462
  • cooldoc
    #382
    http://elegunkvan.extra.hu/
  • mousee
    #381
    Várj pár évet :) Megy ez még lejebb is :P
  • Flashy
    #380
    miért volnál jogsértő? azt, hogy egy programot milyen feltételekkel lehet terjeszteni, a program készítője, vagy ha van, a kiadója dönti el. a te linuxodnál úgy döntöttek, hogy torrent segítségével ingyenesen terjesztik, tehát eleve benne is van a terjesztési módban az, hogy a felhasználók nagyrészt egymástól szedik össze. de lehet olyan program, ami ingyenesen letölthető, bármeddig ingyenesen használható, de jelzik, hogy csak a központi weboldalról szabad letölteni, egymás között nem másolható.
  • Darukezelő
    #379
    "A letöltés önmagában nem bűncselekmény, amennyiben a letöltés, azaz másolat készítés a számítógép memóriájába vagy egyéb adathordozóra (CD-R) magáncélú felhasználás céljára készül és meg is marad e keretek között."
    Akkor én is a tisztánlátás miatt! Tehát, ha én letöltök egy albumot pl, és azt tárolom a gépemen, esetleg kiírom CD-re, akkor az ilyen formán rendben!? De mi van a játékokkal pl? A helyzet ugyanez, csak magamnak töltöm le, nem árulom, nem csinálok vele semmit! Programokra úgytudom más vonatkozik, nem?
  • heringer
    #378
    Szerintem is igy van adják olcsóbban a játékokat is és akkor talán mindenki megveszi eredetibe.
  • 12346
    #377
    csak a tisztánlátás végett:
    szal ha én egy akármilyen ingyenes pingvin disztribúciót letöltök torrent segítségével, annak hivatalos oldaláról, ne adj' isten azt még vissza is merészelem osztani, akkor én jogsértő volnék? neeeeeh...

    ezt csak a tisztánlátás végett^^
  • BaliBoy
    #376
    Ez meg még júliusban volt: Vita a filecserélőkről.
  • MVIPKing
    #375
    Azt is nyilatkozták, hogy a fájlcsere törvénytelen. Az se igaz. Most perlejem be Őket? Nem Ők döntenek. A BÍRÓSÁG dönt.
    Mindenkinek meg van a dolga a láncban. A jogalkotónak, hogy törvényt hozzon, a „jogvédőnek”, hogy felhívja a figyelmet a jogszerűtlenségre, a rendvédelmi szerveknek, hogy kivizsgálják, a bíróságnak hogy döntsön.

    Nincs ebben semmiféle misztikum. Egyet kell tudnod: kinek az érdekeit sérted és mekkora mértékben. A többi csak mese. Gondoljatok bele, hogy mennyire faramuci a helyzet: Megint nem a BSA lépett, pedig az általuk képviselt termékeket nevesítve védik a jogszabályok és sokkal egyértelműbben bizonyíthatóak a szabály/törvénysértések.

