462
  • MVIPKing
    #422
    Teljesen egyetértek Darksunnal.
    Többször, több helyen leírtam a véleményemet és felajánlottam a segítséget hogy álljunk ki a torrentért is. Süket fülekre talált a dolog, sőt. A DC fronton se sikerült az összefogást megteremteni teljes mértékben, mert ott is mint a torrenten, mindig van pár IQ bajnok, pénzéhes takony akik képesek tönkretenni szinte mindent és még élvezik is a dolgot.
    Jó lenne, ha a felhasználok is magukba szállnának egy kicsit, és elgondolkodnának azon hogy miért is fizetnek illegális dolgokért. Talán ha nem fizetnének, akkor nem lenne ilyen „ipar” a háttérben.
    De hát ugye belemagyaráznak mindent, pedig tudják, hogy ezzel egyszerűen LOPNAK.
    Most meg megy a para.
    Miért nem veti ki magából a közösség ezeket, az alakokat és oldalakat? Mert nincs közösség, mindenki csak hőzöng de, ha tenni kéne akkor nagy kuss van és lapítás.

    http://bittorrentportal.hu/index.php?q=node/3830

    Pedig mindenki ellen van esély, ha a törvény melletted áll és szerintem ez így van.

    http://www.jot.matrixhub.hu
    Ezt is sikerült kiharcolni.
  • darksun
    #421
    jók = jól ..sry
  • darksun
    #420
    Nem kell amerikáig menni. Eljött hozzánk az EU.
    Mármint az áraink EU-sak (sőt) fizetésünk balkáni. Húú de jók jártunk :(
  • darksun
    #419
    Profi ftp üzemeltetők szintén nem naplóznak semmilyen adatot. Nem véletlen zárt, regisztrált acc-tal érhetőek csak el. Ugye acc-ja meg annak lesz aki tőlük kap (vagy hacker:).
  • BaliBoy
    #418

    Teljesen igazad van. Néha még nekem is szokott lelkiismeret furdalásom lenni de az ilyenek láttán az utolsó mikrocseppig elmúlik és a helyét átveszi vmi kényszer szerűség 'kedves' embertársaim bántalmazására. szóval:
    amazon.com - A Gyűrűk Ura Trilógia 12 lemezes bővített kiadása - 64$=11e ft
    a legőtvarosabb, fos magyar online bolt - A Gyűrűr Ura trilógia 12 lemezes bővített kiadása - 24e ft!!!!!!!!!!!
    Sőtt ha az amazonon még a Mátrix trilógiát is hozzá rendelem, még akkor is 7e ft-al jobban kijövök mintha itthon csak a GYU trilógiát veszem meg!!!
    Azt hiszem nem is kell többet hozzá fűznöm. Abban az amerikában ahol a fizetések többszörösei az itthoninak, feleannyiba kerül az említett kiadás!!!!! HÁT MI EZ HA NEM KIZSÁKMÁNYOLÁS??????????!!!!!!
  • darksun
    #417
    Akik most kapnak a fejükhöz és itt paráznak: ti mi a nyavaját hittetek? Ha ftp-ztek, torrenteztek.
    Persze lehet belemagyarázni, hogy hádde a torrent szerveren csak a tracker adatok vannak. Ja ez így igaz. Mint ahogy az is, hogy ezek a tracker file-ok a letöltéshez/feltöltéshez szükéges adatokat tartalmaznak. Ergo egy torrentüzemeltető pontosan tudja mi folyik arra. Sőt! Torrent rendszerével, trackerek elhelyezésének biztosításával igencsak hozzájárul a file-ok adás vételébe, azaz megvalósítja bűnpártolás, bűn elősegítése vádakat.
    Másik oldalról nézve viszont minden reguserrel elfogadtat egy szabályzatot (aminek nem ismerete nem kibúvó alola) h mit lehet, mit nem. Járatosabbak ebben (is) felhívják a figyelmet arra is nem tudnak minden trackert egyesével ellenőrizni, a felelősség a feltöltőé.

