89
  • DarkKyle
    #1
    Hajra LINUX!!!
    Mindig is szurkoltam az ingyenes, nyilt fejleszteseknek, de amiota lattam az UBUNTU-videot (az egyiket) a YouTube-on... szoval le a kalappal! A Vista elhuzhat a fenebe a 100 rugo koruli araval!
  • Ravkin
    #2
    lol a Linuxnak nincs jövője. Te is nagyon vághatod a linuxt ha videókról nézegeted.


    Vannak dolgok amik sohasem változnak:
    olcsó húsnak híg a leve
  • fixpont
    #3
    [i] A Vista elhuzhat a fenebe a 100 rugo koruli araval! [i/]

    Ne tulozzunk, 50k az ultimate (OEM) verzioja.
  • kutyak
    #4
    Ravkin, Te is nagyod vághatod a témát. Hogy közmondással válaszoljak: nem mind arany, ami fénylik.
    A felhasználóknak (itt elsősorban az üzleti felhasználókról beszélek) nagyon elegük van a Windows magas fenntartási költségeiből. Viszont jól együtt tudnak élni egy limitált szolgáltatási szintet kináló (=pl. multimédiás képességek hiánya) operációs rendszerrel. Ezért van a linuxnak jövője.
  • Ravkin
    #5
    Először is szeretném ha nem ismételgetnél engem mint egy papagáj. Másodszor pedig az üzleti szvérában ha már így szóba hoztad, itt is a windowst alkalmazzák, az egyszerű kezelhetősége miatt. Az egy másik dolog, hogy valóban a költségtakarékosság az elsődleges szempont, ezért sem fognak itt még jó ideig vistára váltani. Az alábbi kijelentésedeted nem tudom mire alapozod, lehet hogy igazad van. Egyébként a windows nem arany hanem egy nagy múltú sok tapasztalattal rendelkező cég terméke, amit a linux valószínűleg sohasem lesz képes utól érni.
  • sanner011
    #6
    Én szeretem a Linuxot, és nagyjából ismerem is. De ha játszani akarsz, muszáj a Windows. Aminek azért szintén megvannak a jó oldalai, a sok unszimpatikus vonatkozása ellenére. Én pl. nagyon szeretem az Xp-t, mióta vannak kibelezett verziói, és negyed annyit foglal mint "normálisan".
    Egyszerűen ki kellett gyomlálni belőle a szemetet, és kész egy elég jó rendszer, ami gyors is.
    Vista szerintem borzasztó gagyi, majd 2-3 év esetleg és gatyába lesz rázva mint az Xp. De azért vannak jó ötletek Vista alatt is.
    A linux pedig, mint már megjegyezték előttem is, üzleti célra tökéletes, nem nagyon tudnék arra a jobbat elképzelni.
  • sanner011
    #7
    Miért ne érné utol a Linuix a Windowst? Sőt, ha az MS nem változtat a hozzáállásán el fog bukni... És ezt nem divat MS-utálásból mondom, nincs különösebb bajom velük, csak tény.
  • sgember
    #8
    Minek is használtad a lol -t? Fetrengsz a röhögéstől? Linuxnak nem csak jövője van, hanem jelene is. Ott ahol használják, nagyon is jó szolgálatot tesz.
  • assdf
    #9
    Gyanitom hogy később sem. A microsoft vagy kihoz egy újabb használható operációs rendszert vagy előtérbe kerülnek az alternativák. Nyilván az átállás nem egyszerü de ez is csak olyan mint minden más az életben. Ha valami egyre életképtelenebb akkor előbb utobb túl sok lesz a hátránya és túl kevés az előnye.

    6-10 éve még meg lehetett azt csinálni hogy egy új oprendszernek 2-3x akkora igénye volt mint az előzőnek, de azért tegyxük hozzá hogy akkor a hardware elemek fejlődése is szükséges volt.
    Mára viszont eljutottunk oda, hogy egy 4-5 éves p4-es gép gyakorlatilag MINDENRE elég.
    Kivéve a játékot és a nagy teljesitményt igénylő alkalmazásokat. ÉS ugyebár az üzleti életben (nem a szerverekről beszélek hanem a desktop gépekről) általában nem használnak túl nagy gépigényü alkalmazásokat. Egy office-hoz meg explorer/firefoxhoz nem kell 2 giga ram ...

