9306

...a trilógia 2. része



[Off és Warez témákkal fáradj ide!]
  • grebber
    #3773
    Elég sok olyan game trailert adnak ki amik nem szoktak benne lenni a játékban.
    De majd meglátod semmivel nem lesz másabb a single a javításokon meg dx11-en kívül!
  • Akranor
    #3772
    1. Ok láttam,de screenshotodból indultam ki :)
    2. Én is ebben reménykedem. A fullos sok mindenben tuti el fog térni. Pl.: a 2010-es E3 alkalmából prezentált videoban az utcai in-game jelentek 70% nincs benne a betaban :) Én is büntiztem és sehol nem találtam...
    3. a youtube-os videok alapján mindenkinél fekete-fehér :P
  • DarkSector
    #3771
    1. nem tolom a betat, ezek youtube-os felvételek.
    2. ez egy beta vagy az előtti változat, nem kell komolyan venni
    3. lehet másnál nem fekete-fehér. :)
  • Akranor
    #3770
    Azt mond meg nekem ha már tolod a Betat ,hogy a legelső fegyveren (Scar előtti) mi ez a fehér+fekete álcázás? Minden hivatalos videon feketék, sötétzöldek a fegyverek szinei:) Nem leszünk így jóban Cevat bácsi...
  • DarkSector
    #3769
    Power Out !!Spoiler!!....no ez kemény lesz. :)

  • bcrics
    #3768
    így lement a kari ára,?..lehet be kell ruházzak akkor én is 1 ienbe..1 gb ram?
  • DarkSector
    #3767
    Jó hidd el engem sem érdekel, mert nekem amit eddig láttam a játékból sokkal jobban tetszik "filmszerűbb, akciódúsabb mint az első ez nekem majd elég lesz később ha játszani fogok csak hogy sokan nem néznek az orruk elé, miért kisebb a terület, mert borzasztó nagy textúrák vannak a játékban és látványos effectek persze. Kinek a pap kinek a papné....

    Nah még egy uccsó képet szereztem...:)

  • kill3r21
    #3766
    én a crysisal úgy vagyok hogy csak akkor alkotnék véleményt ha télleg fullba látnám....dx11 ultranagy felbonti, AA minden ijesmi...de ahhoz kéne soksok della!
    Tudod a mai napi bölcsesség!
    "ohh istenem csak 1 lehetöséget adj hogy megbizonyosodjak.....hogy a pénz nem boldogít...." xD
  • grebber
    #3765
    Hidegen hagy.Valahogy nem érdekel.Majd ha elkészül a felújított változat nemtom melyik résznek talál kipróbálom!
  • kill3r21
    #3764
    akkor te biztos nem duke3d-n nöttél fel xD
  • DarkSector
    #3763
    Nesze neked szépség, aki eddig nem figyelte volna, a Crysis 1 csak nagyobb ettől NEM szebb.
    Itt pont lehet látni a talaj meg a tereptárgyak, amiből nem kevés van milyen minőségűek...

    Mint mondottam ebben a részben az erőforrás az effectekre ment el és itt egytől egyig minden szebb még ha kevesebb is a terület.

  • grebber
    #3762
    Nem tudom az nagyon nem érdekel engem!
  • kill3r21
    #3761
    nah akkor berendelés....duke nukem is olcso lessz? :D
  • grebber
    #3760
    Igen és a kiszállítás sem ezres hanem csak 437FT :D
  • kill3r21
    #3759
    7800ft??? vicc :D
  • modelcar
    #3758
    576-ban akartam előrendelni a PC-s LE-t amihez adnak pólót is, de ma már nem volt az oldalon a PC-s LE

