154
T-Home TV észrevételek
  • yugoslave
    #114
    Nem csak e-mailt küldd. Van sms-es riasztás is, épp ez a jó benne, mindenképp értesülsz, ha valami para van. Akkor van csak baj, ha le van merülve a telód és még neted sincs. Akkor lehet, hogy füstjeleket küldd...? Nem tudom, de ez már szőrszálhasogatás kategória...
  • morleone
    #113
    Mert az a feltétele a bekötésnek, hogy legyen otthon T-s modem és router. :)
  • babapofe
    #112
    körbenézegettem és ár/érték arányban nagyon jónak tünik,a gond az h olyannyira buta vagyok az ilyen müszaki dolgokhoz,h jolenne tapasztalatokat is olvasni,gyüjteni....
  • Csörcsike
    #111
    Lehet, hogy nem arról híres, de az a cucc amit kitaláltak attól, még nagyon jó is lehet éppen. Hiszen nagyon sok szolgáltatást ad és viszonylag olcsón is. Szerintem nem találsz ebben az árkategóriában jobbat nála. Engem csak az érdekel, hogy hogyan küld nekem pl e-mailt akkor amikor nincs netem???
  • xBobtailx
    #110
    na ilyet kerestem én is... Köszönöm!
  • Dj Faustus #109
    Mint az oldalukon is olvasható - a felvétel és a megállítható élő adás csak prémium opció esetén érhető el.
  • xBobtailx
    #108
    Sziasztok!
    2. hete van ien iptv-nk, és azt szeretném megkérdezni, hogy ha nincs prémium opciónk, akkor nem is tudunk felvetetni a készülékkel egy műsort?! (műsorújságból kiválasztom, hogy vegye fel az adott műsort)

    Előre is köszönöm a választ :)
  • Borg
    #107
    Hát, a t-home nem a zárairól híres.
  • annabella2
    #106
    Sziasztok!!!
    Hétvégén történt velünk egy nem valami jo dolog...szombaton,mint általában minden hétvégén leutaztunk szülökhöz vidékre.Általában 2 napig szoktunk maradni,de most vhogy a férjem megérezte h baj lesz,s este ,mondta,hogy inkább utazzunk ma vissza.Amugy Zugloban egy lakóparkban élünk,tehát eléggé a központ...mire hazaértünk láttuk h a lakásajto nyitva,nem tárva nyitva csak ugye a zárnak annyi volt és be volt hajtva az ajto...3 jo kis zárral volt felszerelve,nem is értem hogy birták feltörni,de azt meg még jobban nem értem h a millio lakás közül a lakóparkban miert pont a miénket pécézték ki...kb másfél honapja szereltük fel a kisszobát házimozival meg egyéb ilyen dolgokkal,s erre tessék..rendörség kikérdezett mindenkit a szomszédokból,de senki nem látott semmit,nem hallott semmit...érthetetlen,nem tudjuk h lehetett volna ezt igazábol megelözni,azt hittük a jo kis zárak elegek egy sima belvárosi lakáshoz,de ezekszerint nem...mit tanácsoltok mivel szereljük fel a lakást?!
  • jimbo5
    #105
    Üdv!

    Van egy beltéri egységünk és egy nagy parabola angliában, magyarországon természetesen elő van fizetve. Sehogy sem tudjuk befogni a csatornákat, minden irányban próbáltuk... Egy hozzáértő segítene? Köszönöm!
  • Peetboy
    #104
    Szélessávú ADSL kell hozzá, az minden városban van már. IP tv nem minden városban, meg kell kérdezni a szolgáltatót.
  • tobias88
    #103
    Kertesházban lakok egy kisebb városban, sima telefonvonalon elérhető az iptv? Nem kell ahhoz külön kiépíteni nekik idáig az egész vonalon?
  • Peetboy
    #102
    Ingyen kimegy a szerelő és felteszi a parabolát. Nálunk tavaly ingyen bekötötte az IP tv-t a szerelő, vezetékkel együtt, pedig itt volt 3 óra hosszát.
    De a műholdast nem ajánlom, bezavarnak a légköri viszonyok és úgy mint a UPC-nél, tv nézés közben 2-3 mp-re is megállhat bármikor a kép. Elég gáz tud lenni, pont a múlt nap láttam másnál ilyet.
    Inkább te is kérj IP TV-t, igaz drágább, de sokkal jobb képminőség (HD-ban is) és fel tudsz vele venni 50 órát. Meg ott van a csomó ingyen nézhető műsor és film a videótékájából.
  • tobias88
    #101
    Nekem olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék Sat tv-re előfizetni internettel és telefonnal, de még sosem volt Műholdas tv-m, tehát abszolút nincs kiépítve!