    És a vista pont ezt csinálja, ahhoz hogy normálisan fusson kell 2 giga ram és akkor tök jó ugyanolyan sebesen jön be az sg.hu mint 512 mellet xp-ben... akkor minek váltsak? Fontos a biztonság? Rendben akkor átváltok linuxra. pl ubuntura. Ingyenes, ugyanazt a biztonságot nyujta ingyen és 1/10-ed akkora gépigénnyel.
    Fontos a játék? Miért váltsak vistára, amiről kiderült hogy dupla annyi rammal fog fele akkora sebeséggel futni a játék? maradok xp-n.
    Tudsz előnyét mondani? Mert én nem igazán...
    Nagy dög, lassú, bugos, óriási gépigények, kis teljesitmény, nagy fogyasztás (érdemes megkérdezni a laptophasználókat). Akkor hol is van a vista forradalmi ujitása?
  • kernerster
    #10
    Hát csak egyet tudok érteni
  • Csaba42
    #11
    Semmi baj a Vistával, bőven elég neki 1 GB DDR RAM még játékok alá is (kb. hasonló teljesítménye lesz, mint 512 MB RAM-mal XP-n), ami manapság igen átlagos. Nagy tévedés az, hogy nagy a gépigénye - vagy csak én kaptam direktbe egy light-os verziót? Minden ugyanúgy fut (olyan sebességgel), mint anno XP-n, sőt, kevesebb hibával. Akkor minek maradjak az XP-nél (ami ugyancsak frankó oprendszer volt, legalábbis a Win 98 után felüdülés :))?

    A Linux legnagyobb előnye az, hogy ingyenes (azért nem mindegy, hogy egy újonnan vásárolt gépre még a rendszert is meg kell venni, vagy csak le kel tölteni), könnyű karbantartani (szakértelemtől függően), s mindemellett ugyanúgy mindenre jó, mint a többi társa (még játékra is, még ha a legtöbb ismertebb Windows-os játék nem is fog elindulni rajta, emulátorok ide, vagy oda). Oktatási célra legalább annyira használható, mint a Windows, csak sajna a legtöbb suliban (nálunk hál' Istennek nem) az OpRendszerek témakör kimerül a Windowsban, a szövegszerkesztés a Wordben, stb, pedig van élet a MS-en túl.:(
  • kadar1
    #12
    Én mikor laptopot vettem vistát kaptam hozzá.Kb 2 hónapib birtam vele,aztán felraktam az xp-t.És lám,megvagyok elégedve az xp-vel.A vistát meg eladtam egy baleknak.
  • Su0my
    #13
    windows vistából ki kell lőni 1-2 funkciót, akkor lehet optimalizálni..

    linuxnak 10 éven belül nem hiszem, hogy van esélye megszorongatni a microsoft tökeit.. főleg a drága jó 'segítőkész' linux-kockáknak köszönhetően (akik sajna többségben vannak a linux fanok között)..

    én annak örülnék, ha a mac os x lenne a piacvezető:P
  • Narxis
    #14
    Egyetértek, Ravkin egy divat-Linuxfikázó...
  • Sliders
    #15
    Én Assdf-el értek egyet igaza van szerintem.
  • floatr
    #16
    A Linux jövője egyértelműen az oktatásba való beszivárgás lenne, illetve az állami/vállalati szféra. Szerverként amúgy is optimálisabb egy hajszállal, mint kissé drágább ablakozós barátunk.

    Mellesleg szeretik is használni, mert egyszerű használni, és kicsit nagyobb múltú termék, mint ahogy azt bizonyára Te is tudhatod.
  • homeless
    #17
    "Egyébként a windows nem arany hanem egy nagy múltú sok tapasztalattal rendelkező cég terméke, amit a linux valószínűleg sohasem lesz képes utól érni."
    Érdekes, mert én pont fordítva érzem. A windows kullog a linux után. Elég sok mindent lenyúltak már az évek során, hogy megközelítsék a unix-like rendszereket, és itt nem a csicsára gondolok. Nem konkrét kódokról van szó hanem ötletekől, bár az is elő fordult már, hogy egész kódokat emeltek át bsd-ből(finger, ftp, nslookup, stb...). A windows egyetlen dologban jár a linux előtt, mégpedig elterjedtségben.
  • floatr
    #18
    Egészen pontosan lobbyzásban jár nagyon az élen
  • kvp
    #19
    A linux sajnos meg mindig nagyon gyenge a winxp-hez kepest, de a vista jelenlegi formajaval mar kb. azonos szinten allnak. (hardvertamogatasban is) A linux kozosseg legnagyobb elonye a legnagyobb baja is, megpedig a programozo kozpontu szemlelet. Ami miatt egy programozonak tetszik a linux, pont azert rossz az atlag felhasznalonak. A ket szempont egyelore nem tunik osszeegyeztethetonek.

