462
  • jefferson83
    #462
    Itthon is működik az adathordozók ilyetén megadóztatása, de egyelőre ezt kompenzálják azzal, hogy magánhasználatra legálisan tölthetsz le filmet és zenét.
  • hangulati
    #461
    Elnezest kerek mindenkitol, ha koztudott dolgot mondanek, de sajnos, leven nem otthoni lakos, nem tudom, Magyarorszagon hogy mennek a dolgok. Csak egy altalam erdekesnek tartott dolgot szeretnek elmondani.
    Kb. 5 evvel ezelott Kanadaban vasaroltam egy doboz ures cd lemezt. A blokkot nezegetve feltunt rajta egy tetel, ugynevezett "audio levy". A vetelaron es a forgalmi adon tul. Mivel addig errol az ugyes kis dologrol nem hallottam, hat, visszamentem, es megkerdeztem, mi is akar ez lenni. Keszsegesen felvilagositottak, hogy ezt azert kell kifizetnem, mert -mint tudjuk- a cd-re felirhatok zenet, vagy egyeb vedett tartalmat is, ezt adoztatjak meg. Mintha mast, mondjuk a sajat fotoimat, egyeb szellemi tulajdonomat nem is irhatnam fel. Arrol az aprosagrol nem is beszelve, hogy ha veszek egy meregdraga cd-t, dvd-t, vagy szoftvert, arrol jogom van masolatot kesziteni, kulonos tekintettel arra, hogy a cd/dvd lemez kulonosen serulekeny adathordozo eszkoz. Hiaba, bunosnek szulettunk, az artatlansag velelme meg a magyar BE.-ben is alap. Akkor ki a bunos?
    Mas kerdes, amit mar oly sokan megirtak, kozvelemeny-kutatasok igazoltak, miert is nem mukodhet a valo eletben? Nevezetesen az, ha a netrol letoltok valamit, es tetszik, ugyis megprobalom az eredetit megszerezni, mert olyan hulye vagyok, hogy hiszek abban, hogy az jobb. Mert az. A filecserelgetes szerintem igenis csak jo, foleg a meglopottaknak. Mert tobben fogjak ismerni, kovetkezeskeppen tobben mennek el a koncertre, moziba, etc. Tessenek olyan, igazan eredeti dolgot csinalni, amit megeri megvenni. Addig meg oruljenek a tisztelt eloadok, ha valaki veszi a faradtsagot, es egyaltalan meghallgatja oket.
  • MsOutsider
    #460
    "jósolhatatlan, hogy mennyi ideig fog tartani a vizsgálat"
    És még a "tiszta" szerverek tulajdonosai örüljenek, ha a jogalkalmazók nem ajándékozzák oda a cuccaikat a sáros szerverek tulajdonosainak.
    Mint ahogy az én "drágám" miatt lefoglalt gépemet neki ajándékozta az ügyész (ki tudja, milyen gondolattól vezérelve), a bíró. A kb 80 db tiszta(!), személyes adataimat tartalmazó CD és DVD lemezeimet meg tőle(!) kobozták el, mintha nekem semmi közöm se lenne ahhoz, ami az enyém. (e-vita.blog.hu/2007/11/02/ugyeszi_ajandek_pedofilnek) Érdekes lenne tudni további részleteket pl. a lefoglalási jegyzőkönyvekről: mennyire tartják be a Be vonatkozó passzusait, pl. egyedi azonosítóval ellátnak-e mindent? Az adattartalomról készítettek-e azonnal leltárt? Vagy pl. kiadásukkor veszik majd észre, hogy hoppá! Hiszen ebben a "gépházban" vincseszter is van! Hát akkor vissza az egész. mégse adjuk ki. (e-vita.blog.hu/2007/10/20/isteni_poen)
    Saját megtörtént esetem, ill. másokat érintő intézkedésekről szóló hírek alapján állítom, hogy IT eszközök tekintetében az ügy- ill. bűnjelkezelés rendkivül slendrián, jogszerűsége is vitatható. Nem a Be pontos szabályai, hanem valamiféle fűnyíróelven alapuló szokás ("hagyomány") szerint járnak el, mert az nekik sokkal kényelmesebb, kevesebb munkával jár. És mert a jogszenvedők örülnek, hogy nem még jobban csesznek ki velük, hát kussban vannak, nem tesznek panaszt. így persze, hogy ez a szokás betonozódott be a jogalkalmazókba.
