154
T-Home TV észrevételek
  • Klemice
    #74
    Igen tehát fúrni kell, sebaj az upc már annyira trágya, hogy nem érdekel. T-home analóg kábeltv koaxon megy? mert az ki van építve, más azért nem jön szóba mert 4 tv van és arra sok lenne a settopbox a hölgy múltkor pedig 3-ra tett ajánlatot
  • Stalker
    #73
    Optinethez optikai kábel szükséges, az analóg kábeltv-d pedig gondolom koax kábellel megy, szal az nem jó hozzá.
  • Klemice
    #72
    ö de van sima analóg kábeltv
  • ibrik
    #71
    A T-s tévé "vételéhez" (iptv) set top box van.
    Ha több tévét akarsz használni, akkor minden egyes tévéhez külön box kell.
    Legalábbis így tudom...
  • Klemice
    #70
    Tehát mindenképpen új kábelnek kell lejönnie a padlásról, esetleg ha tv is bekötésre kerül, annak jó a régi kiépített kábelhálózat?
  • Stalker
    #69
    Optikai kábelt húznak egészen a modemig. A modemet a gépeddel, v a routereddel pedig sima lan kábellel tudod összekötni. Ha van lehetőséged optinetre előfizetni, én csak ajánlani tudom, mert az a legstabilabb és legjobb technológia manapság.
  • ibrik
    #68
    Nem tudok semmit a T-ről. Még én is csak érdeklődő vagyok, amíg le nem jár a kábelnetes előfizetésem.
  • Klemice
    #67
    sima kábeltv-m van
    amúgy mennyire megbízható a t-com-os net? torrentnél dobál? stabilan megvan a sebessége?
  • ibrik
    #66
    Valószínű, hogy nem a tányéros tévé kábelét fogják használni - már ha tényleg sat-tévéd van...
  • Klemice
    #65
    Srácok az optinetet hogy kötik be? milyen kábel kell hozzá? mert most upc-m van be van falazva a kábel ami lejön a padlásról azon megy a tv meg az internet elosztóval, szóval az érdekelne honnan vezetnek be és milyen kábelt
  • birdo #64
    Modemet kapsz, melyről az IPTv is catlakozik és az internet is... ehhez tudod csatlakoztatni a " vett routert... és akkor a comcéd is netezik )))
    Oké...jelszavas...
  • Stalker
    #63
    Dehogy is. :D
    Ha ADSL, vagy VDSL mellé rendelsz iptv-t, akk alapból kihoznak hozzá routert (ami egyben a modem is). Optinethez tudomásom szerint csak modemet adnak, routert magadnak kell venni hozzá. (ha van itt optinetes, az megcáfolhatna/megerősíthetne).
  • ibrik
    #62
    Szóval azt mondod, hogy csak egy gépet (pl. az asztalit) használhatok, de ugyanabban az időben egy másikat (pl. a laptopot WiFi-vel) már nem?
  • birdo #61
    Nekem ugyanitt 2,98
    0,41
    Mindedez a DSL Classic Medium 8 Mb
  • szalacsy2
    #60
    Routert kapsz, mást nem is használhatsz, erről megy az iptv. Skype kitűnően működik :)
  • ibrik
    #59
    Mostanában gondolkozom rajta, hogy amint lejár a szerződésem, a jelenlegi kábeltévé és internet szolgáltatómat esetleg T-s IPTV-re és internetre cserélném le (tavaly furkálták szét a környéket a lakótelepen), de lenne kérdésem a tapasztalatokkal kapcsolatban:
    - Tudok-e ("engedélyezett-e") a T-s internethez router-el csatlakozni? (mint a "régi" ADSL-nél)
    - A Skype működik-e rajta probléma nélkül? (sem vonalas, sem IP-telefonra nincs szükségem)
  • Borg
    #58
    Na ide is elért ez :)
    25/12.5-es optinet extra...



