109
az előző évszázad propagandája, szovjet, amerikai, náci, vagy más nemzeté, ide jöhet.
  • COOLancs
    #109
    Ezt most is ki lehetnerakni, főleg télvíz idején:


    Spanyol polgárháborús plakátok
  • JürgenKlinsmann
    #108
    Na ez az a propaganda ami nem csak a XX. századi USA-t határozta meg, hanem napjainkban is épp ilyen erősen él. A nácik helyére tetszőlegesen behelyezhetők muzulmánok, kommunisták vagy bármilyen nem keresztény népség...

    Az USA legalább annyira szélsőségesen vallási fasiszta, mint a muzulmán szélsőségesek akik önmagukat robbantják fel.

    A második világháborúban a D-Day előtt, a két öbölháborúban pedig a kihajózás előtt hangzott el, hogy keresztes hadjáratra indulnak a katonák...
    ...na szerinted?
  • remark #107
    Propaganda (1928) by Edward Bernays

    "THE conscious and intelligent manipulation of the organized habits and opinions of the masses is an important element in democratic society."
  • degenerator
    #106
    még több plakát, amerikaiak
  • degenerator
    #105
    pár plakát a háború környékéről
  • degenerator
    #104
    kuriózum

    amerikai propaganda képregény a szovjetunióról.
  • degenerator
    #103
    szovjet propaganda hitlerről
  • Tetsuo
    #102
    Beszélgetés mai propagandákról..
  • degenerator
    #101


    még 15 kép
  • Dj Faustus #100
    Hogy ne csak a szovjet/kommunista propagandáról halljunk:
    példák az amerikai hidegháborús propagandára.
  • Willenbrock
    #99
  • Willenbrock
    #98
    Néhány gyöngyszem:
  • Willenbrock
    #97
    Hát igen,a multinál ahol dolgoztam ott is próbálkoztak mindenféle propagandafogással-a legtöbben nem tudtuk komolyan venni ezeket a szövegeket:(Hogy mi jobbak lehetünk a Németeknél is,csak gyártsunk 100 helyett 110%-ot.Meg hogy nagyon becsüljük meg ezt a drága jó munkahelyet,legyünk hűek a céghez mert ezen kívül ilyen jót úgysem lehet találni merthogy ugye válság is van stb...Vállaljunk felelősséget,a cég ügye személyes ügy stb...jelmondatok,logók,zászlók,demonstratív céges rendezvények,előadásokon tréfálkozó nagykutyák.Legyünk büszkék arra hogy 3 műszakban 12 órában biorobotként dolgozhatunk.Kivételes emberek vagyunk egy kivételes cégnél-dolgozzunk hát még gyorsabban és pontosabban hogy még "büszkébbek" lehessünk.Ilyesmi szövegek mentek,a kisebb részlegvezetőket naponta oktatásokra hívták hogy előadják nekik mit hogyan kell mondani,milyen csoportépítési trükkök léteznek.
    Még most is tele van a szobám céges csecsebecsékkel amit jómunkásemberként kaptam:) Ezzel csak azt akarom bemutatni hogy természetesen van vállalati propaganda,sőt sok energiát fordítanak rá.Még városi szemétszedő és kerítésfestő akciók is szoktak lenni hogy mindenki láthassa mennyire környezettudatos és közösségfejlesztő is az adott cég.(más kérdés hogy egy jó ideig a saját szomszédságukban egész szeméthegyek álltak)
  • veszelka
    #96
    egy nagy gyűjtemény lesz
  • degenerator
    #95


    link
  • veszelka
    #94


    választási plakát 1896, usa.
  • degenerator
    #93
    der störenfried
  • veszelka
    #92
    kik szöktek valójában nyugatra 56ban?
  • Pluskast
    #91
  • degenerator
    #90
  • remark #89
  • polarka
    #88
    Jah én is belenéztem, de akkora hányás, h annyit nekem nem ér, h végignézzem, miután már sejthető a mondandója is...
  • remark #87
    Egyetértek. Én is a letöltést preferálom.

    No meg ami már egyszer lejött, azt nem szedhetik le "csak úgy" és tüntethetik el a szemem elől, ha túl kényelmetlenné válna az adott tartalom...
  • Tetsuo
    #86
    a gugli video soxor szar.. jobb a download ;)
  • remark #85
    "A kérdéseidre reagáltam. Ha nem azokra reagálok, akkor meg te mondhattad volna, h terelem a témát és kibúvok a válaszok elől."
    Most ezt nem teljesen értem megint, de abban sem vagyok biztos hogy ki kellene bogozni ezt hogy mi romlott el és hol. Most már elkönyveltem hogy rendszeresen félreértjük egymást, és rendszeresen nem derül ki hogy mikor és hol. Jó ez így. Vagy mi.

    "Sztem meg nem."
    Akkor jó.