    A vista meg osszeszedheti magat, ha vegre elkeszul az osszes olyan alrendszer ami jelenleg hianyzik es csak felmegoldasok potoljak. Bar valoszinuleg azt mar ujabb verziokent fogjak kiadni, annak ellenere, hogy az lesz a beigert vista.

    A macos-x lenne jelenleg a legrosszabb valasztas, mivel a szep kulso ellenere eleg gyenge os, szinte csak direkt neki keszitett mac-eken fut rendesen. Ha elterjedne a pc-s vilagban, akkor vagy a hazi keszitesu gepektol bucsuznank el, vagy a win98 stabilitasa koszonne vissza.
  • homeless
    #20
    "A linux sajnos meg mindig nagyon gyenge a winxp-hez kepest"
    Miben? Hardvertámogatásban? Hát nemtudom én amikor legutoljára telepítettem linuxot, mindent felismert, anélkül, hogy külső drivereket kellett volna telepítenem. Igaz, hogy van néhány "egzotikus" eszköz amivel probléma lehet, de akkor most én is mondhatnám, hogy a windows szar mert nem fut sparc-on. De jó elfogadom, hogy hardvertámogatásban az xp mögött van, mert tényleg így van(de nem sokkal), és még miben?
  • sgember
    #21
    Pont ez akartam írni: ) Egész pontosan nem értem hogy mire gondolt hogy gyenge, hardver támogatásban talán sajnos (mit szóljanak a bsd-t használók), másban miben? Olyan alapos masszív shellje talán nem is lesz win.-nak mint a unix klónoknak pc-re. Meg ahogy észreveszem egyre felhasználóbarátabb lesz, köszönhető a karbantartott, frissített csomagtáraknak és remélhetőleg egyre kevesebb buggal. Nem lesz kiváltó, mert rengeteg program csak winhez van, amik wine-nal vagy működnek vagy nem. Nem olyan szerncsés redmondi óriás árnyékában mindent elvárni a linux-tól, remélem azért egyre jobban fog fejlődni, az esélye meg van rá.
  • Csi9aa
    #22
    Mondjátok már meg honnan szedtek ennyi baromságot (pl. programozó központú szemlélet, WTF??)?
    Közöm nincs a programozáshoz, mégis 5 éve csak linuxot használok. És tudom használni. hopp.
  • smv
    #23
    Tök kezdő vagyok, felraktam az ubuntut, belőttem a berylt. Később nyomta egy upgradet a rendszerre erre meghalt az ubuntu, a neten semmi segítség, azt se tudom h mit nézzek meg a linuxosok pedig közölték h ha olya lame vagyok, hogy 3d desktopot akarok, akkor nemsegitenek. Fullscreenre nem lehet kirakni a videókat (nem rakja ki x11-be, se semmibe, csak opengl-el, akkor viszont villog a kép), stb stb.

    Na ez a nagy probléma a linuxal. Pontosabban, nem értem, hogy miért nem lehet mindent beállítások paneleken elvégezni, miért kellene 50 helyre szétszórt 48 konfig fájl 500 sorát végigtúrni, hogy most akkor mit is állítsak és hova? Arról nem is beszélve, hogy a dokumentációja magyarul a linuxos cuccoknak háááát. Erősen hiányosak.
  • DjDano
    #24
    "Miért ne érné utol a Linuix a Windowst? Sőt, ha az MS nem változtat a hozzáállásán el fog bukni... És ezt nem divat MS-utálásból mondom, nincs különösebb bajom velük, csak tény."