    Azért remélem újra lesz, mert kéne egy Crysis-es póló :)
  • grebber
    #3757
    Ipon ott a legolcsóbb!
  • kill3r21
    #3756
    Nah kijátszva...pár kilépéssel és save buggal, de kitoltam, ez kell a polcra mese nincs...kérdés hogy hol rendeljem elő??
  • tmisi
    #3755
    Ez így igaz, ráadásul ha okos vagy, nem ragaszkodsz a FullHD-s monitorhoz, és még tovább húzhatod. Nekem is jól vitt mindent a 3870-em, de úgy gondoltam, 2 és fél éves korára azért már illene cserélni, mert gari már nincs rá, Crysis 2 meg biztos megfogja (bocs de bétákkal nem szarakszok). Így lett egy 5770 30k-ért, 13k-ért elmegy a régi, 17k így az upgrade. Az októberi procicsere is ugyanennyibe jött ki. És a 2 és fél éves gép min. másfelet még lehúz remélem. A konzollal egy baj van, hogy drága a játék rá. PC-n további előny, hogy digitális formátumban is beszerezhető a legtöbb cím (lásd Steam és tsai), nem kell lemezt pakolgatni a meghajtóba.
  • Frank99
    #3754
    én is lájkollak, veszed?
  • koschwarz
    #3753
    akinek volt valaha is pc-je az tudja, hogy manapság NEM kell évente súlyos összegeket költeni rá. régebben, amikor még iszonyú nagy ütemben fejlődtek a hardverek, (amikor még nagy szám volt, hogy pl. egy videókártyának már 64megás (!) memóriája van), akkor igen, akkor még lehetett érezni a különbséget, és akkor még arányaiban olyan pénzekbe kerültek a hardverek, amitől tényleg kinyílt a bicska a gamer zsebében.

    manapság mindez eltűnt. ennek ellenére a konzol tábor még mindig a 15 évvel ezelőtti állapotra hivatkozva birkaként szajkózza (még akkor is, ha életében nem volt pc-je), hogy kurva sokat kell költeni egy pc-re. igen, vannak videókártyák horror összegekért, és vannak akik meg is veszik ezeket. de szerintem nem ez a jellemző.

    az én gépem 4 éves. lekopogom, még egyszer sem romlott el benne semmi, és 4 éve egy petákot nem fizettem érte. 4 éve, eladva a korábbi alkatrészeket, kb. 80-90.000 ft-ba került az egész. sokszor leírtam már, de a csak pc-s játékokon kívül mindent maxon vagy majdnem maxon visz. pedig csak egy 8800gt512, 2 g ram és egy kétmagos 2,2mhz-es proci van benne. egy stalkernél, armánál már kell kompromisszumokat kötnöm, de a játékok még így is szépek és jól futnak.
  • Magiszter
    #3752
    "Konzolon megy, pc-n nem" témához:

    1.) Azért van ez így mert: Piacgazdaság, kapitalizmus, összeesküvés-elmélet. Ahogy mondták, mesterségesen tartják fent az árakat és az igényt a minél jobb, újabb, erősebb hardverre. Ha évente csak 3 új VGA, 3 új processzor lenne és csak annyi különbség akadna közöttük hogy egyik gyorsabb mint a másik, akkor már olyan grafikájú játékokat tudtak volna írni rá hogy besza-behu. Ám pont e miatt a konzol szinte értelmét vesztené.

    2.) Én utoljára VGA-t 2008.05.01-én vettem 32.280 FT-ért. (itt a számla a kezemben). Jelenlegi terveim szerint 2011.04.12-én fogok venni ismét. Tehát 3 éve vásároltam utoljára VGA-t és mégis a mai napig közepes-magas felbontáson megy minden játék. A Crysis 1280x720-on VeryHigh-on megy 25 FPS-t ha kell. Mennyi is a konzolok felbontása? 720p, de tud 1080i-t (kamu fullhd-t). Tehát kb azonos tudás.
    Másik számla: CPU+RAM+Alaplap 2010.03.04, összesen 62.900 forint. Tehát kb 1 éve. Összeadva 95.180 forintot költöttem a gépre 3 év alatt. Mégis szinte mindent magas beállításokon viszek a VGA vásárlása óta. (előtte 2 magos AMD-m volt, amint szintén az előtt 2 évvel vettem).
    Tehát 3 évvel ezelőttől számítva, nem merült fel probléma a játékok élvezhető minőségben való futtatásával. igaz volt 1-2 példánnyal kompromisszum, de amúgy sose panaszkodtam. Szóval nem igaz hogy egy PC-re évente kell 200k-t költeni hogy jó minőségben játszhass. Mennyi volt egy XBOX360 merevlemezes, 3 évvel ez előtt, boltban, garanciával? 70-80, ha jól rémlik. Tehát még én se vettem túl drágán a gépemet.