    A letöltő meg ha olyan jól menő, sok és sokfajta cuccot ingyen közzétevő oldalra bukkan előtte tájékozódjon vajh mi lesz ha letölt.
    Nem utólag kell remegni :)
    Warez Powa :P
  • fistful
    #416
    "Aki letölt annak nem kell agódnia, mert a letöltést nem lehet büntetni!" , valaki még írta hogy: "letölteni saját célból lehet"
    Igen lehet, csak nem magyarországon. Letöltheted, ha feltudod mutatni az eredeti software-t a számlával együtt!
    Ebben a cikkben a torrent letöltőket, feltöltőket írják.. de azokon aszájtokon nem fognak találni semmit, mert a torrent nem tárol semmit.
    Akkor kérdezem én, mivan az ftp letöltőkkel?
  • DieHard
    #415
    "Itt van mondjuk a sorozatjunkie.hu oldal, ami teljesen warez, (hiszen honnan tudnák beszerezni a legújabb részeket?)"

    mondjuk megnézik élőben...
  • gabr
    #414
    Srácok! Aki letölt annak nem kell agódnia, mert a letöltést nem lehet büntetni! Viszont, aki csinál egy torrent oldalt, és teleteszi reklámokkal, az már elég szép pénzt kereshet havonta, főleg ha napi 100.000 látógató van!

    Vegyünk egy példát!

    Itt van mondjuk a sorozatjunkie.hu oldal, ami teljesen warez, (hiszen honnan tudnák beszerezni a legújabb részeket?) és havi szinten a minimálbér 4-5* keresik meg csak abból a pici "Google AD" hirdetésből! Ezt kellene bünteni, mert ez is legalább olyan mintha valaki FTP elérését pénzt kérne! Letöltik, megnézik, írnak róla(nagyábból olyan mint a rlslog.net), aztán a reklám bevételből jól elvannak). No comment.
  • sathinel
    #413
    ezt már felvetettem. én szeretném tudni másodperc pontosan mit találnak már megint ki nehogy bajom essen)
  • Balage2004
    #412
    Egy kis forgalmat kellene csinálnunk a jogvédők oldalain :) Mondjuk nem lenne rossz ha 30ezer felhasználó 5 másodpercenként hívná meg az adott oldalt :DDD
  • fistful
    #411
    csáó! valaki nem tudja, hogy a lefoglalt szerverek (pl ftp), letöltői kapnak vmilyen súlyú büntetést, vagy keresik őket, van-e félni valójuk? (már megy az oldal)
  • ma1x
    #410
    Vki tudja a nevét annak a legnagyobb ftp-nek ami bebukott? Ha tényleg igaz a hír, mert amit én annak hittem az állítolag most is megy.
  • Gerygrey
    #409
    Aki esetleg megijedt és törölné magát a bithuról, ne tegye, én szívesen átveszem a felesgelessé vált accokat :) (ez persze nCore-ra is vonatkozik)
  • kapos
    #408
    Pofánk kicsi nyelvünk nagy ilyen a sok magyar. Itt soha nem volt összetartás
    a saját fajtáját kiírtaná egy kis fejvakargatásért.
  • vopy
    #407
    http://www.sg.hu/cikkek/56040/ismet_kaloztorvennyel_kacerkodik_az_usa

    ... tervezet egyéb pontjai szerint az FBI egy legalább 10 főből álló külön csoportot hozna létre az ilyen ügyek felgöngyölítésére. Hongkongban és Budapesten (nem tévedés, a magyar fővárosban) koordinátorok tevékenykednének, elősegítve a nemzetközi előírások betartatását, emellett pedig évente 20 millió dollárral fedezné az FBI és a minisztérium költségeit a számítógépes bűncselekmények felderítésében. szóval innen fúj a szél ?!
  • kapos
    #406
    P2P ÉLT - ÉL - ÉLNI FOG.EZT ha akarják sem tudják kiírtani .
  • kapos
    #405
    2007-es kiálltvány a server lefoglalások válaszára!