    Őcsém az a tény, hogy a weboldalak látogatóinak kb 1-2%-a netezik linuxos gépről.... Ennyit a hiperjó, hiperbiztonságos, hipernépszerő Linuxról... Mocskosul nagy bajban lehet az MS 95% feletti Windows részesedésével :DD

    Elrettentésül berekom még az oldalam statisztikáját csak neked:



  • ivjoe
    #25
    És az oldalad milyen gépen fut? Ohh, nemtán linuxon? Akkor én a helyedben igen gyorsan törölném, mert, hogy néz ki, h lnuxon van az oldalad és nem az M$ szarjain? :CCC
    Sőt, egyenesen az sg-ről is törölheted magad, ugyanis ez az oldal is linuxon fut. Gyász mi?
  • sgember
    #26
    Nem tudom mi lehet, nem használok Ubuntu-t. Fedora-t (most 8-at) használok, ott gond nélkül ment még az Nvidia vga-n az aiglx, compozite. De nem is nagyon használtam . Ati vga-val meg eleve nem megy, illetve nemsokára ígérték, Ati-n esetleg glx, beryl-lel. Ati-n az mplayer nálam is csak opengl vo-val megy fullban is, nincs vele gondom. Még az E.T. Quake Wars demó is fut, igaz néha gondol egyet és kilép :) Ati-val nekem most a 2d render sebesége nem tetszik. Ha frissítés közben elszáll az elég gáz, (lehet a repo fileok nem stimmelnek, de nem merek jósolni) ilyen volt régebben a Fedora, Redhat yum -ja is régebben, de most már kopp-kopp egész jó kis disztró lett belőle.
  • Abu85
    #27
    A gépigény erősen viszonyítás kérdése. Nyilván a mai Ram árak mellett nem probléma a 2GB, sőt a 3GB is olcsón kijön. Viszont ha viszonyítunk, akkor még jobb látványbeli képességek mellett is, a Linux disztribúciók azok, amik alig eszik a gépet.

    Többieknek:
    Nem hiszem, hogy programozónak kell lenni a Linux használatához. Bár én szakmai tanulmányaim szerint rendszergazda vagyok, mégis úgy látom, hogy a Linux-hoz sem szükséges nagyobb alaptudás, mint a Windows-hoz. Az Ubuntu új disztribúcióin én mindent be bírtam állítani kattintgatással.
    Egyszerűen megszokták az emberek a Windowst és nem veszik a fáradtságok egy új rendszer megismeréséhez.
    Semmi baj nincs azzal, ha valaki Windows-t használ, sőt az se baj ha a Microsoft pártján van, de ne mondja, hogy szar a Linux, mert azzal a maga hozzáértését minősíti.
  • Tinman #28
    Van itt 1-2 súlyos tévedés, mindkét oldalon:

    DarkKyle: A Vista véletlenül sem 100k, sokkal inkább 20-30 között van az home attól függően, hogy basic vagy premium kell. A Vista ultimate erős izgalmi állapotban egy 50-es ami éppen a fele a te elképzelésednek.

    Ravkin: A Linuxnak van múltja, jelene és jövője is, de esélye sincs a Windows-al szemben. Dehogy azért, mert a Windows jobb! Egyszerűen azért, mert már a kissrác az óvodában, XP alól lesi a Mekk eleket. Ha dolgozni megy Wordben ír szöveget és Excelben táblázatozik... de igaza is van. Mindenki ezt csinálja, akkor ő miért ne? Ez a Windows qrva nagy szerencséje, hogy már annyira elterjedt és annyira kényelmes és !!!!!!!!EGYSZERŰ!!!!!!!!!! <---kulcszó!!! használni, hogy az emberek 90%-nak eszébe sem jut másik oprendszer után nézni.
    A Linuxnak a minimális erőforrásigénye miatt, viszont komoly jövője van, kezdve az okos hűtőktől egészen a routerekig.

    kutyak: Több, mint 10 éve dolgozom a szakmában és te sem látod jól. A vállalatoknak a Windows alapú szerverekből van elegük, mert iszonyat drágák, de se tovább! Kliens gépek esetén a Windows választják, mert a munkaerő minimális százaléka tudja egyáltalán azt, hogy mi az a Linux.

    sanner011:
    "Miért ne érné utol a Linuix a Windowst? Sőt, ha az MS nem változtat a hozzáállásán el fog bukni..."