    Mennyibe fog ez nekem kerülni, hogy kijönnek és feltesznek ide nekem egy vevőt?
  • Peetboy
    #100
    Igen nekem is IP tv-m van. Nálam STB bekapcsolás után néha jelentkezett a fél perces fagyás, kockázás, akadozás, ami a felvételen is látszik. De van olyan film is amiben a felvételen mindig 1 helyen szines elmosás van 1 mp-re. Az tv hiba nem lehet, de másik tv-n is kipróbálom majd, mert másik STB-on is le lehet játszani a felvételt.
    Visszatekerésnél meg az van, hogy amikor elinditom, akkor nem arról a pontról indul, ahol megnyomtam, hanem mindig máshol. Ez is egy hiba.
  • analfa
    #99
    Neked is ip tv-d van. csak mert nekünk az és hasonló hibák nálunk is előfordulnak bár színösszemosás az nem nem csak olyan hogy megfagy 2-3 másodpercre aztán meg fut de ez a felvételekben nálunk sem látszik. A színösszemosódás meg lehet tv hiba is, adáshiba is nincs egy másik tv-d amivel esetleg tudnád tesztelni?
  • Peetboy
    #98
    Nálam akadozik a tv-n a müsor néha, és ha felvétel van, akkor azon is vannak a lassulások, és bekockásodik az egész. Filmet jól vett fel, de lejátszáskor szines összemosás jelentkezik néha, mikor milyen kedve van a STB-nak.
  • birdo #97
    De nem szabadna ilyennek lenni...lefagy....na neeee.......csere !!
  • AntiHero
    #96
    Nekem is ilyen:( Sagem...
  • Doog
    #95
    Sziasztok!
    Az miért van hogy kikapcsolom a beltérit és lefagy az egész? Óra megáll a távirányítón akármit nyomok nem reagál csak ha kikapcsolom a készüléket és újra be akkor működik... Nem STB hanem sima hdmi-s box.
    Köszi!
  • Peetboy
    #94
    Igen a legszélső az. Ha hagyományos tv-d van akkor úgy se tudod használni, LCD-re és plazmára való. Amúgy olvass utána.
  • birdo #93
    A legszélső csatlakozó...megvan ))
    és mire is jó ez az izé ??
  • Peetboy
    #92
    Megnézed a Hdmi csatlakozót, ha korábban kaptad akkor biztosan van rajta. LCD tv-re amúgy is olyan kábelen megy át a műsor.
  • birdo #91
    Ajaj... akkor nekem milyen van??
    Honnan tudom meg?
  • Peetboy
    #90
    Korábban alap volt, mindenki Hdmi-s box-ot kapott. Ha anélkül viszi, akkor ki kell cseréltetni. Biztos kicseréli neked is, hisz érdekük, hogy a szolgáltatónál maradj.
  • csanadu
    #89
    Sziasztok!!!

    Figyelmetekbe ajánlom a következöket.
    A thome azt tervezi hogy az stb-ket hdmi nélkü fogja adni. pontosabban lehetöség lessz a választásra.
    A t home oldalán erröl semmi nincs még meg irva.
    De mivel az elmult 1-1,5 orában ez volt a vita tárgya a thome forumán,és a csucsmoderátor elárulta magát igy már kész tény.

    De ez állitolag az elkövetkezö hetekben honapokban várható.

