100
  • Epikurosz
    #100
    Különben láttam már feketeszínű (infra vagy milyen) lámpát. Partikon divat. A conrad is árul ilyent.
  • Max7
    #99
    Ez milyen szinben világít? :S
  • Epikurosz
    #98
    Sötét anyag hajtja?
  • tihs
    #97
  • Epikurosz
    #96
    hát, igen, ezek nem melegfehér ledek...
  • roliika
    #95
    Amit vettem..az olyan jóindulattal 30W-os. Egy kisebb nappaliba 3db épp elég. Fürdőbe kettő. Csak tényleg olyan lidérces fnye van..mint a Csillagkapu ős bázisán. :DD Olyan van is fény meg nincsis. :)) De még nem égtek ki egész jól bírják még.. :D
  • Epikurosz
    #94
    Roliiika!

    oszt írd meg az élményeid!

    Én, a mostani eszemmel ilyen Conrádost vennék, de cakkom-pakk 13k-ba kerül, és szerintem olyan 25-30-as hagyom. ízzónak megfelelő fényt ad.
  • Epikurosz
    #93
    Ébn a helyedben ezt vettem volna:
    "LESS G100/E27/60WW
    Ár: 3 684 Ft (20 % áfával)
    G100 búra, E27 foglalat, 60db meleg fehér színu meleg fehér LED, 360 sugárzási szög, 50000 óra élettartam, 3,9W fogyasztás. Ez a LED lámpa természetes fehér fényével nem rontja el a színeket!"

    Namármost, az a kijelentés, hogy " Tudte-e Ön:
    Hogy a LED lámpa ellentétben az energiatakarékos lámpákkal huzamosabb ideig sem káros a szemre, mert nem vibrál a hálózati 50 Hz frekvenciával!" szerintem aggályos. Nekem van egy kb. 100 ledes lámpám, és vibrál, mint a nyavalya.
  • roliika
    #92
    Tőlük vettem.
  • roliika
    #91
  • waterman
    #90
    akkor sikerült "hideg" színű fényforrást venned. sajna én is belefutottam egyszer ebbe, azóta vettem 75 forintért egy 60 wattos égőt, mert nagyon nem bírtam a színét. tescoban vettem és 270 forint volt. gondoltam adok neki egy esélyt. az eredmény: kevéske fény, fehér, majdnemhogy kékes tónus és olyan volt a szobában lenni, mintha szívtam volna előtte valamit. ettől a színtől tulajdonképpen megszűnt a térérzékelésem. minden fura színű volt és képtelenség volt a fényénél olvasni. átraktam a budiba, ott sem volt jó. olyan volt a 80*100as kis helyiség mint valami lidérces kripta. kipróbáltam íróasztali lámpában, kb kettő perc alatt derült ki hogy oda sem felel meg. nagyon gyorsan kikerült a padlásfeljáróba irányfénynek..
    aztán vettem egy másikat 2800 forint volt, 22 wattos és nagybetűkkel ráírva, hogy 2700 kelvines színhőmérséklet. na ez már nagyon jó fényt csinált. kellemes tónusa volt, kicsit volt csak fehérebb mint egy hagyományos izzó és fél perc után már elég fényes volt. szóval érdemes meleg színűt venni.
    találtam egy cikket a témában, szerintem érdemes elolvasni, bár a nagyja már lentebb elhangzott:
    energiatakarékos égők
  • Epikurosz
    #89
    Mely cégél vetted?
    Én 1ébként azt nem értem, hogy a 38 led közé mér nem lehet pár pirosat, sárgát belevegyíteni?
  • roliika
    #88
    Megjöttek ki is próbáltam őket.

    kb. 7 négyztméteres az előszobánk. 1 lámpába ezelőtt 3 halogén spot volt 50W-os fogyasztással.

    Ezek 2W-ot esznek, 38 ledes hidegfehér színűek, 30°-os sugárzás.

    Hát hogy is mondjam...furcsák. Olyan 20W-os égőnek felel meg a fényerő. A 30 fokkal nincs gond, mivel ugye a lámpában 3 db van ami állítható hogy merre nézzen.

    Hát ezt mondom 6-7 négyzetméter kivilágításához elég 3 ilyen égő de 10 hez már inkább 6ot tennék be.

    Meg olyan furcsa, mert nincs semmi vibrálás, azonnal felkapcsol, azonnal elalszik, a színe elég rideg. Olyan mint 1 műtőben..ilyen nagyon fehér, de nem erős vakító, csak fehér. Olyasmi mint egy fehér neon fénye, csak ez kicsit sem vibrál. A bútorokról meg furcsa szürkés fehér fény verődik vissza...már már kicsit nyomasztó a színe.