    Ez egy olyan laikus hsz volt, hogy etalonként lehetne eztán használni

    Gondolkodj egy kicsit. Összeválogatod a polcról a dzsunka jobbra, balra rizs hardver szarokat, összeszereled, 20 perc alatt rajt az XP és évtizedek programtermése megy rajta gond nélkül.
    Egy hálózati megosztás Win alatt 5 mp, Linux alatt, lehet, hogy 30 perc múlva is finomhangolod, ja és ha nem indítod újra az xy szolgáltatást, akkor nem fog menni azt garantálom.
    Az MS iszonyatos userfrendly GUI-t dobott össze... igen, tudom Gnome, KDE, bla, bla. Mondd ezt egy átlag usernek, hogy mindennapi problémákat oldjon meg Linux alatt... mondjuk hozza össze a netet wireless. Win alatt pár perc, Linux alatt pöttyet több idő lesz.
    Bezzeg a biztonság!!! Így van, biztonságos, de ne misztifikáljuk túl... tavaly egy full lejelszavazott, hardveres és szoftveres tűzfal mögött csücsülő Suse szerverre csak betört egy konkurens arc.
    Ahogy a Linux stabilitását se tartsuk legendásnak inet leállás nagy ritkán megesik egy szerveren és hoppá máris nem jönnek a leveleid, restart a szolgáltatásnak... a jóféle Samba megosztás rejtélyes hibáit már ne is említsem. Hónapokig működik gond nélkül aztán egyszer csak késleltett írási hibákat dobál, aztán néha a rá kötött nyomtatók egyszercsak megszűnnek működni, ha újra felépíted a nyomtatási szolgáltatást, akkor ok lesz persze, de ez messze van a tökéletestől.
    Láttam én már éves uptime-ot Win servernél és Linux szervernél is... semmi sem tökéletes.
  • slickboy
    #29
    Próbálkoztam Ubuntuval, kíváncsiságból, mégis hátha jobb a Windowsnál, egy próbát megér. Meg ugye beryl, stb... Nem dőltem el tőle, sőt. A félig angol félig magyar kezelőfelület elég gagyi így. Nem azért mert nem tudok angolul, de most akkor tessék elhatározni végre. Már telepítésnél vackolt valamit amikor partíciókat akartam állítani, csak úgy engedte, ha az egész lemezt feláldoztam, több partíciós lemezre nem volt hajlandó felmenni. Pendriveot felismeri, de istennek sem mountolja. Lehet FAT rendszert nem szereti? Hangkártya sem igazán funkcionált rajta. Biztos láma vagyok, de így elment a kedvem az egésztől és dobtam ki. Na jó, ATI videókártyát egész jól meghajtotta, hogy vmi jót is mondjak. Talán legközelebb sikerül...
  • Tinman #30
    "Az Ubuntu új disztribúcióin én mindent be bírtam állítani kattintgatással."

    Ubuntu... ja otthonra max ^^
  • mousee
    #31
    A félig magyar félig angol felület az kb két perc alatt javítható lett volna... nyelvi támogatásba bemész (idáig két kattintásnál vagyunk), majd kiírja, hogy hoppá nem százas a nyelvi támogatás, és leszedem magamnak. Utána egy ki-be jelentkezés, és voálá, máris az egész tökmagyar... zseniális... 5 katt... tényleg megerőltető...

    "Egyszerűen megszokták az emberek a Windowst és nem veszik a fáradtságok egy új rendszer megismeréséhez." - itt az igazság, és erre a fenti példa szerintem tökéletes volt... Amúgy a többit összecsocsózni is beletelt volna legalább 10 percedbe, de ahogy gondolod :)
  • slickboy
    #32
    Anélkül, hogy elvesznénk a részletekben (de mint tudjuk az ördög ott lakozik, és azon sok múlik), ha annyira jól rakták össze adott disztrót, akkor miért félig sikerült magyarítani? Amúgy egy netkapcsolat nélküli gépre tettem fel, úgyhogy azt sem tudom, hálókártyát meghajtotta-e volna? De mint mondtam, majd legközelebb lehet sikerül megszelidítenem a Linuxot magamnak.
  • Tinman #33
    "Pendriveot felismeri, de istennek sem mountolja"