    Elegünk van belőle, hogy magukat jogvédőnek nevező szervezetek élősködnek rajtunk, miközben csak a saját zsebüket tömik!
    Elegünk van belőle, hogy saját maguk hozzanak törvényeket (illetve megpróbálnak nyomást gyakorolni a törvényt alkotókra ebből a célból)!
    Elegünk van belőle, hogy a hatályos törvényeket, jogszabályokat kiforgatják, átértelmezik, sok esetben félrevezető módon hivatkoznak rájuk!
    Elegünk van belőle, hogy saját ajánlásokat, értelmezéseket, javaslatokat, nyilatkozatokat próbálnak jogszabályként beállítani!
    Elegünk van belőle, hogy sokszor megtévesztő módon, hatóságként tetszelegve lépnek fel!
    Elegünk van belőle, hogy a hatóságot is megtévesztve, félrevezetve keltenek félelmet és okoznak kárt!
    Elegünk van a hazudozásból, hogy törvénytelennek állítanak be olyan dolgokat melyek nem azok!
    Elegünk van az élősködésükből, a fenyegetőző propagandából!


    Mit is csinálnak ezek a szervezetek?
    Azt mondják, "jogot védenek". Mégis, kinek a jogait? Milyen jogot?
    A saját jogaikat, mely sokszor csak az ő hagymázas álmaikban született gondolat. Egyre több szerző, művész is belátja, hogy egyszerűen élősködnek csak rajtuk, és minden emberen.
    Miközben "jogot védenek" sárba tapossák a többi ember jogait!

    Elegünk van ebből!

    Mégis miféle jogról beszélnek?
    Mi nem akarjuk megfosztani a szerzőket, művészeket azoktól a jogoktól melyek az általuk létrehozott alkotáshoz, ötlethez fűzi őket!
    De miről is szólna ez eredetileg? Arról, hogy a szerző, művész stb. által létrehozott dolgot más ne tüntethesse fel sajátjaként, ne húzhasson hasznot belőle.
    Arról szól, hogy a társadalom közös szellemi tulajdona gyarapodjon. Hiszen így biztosított, hogy ne legyen érdeke valakinek inkább megtartani magának az alkotását.
    Mára viszont ez az egész valami eltorzult, beteges dologgá változott, amely egyenesen az eredeti cél ellen fordult!

    Elegünk van belőle, hogy minket, akik azt tesszük, ami a társadalom egyik alapját jelenti, vagyis hogy a közös szellemi tulajdona valójában közös legyen, pont azok támadnak, akiknek feladata lenne ennek elősegítése! Mi nem nyerészkedni akarunk, csak közkinccsé tesszük!
    Elegünk van belőle, hogy rövidlátásuk miatt nem veszik észre (mert nem akarják észrevenni), hogy éppen azokat zaklatják, azokat fordítják maguk ellen, akikből élnek!

    Elegünk van!

    Ha neked is eleged van, tedd közzé ezt a kiáltványt minden általad elérhető helyen! Tedd ki minden oldalra, üzenőfalra, fórumba, blogba amit elérsz! Hívd fel rá ismerőseid, barátaid figyelmét!



    Valamint azért, hogy észrevegyék, saját eltartóikat zaklatják, bojkottot hírdetünk:

    2007 november 16-18 közt ne vásárolj, ne kölcsönözz CD-t, DVD-t, VHS-t! Egyáltán, ne vegyél semmilyen adathordozót! Ne vegyél szoftvert! Ne menj moziba!
    2007 november 16-18 közt ne támogasd a "jogvédőket" semmilyen formában!
  • vopy
    #404
    "csendben lépdel a fűben a vak zenészek kara. / Mondjátok emberek ez már európa?"
  • Mindenhova
    #403
    Ilyet bármikor:)