    Nem tudjátok, hogy a "T-Online előfizetői szám" és a "IPTV előfizetői szám" hol található? Mert az MT számot, és az IPTV azonosítót nem fogadja el ide.. (IPTV bejelentkezés)
  • Stalker
    #57
    Hát ez furcsa probléma. Szerintem itt tedd fel ezt a kérdésed, mert sokkal jobb eséllyel tudnak segíteni, mint SG fórumon.
  • piamania
    #56
    MIért van az, hogy ha pl a sport1-re rákapcsolok,akkor néha csak a feketeséget látom,pedig van ez a csatorna?
  • piamania
    #55
    Köszi,ezt nem tudtam.A másik kérdésem az lenne, hogy miért van az,hogy néha az egyik csatornára ha átkapcsolok,akkor csak feketeséget látok?Nem akar bejönni a kép,pedig van olyan adó.
  • bajgunar
    #54
    Mert az MT ügyfélazonosító, és jelszó kell!!!
    Vagy a mail címed, és az ügyfél jelszó!
    Nem pedig a kapcsolódási felhasználónév és jelszó!
    A csekken rajta van a 9 jegyü MT azonosítód.
    A legelső levél meg tartalmazza a pass-t.
    Csipesz
  • piamania
    #53
    Miért nem tudok belépni a My T-home oldalra?Hiába írom be az e-mail címemet,meg a jelszót amit még ők adtak,egyszerűen nem enged be.Pedig a net az megy simán ezekkel az adatokkal.
  • piamania
    #52
    Hi!

    Érdemes kikapcsolni a Set top boxot,ha végeztünk a tv-zéssel?Elsősorban az éjszakára gondolok,nappal mindig be lenne kapcsolva,ha nem gond neki.Köszi
  • cmsworld
    #51
    Ne mérgelődj! Talán egyszer elér mindenhova az optikai kábel is.:)
  • Máté94
    #50
    Ó,hogy a T is bekaphatja a nagy büdös l*faszt is!
    Cikk.
    Elérhetőség.
  • cmsworld
    #49
    Azt te választod meg milyet veszel, de szerintem alapból 8 megás.
  • piamania
    #48
    Én kérdésemre válaszolna vki,hogy milyen gyors a net?
  • owen20
    #47
    Látni látok de ha nem vágom melyik az a dugó kereshetem, a fibernetnél egy kábelon jön a vétel az lehet az RCA csatlakozo?
    Csillagpontos rendszer van kiépitve!
    Sziasztok!
  • banok
    #46
    nézd meg a tv hátsó részén. Látni csak látsz.
  • owen20
    #45
    sziasztok!
    Én falun lakok és most gondolkodunk a T-Home Tv-ben eleddig nekünk Fibernet-nél van előfizetésünk de váltani szeretnénk!
    3 Tv-hez akarjuk csatlakoztatni közülük az egyik TV egy régebbi színes Videoton TV nemtudom ezen van e RCA vagy Euroscart csatlakozó ki mit gondolol van e rajta?
    sajna ezekhez nem nagyon értek!
    megéri e bekötntetni a T-home TV-t?
    Sziasztok
  • cmsworld
    #44
    Én is annyit fizetek, de csak az internetért.
  • piamania
    #43
    HEllo!

    Kérdésemet azoknak tenném fel,akik 6000 ft körül fizetnek a tv,telefon internetért.Milyen gyors ez az internet?az oldalukon nem találok információt róla.köszi szépen.
  • ChaosTeam
    #42
    Nekünk 3 TV van 3 médiabox-al, mind3 teljesen függetlenól működik, bárki bármit csinál a saját boxával a többi simán megy... Tehát mi simán tudunk akár 3 félét is nézni egyszerre sőt, ha nagyon kellene akár 6 féle műsort tudnánk felvenni egyidőben ( boxonként 2-t ugye) .....