    Mountold kézzel, konzolból... egyik gyakori hiba, hogy néha egyszerűnem nem mountolja automatikusan, főleg Suse alatt.
  • assdf
    #34
    "azt sem tudom, hálókártyát meghajtotta-e volna"
    Nálam úgy meghajtja hogy a biciklimet is ez hajtja :D
  • mousee
    #35
    Amúgy lehet egy javaslatom? Vmware. Próbálkozol, rájössz az apró hülyeségekre és trükkökre...aztán ha már elég bátor vagy, akkor dual boot, azt a végén a win lekötözhet egy 50 gigás partícióra játékOS-nek... Legalábbis nálam ez volt a kronológia :PP
  • k0zi
    #36
    "hogy amennyiben például a Microsoft operációs rendszerét választjuk, nemcsak hogy nem tudjuk kijavítani az esetleges hibákat, hiányosságokat"
    Linuxon sem :) Nekem a hangkártyám illetve az alaplapi chipsetem akadt össze az usb-s eszközeimmel, illetve csak úgy magával is. Hosszas hibakeresés és fórum olvasgatás után kiderült, hogy bizony ez egy bug és nincs rá megoldás. Ezzel hangkártyám kilőve (illetve működött, csak nem mindig). Gondoltam tetézem a bajt és megpróbálok USB-s eszközöket használni. Vettem a dzsunka (Logitech) webkamerám, mondván ezt majd működésre bírom, ha már önállóan nem ismerte fel. Ha a megfelelő kapcsolókat beállítgattam és a végbelemen át megmarkoltam a mandulámat akkor működött is, persze mikrofon nélkül. TV tuneres kálváriámat már le se merem írni, ott pedig már kernel modult is írtam chipek alapján mégsem akart működni. Szóval ennyit arról, hogy KI TUDJA JAVÍTANI. Jelzem mérnök informatikus leszek (ha lediplomázom), tehát nem mezei felhasználó.

    Ilyenkor előjönnek a windows előnyei. Tény, hogy nem lehet benne hibát javítani, de legalább ellátja azokat a funkciókat amikre szüksége van a usernek (linux nálam elég sokat nem látott el). Linuxnak is van jövője, bár valljuk be bármennyire is szép ez a közösségi fejlesztés, de elég nagy hátránnyal indul az iparral szemben. (próbálj meg otthon autót gyártani a garázsban)
  • Tinman #37
    Na végre valaki, aki próbálta is... mert egész addig jajdejó OS, fúj MS, amíg használni nem kezded. A garázsos példa tökéletesen igaz.
  • peba
    #38
    Én is kocka vagyok, kacérkodtam a Linux-szal, fel is került élesbe is, és ment a levesbe. Egyszerűen, nem láttam értelmét. Olyan könnyedén és GYORSAN tudok boldogulni az XP-vel, hogy linux alatt kínlódás volt, meg volt egy olyan érzésem, hogy egy olyan... "tákolt" rendszerrel van dolgom, hogy hát nem is tudom.
    Például: Ubuntu alatt a képernyőfelbontás beállítására létezik egy program. Win alatt, ez egy megfelelő helyre be van építve. Ubuntu alatt a háttér beállítására megint egy külön progi töltődik be. Minden kis szarságra külön programok vannak, Win alatt ez szépen egységesítve van.

    A biztonságról tudtam gondoskodni Win alatt is, a gépem nem lassú, kártevőktől mentes, minden oké, boldog vagyok, azt az időt, amit a linux-buzerálással tölthetnék, inkább elütöm mással.

    Boldog vagyok a dzsunka Windows Pc-mmel :)
  • k0zi
    #39
    Egyébként van benne valami világmegváltós/kommunista/forradalmi/hippi életérzés, ami miatt istentelenül jól el lehet vele szórakozni :)
    Szóval jó dolog egy olyan OS-en dolgozni, amibe bele is nyúlhatsz, de ha tényleg az kell, hogy most azonnal működjön, akkor sajnos windows kell. Persze tuti arra is van olyan dolog, ami "a zistenért sem akar elindulni"
  • sly007
    #40
    Hát ha a kernelfejlesztő sem kap doksit, akkor lehet, hogy ő sem tud drivert csinálni. Persze win alá megcsinálja a hardvergyártó cég. Nekem is van egy driver nélküli webcamom. De szerencsére kölcsön cucc. Szóval majd olyat veszek amelyik megy Linux alatt is. :-) Ha valóban neki feküdél a témának, akkor vagy nem értesz még elégé a programozás ezen ágához, vagy nem volt hozzá elég doksid a feladat megoldásához. Ha win alatt müxik, akkor linux alatt is kellene működnie.

    Ipari hátránynak számít, ha a következő cégek vannak a Linux mögött: IBM, Novell, Google. Oracle, HP, stb. Nem éppen garázs cégek szerintem.

    Egyébként ki tudja hogy miről is szól a fenti cikk? Mer már ezerrel flamelünk. :-D