    Tudjátok azért forr fel a vérem, mert tudatosan, jól megtervezett, egyben rendkívül aljas módon hálózák be a világot. Elszegényítik, tudatlanságban tartják az embereket, bizonyos országokat, rétegeket, majd megcsillantják a lehetőséget, és irreális feltételeket szabnak azok eléréséhez. Mint a drogdíler, először "ingyen" adják, (szemethunynak), majd amikor már megfertőztek, függővé tettek mindenkit akit csak lehetett, megpróbálják behajtani az általuk kreált sarcukat. És ha nem tudom elérni, megfizetni többek közt a fent említettek miatt, de annyi eszem van, ha nem lopok mégjobban lemaradok, még nagyobb hátrányba kerülök, akkor közönséges tolvajnak neveznek. Mondja már meg nekem valaki, hol van az egyenlőség a paraszt péküzem-kenyérérték kontra filmstúdiók, színészek stb-termékük, vagy egészségügy-betegek kontra zeneipar előadók-kiadványaik között? Bilgeci mi a 12345 123456789 adja még mindig 50 ezerért a winfosát, talán nem térült még meg a 0 befektetése? Vagy csak spontán, "piac diktál" és akkor lehetek erkölcstelen is, elegendő az ár magasan tartásához? "Tisztesség, Emberség, Becsület" ezek a szavak már semmit nem jelentenek, sőt! Szégyen használni, ezzel élni. Még az is megeshet, h. tiltólistán vannak, és amikor a "mehet" -re kattintok, eltünnek a sűllyesztőbe. Én azt mondom, senkinek se legyen lelkiismeretfurdalása, semmivel sem rosszabb ember azoknál, akik fentartják, üzemeltetik ezt a gerinctelen rendszert.
  • picizen
    #402
    Szerintem: ha a filmes, zenés kiadók a nagyon drága termékeik árát lejjebb tennék mondjuk 200 ft-ra, azt mondaná az ember "Miért töltögessek, mert az áram, internet egyéb költség nagyobb mint az eredeti DVD, meg CD 200 ft-ért?"
    Rájöhetnének hogyha olcsón adnák az eredeti cuccaikat, mindenki megtudná fizetni talán, lehet annyit nem tudnának legyártani egy filmből amennyi elfogyna. De hogy ezek mekkora parasztok.
  • Mardel
    #401
    Az a gond, hogy egy olyan (publikus) oldal nincsen mint az nforce. Ami tájékoztatna a magyar rlsek infóiról. Ha egy iylen lenne, akkor tökmindegy hogy torrent, edonkey, vagy dc, már tudod, hogy mit szeretnél letölteni, és azt keresed.
  • darksun
    #400
    Szívemből szoltál!
  • darksun
    #399
    Még vmi: szvsz most sem a torrent szerverek voltak az elsődleges célpontok.
    SMSWEB, FTP és trsa-i. Ha jól sejtem az van mint a hubunknál anno. Jöttek egy ftp szerverért aminek a sávját használtuk mi is. Mivel ott volt már csomizták is be. Meg mérték be a bérlőt hátha van még máshol is hasonló szeretetcsomagja. Hostos gépeknél még szebb a képlet. Bye
  • darksun
    #398
    Légyszi fejtsd már ki mibe mit magyaráztam? Csak tényeket írtam. Azért mert neked ez unfrankó akkor is ezt csinálják, ezért vannak (hogy melyik milyen módon az megér egy külön misét).
    Jössz nekem a freewebes oldalakkal. Asszem egyik sem torrent szervernek hírdeti magát. Nem követel kötelező (aránytartás) feltöltést stb.
    Igen, a BSA/ASVA-tól kapom a fizum. Csak nem értem akkor miért vitték el anno a dc-s szerverünket. Ezeket ki csinálja az acc-ommal:
    Üdv.: NemPublik (Tag), Pontjaid: 13, Arány: 3.242 Fel: 203.84 GB Le: 62.88 GB
    Szia NemPublik !