    "Már tegnap elkezdtem tölteni, csak lassan csordogál..."
    Ma láttam hogy fenn van google video-n is...
  • polarka
    #84
    "Nem a felvetéseimre reagálsz."
    A kérdéseidre reagáltam. Ha nem azokra reagálok, akkor meg te mondhattad volna, h terelem a témát és kibúvok a válaszok elől.

    "Teljesen mindegy hogy egy mosóport adsz el a tömegnek, vagy egy politikai ideológiát."
    Sztem meg nem.

    "Szerezd meg a The Century of the Self sorozatot..."
    Már tegnap elkezdtem tölteni, csak lassan csordogál...
  • remark #83
    "érdekelne hogy hol mond csődöt a fantáziád?"
    Létezik olyan?
    "Két cégről ugyanezt el tudod-e képzelni? 1000 cégről? Egy politikai pártról el tudod-e ezt képzelni? És 100 politikai pártról?"
    Én aztán mindent el tudok képzelni. Te nem?
    "Ha a dolog kicsiben bizonyíthatóan működik és bizonyíthatóan alkalmazzák, akkor mi akadályoz meg abban hogy el tudd képzelni hogy a dolog nagyban is működik?"
    Mondtam, semmi.


    Nem a felvetéseimre reagálsz. Persze ha most megkérdezem hogy már megint ennyire nem lenne érthetõ amit mondok, akkor már megint azt írnád vissza, hogy dehogynem érthetõ, és én vagyok az aki félreért mindent.

    Tehát akkor te kb. egy kalap alá vonod a reklámokat és h azok után "remélhetőleg" több terméket adnak el azzal, h hogyan befolyásolják az emberiség x%-ának a véleményét? Azért ez meredek. Neked, amit el tudsz már képzelni az valóság?

    Annyit állítok, hogy (az egyik dologgal kapcsolatban) a tömeg befolyásolása és (a másik dologgal kapcsolatban) a tömeg befolyásolása az egy és ugyanazon technikákat követel meg, egy és ugyanazon emberi mechanizmusokra épül. Teljesen mindegy hogy egy mosóport adsz el a tömegnek, vagy egy politikai ideológiát.
    Valamint még egy nagyon fontos dolgot állítok: a manipuláció működik és ezért használják is.

    De úgy látom érdekel a téma, és úgy rémlik hogy tudsz angolul is. Szerezd meg a The Century of the Self sorozatot, és beszélgessünk inkább az abban elhangzó konkrét tényekrõl, érvekrõl, bizonyításokról, minthogy arról vitatkozzunk hogy már megint ki értett félre és mit. Ja és nem, nekem nincs kedvem leírni egy többórás sorozat teljes tartalmát csak azért hogy ne úgy érezd hogy alaptalan az amit mondok.
  • polarka
    #82
    Ok. Én úgy tudom, h így szokás értelmezni a propaganda fogalmát, de akkor neked elég ez is.
  • polarka
    #81
    ...érdekelne hogy hol mond csődöt a fantáziád?
    Létezik olyan?

    "Két cégről ugyanezt el tudod-e képzelni? 1000 cégről? Egy politikai pártról el tudod-e ezt képzelni? És 100 politikai pártról?"
    Én aztán mindent el tudok képzelni. Te nem?

    "Ha a dolog kicsiben bizonyíthatóan működik és bizonyíthatóan alkalmazzák, akkor mi akadályoz meg abban hogy el tudd képzelni hogy a dolog nagyban is működik?"
    Mondtam, semmi.

    Tehát akkor te kb. egy kalap alá vonod a reklámokat és h azok után "remélhetőleg" több terméket adnak el azzal, h hogyan befolyásolják az emberiség x%-ának a véleményét? Azért ez meredek. Neked, amit el tudsz már képzelni az valóság?
  • remark #80
    Befolyásolják? Meghatározzák.

    Szerintem az "EMPIRE OF THE CITY - Ring of Power" filmben felvázolt hatalmi piramis teljesen korrekt. Ebben a struktúrában az állam, melynek feladata más szervezetekkel együtt az emberi erőforrás feletti ellenőrzés megvalósítása, alárendeltje a cégeknek, amely cégeknek a természeti erőforrások (pl. energiahordozók) feletti ellenőrzés megvalósítása a feladata. A cégek pedig alárendeltjei a bankoknak, akik egy speciális erőforrás felett rendelkeznek amit pénznek hívunk.
    De a bankok felett a piramis még tovább folytatódik.
  • Tetsuo
    #79
    foleg, ha a cegek befolyasoljak a politikat is magat..
  • veszelka
    #78
    nem feltétlenül. elég, ha a hétköznapi szóbeszédben bent marad, és megszokott dolog lesz. esetünkben egy olyan üdítőnek csúfolt katyvasz, ami szépen leszedi a vízkövet a perem alól.
  • remark #77
    Azért hívtam a kokakóla marketingjét propagandának, mert ami kicsiben marketing, az az egész rendszert nézve a konzumidiótaságra épülő társadalomirányítási rendszer propagandája. Ezért használom a propaganda szót, mert valójában többre célzok a mondandómmal mint amit ilyen röviden le lehet írni.