    Kezdjetek el matekozni egy kicsit.
    Ez a terület itt éves szinten milliárdokat mozgat meg minden oldalon (net, hardver, emeltdíjas sms, szoftver, film, zene), most éppen az egyik csapat kihúzott a másik zsebéből pár millió (esetleg százmillió) forintot. Lecseng a dolog, újra visszaáll minden a régi kerékvágásba és már csak a blogokból emlékezünk a dologra.
    Addig semmilyen formában nem lesz itt rend, amíg az anyagi dolgok nem kerülnek elrendezésre. Akár így akár úgy. Egy példa a megoldásra: Minden számítógép alkatrész és szerzői jogi terméket, megjelenítő készüléket (beleértve a szemüveget is :) ) el kell látni matricával, a net után átalánydíjat fizetni és akkor csönd lesz. Ezeket, az összegeket, ha jól határozzák meg, nem lesz észrevehető nagyságú a végterméken, viszont akár 15 – 17 mrd Ft-t is elérheti, ami már valószínűleg elég lenne arra hogy erős tárgyalási alap legyen.
    Hogy miért nem lesz ez soha rendbe téve? Azért mert a rend sérti egyesek érdekeit (megszűnik a munkája, megszűnik a mutyizás, nem lehet lopni stb..) és általában azokét, akik döntési helyzetben vannak.
  • jp10000
    #374
    bizonyítékként porosodnak majd valamelyik raktárban. Ez valószínűleg vonatkozik majd azokra a szerverekre is, amin az égvilágon semmil illegális tartalom nem volt. Géppuska sorozat a tömegbe,mert biztos ott van a terrorista. A többi hősi halott.
  • BaliBoy
    #373
    Hát ez akár igaz, akár nem, asvas barátunk lenyilatkozta, hogy "letöltés NEM törvényellenes, sőt: feltöltés sem büntetnedő ahol nem kérnek érte pénzt". Innetől kezdve ha vmi gond lenne ő lenne az első akinek menne a feljelentés megtévesztés és bűnpártolás, illetve bűncselekmény elkövetésére való felbujtás miatt.
  • Cathedral
    #372
    Amúgy az a lényeg h az én trackerem még megy :)
  • szvini
    #371
    hát akkor igy jártál :D
  • darksun
    #370
    Dehogynem oszt. Pl a torrent file-okat. Azok nélkül nehezen menne a fel/letöltés.
  • darksun
    #369
    Kezd érdekes lenni ez a fórum.

    Miért kell ócsárolni a jogvédőket? Mert csináltak vmit ami húdenemjó nekünk? Ez a "munkájuk"

    Egyébbként várható volt egy ilyen megmozdulás. Miért is?
    elkezdtek gombamód szaporodni a magyar torrent oldalak
    ráadásul megjelentek a seeder szerverek amik ugye a még gyorsabb cserét, letöltést segítik elő
    sok ftp-t üzemeltető barom mail spamekkel hívta fel a figyelmet a szerverére, szal nem csodálkozok.
    Annyi az smsweb oldal itthon már, mint égen a csillag.

    Nem kell félreérteni nem asva-s/p.art/a.just/bsa/facomtudjamikmég embere vagyok. Csak látom az erdőt.

    Ez intézményekhez lenne kérdésem. Ha letöltök egy filmet (én mint 1xű felhasználó) honnan tudjam, h az jogvédett?
    Lehet az épp egy home video is a youtube oldalról. Ha letöltök egy mp3 számot, tudnom kell, h az nem egy demo, radioadás
    (pl elektro rádiók szabadon terjeszthetővé, hozzáférhetővé teszik a Dj-k adásban játszott szettjeit)
    Mint "egyszerű felhasználó" letöltögetek mindent ami érdekes és INGYENES!!
    Járjak be velük a jogvédő hivatalba? Netán külön iskola tanít meg felismerni? Mert "egyszerű felhasználó"-nak
    nem szóltak mikor szerződött egy netszolgáltatóval, h nem árt profinak lenni a büntetőjogban, szerzői jogban, vagy
    csak oldalakat nézegessek, mail-ezzek.

    Mikor hajlandóak konkrétumokkal előállni? Nemcsak a népbutítás a bilincses plakátokkal + tvadásokkal.
    Mikor lesznek hajlandóak gatyába rázni az ide vonatkozó törvénykezéseket? Mikor lesz KONKRÉT felvilágosítása
    az "egyszerű felhasználó"-nak? A "ne tölts le semmi olyant ami jogvédett" kicsit se segítő.

    ezt meg csak hallkan: kiváncsi lennék a szolgáltatók mivel adnák el a magas sávú csomagjaikat ha nem lenne
    filecsere, töltögetés, stb.
  • temes69
    #368
    az isohunt a barátunk:)
    egyébként a majomparádé is lehalt:(
  • DjDano
    #367
    Ez nem egészen így van,pl BH szerverét elvitték és évek telhetnek el mire visszakapják. Az oldal újra fog indulni hamarosan nagyon valószínű, de a feltöltők (pláne azok akikhez bekopogtatott a rendőrség) 100x megondolják, hogy érdemes e nekik kockáztatni.