    De ha belegondolok, hogy ez nem ég ki, nem melegszik, és 150W helyett csak 6-ot eszik, látni bőven lehet mellette..hát mint 3db 30-as égőnél...szerintem jó lesz ez. Egy szobába 4db nagyobb fokú sugárzásos égőt választanék, azoknak 6000Ft darabja...
  • kvp
    #87
    A kompakt fenycsoveknel jellegzetes hiba az elektronika meghibasodasa, ami a tulfeszvedelem hianya miatt szokott bekovetkezni. Masik gyakori problema a ho hatasara letrejovo mechnaikai hiba, pl. elenged a ragaszto ami osszetartja.

    Led-es lamapak eseten idealis esetben egyesevel mennek ki a led-ek, nem egyszerre. Ha egyszerre adja meg magat az egesz, akkor vagy sorosan voltak kotve, vagy nem volt rendes vedelmi elektronika, vagy aramlimiter nelkul parhuzamosan voltak kotve. (ilyenkor ha egy elszall, a tobbit is viszi) A dc meghajtasu, parhuzamos bekotesu led-es rendszerek tobbnyire nagyon stabilak. (a szep nagy, tobb kilos traforol lehet felismerni oket)

    Ha egy komapkt fenycso budos, akkor valoszinuleg nem ozon termelodik, hanem olvadozik az elektronika. Ilyenkor erdemes visszavinni, lehetoleg meg a garancia alatt.

    Az ivfenylamapak valoban mergezo ozont termelnek, mint ahogy sok szamitogep es a legtobb regi tv is.
  • babajaga
    #86
    Elektromos kisülésnél keletkezik ózon ha a kisülés közvetlenül érintkezik a levegővel.(villám, ívfény )
  • rigidus
    #85
    Amugy az SG forummotorja modszeresen kigyomlalja a HTML-t.
  • rigidus
    #84
    Nem tudom, az is lehetseges, hogy ozon. Valaki szaki?
  • Loverman
    #83
    De te igen! Gondolom ezt gondolod :D
  • Loverman
    #82
    látom mindenhol ott vagy xD
  • Epikurosz
    #81
    O<sub>3</sub>
  • Epikurosz
    #80
    Ózon?
    (O<inf>3</inf>)
  • rigidus
    #79
    Vilagos, erre mondtam, hogy en ertettem felre a sracot. En nem "muanyag szagra" asszocialtam, hanem masra. Az a szag amit en mondok az sima uvegtest szigetelesnel is keletkezik kivul. Anno fizikaoran meg az egyik tanaromnak volt egy plazma lampaja amit TV sorkimenojebol, egy lombikbol es egy elektrodabol csinalt. Konkretan vmi ilyesmirol van szo. Ha bekapcsoltak akkor kb az latszott mint a kepen ami lathato es egy ido utan lehetett erezni korulotte egy jellegzetes szagot. Ivfeny lampaknal ugyanugy lehet erezni ezt, ebbol gondoltam, hogy talan a srac is ezt erezhette a kompakt fenycsonel. Valoszinunek tartom, hogy o arra gondolt amit te is irtal.
  • babajaga
    #78
    A polisztirol meg általánosan használt műanyag elektronikai szerkezetekben.
  • babajaga
    #77
    A panelek bakelittel átitatott üvegszálból vagy textilbakelitből vannak. A fénycső foglalatában van egy kis panel arra van szerelve az elektronika. Meleg hatására a panel bakelitjéből párolog a formaldehid mivel a bakelit formaldehid és fenol kondenzációjából keletkezett műanyag.Ha TV-t vagy bármilyen paneles elektronikai dolgot veszel annak is van bakelitszaga.
  • Epikurosz
    #76
    Ami laktér világítására szóba jöhet, az ez a LED-es fénycső:
    330 LED!
    15 W-ot fogyaszt, kb. egy 100-as izzónak felel meg a fénye
  • Max7
    #75
    marha egyszerű! a minap nézegettem a házunk kábelezési felépítését... régi még gipszel van betömbe a falba a kábel nem kábelcsatornában van viszont a világításnak külön biztosítéka van... azt számolgattam hogy 2db neon 12db energiatakarékos lámpa van egyenként 23w-ot fogyasztanak tehát számoljuk 200w-ot továbbá a neonra 2x 25 watot de kerekítsünk 300w-ra összesen!

    Arra gondoltam hogy veszek egy 1000wattos szünetmentes tápot ami 1órán keresztül tudna 1000wattot adni de mivel 1/3-ádról van szó mondhatni hogy 4 órát bírna!