    Ugy hogy mindenkinek aki esetleg gondolkozik a megrendelésen! Azt ajánlanám hogy elötte kérdezzen utánna hogy milyen stb-t fog kapni.ne hogy ugy járjon ahogy én.
    A szerelö már ilyen beltérit hozott.És vitt is kb 5 perc után!!!!!!!!!!!!!
  • Peetboy
    #88
    Igen a tv kártyát azt mondta a szerelő is, hogy azzal is lehet nézni, és akkor fel lehet venni pc-re.
  • Stalker
    #87
    Szétszedéssel nem lehet megoldani, mert egyrészt a dobozod merevlemezén levő felvett videók titkosítottak, másrészt am is központi visszaigazolás kell ahhoz, h le tudj játszani róla videót... azt meg nem kapod meg, ha átrakod pl. a számítógépedbe a dobozod merevlemezét. Jelenleg annyit lehet csinálni, ha le akarod menteni a dobozodról a felvett videókat, h vagy rákötsz 1 dvd felvevőt, és azzal felveszed, vagy ha van pl. tv kártyád, azzal is át tudod venni. Csak ezekkel sajnos tovább romlik a videó minősége...
  • Peetboy
    #86
    Igen nem érzékel semmit egyelőre az Usb port, de a szerelő is azt mondta át lehet másolni valahogy és olyan formátumban vannak a videók, hogy át kell konvertálni utána, hogy lejátszható legyen a pc-n.
  • birdo #85
    Le van zárva a Top Box.... igen yól látod van rajta usb port...nem is egy , de le van zárva.... ezt mondta a pasi mikor be-fel..szerelte.
    Szerintem meg lehet oldani ...holmi szétszedéssel / csavarhúzó kérdés lehet )
    De ha tévednék és érdemes a géppel vagy a videófelvevővel összekötni szóljatok...máris dugom össze
  • Stalker
    #84
    nem lehet átmásolni, legalábbis usb-n semmiképp sem...
  • Peetboy
    #83
    Hogyan lehet a Set Top Box-ról USB-n átmásolni a felvett videókat PC-re?
    Állitólag Linuxos ismeret kell hozzá, mert olyasmi op rendszer van a Boxon és a videót is át kell konvertálni utána.
    Valaki csinált már ilyet, ért hozzá?
  • Stalker
    #82
    Ha veszel átalakítót, természetesen rá tudod kötni az stb hdmi kimenetére, de az adás attól még nem lesz 1080p-s. Csak kirakja full screenbe az SD adást. Nekem legalábbis így megy az 1080p-s tévémen... Sok adónál viszont van alul és felül fekete csík. A minőség nem a legjobb, de azért nézhető. A 2. kérdésedre meg, sztem simán ki tudja adni rca-n a hangot.
  • Vail
    #81
    Üdv, van egy monitorom aminek DVI bemenete van, ha veszek egy átalakítót minden gond nélkül rá fogom tudni kötni az STB HDMI kimenetére és lesz 1080p-s képem? Mennyire fogja lerontani a sima tv kép ekkora felnagyítása a képminőséget?

    Másik az, hogy Hangfalak nincsenek a monitoron, a HDMI kimenettel egy időben képes az eszköz kiadni a hangot az rca kimeneten is?
    köszke
  • Stalker
    #80
    Még így is szerencsésnek mondhatod magad... Az ország nagy részén 5 éven belül tuti nem lesz optika.
  • Klemice
    #79
    :\ csak nyárra épül ki erre az optikai hálózat.. addig szenvedek az upc-vel
  • Stalker
    #78
    Nincs mit. Egyébként itt található a hivatalos t-home fórum, ha van időd és kedved olvasgatni, csomó mindent megtudhatsz belőle.
  • Klemice
    #77
    Kösz az infot, tv-t ajánlottak meg internetet hogy kötnek, internetet nem tudom milyet pontosan de tv-ből mintha csak a settop boxos verziók léteztek volna, ezek szerint analóg tv nem érhető el itt, na majd utána kérdezek az optinetnek, köszönöm a segítséget!
  • Stalker
    #76
    Hát elsőként azt kéne tudni, h elérhető-e feléd az optinet (az utóbbi hsz-edből arra következtetek, h jött hozzád üzletkötő a t-home-tól, h kötnének optinetet?). Ha elérhető, akkor lehet már aggódni a kábelezés miatt (bár nem nagyon van miért, megcsinálják helyetted). Ja, és ahol elérhető az optinet, ott nincs t-kábel, ergo nem tudsz analóg kábeltévére váltani a t-home-nál.
  • birdo #75
    Nem fog dobálni ha töltesz.Stabil a netkapcsolata
    A kábelekhez semmit nem értek.... de ..
    Mikor kértem az IPTV-t új kábelt húztak a házban, és erre tették a meglévő netem is.