154
T-Home TV észrevételek
  • banok
    #154
    Igen
  • rvn
    #153
    Sziasztok! Az lehetséges, hogy msá lakásba költözök, ahol van thome antenna vevőegységgel és viszem az itthoni beltérit és ott is tudom használni?
  • DarkSector
    #152
    Még 1 kérdésem lenne:

    Itt ezeknél voltam eddig.

    Ha ezeknél akarnám a sima csatornákat, nem látom digitális változatban.
    Nem látom sem a sima TV2-őt sem Rtl Klub-ot, csak analógba.

    Most akkor a T-home hogy tudja mindezeket digitális úton sugározni?
    Ennyivel jobb lenne a T-home-nál?

    Vagy a T-home-nál ezzel a sep-to-box-al is ugyanazt kapom mint ha a Tarr-nál nézném az analóg csatornákat Sep-to-boxon vagy hogy van ez?
  • DarkSector
    #151
    :D
    hát ha nem adnak ki feljavított változatot akkor no comment, lehetetlen. :D
  • Borg
    #150
    Azt bírom youtubeon is, mikor beírja a borjú a 88-as bonanza kliphez, hogy töltsék már fel HD-ben is :D
  • DarkSector
    #149
    Igen, én is így láttam, de mikor egy sd adás van és kiteszik hogy na most ez a müsor hd akkor télleg mintha HD lenne. :)

    Meg tudom függ a lejátszott műsoroktól mikor megy egy ócska film videókazettás akkor nem lesz szebb. :D
  • Borg
    #148
    Attól függ mihez képest :)

    De azért szépen észrevenni, hogy ami nem a HD csomagba tartozik, az nem is HD.


    Pl a logóknál, ahogy mozog alatta a kép, kockásodik. Ilyen HD-ben nemnagyon van. De tény, hogy egy analóg adáshoz képest még a sima SD IPTV is sokkal jobb. Csatornája is válogatja, hogy melyik mennyire van agyontömörítve pl.
  • DarkSector
    #147
    Nekem csak az a baj hogy lefagy, de irtak hogy hibát találtak és hegesztik.

    A többire van valami infód?:

    "Valamint.
    Mivel ez tudtommal digitális adás, előfordulhat hogy néhány adás megtévesztésig majdnem (közel) HD minőségben jönne, illetve ha 1-2 csatorna kirakja hogy HD-ben sugároz egy adott adást, akkor az HD minőségben is jönne át...?

    Nemtudom mert nekem Tarr sima analog volt eddig, az homályos szellemképes volt."
  • Borg
    #146
    Persze, nekem sincs gondom vele amúgy. Az AXN HD hangja hiba, azt be is jelentettem.
    Lehet hogy nálam már eszközöket kéne cseréljenek, mert 4-5 évesek már.
  • DarkSector
    #145
    Valamint.
    Mivel ez tudtommal digitális adás, előfordulhat hogy néhány adás megtévesztésig majdnem (közel) HD minőségben jönne, illetve ha 1-2 csatorna kirakja hogy HD-ben sugároz egy adott adást, akkor az HD minőségben is jönne át...?

    Nemtudom mert nekem Tarr sima analog volt eddig, az homályos szellemképes volt.
  • DarkSector
    #144
    Szupi.

    Most próbálok 1 hd-t ....tök állat, meg minden (családtagoknak az NGC-History cuccokat gondoltam megmutatom) , csak az a baj hogy elindul és 10 másodperc után megáll a kép.

    Tegnap bejelentettem, mára kaptam sms-t hogy a rendszerükben volt hiba.
    Most visszaszóltam, remélem meg lehet oldani a problémát.
    Amúgy nekem tökre megfelel ez az IP-tv.

    Olcsó és szép is.
  • Borg
    #143
    Ez igy van, csak egyik boxon lehet HD-t nézni egyszerre.
    Plusz nekem a másodlagos beltérin pl az AXN HD-nek nincs is hangja...
  • DarkSector
    #142
    sziasztok.
    Van IPTV-m.
    Kértem próbaképpen HD csatornákat.
    Lehetséges az hogy a 2 sep-to-box-on nem lehet egyszerre HD adást nézni? vagy mind2-őn másikat kell nézni hogy menjen?
    Valamint nekem most az a másik baj hogy fél napja megvan és ha bekapcsolok egy HD adást 10-15 másodperc mulva lefagy...sima adás megy rendesen.
  • Dobronski
    #141
    Szar az egész t-home.
  • Ferenc4
    #140



    Ott is be adja ezt a képet, ahol nem kell külön fizetni a csatornáért.
    Pl:pro 4,film + .Ha az áramforrásból kihuzom,majd ujjbol bekapcsolom akkor jó lesz,eltünik ez a kép.
  • Borg
    #139
    Semmi ilyen gond nem volt nálam.
  • Peetboy
    #138
    Újabban magától letörlődtek a felvételek. Nálatok is? Egyszer ki írta a Box egyik bekapcsolásnál is.