    Ami a lényeg röviden: Semmi se lesz már a régi...
  • var
    #366
    Annyit tettek most, hogy nagydobra verték, azt h bezártak néhány nagy torrent trackert, de semmit nem értek el vele. Ma már pl valamelyik újra megy. Egyre több és több ilyen lesz. Ráadásul elhíresztelték melyek a nagy oldalak, és így tudják majd hova érdemes bekerülni.
    Fogják már fel, hogy ez olyan mint egy kiskanállal szedni a tengerből a vizet, hátha elfogy.
  • balee66
    #365
    Bas--za meg a BSA.
    Én töltök le továbbra is.
    Pirateclub is ennek a naplopó féregbandának esett áldozatul???
  • stain
    #364
    Amit letöltünk, kiírjuk dvd-re. A dvd-n mi van? Jogdíj matrica. Akkor ki itt a legális meg az illegális?
  • rapidshareacc
    #363
    szívás az egész :S
    ki fizeti meg nekem a kárt, hogy nem tudok BH-ról tölteni? XD
  • mike69
    #362
    Kis ország NAGY problémával/problémákkal és annál is nagyobb seggfejekkel akik ahol tudnak lehúznak...elég szomorú:(
  • Neoncsoves
    #361
    el lesz intézve hogy ennél mélyebbre süllyedjen. polgárháború fog kitörni, felkelések,lázadas... lehet nem most, de egyszer biztos. hiába tanulnék, ugyse lenne munkahely. mindenhova protekció,stb...
  • mike69
    #360
    Tudjátok, lassan odiág jutok, hogy minek nekem érettségi? Ebben az országban mindenki lop,csal,hazudik,sikkaszt! Itt tényleg csak ezeknek az "embereknek" van jövője? Mi lesz velünk, hova fog jutni ez az ország?? Lehet még ennél mélyebre is süllyedni?
  • Neoncsoves
    #359
    jól mondod... ha kijönnének megmondanám hogy nem vagyunk gazdagok mint EGYESEK, és előbb letöltöm, ha tetszik megveszem. nincs pénzem arra hogy videon láttam h húú kva jó akkor megveszem. de ők ezt ugyse fogják fel... szemét banda
  • Tombi
    #358
    kis felhasználó 12 éves kor alatt :-)
  • CybeRick
    #357
    Kis felhasználó? Gondolom az aki miatt nem már nem érdemes ügyet csinálni vagy egyszerűen csak sokan vannak. A Gigabites, Seed szerveres, "100Megás" felhasználók száma elenyésző a sok ADSL-es torrentező, warezolóhoz képest. Viszont ez a kis réteg adja a rendszer lelkét (sebességét). Őket hajtják most szerintem.
  • greg971
    #356
    Fájlmegosztás = zavaros törvényi szabályozás ... vagy nem is létezik ... Rendörségi akció = elhibázott , és értelmetlen lépés .... összehangolt akció = és a kivitelezés eltervezése 3 évet vett igénybe ? .... végeredmény = zaklatott felhasználók :D


    most legalább minden szerver (amely megteheti ) külföldre távozik :D
  • MVIPKing
    #355
    Annyit hozzáfűznék, hogy még itt sincs vége a dolognak, mert ha azonos ügyben esetleg születik két ellentétes jogerős határozat, akkor még belefér egy jogegységinek a kérése.
  • Titan
    #354
    "Meddig számít valaki kis felhasználónak?"

    160 cm alatt?
  • Eperkutyus
    #353
    Másik: nem lehetne a torrent forgalmat titkositani ? Vagy egyáltalán, a teljes internet forgalmat ? Proxy-k, vpn-ek, ilyesmikkel..

    Lenne értelme egyáltalán ? Annyi mindent lehet már sniffelni.. na hát nemtom.. mondjuk ha mindenki titkosit, akkor a hallgatózó ember is hozzáfér dolgokhoz mivel neki is lesz kulcsa hozzá ergo semmi extra, de mondjuk egy szigorú torrent közösség ?

