100
  • roliika
    #20
    A legerősebb 30 akárhány ledes az megfelelő erősséggel világít? Ha veszek 3-at, egy kisebb étkezőt megtud világítani megfelelően szerinted? A 30°os szög elegendő?
    GU10-es tokozású 50W-os halogének vannak most bent. ha szt mondod prbáljam ki mert érdemes, veszek..csak új és tartok tőle. :) Ezek a halogének...hát kb 2 havonta égnek ki és 2000Ft darabja nagyjából.
  • Robi000001
    #19
    Itt is lehet kapni energiatakarékos égőt már 250 Ft-ért. Persze vannak drágábbak is... amik esetleg valamiven jobbak. Vagy nem :D
  • cousin333
    #18
    Teljesítmény? Élettartam?
  • babajaga
    #17
    Nem átverés hanem magyarország ilyen hülye ország hogy a saját termékeit állampolgárainak a legdrágábban adja a világon. Olyan barom gazdasági miniszter volt aki azt mondta ne nyavajogjunk mert nálunk a gáz olcsóbb mint a nyugati országokban.Egyszerű példa nyugaton a gáz kétszer annyiba kerül mint nálunk, de a keresetek nyugaton 6x 10x nagyobbak. Kinél drágább akkor a gáz? Ez a miniszter nem okosabb mint egy nagycsoportos óvodás!
  • rigidus
    #16
    Attol fugg milyen LED(ek).
  • rigidus
    #15
    > Majdnem ennyibe van egy energia takarékos is (2500ft)

    Akkor teged rendesen atvernek, tobbszoroset fizeted az ego aranak. En itt Angliaban tavaly elott kezdtem lecserelni energiatakarekosra az egoimet, akkor fizettem £2,5-£2,9 kozott egy-egy eredeti "made in Hungary" energiatakarekos egoert. Eppen a mult heten mentem el ujabb 2 egoert, most olyan £1,5 kornyeken van az aruk. (kb. 360-380 lehet most a font)
  • mikloss
    #14

    Itt van egy pár db de googleba beírod és találsz még többet a lényeg hogy E27-es foglalatú legyen az a normál foglalattípus.
    Amúgy ezeknek olyan 50000-100000 óra az élettartamuk és 1W-ot fogyasztanak. 1000-2000 Ft-tól kezdődnek, sztem simán megérik. Egy gond a ledekkel, hogy kicsi a fényszórásuk olyan 35fok körüli ezért szokták inkább hangulatvilágításnak használni. De már lehet kapni sok helyen led-es 'villanykörtéket' olyan alakú mint a sima izzó csak ledes.
    LEDEK 1000-2000Ft
    Még több LED! (Kattints ide)
  • oneman
    #13
    akkor gondolom Te sem hallottál még nagy fényerejű LED-ekről...
    azokat külön kis nyákdarabra forrasztják a hűtés miatt + elég szép az áramfelvételük is, de egy "hagyományos" izzóhoz képest még mindig kisebb

    + a felvett energiát is elég jó hatásfokkal alakítja át fénnyé.
  • barret
    #12
    Nem mindegyik energiatakarekos fenycso fenye emberbarat!
    Nekem pl a hideg fenyuek nem jonnek be.
    Viszont a melegfenyu az nagyon jo.Es eros a fenye is! Egy 21 wattos fenycso
    erosebben vilagit a 100w-os hagyomanyos izzoknal.
  • barret
    #11
    A led soha nem terul meg...
    Es alig van neki fenye is.Az a par watt teljesitmeny amit kibocsajt maximum iranyfenynek alkalmazhato :D
  • Sliders
    #10
    ZRO!

    Holl ehet venni LED-es égőt, amit rendes foglalatba is bele lehet tenni, és megüti egy 60W vagy 100W hagyományos égő fényét? Engem érdekelne, mert ilyet még nem láttam, főleg 5000ft-ért. Majdnem ennyibe van egy energia takarékos is (2500ft)
    Mennyi a LED-es égő élettartama?

    Kérlek írd meg, hogy melyik boltok forgalmaznak ilyet.
  • Ravkin
    #9
    "melyek egyaránt kímélik a környezetet és a pénztárcákat"
    ezek szerint nagyon kímélik a környezetet
  • Zro
    #8
    A LED-es fényforrásoké a jövő, már most is lehet kapni rendes izzók helyére csavarhatót, csak kicsit drága, kb 5eHUF nál kezdődnek, de egy-két wattot esznek és sokkal hosszabb az élettartamuk.
    A nagyobb barkácsárúházakban is van energiatakarékos izzó lerakó, azt hiszem ilyen az OBI is. Érdemes is belenézni, s amelyik fajtából sok van, olyat nem szabad venni.
    Nekem eddig az évek során csak úgy halt meg energiatakarékosom izzóm, hogy a fénycsőnél fogva csavartam ki a foglalatból, vagy egy rosszul sikerült mozdulat után széttörtem, egyébként nem égett ki egy sem, pedig az összeset lecseréltem.
    Érdemes márkásat venni, de csak mikor le vannak akciózva, olyankor akár fél áron is hozzájuthat az ember.
  • ghost rider
    #7
    Szentjános bogarakat kell fogni egy befőttes üvegbe.Akkor tuti hogy nem lesz számla...
  • matt taylor
    #6
    használj LEDet:D
  • matt taylor
    #5
    "itthon vajon le lehet-e adni ezeket a kiégett izzókat valahol?"
    Budaörsi auchanban (postával szemben) van zöld kartonbol csinált "lerakó".
    Amióta itthon is energia takarékost használunk több 10 000 kisebb a számla...
  • PíszLávJuniti
    #4
    nem tudok megbarátkozni az energiatakarékos izzók fényével
  • szombi
    #3
    Akkor már izzó sem kell, mert te is világítani fogsz...

    Ja, és én mindig kiszedem a takarékos izzó elektronikáját, mert általában
    az ép marad, és ipari fénycsöveket hajtok meg vele. Sokkal jobb, mert a súlyos
    és drága trafó, kondi és gyújtó helyét ez a kis mütyür veszi át, ráadásul nem vibrál,
    mert a frekvenciája 22000-40000 Hz körül van, a hálózati 50Hz - hez képest...
  • UnnameD
    #2
    Hehe, rakjanak bele polónium 210-et fél évig az is szépen fog világítani, nem kell rákölteni, eltakarítása pedig hasonlóan körülményes.
  • tnm #1
    itthon vajon le lehet-e adni ezeket a kiégett izzókat valahol?

    egyébként az előző hírből kiindulva, nem kell sok és a higannyal gyógyítják majd a HIV vírust