  • flashdesigner
    #459
    Ez a rendőrségi paráztatás egyik formája, verd szét a tömeget, oszdmeg és uralkoggy és egyéb elnevezéseken több ezer éve ismert fogalom.Ha már jó előre beparáztatják a TVben "hivatalos" közleményként a lamereket, hogy:
    "szervereket foglaltunk le, le ne tőccsé, mer elkapunk ÍPÉ címed alapján Öcsi !Inkább vedd meg szépen a bótba a CD-t és akkor a rendőrbácsik is kapnak majd jó sok lóvét a zsírfejű kiadóktól" - torrent szervert lefoglal6ják , encryptFS-t fognak rajta találni amit dekódolni fognak 83+-1 trillió év múlva, vagy ha volt olyan pancser az admin hogy nem encryptFS-t használt akkoris maximum a RAM-ban lévő logok alapján lehetne egyáltalán az elkövetőket nyomonkövetni kikapcsolásig. Ezt jól tudják az okostojás internet rendőrök is, hogy semmi esélyük és semmi értelme felvenni a küzdelmet a cyberterroristák ellen, mert olyan pájpokon kereszül nyomulnak hogy az okostojásnak fingja se lehet róla hogy mi a f*sz van.
    Ezért a legkézenfekvőbb : beparáztatás , tömegoszlatás és megfélemlítést használják.

    Hogy a szegény lamernek megse fordujjon a fejében hekkerkedést tanulni, mert a végén még ő lesz az okosabb és neki fog a zsebébe több lóvé kerülni.
  • Mindenhova
    #458
    Már megint nem megy:D
    Többet nem, mint igen...
  • fireball
    #457
    már megy:D
  • Mindenhova
    #456
    Mi van az N-core-ral? Nem megy.
  • Carti19
    #455
    Nahh most volt a parlamentben éppen hogy 1 mdf-es képviselő feltette a kérdést hogy miköze a BSA-nak a cégek szoftvereihez...erre az államtitkár azt a választ adta hogy SEMMI köze hozzá és felszólította a BSA-t a tevékenységük befejezésére! Ennyi...
  • kismiki
    #454
    Engem is érdekelne :) mikor megy újra a Bithu
  • kiskapucska
    #453
    Mikor indul újra a Bithumen nem tud valaki vmi nfót?
  • vopy
    #452
    elcsitultak a kedélyek,haza mentek a legények...megint győzött a magyar mentalizmus,mindenki békésen szedi tovább szedi a "kincseit", jóvan a..
    3 nap minden csoda :P :P:P a téma megy a irattárba LOL[IMG][/IMG]
  • Mindenhova
    #451
    Majd ha halvány lila fogalmad lesz a dolgokról akkor politizálj! Egyébként itt tényleg tilos!:)
  • darksun
    #450
    "bár ha belekalkulálják a másolás miatti veszteséget máris több"

    Ez jópofa. Vki megmutathatná nekem azt a táblázatot ami alapján eldöntik egy meg sem jelent anyagról, hogy azt hányan szerzik majd meg illegálisan, abból hány venné meg ténylegesen
  • medawo
    #449
    Szerintem meg az ilyen kis csírákat kéne feljelenteni mint te. Azér illegális meg warez, mert ír egy megjelent sorozatról? Ha én irok a pl a Barátok közt szappanoperáról akkor én warezolok? Elmondom neked kisfiam, hogy a warez azt jelenti, hogy ingyen szerzel meg egy jogvédett tartalmat. Mivel a sorozatjunkie.hu csak egy egyszerű blog, ahol a kedvenc sorozatairól írnak, ezért az nem warez. A google Ad se warez te nagyonhülye! Ennyire sajnálod tőlük azt a kevés pénzt. Inkább szólj apucinak, hogy adjon már neked. Ők legalább tesznek azért a teljesen legális pénzért amit kapnak.