    * Kilépés
    * Infopanel
    * Letöltés
    * Feltöltés

    Letöltött:43.23 GB
    Feltöltött:285.20 GB
    Arány:6.597

    Welcome NemPublik Last seen 10 Nov 2007 15:22 (< 1 min ago) Client uTorrent/1.75 . Uploaded 24.00 GB Downloaded 7.14 GB Share ratio 3.36 Class Resident (csak zene)
    Otthonról, hagyományos netkapcsolattal. Semmilyen seeder szerver nem segített rá. Biztos unatkoztam azért tőtikéztem fel.
    Persze legegyszerűbb belemagyarázni. Ebbe is bele lehet. Részemről leírtam a véleményem.
    Ezt a kommentet se kellene elküldenem. Páran ismerik a nickem. tudják melyik oldalon közlegénykedek.
  • Mindenhova
    #397
    Idejött az a senkiházi hazánkból szakadt progyuceré avanzsált elsőrangú farok, aszonta, hát aszta mivan itt mi mennyi kárt teszünk nekik, mégilyet ez felháborító és stb. Hogy legyen magtalan az ilyen szarházi, aki elhagyta az országát, majd segítve a nyugat tolvajlását visszajön ide és van pofája magyarul elmondani, nekünk mit kellene tennünk. Miért nem maradt itthon, és lett itt olyan okos, mint amilyenek mi nem vagyunk? Miért nem csinál itt egy online boltot, ahol olcsón, mondom OLCSÓN hozzáférhetnének a filmekhez és egyebekhez a magyarok is, mint az ő amerikájában az ottani userek? Majd megmondom. Mert ő is egy szarrágó, pont olyan, mint ahonnét jött, és akiket képvisel, akik érdekében verte az asztalt. A magyarok, meg jó szokásukhoz híven, a fajtája elé térdel, de egyenes gerincel, h. biztosan elérje...
  • r3tro
    #396
    "ulajdonképp, már meg is érett a kipusztulásra."még nem érett meg de érikérik::D
  • Mindenhova
    #395
    Annyi időd azért van még:)
  • CybeRick
    #394
  • debut12
    #393
    Nagyon jó. Szóval ma mo.n egy dilettáns(bíró) ítél el, egy retaldált(szakértő) véleményére alapozva! Nagyon jóóó! Hibátlan. Made in Hungary!
  • debut12
    #392
    Én ezen csak mosolygok. Legalább látszik, hogy a sima mezzei rendőr is szarik a köcsög ASVA-ra, és a hozzá tartozó köcsögök gyülekezetére!!!!!
  • CybeRick
    #391
    Pfffffff, hogy ez mennyire igaz. Esetenként pedig szintén warez szoftverek futnak 100-ból 30 gépen.
  • DieHard
    #390
    "az emberi faj jó úton halad, tulajdonképp, már meg is érett a kipusztulásra. Hajrá! "

    azért még a crysis-t hadd vigyem végig :D
  • DieHard
    #389
    na meg a másik dolog, hogy a "hivatalos szervek", nagy multicégek mennyi olyan programot használnak, amit csóri programozó csinált ingyen. és nagyon hasznos számukra. legyen ez akár egy bár soros script pl...
  • Mindenhova
    #388
    Én személy szerint leszarom ki mennyi pénzt rakott vissza a már korábban ellopottból "legális" üzletébe. Értem ezt a filmgyártókra és körülöttük nyüzsgő seregnyi léhűtőre, az irreális bevételeikre, a maguk köré bástyaként felépített érdekeiket védő törvényeikre. Ha nem lenne p2p, nem is kellene internet. Arra végképp nincs szükségem, h. több száz reklám, megszámlálhatatlan mennyiségű kéretlen levél, kémprogram, vírus között lavírozva megszerezzem azt a kevéske információt, amire szükségem van. Ha nem lenne p2p, nem nézném meg azokat a filmeket, amiket így megnézek. MONDOM NEM! Azelőtt sem tettem. Teljességgel kizárt, h. min. 1 órával korábban családostul felvonuljak egy moziba, ahol fejenként min. 1000-1500Ft-ot elköltök, majd semmit nem értve a filmből, (köszönhetően a többi "mozirajongónak", vagy a feliratnak) majd újjabb 1 óra múlva fáradtan, büdösen, koszosan, félig süketen, szegényebben hazaérve verjem a fejem a falba, h. lehettem ekkora balfasz, h. megint bedőltem egy hazug reklámnak, és, h. a pénzemért a bosszúságon kívül nem kaptam semmit. Kb. két tucat film van amit megvettem. Persze miután korábban már letöltöttem és megnéztem. Ha nem láttam volna, nem veszem meg, hisz nem tudom mi van benne. Nem hat meg, h. 1-2 száz forintért árulják a teszkóba a filmeket, akkor sem veszem meg. Kéremszépen én nem akarok arra hivatkozni, támaszkodni, remélni, mögé bújni, h. a p2p társadalom mára gigantikussá vált, és csak az adófizetők pénzét a "hatóságok" feleslegesen elherdálják a reménytelen háborúval, amivel a fent említett, amúgy is korlátlan vagyonnal rendelkező, fékevesztetten harácsoló multikat segítik. Ez egy tévút. És ráadásuk kurva drága is, miközben gyerekek éhen mennek iskolába, az elbutított kamaszok drogoznak, a gátlástalan rablás, és hazugság folyik nem csak az országban, hanem az egész világon. Kis túlzással azt mondhatnám, az emberi faj jó úton halad, tulajdonképp, már meg is érett a kipusztulásra. Hajrá!
  • r3tro
    #387
    Jajj maugy nemtudom mit gondolnak ezeka jogvédők,ha nem lehetne semmit letölteni akkro én ugyan ugy nem venném meg a filmeket,zenéket,játékokat mert elvem h nem veszek iet,ezvan:Ddeugyan ugy járok moziba kb 3havonta mint eddig is,szal sztem nyereségük nem lenne rajta,SŐŐT ahogy vki irta is h akkro nem lenne neki meg a COD4e és nem újitana be jobb hardverre,ez is igyvan,és a netszolgáltatók is csak buknának...ugyanis egy COD2höz nem kell atom net...szal sztem mi nem buknánk csak ők vesztenének:D
  • r3tro
    #386
    EEEEz kurva jó volt:Dde sajnos igaz
  • var
    #385
    sztem meg, jó üzlet lett jogvédőnek lenni, mert biztos munkájuk van az 100. ráadásul ha lefoglalják ezeket a szervereket, nem hiszem el, hogy vki nem nyul hozza és nem kezdi el nézegetni a több ezer filmet pl.
  • m4G1c
    #384
    jajj, ne jatsszuk mar a hulyet. ez mar csak belemagyarazas es a kommentedben egyertelmuen a verszivok nezeteit osztod. ha ennyire elbizonytalanodnal, akkor csekkdisz...