    Hm.. valamit lehetne itt csak tenni.
  • Eperkutyus
    #352
    ÉN pont most gondolkodtam azon hogy külföldre kéne vinnem magamat - az email fiókra értem.

    És valami jó fejletlen ország vagy USA-ellenes országot néztem ki, mit szólnátok mondjuk egy angol nyelven tudó kinai freemail szerverhez, vagy ilyesmihez. :)

    Külföldön hova érdemes menni, ahol a nagy tesóra és a törvényeire előreláthatóan még 10 év múlva is köpni fognak ? (Mert svéd lehet MOST jó, de mi lesz később..)
  • Eperkutyus
    #351
    EZ NAGYON JÓ :)
  • jupa
    #350
    Keressetek rá bhra egy sima netes honlappal hol is van helyileg a szerver...külföldön,lehet hogy a magyar csak egy kamu proxy szerver volt?És ezért hallgat a rendőrség,hogy mégse fogtak akkorát.
  • Failure
    #349
    fade2black-nek teljesen igaza van, külföldi host kell, és akkor máris nem tud sehova rohangálni a magyar rendőrség.
  • DieHard
    #348
    http://static.thepiratebay.org/dreamworks_response.txt megalol ez meg lett mondva:D:D:D
  • Failure
    #347
    syn7h37ic:
    1. Magyarországon a hatályos jogszabályok szerint filmet, zenét saját használatra letölteni legális.

    Ez részben igaz:
    Bűncselekményt követek-e el, ha letöltök?
    A letöltés önmagában nem bűncselekmény, amennyiben a letöltés, azaz másolat készítés a számítógép memóriájába vagy egyéb adathordozóra (CD-R) magáncélú felhasználás céljára készül és meg is marad e keretek között.Meg kell említeni, hogy arról egyelőre folyik a jogalkotói és jogalkalmazói berkekben vita, hogy jogsértő forrás felhasználásval készíthető-e jogszerűen magáncélú másolat., azaz például az interneten elérhető, oda engedély nélkül nélkül feltett hangfelvételről készíthető-e legális másolat. A német Szerzői Jogi Törvény például úgy foglal állást, hogy csak jogtiszta forrás esetén számíthat a magáncélra készült másolat jogszerűnek.

    Miért jogszerűtlen a fájlcsserélő programok használata?
    A fájcserélő programok működésének elve az, hogy használói a birtokukban lévő hangfelvételeket számítógépük segítségével a NYILVÁNOSSÁG - azaz a filesharing programok használói - SZÁMÁRA HOZZÁFÉRHETŐVÉ TESZIK. A szerzői jog által védett hangfelvételek ilyen felhasználására jogszerűn csak akkor van lehetőség, ha ehhez a szerző, az előadóművész és a hangfelvétel előállítója előzetesen hozzájárult. E hozzájárulás hiányában a hangfelvétel nyilvánosság számára hozzáférhetővé tétele jogellenes felhasználásnak minősül. A cserebere csak úgy tud megvalósulni, hogy a fájcserélő programok használói jogszerűtlenül teszik a birtokukban lévő hangfelvételeket az Interneten nagy nyilvánosság számára hozzáférhetővé.

    Nyilván ez is csak egy értelmezés. Össze kéne vetni a rendelkezések eredeti szövegével.
    (lásd: 1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról. 26. szakasz (8) bekezdés,73. szakasz (1) bekezdés e) pont 76. szakasz (1) bekezdés c) pont 82. szakasz (1) bekezdés c)

    2001. évi CVIII. törvény az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyese kérdéseiről 7-13. szakasz)


    2. Eddig még egyetlen felhasználót, torrent- vagy hub-üzemeltetőt sem ítéltek el jogerősen fájlcsere miatt.

    Igaz, de ez most akkor jelent bárkire nézve bármit is? Például azt, hogy holnap majd nem fognak? Nem.


