogra torteno atalakitasat pedig szerintem erdemes olyan messze vinni a geptol amennyire csak lehet, mivel egy mai gepben akkora a zaj, hogy onnan jominosegu analog jelet kihozni nem igazan lehet. Idealis esetben tehat a video dac a monitorban, az audio dac pedig a hangszorok erositojeben van.

    ps: Szemely szerint en akkor vettem utoljara kartyat toluk, amikor meg volt teljes hardveres dokumentacio a kartya belso mukodeserol, es lehetseges volt hozza drivert irni. A linux is csak ezeket a hardvereket tamogatja manapsag. Ha tehetnem, a grafikus kartyaval is hasonloan jarnek el. Ebbol a szempontbol az intel larabee jo megoldasnak tunik, mivel ok hiresek arrol hogy minden dokumentaciojuk publikus. (az alaplapi igp-s chipset-jeik 3d-s resze is publikus, bar nem sok dolgot tudnak hardverbol gyorsitani)
  • fade2black
    #5
    hihetetlen milyen "kékhalálos" majd bugosak voltak (vannak?) xp alatt az audigyk, aztán egy bugroncshalmazok voltak az audigy/XFI kártyák vista alatt is.

    És a legboszantobb, hogy láthatóan nem azért bugzik mert creative nem tudna normálisat írni hanem mert (eax...) lényegében monopolhelyzetben van piacon és gy kényszeriti rá a vásárlókra az új kártyáit. Pedig ugye az átlagusernek egy ősrégi audigy 99.9%ban mindent tud.

    elég szemét egy cég....
  • waterman
    #4
    engem is az tart vissza a hangkártya vásárlástól, hogy igen kevés van pci-e csatolóval. viszont pci-osat meg nem éri meg most vennem, mert ha pár év múlva alaplapot cserélek, már a chipkészlet specifikációjában sem találok pci csatolót, nem hogy az alaplapra hegesztve.. viszont minden alaplapon akad már 2 vagy 3 pci-e x16 szoros slot, tehát van legalább 1 felesleges pci-e csatlakozó, mert nem használok, csak egy videókártyát.. tehát oda elférne, ha esetleg a mégiscsak alaplapra hegesztett pci slotokba - ahogy mondtad - fontosabb kártyákat pakolnék.
    különben nem az atx frankó felépítésének lehet köszönni, hogy az egyik pci slotot néha egy az egyben eltakarja a videókártya, hanem a gyártók következetességtől mentes alaplap tervezésének.
  • bertino
    #3
    én vettem, de remélem sose kellesz vistára föltelepítenem a driverét...
  • Sliders
    #2
    Én vennék egy komoly hangkártyát, csak az a baj hogy mindegyik ami komolyabb fejlesztés a Creatíve-nál az PCI-s. Csak az a baj hogy az új alaplapokon jó ha van 2 db pci slot. Az egyiket szokás szerint a videókártya miatt nem lehet használni. Hála az ATX franko felépítésének, de legalábbis minimum át kéne tervezi, így semmit nem ér az egész. Szóval marad 1 PCI slot amibe más megy, mert az fontosabb.

    A röhej az, hogy sokan azt hiszik, csak a videókártya létezik mint "kártya".

    Az egész arra megy ki, hogyha több mindent is csinálni szeretnél, akkor vegyél külön játékra PCI-t, külön workstationt ha videózással foglalkozol, mert egyben lehetetlen a kettő. Hála annak hogy mindenhova pci-e 16x-ból raknak 3db-ot ami rendszerint csak 16x-osan tud működni. 8x-an nem pedig lehetne. Na mindegy

    Lényeg, hogy remélem kap egy 1x-es csatolót.
  • syn7h37ic
    #1
    Soha nem fogok Creative cuccot venni, pont a rohadt szemét driver mizériájuk miatt. banda.