    "Dehogynem oszt. Pl a torrent file-okat. Azok nélkül nehezen menne a fel/letöltés."
    es meg mit? mert a .torrent file miert is torvenybeutkozo? ha a fajlcsere elosegitese a vad, akkor pereld be szepen az osszes ingyenes tarhelyszolgaltatot, az im szolgaltatokat, az e-mail szolgaltatokat, meg a tobbi nepszeru csatornat...
  • sathinel
    #383
    "Minden számítógép alkatrész és szerzői jogi terméket, megjelenítő készüléket (beleértve a szemüveget is :) ) el kell látni matricával, a net után átalánydíjat fizetni és akkor csönd lesz."

    A barmok már most is minden adathordozóra rárakják a saját kis hasznukat, mert úgyis illegális dolgot fogsz rá másolni. Tehát ha vannak akik munka, családi videó, képek miatt vásárol dvd-t akkor ő is fizeti a letöltésekért a +pénzt nekik.

    A büntetőeljáráshoz számos olyan elv kapcsolódik, amely az eljárás résztvevőinek, így a terhelteknek, sértetteknek, tanúknak a jogait rögzíti. Ezek közül kiemelkedő jelentőségénél fogva az Alkotmány is szabályozza az ártatlanság vélelméhez, továbbá a védelemhez való jogot. Olyan alapvető jogokról van szó, amelyek ma már nemzetközi követelmények. Az Európai Emberi Jogi Konvenció 6. § (2) bekezdése kimondja, hogy minden bűncselekménnyel gyanúsított személyt mindaddig ártatlannak kell tekinteni, amíg bűnösségét a törvénynek megfelelően meg nem állapították.

    Ezt máris megszegték, hisz alapból mindenki rohadék bűnös, és az egész országgal fizettetnek ki mindent. És még ne legyek kiakadva? Amerika seggét nyaljuk rendesen és még a törvényeket is úgy alakítjuk hogy nekik legyen jó???? Egyszer lehúznak minket aztán megbüntetnek megint, pedig már lehúztak azzal a pénzel amit azért róttak ki mert úgyis lopott anyagot fogsz másolni.

    Most csak szerintem rohadékok vagy ez jogilag rendben van??????