    3. A torrent trackereken a technológiából adódóan nem tárolnak semmiféle jogvédett tartalmat.

    Való igaz, de azt hiszem, én nem is azt a kérdést feszegettem, hogy a tracker üzemeltetője büntethető-e. Egyébként én még ezt sem zárnám ki, elvégre ez is csak értelmezés kérdése: a jog ismeri a bűnrészesség fogalmát, márpedig torrent file-ok hozzáférhetővé tétele ha akarjuk, kimerítheti ezt.


    Félreértés ne essék: én ezen az oldalon vagyok, magam is torrent felhasználó.
    Engem az érdekel, hogy mik a valós tények.
    Az egyik oldal ezt mondja, a másik azt, a kérdés az, hogy mit mond a bíróság a ma létező jogi háttér alapján.
    Mert hőzönghetünk mi itt, hogy ugyan, nem követtem el jogsértést! Csak a bökkenő az, hogy ezt végeredményben nem te döntöd el, amennyiben eljárás indul ellened. És ha tetszik a döntés, ha nem, az bizony úgy lesz.

    Szóval, vannak jogvédők, meg szerintük potenciális jogsértők, engem az érdekel, hogy jogi értelemben kinek van igaza. És erre nem nagyon van egyértelmű válasz.
    Abban nyilván meg tudunk egyezni, hogy a usereknek sok félnivalója nincs, elvégre bithumen esetén ha valóban nem tároltak IP címet, akkor mi van a kezükben?
    Ha teszem azt az adatbázis nem titkosított, akkor vannak loginneveik, user statisztikáik, és a regisztráláshoz használt e-mail cím.
    IP cím nélkül hogyan bizonyítja bárki, hogy nem valaki más él vissza az e-mail címemmel?
    Ez már necces.
    Esetleg lehet menni, és a szolgáltatótól évekre visszamenőleg log-ot böngészni, hogy az adott fiókot akár webes felületen, akár POP3-on keresztül milyen IP-ről babrálták. Aztán lehet nézegetni, hogy melyik IP melyik szolgáltatótól van, azt adott időben hol használták, az kinek az előfizetése, ez most a tiéd, munkahelyedé, satöbbi, végtelen történet.
    Csak hát nem egy ideális világban élünk.
    Ahogy itt már mások szájából is elhangzott, a bíró informatikailag nem köteles szakember lenni. Lehet dilettáns. A szakértő is lehet az, amennyiben ő a "szakértő", akkor a bíró a "szakértő" véleményére fog alapozni.

    Úgyhogy amondó vagyok, hogy ügyész és ügyvéd kérdése az egész, ami a torrent szolgáltatót is illeti, illetve, hogy az ügyészség mit ítél elegendőnek a vádemeléshez egyáltalán.
  • fade2black
    #346
    "letöltés NEM törvényellenes, sőt: feltöltés sem büntetnedő ahol nem kérnek érte pénzt"

    ergo bithu és minden nem fizetős torrentoldal (van fizetős MOon?) legális.


    Másrészt mög kikell rakni a servereket svéd/finnországban ASVA meg kösse fel magát.
  • Hegyikecske
    #345
    sztem is így van ez zenék, és filmek esetében, msot akkor mégis mire fel foglalták le ezeket???
  • Satipo
    #344
    Meddig számít valaki kis felhasználónak?
  • Tresszer
    #343
    Nem kell magad törölni mert a kis felhasználókkal nem fognak foglalkozni nincs annyi kapacitásuk hogy minden eggyes felhasználót le ellenőrizzenek. Maga a cikk nagyon jó lett és a cikk végén leírtak nagyon is igazak. Ne várják el a magyar emberektől azt hogy egy tetves zenei, vagy épp játék, fílm cd-t/dvd-t vegyenek amíg ilyen drágán adják őket az átlagos magyar ember nem teheti meg magának azt, hogy kidobjon 10000 Ft-okat ezekért amikor a napi megélhetésért küzdenek az emberek ebben az időszakban. Ebből is az derűl ki hogy a törvény is azok mellet áll akiknek pénzük van. Mindamellett azokat az oldalakat amin fizetni kell azért hogy megszerezz egy játékot el kell itélni mert ő se különb mint azok akik mindenből csak pénzt akarnak csinálni!!!!