89
  • assdf
    #9
    Gyanitom hogy később sem. A microsoft vagy kihoz egy újabb használható operációs rendszert vagy előtérbe kerülnek az alternativák. Nyilván az átállás nem egyszerü de ez is csak olyan mint minden más az életben. Ha valami egyre életképtelenebb akkor előbb utobb túl sok lesz a hátránya és túl kevés az előnye.

    6-10 éve még meg lehetett azt csinálni hogy egy új oprendszernek 2-3x akkora igénye volt mint az előzőnek, de azért tegyxük hozzá hogy akkor a hardware elemek fejlődése is szükséges volt.
    Mára viszont eljutottunk oda, hogy egy 4-5 éves p4-es gép gyakorlatilag MINDENRE elég.
    Kivéve a játékot és a nagy teljesitményt igénylő alkalmazásokat. ÉS ugyebár az üzleti életben (nem a szerverekről beszélek hanem a desktop gépekről) általában nem használnak túl nagy gépigényü alkalmazásokat. Egy office-hoz meg explorer/firefoxhoz nem kell 2 giga ram ...

    És a vista pont ezt csinálja, ahhoz hogy normálisan fusson kell 2 giga ram és akkor tök jó ugyanolyan sebesen jön be az sg.hu mint 512 mellet xp-ben... akkor minek váltsak? Fontos a biztonság? Rendben akkor átváltok linuxra. pl ubuntura. Ingyenes, ugyanazt a biztonságot nyujta ingyen és 1/10-ed akkora gépigénnyel.
    Fontos a játék? Miért váltsak vistára, amiről kiderült hogy dupla annyi rammal fog fele akkora sebeséggel futni a játék? maradok xp-n.
    Tudsz előnyét mondani? Mert én nem igazán...
    Nagy dög, lassú, bugos, óriási gépigények, kis teljesitmény, nagy fogyasztás (érdemes megkérdezni a laptophasználókat). Akkor hol is van a vista forradalmi ujitása?
  • sgember
    #8
    Minek is használtad a lol -t? Fetrengsz a röhögéstől? Linuxnak nem csak jövője van, hanem jelene is. Ott ahol használják, nagyon is jó szolgálatot tesz.
  • sanner011
    #7
    Miért ne érné utol a Linuix a Windowst? Sőt, ha az MS nem változtat a hozzáállásán el fog bukni... És ezt nem divat MS-utálásból mondom, nincs különösebb bajom velük, csak tény.
  • sanner011
    #6
    Én szeretem a Linuxot, és nagyjából ismerem is. De ha játszani akarsz, muszáj a Windows. Aminek azért szintén megvannak a jó oldalai, a sok unszimpatikus vonatkozása ellenére. Én pl. nagyon szeretem az Xp-t, mióta vannak kibelezett verziói, és negyed annyit foglal mint "normálisan".
    Egyszerűen ki kellett gyomlálni belőle a szemetet, és kész egy elég jó rendszer, ami gyors is.
    Vista szerintem borzasztó gagyi, majd 2-3 év esetleg és gatyába lesz rázva mint az Xp. De azért vannak jó ötletek Vista alatt is.
    A linux pedig, mint már megjegyezték előttem is, üzleti célra tökéletes, nem nagyon tudnék arra a jobbat elképzelni.
  • Ravkin
    #5
    Először is szeretném ha nem ismételgetnél engem mint egy papagáj. Másodszor pedig az üzleti szvérában ha már így szóba hoztad, itt is a windowst alkalmazzák, az egyszerű kezelhetősége miatt. Az egy másik dolog, hogy valóban a költségtakarékosság az elsődleges szempont, ezért sem fognak itt még jó ideig vistára váltani. Az alábbi kijelentésedeted nem tudom mire alapozod, lehet hogy igazad van. Egyébként a windows nem arany hanem egy nagy múltú sok tapasztalattal rendelkező cég terméke, amit a linux valószínűleg sohasem lesz képes utól érni.
  • kutyak
    #4
    Ravkin, Te is nagyod vághatod a témát. Hogy közmondással válaszoljak: nem mind arany, ami fénylik.
    A felhasználóknak (itt elsősorban az üzleti felhasználókról beszélek) nagyon elegük van a Windows magas fenntartási költségeiből. Viszont jól együtt tudnak élni egy limitált szolgáltatási szintet kináló (=pl. multimédiás képességek hiánya) operációs rendszerrel. Ezért van a linuxnak jövője.
  • fixpont
    #3
    [i] A Vista elhuzhat a fenebe a 100 rugo koruli araval! [i/]

    Ne tulozzunk, 50k az ultimate (OEM) verzioja.
  • Ravkin
    #2
    lol a Linuxnak nincs jövője. Te is nagyon vághatod a linuxt ha videókról nézegeted.


    Vannak dolgok amik sohasem változnak:
    olcsó húsnak híg a leve
  • DarkKyle
    #1
    Hajra LINUX!!!
    Mindig is szurkoltam az ingyenes, nyilt fejleszteseknek, de amiota lattam az UBUNTU-videot (az egyiket) a YouTube-on... szoval le a kalappal! A Vista elhuzhat a fenebe a 100 rugo koruli araval!