    az UPC is szerintem internetes módon megy, csak eleve kábelnet hálózaton, a T-home meg tudtommal telefonvonalon (ADSL) megy....
  • banok
    #41
    ők oldják meg. Ha van is plusz költság (amit kétlek) az nem lesz sok. mindent hoznak. analógnál amennyi tv -t akarsz.
  • kilcsir
    #40
    Hali!
    Lehet rendelünk a magneta szolgáltatótól analóg kábel tv-t. A (családi)házban még nem volt bekötve kábel tv szolgáltatás, de az antena(koax?) kábelek benn vannak a falba, és egy csillagpontba végződnek.
    -Ha megrendelem, akkor ök megoldják a csillagpontnál az elosztást?
    -Ha igen, plusz költség lenne, vagy amúgy is fizetni kellene? Mert akkor ezt megcsinálnánk mi.
    -elosztót hoznának?
    -hány tv-t lehet csatlakoztatni?
  • Peetboy
    #39
    Ezen is lehet 2 műsort felvenni és közben másikat nézni. Csak a másik tv-n, amihez van másik Set Top Box, azzal csak 1 csatornát lehet nézni. Tehát 1 tv-n minden oké, de ha másik tv-t is nézi valaki másik Boxal, akkor gáz van.
    Ha UPC meg tudta oldani ezt a felvételes dolgot, akkor a T-Home miért nem?
    Talán mert a Netes Tv- technika ennyire képes. A UPC az meg nem netről jön vagy miről jön?
  • ChaosTeam
    #38
    Ez a mai T-home technika... Nekem UPC Digital van, itt simán lehet felvenni egyikről adást, és közben nézni bármi mást ugyan azon a médiabox-on, sőt nemrég azt is megcsinálták, hogy egyidőben akár 2 műsort is tud rögzíteni, de ez esetben a médiaboxot ki kell kapcsolni készenlétire. Nade, ha az ember nincs otthon, akkor ez tökéletes megoldás, hameg otthonvan akkor egyiket nézi, másikat veszi azonos időben. Tehát van "jobb megoldás is", mint amit te leírtál :)
  • Peetboy
    #37
    3 tv-n is lehet nézni, egy infrás egységgel amit külön lehet venni 15 ezerért, de akkor a másik tv is ugyanaz fog menni. Tehát a 3 tv-ből 2-őn ugyanaz fog menni ha csak 2 Set Top Box van.

    Ma este viszont felidegesített ez a T-home tv, mivel elinditottam egy felvételt, de másik csatornát néztek azon a tv-n. Ilyenkor a másik tv végig csak 1 csatornát lehet nézni, azt amiről veszek fel. Csak úgy lehet felvétel közben a másik tv-n kapcsolgatni a csatornákat, ha én azt a csatornát nézem amit veszek fel.
    Ez a mai "modern technika". Atya ég!!!!
  • Peetboy
    #36
    Látom nagyon kevés hozzászólás van ebben a témában. Pedig már egyre több háztartásban van ilyen. Mi is 2 napja köttetük be a T-Home tv-t, nagyon tiszta éles képe van. Valaki kérdezte itt jobb-e ezzel felvenni mint a merevlemezes felvevővel. Annak üzenem, ezzel sokkal szebb minőséget lehet elérni mint a DVD formátumban, ebben semmi hibát nem találni.
  • memphisrayne
    #35
    Üdv mindenkinek!
    Egy olyan kérdésem/kérésem lenne, hogy nemrégiben rendeltük meg a T-home TV szolgáltatást 2db settobox-al.A problémám viszont, hogy mi 3Tv-n szeretnénk nézni a szolgáltatást, de sajnos nem találtam hozzá ötletet, hogy hogyan tudnám ezt kivitelezni.Tehát ha valakinek valami ötlete lenne az legyen szives ossza meg velem, hogy pontosan mivel tudnám ezt megoldani és hogy milyen árban lenne.
    U.I.: Egy ismerősömtől hallottam, hogy létezik egy olyan rádiós adó-vevő készülék amelyet a settoboxra helyezve megtudom osztani két Tv között az adást.Kérdés: ez lehetséges-e, és ha igen hogy??
    Előre is köszönöm a visszajelzéseket!
    Boldog új évet