    így megoldanám a túlfeszültséget meg áramigadozást az egész ház világításán! ha meg ledes világításról van szó 3 napig szünetmentesen lenne fényforrásunk :D
  • Epikurosz
    #74
    Egy rendes LED kivédi a hálózati ingadozást, amely nem csak itt, hanem Amerikában is megvan.
    A kínai gagyi LED-ek fő hibája épp ez, a nem megfelelő vagy kifelejtett elektronikus előtét (így lehet olcsónak lenni).
  • Mynet
    #73
    vagy az áramszolgáltatás amit igénybeveszünk ;)
  • valaé valaé ná
    #72
    Amúgy led lámpákat Hong-Kongból érdemes rendelni, főleg ha több darabot szeretne belőlük az ember. Fényerőben is javultak: amit legutóbb vettem, az már túl világos is oda, ahova vettem, pedig ugyanannyi ledből áll, mint a régi.
    A régiek meg mennek tönkre szépen, hiába írják rá, hogy 50000-100000 üzemóra.
    Úgy veszem észre, hogy az áramingadozást viselik nehezen.
    Gagyi lehet az elektronika benne.
  • rigidus
    #71
    > A melegtől az elektronikai alkatrészekből, panelekből párolog az egyik alkotóanyag,a polisztirolból a sztirol az édeskés, a bakelit panelből a formaldehid az szúrós szagú.

    Akkor nem egyrol beszelunk es talan a srac sem.

    PS: Formaldehidet nem szagolgatnam a helyedben.
  • Epikurosz
    #70
    Szintén itt volt téma
  • Epikurosz
    #69
    Na, mondom a tuttit.

    Egyelőre a kompakt fénycsövek az okésak, a LED-es technika még nem forrta ki magát.

    A LED-es lámpákból a melegfényűek lennének megfelelőek, de drágák, sok meleget fejlesztenek (fémbordás hűtést igényelnek), még nem terjedtek el.
    Amúgy a varázsszó: Luxeon.

    De, amúgy a téma

    itt az SG-n már ki volt tárgyalva.

    De persze, az
    új lapokon azt látja az ember, hogy szépen emgy lefelé az áruk.

    Én a Condrádban vettem egyet, este a billentyűzetet világítja meg.
    + vettem egy 27 ledes szerelőlámpát a teszkóban 3k-ért, egy hete bírta, rossz volt az aksija.
    +van egy kínai 98 ledes E27-es lámpám, sz*rt sem ér. Nehéz, és még a 98 led sem ad elég fényt. Mondjuk a spájzban elég. Persze, ez nem Luxeon, mert 4-5 Luxeonnal már meg lehetne világítani egy nappalit is!
    Igazából, nem is értem, hogy a Luxeon márka birtokosa minek ücsörög a találmányán. Ezek a ledek már megfelelnének a lakóhelyiségekbe, de valamiért nem öntik őket a gyártószalagok.
  • valaé valaé ná
    #68
    Az olcsóbbak valóban. A drágábbakra meg általában van garancia.
  • Max7
    #67
    a madaras tecsóba nálunk van elhasználódott fényforrások gyüjtődoboz elhelyezve :)
  • babajaga
    #66
    És a másik meg hogy igen nagy százalékban nem működnek annyi ideig amennyi rá van írva.Elég megbízhatatlan minőségűek.
  • valaé valaé ná
    #65
    Szóval azért nem hozza be az energiatakarékos égő az árát, mert közben állandóan emelik az áram árát ? Sajátos logika, de én pont az ellekezőjére tippeltem volna.
  • valaé valaé ná
    #64
    Hmm. Én meg el is hiszem.
    Érdekes, hogy nálunk van olyan kompakt fénycső a nappaliban, amelyik több mint 8 éve megy, napi több órát. Drága volt anno az akkori fizetésekhez képest, de bőven megérte az árát. Olyan karikaforma harmincegynéhány wattos.
    No most azóta folyamatosan csökken a fénycsövek ára, az áramé meg nő.
    Nem nehéz kiszámolni, hogy hosszútávon mi éri meg jobban.
  • babajaga
    #63
    light-emitting diode (LED
  • babajaga
    #62
    Attól hogy mennyi elektronáram tud a csövön áramlani és mennyire emisszióképes a fényporréteg.
  • babajaga
    #61
    Izzó az a Wolframszálas villanykörte. A csövesben ugyan van némi izzás de ionizációs elven müködik fénycsőnek kell inkább nevezni. A LED elektronemissziós elven működik, ezért ez hideg fényforrás.