    Ha azt el tudod képzelni hogy a kokakóla tudatosan ad pont olyan reklámokat amilyeneket, és ezzel jól mérhető gazdasági eredményeket ér el, akkor ha ezt a gondolatot továbbvisszük, akkor érdekelne hogy hol mond csődöt a fantáziád?
    Tehát egy cég még képes arra hogy különféle módszerekkel igényt teremtsen a termékeire és így megnövekedett profitot zsebeljen be. Két cégről ugyanezt el tudod-e képzelni? 1000 cégről? Egy politikai pártról el tudod-e ezt képzelni? És 100 politikai pártról?
    Ha a dolog kicsiben bizonyíthatóan működik és bizonyíthatóan alkalmazzák, akkor mi akadályoz meg abban hogy el tudd képzelni hogy a dolog nagyban is működik? (Arról nem is beszélve hogy ráadásul ezek a manipulációs technikák nagyban jobban működnek mint kicsiben...)

    (Gondolom a The Century of the Self c. sorozatot még nem sikerült beszerezned/megnézned...)
  • polarka
    #76
    Én nem tekintem propagandának, ami annyit ér el, h megjegyeztem a nevüket.

    A 2.felét már mondtad párszor(nekem is). Én is még mindig azt mondom, h: Nyilvánvaló és nem hiszem, h tudatosan alakítják az egész világképem.
  • polarka
    #75
    Jah, de nem az a lényeg, h befolyásolja a véleményt?
  • remark #74
    Abban az értelemben ahogy te tekintesz a propagandára, valóban, a propaganda nem hat az emberre: csak azért mert meglátsz egy kokakóla reklámot, még nem fogsz hirtelen átalakulni és onnan kezdve kizárólag kokakólát inni. De valamilyen hatással mégis van rád, és ez a lényeg jelen esetben.

    Az hogy rád is hatással van a propaganda, az abból is látszik hogy pont mekis és kokakólás példával jöttél elő. Miért? Tudom, most azt gondolod hogy ez badarság, akár előjöhettél volna más példával is. De nem jöttél, és ez a lényeg. Ez is bizonyítja hogy a meki és a kokakóla kampánya sikeres, mert sikeresen elhintették a társadalomban azt hogy ők vezető márkának számítanak, amiről mindenki beszél, amit mindenki számon tart, még a propaganda ellenes és antiglobalista és multi ellenes emberek is. Szimbólummá váltak, életünk meghatározó részévé.
    Pl. én is rendszeresen hozom fel példaként a kokakólát, mikor azt írom hogy a 40 évvel ezelőtti és a mostani éltünk között az az alapvető különbség hogy ma lehet kapni kokakólát. A kokakólával jövök elő én is, mert az egy szimbólum, ha tetszik, ha nem. (Mondjuk rendesen kiírni nem vagyok hajlandó a termék nevét, de ez az egészen nem sokat változtat.)

    Az pedig már nem a te dolgod, hogy a propaganda portfólióját úgy állítsd össze, hogy az a kívánt hatást érje el, ezért nem is kell azt tudnod pontosan, hogy az összes hír, reklám, oktatás, és az összes többi téged érő információ összességében milyen hatást fejt ki rád. Ezt elég ha a "szakemberek" tudják. (Persze ha olyan beállítottságú vagy, akkor magad is foglalkozni fogsz a kérdéssel.)
    Egy dologban biztos lehetsz: azt hogy mit gondolsz magadról hogy ki vagy, és milyen világban élsz, azt a téged érő információhalmaz minden egyes darabja (minden egyes bit-je) meghatározza. A jelenlegi világképed teljesen más lenne, ha a propaganda más lenne. (Meg az enyém is más lenne.)
  • veszelka
    #73
    mert megszoktad. beépült a hétköznapok részébe. nem az a lényeg, hogy azonnal ráugorj, hanem hogy jelen legyen!
  • polarka
    #72
    Sztem nem.
    Utcán megyek látom akár már a 20. meki vagy kóla reklámot, mégsem kívánom meg egyiket sem. Nem vásárolok a mekiben és kólát se veszek máshol.
  • remark #71
    Szeretni nem. Csak emlékezteti őket hogy ki az úr a háznál.
  • veszelka
    #70
    jelen kell lennie a hétköznapokban ezeknek a dolgoknak!

    ha egy nagy multinál minden dolgozó asztalára ki van rakva egy kis zászlócska a cég logójával, ők attól szeretni fogják?