    3.) A PC-s játék fejlesztőknek a hardver gyártók súlyos pénzeket osztanak, hogy csak az ő termékeiken menjen jól, vagy hogy csak ezen a bizonyos kártyán nézzen ki kafán. Így kényszerítve a gyártót, hogy optimalizálatlan vackot adjon ki és így kényszerítve a vásárlót hogy az ő termékét, és azon belül is a szezonális csúcs példányt vásárolja. A pénz pedig nagy úr, a kiadók/fejlesztők pedig szeretik az ő urukat.

    4.) A fejlesztőknek lépést kell tartaniuk a folyamatosan gyorsuló világgal. Így már nem érnek rá 5-6 évig fejlesztgetni, tesztelgetni, hanem bizonyos esetekben 1-2 év alatt kell összedobni egy olyan játékot amit meg is vennének. Ugye a modellek részletesebbek mint anno, a látvány sokkal kifinomultabb, a szinkron a motion-capture, az effektek...stb mind-mind egyre igényesebb, jobban kidolgozott. Már pedig ezek elvárás számban vannak, tehát bármit is csinálnak ezeknek benne KELL lennie. Aztán adhatják csak hozzá a saját kis körítésük. Tehát egyre többet kell nyújtaniuk, egyre rövidebb idő alatt. Ezt persze úgy hogy a közel végtelen számú hardveren és azok permutációin jól fusson. Ez lehetetlen. Így fognak pár gyakori hardvert, összerakják őket véletlen szerű keveredéssel, majd megnézik azon megy e a produktum. Ha nem akkor hozzájuk igazítják és kész.

    Tanulság:
    - Pénz beszél, Gamer fizet, kussol
    - Konzolt 6 évente vesz az ember, de PC-t sem kell évente cserélni százezrekért. Okos gamer csak annyit költ amennyit akar.
    - PC-n 1080p-ben játszunk, konzolon 1080i-ben.
    - Aki másnak vermet ás, az sírásó vagy földmunkás

    Nem flém szításként írtam ezt a kis novellát, csak elmondtam a véleményem a dolgokról. Ha már felmerült (megint) ebben a topikban (megint).
  • DarkSector
    #3751
    Tudom, ezért nem ugatok, a többiekkel egy hangot, én 2 lábbal a földön járok, nem képzeletbeli játékokhoz viszonyítok ahogy sokan, hanem létező játékokhoz... :)

    Petició csak azoknak tanács akik unatkoznak. XD
  • DarkSector
    #3750
    Nem...eddig se tudtak, csak sok pc fannak nem volt mire hárítani a tehetetlenségét...:)
  • bertino
    #3749
    nem akarok teljesen illuziorombolo lenni, de a peticioddal kitorolheted :D
  • Armagedown
    #3748
    ahogy telik az idő egyre rosszabbul tudnak csak programozni ?
    ez elég érdekes nem , pont amióta megjelent a kekszbox
  • Totti5
    #3747
    Azért mert nem optimalizálnak + valahogy fent kell tartani mesterségesen a piacot, mert máskét nem veszik meg a VGAkat, ha felesleges lenne. Ez van, ez volt mindig is.
  • grebber
    #3746
    Ezen van a hangsúly nem is akarnak optimalizálni ,mert akkor nem vennél csak mondok valamit évente új hardware-t.
    Annyi felmérés jön mindig hogy hány millió embernek van xy gépem meg stb.
    Meg kéne nézni miből áll a konzol és pc-re is megnézni mi azzal egyszintű ás arra kéne ott is megcsinálni ugyanis annál szinte mindenkinek jobb van ás máris nem lenne gond hogy kinek hogy fut!