    És miért van az, hogy ennyire kevesen írtok ebbe a fórumba? Pedig elég sok háznál van T-home. Szerintem másik fórumban ennek a 20-szorosát írják. Ez itt így elég kaka.
  • csubakkamuki
    #137
    Neked am. van videó felvételre lehetőséged? Mert nekem nincs! És én most azon agyalok, hogy lehet, hogy ezért nincs semmi szoftver rajta..! Bár én nem értek hozzá... ezt most csak így hirtelen gondoltam..
  • csubakkamuki
    #136
    hát az akkor csúcs szuper.. :S
  • Borg
    #135
    Egyáltalán bármire jó az usb rajta? Mert a szoftverében nyoma sincs. Eredetileg úgy volt, hogy kezel majd külső meghajtót ilyen olyan célokra egy firmware frissítés után, de ez sosem következett be...
  • csubakkamuki
    #134
    Engem meg olyan érdekelne, hogy a t-home-os boxhoz tudom csatlakoztatni a telefonomat Lg Optimus Gt540 és arról nézni filmet.. vagy csak külső merevlemezt lehet hozzá csatlakoztatni?
  • csubakkamuki
    #133
    NEkem nincs vele semmi problémám.. bár leginkább most kezdtem egymagába használni.. ezelőtt kettőt üzemeltettem!
  • S8DJ
    #132
    Üdv mindenki!
    Ma hívtak, hogy szerződés hosszabbítás céljából ajánlanak valamilyen digitális vonalú telefont ehhez kapunk routert is. Akinek ilyen van bekötve mi a véleménye erről a kapcsolatról és a routerről?
  • Peetboy
    #131
    Mi az a cisco? Mert rossz ügyfélszolgálatot hívtál. Nálunk meg a net szokott elmenni a tv nem.
  • xBobtailx
    #130
    Csak nekünk hülyült meg a cisco, és világít mindend, tv nincs, net meg van?! és fél órája nem lehet elérni az ügyfélszolgálatot?
  • Peetboy
    #129
    Akkor csak 3 tv-re lehet kérni.
    Nekünk T-home IP tv van, és csak 2 tv-re lehet kérni, többre nem müködik.
  • shadar619
    #128
    Hello

    Lenne egy olyan kérdésem hogy a T-home-nál a "sat tv"-t rendeltem meg de csak max 3 tv-re adják meg de nekem 4 tv-re kellene, milyen megoldás lehetséges mert az hogy mégegyszer rendeljem meg 1tv miat az nem valami jó megoldás a részemről.
    Előre is köszi a válaszoktokat.
  • Peetboy
    #127
    Igen én digitalizálni szerettem volna. Tv-t nem akartam rajta nézni, csak lássa a videót a videó szerkesztő program és azt digitalizálnám. De akkor ezt nem tudja ezek szerint.
  • cmsworld
    #126
    VIVO = Video In, Video Out. Ez a kártya digitalizáláshoz jó, de TV tunerként nem funkcionál.
  • Peetboy
    #125
    Tv kártya jó hozzá, de a 6600GT vga kártyám VIVO-s amibe be lehet kötni video jelet. Próbáltam bekötni a Vivo bemeneten Rca-val de nem látta a gép a set top boxot.
    Amúgy még most is aktuális a dolog.
  • cmsworld
    #124
    Ezt a fórumot csak beszélgetés céljából nyitottam még anno.
  • cmsworld
    #123
    Bizonyára már nem aktuális, de TV kártya kellett volna hozzá.
  • Peetboy
    #122
    Azt kérdezném van olyan aki a Set Top Boxot össze kötötte a pc-vel? Mert én videókártyával fel akarom venni vele a műsorokat. Hogy aztán ki tudjam irni dvd-re és a Youtube-ra feltölteni a videókat.
  • birdo #121
    Tetszik ez a bérfórumozás...
    De nem jöttem rá, kire is gondolsz.
  • Efreet
    #120
    a topic a T-Home TV szolgáltatásról szól, reklámozni pedig a médiaajánlatban megadott módon kell errefelé. Akit érint: hagyjátok abba a bérfórumozást itt, mert kitiltás lesz a vége.
  • yugoslave
    #119
    konkrétan melyik cucc áraira vagy kíváncsi??? nem látom, hogy mire válaszoltál, de gondolom ha T-home topik, akkor a T-home honlapján mindenképp.
    Az otthonőrzőre gondolsz? Feltételezem, hogy az utolsó kommentre reagáltál..
    1890 ft/hónap van egy 8e-s belépési díja. plusz alapfeltétel, hogy legyen egy széles sávú interneted hozzá.
  • hamotar
    #118
    Hol lehet érdeklődni ennek a cuccnak az árairól? Én is láttam valami kis videót és felkeltette az érdeklődésemet.
  • babapofe
    #117
    én ingázo vagyok sajnos,kb 50 km-re van a munkahelyem a lakhelyemtöl,igy gyakorlatilag semmit sem érnék vele ha lenne egy sima riasztóm!de az,hogy benn melóhelyen is tudnám követne a neten,hogy mi is zajlik éppen a rendszeremmel ez igazán jónak tünik,s az hogy havonta van a csomag fizetése,nem pedig egyszerre kell kicsengetni,az nekem megfelelöbb!!bekötési dij elenyészőnek tűnik...
  • birdo #116
    A modemet ők hozzák..ami egyben lehet router is.
  • myways
    #115
    Költöztettek egyik lakásból a másikba, ezért kölcsönkértük ismerősünk autóját, minél kevesebbet kelljen megfordulnunk. Miután végeztünk haza vittük az autót, beálltunk a garázsába, 1-2 másodperc múlva beindult a riasztó. Hamar sikerült is leállítanunk, indultunk is haza. Útközben észrevettük, hogy rohan szembe velünk az úton ismerősünk, nem értettük miért. Eléggé maradi vagyok ezekben a riasztásos megoldásokban, csak később esett le, hogy jelzett a telefonja, hogy beriasztott a garázs. Jónak tűnt a dolog, meg is kérdeztük milyen rendszert alkalmaz, elég biztonságosnak tűnt. Azóta mi is beszereltük.