    PÉNZ pénz pénz mi meg sajnos türjük.De amint kapható lesz megint xbox 360 (warezos) veszek 1-et nem várok semmire!
  • Totti5
    #3745
    2005 november.
  • DarkSector
    #3744
    Hát nem vagyok programozó, a nagyobb gépigény asszem egyértelmű a pc egy tág fogalom, mindig több configra kell belőni a játékokat, ebből soha nem lesz normál optimalizálás...
    Amúgy megértelek, ennek nem így kellene lennie, nekem se jó érzés hogy egy konzolokon futó játékra rányomnak egy felbontást és nem fut el a 8800gts-emen...de ez van nyelni kell a gombócot vagy összeállni és peticiókat beadni.
  • grebber
    #3743
    Mert az egy nagy bullshit amit ilyenkor szoktak válaszolni hogy az egy komplett rendszer és így ki tudják használni teljesen!
    Könyörgök pc-n mennyi VGA van 2 gyártól is jobbak lassabbak akadnak egy szintűek is akár ha a konzollal egy időseket nézem akkor is.
    Ramja mindenkinek már minimum a 2GB nem az 512 mint a konzolban (márha jól emlékszem).Akkor miért kell mindig gépet fejleszteni ,hogy tudjál az aktuális játékkal játszani?
    Hát azért mert ez jól kivan találva és a gyöpös pc-seket mint én is vagyok jól le lehet húzni.
    Egyre jobban kezdem belátni sokan miért váltottak konzolra,mert nagyon de nagyon sok pénz meg lehet rajta sporolni.
  • lolSL
    #3742
    mert csődbe menne a pc ipar és a konzol alkatrészgyártói is ha minden olyan jól futna egy 25 ezer forintos pcn
  • gduck
    #3741
    "hogy mi az anyámért van kb 4x nagyobb igénye a kb ugyanúgy kinéző játékoknak?"

    Na erre én is kíváncsi lennék

    UI: amúgy az XBOX360 2005 tavaszán jelent meg, tehát már nem 5, hanem 6 éves!!!!
  • grebber
    #3740
    Sajnálom a pc-seket azaz magamat is amiért faszán megtudnak vezetni minket.

    Nem magoltam be keresni nem akarok hülyeséget írni nem akarok aki akarja goggle kiadja és megnézheti hogy ez az 5 éves konzol miből áll és milyen grafikájú game-ek jönnek rá és mennyibe kerül.
    És akkor meg lehet nézni egy mai lehúzógépet (pc-t) ami ha szebb is néha felveti a kérdést hogy mi az anyámért van kb 4x nagyobb igénye a kb ugyanúgy kinéző játékoknak?
  • DarkSector
    #3739
    Viszont....:) like
  • Renjike
    #3738
    Renjike kedveli a hozzászólásodat
  • DarkSector
    #3737
    Aki bármilyen következtetést levon egy régi videóból amin az új motort 5éves konzolokon demozzák, nah annál mentek el otthonról.

    Ha összenézed akkor pc-t pc-vel próbáld, mert különben értelmetlen...ez csak arra példa hogy a gyenge konzolokon mekkora eredményeket érnek el az új motorral.... :D
  • Pares
    #3736
    Igazad van, én vagyok a szánalmas, nem a te fajtád, aki az FPS-re veri...
  • Renjike
    #3735
    khm khm .... nézd a videó alját . Cryengine 2 (PC) VS Cryengine 3 (Xbox360/PS3)

    (Cryengine 3 is on PC too but this is a PC vs Console comparison) keress PC Cryengine 3 vs Konzol cryengine 3 at (Y) köszi :)
  • grebber
    #3734
    Normális VGA-ra sem költök,mert nem érnek annyit,majd akkor pont a drága 3D-re fogok pénzt kiadni!
    Majd egyszer ha találok az utcán 250 ezret!