  • cSuwwi
    #448
    azért ne felejtd el, hogy van rajta egy magyar szinkron is, amit ugyanúgy ki kell fizetnie a forgalmazónak. az igaz, hogy ettől még nem a kétszeresét kéne érte kérni, ez a balkáni viszonyoknak megfelelő. úgy 13-15 körül lenne reális sztem, bár ha belekalkulálják a másolás miatti veszteséget máris több. mondjuk sztem aki fan, nem éri be másolt dvdkkel, megveszi az eredetit
  • GinJoe
    #447
    mondjuk én nem nagyon foglalkozom illen dolgokkal.....egyedül eMule-al töltök le néha ezt-azt....az meg nem tudom hova sorolható :):):):)
  • GinJoe
    #446
    Mondjuk én azt csinálnám egy kiadó helyében hogy feltöröm a sáját játékom és úgy terítem a neten illen FTP vagy torrent oldalakon...és enyím a zsé :):):) Vagy lehet hogy van is illen csak senki nem gondol rá....:):):)
  • CybeRick
    #445
    "Amúgy a rendőrség saját mérése szerint az akció hatására 20-30 százalékkal csökkent a hazai fájlcserélők forgalma."


    És egy kis háttérzönge:
    "A warez megállíthatatlan: az utóbbi idők egyik leginkább várt játékát már 10 ezernél is többen töltik egyszerre. /CRYSIS/ "
  • Barney Tech
    #444
    b*******g az a*** , mit vár , hogy vegyük meg eredetinbe a lemezeket , ilyen kormánnyal esélytelen a dolog.
  • MVIPKing
    #443
    Minek a Bithu? Itt is megtalálsz mindent és még arány se kell.
    http://forum.sg.hu/listazas.php3?azonosito=bdwteam&id=1183319282
  • sathinel
    #442
    valsz mert így is flame van és ugathatott valami szerv hogy cenzúzázzák a hozzászólásokat. Vagy nemtom miért éri meg eldugni én is csak google-ben találtam meg ismét a főoldalon nem találom.
  • Zoleeca
    #441
    Hová tűnt ez a cikk a főoldalról?
  • MVIPKing
    #440
    #433
    Megnézted a #422 hozzászólás linkjébe?
    Abban mi az álom? Azok egyszerű tények.
  • damil
    #439
    ez nem politizalas, ez verlazitas ami mindenkiben megmozgatja az indulatokat, es ennek nem lesz mindig csend a vege. reszemrol ennyi. azt is irhattam volna h "k*rva*ny*tok" de ezt celzatosabban akartam.
  • t0r
    #438
    Amiről talán még nemigen esett szó...

    Én nem sajnálom se a kiadókat, se a színészeket, se a zenészeket... Ha tudnátok, mi folyik pl 1 filmforgatás alatt, senki nem úgy vélekedne, ahogy... Volt némi (háttér)információm a híres Eragon forgatásakor/forgatásáról, és az elpazarolt (10, 100??? ki tudja???)többmillió forintokról... Fizetett, több10000 forint/éjszakás, soha igénybe nem vett szállástól kezdve, exdrogdíler szállásszervezőn keresztül, kamu, fiktív számlákon át, helyi vállalkozóknak ki nem fizetett többtízmillió forintokig, volt ott minden, ami "szem-szájnak ingere"... És ez csak amit a "kishalak" engedtek, engedhettek meg maguknak... Akkor mit csináltak a "fejesek"??? Nem csoda, ha többezer forintért kell aztán adni a DVD-t, cd-t, hogy az ilyen tömeges lopásokat, sikkasztásokat, egyebeket "fedezni lehessen" anyagilag... de mint tudjuk, nincs az az összeg, ami 1x el ne fogyna... Olyan ez, majdnem, mint a jóindulat... Az pedig a vásárlóközösségnél is fogyóban van... Majd elfelejtettem, romlott kajáról (http://www.nyugat.hu/cgi-nyugat/cikksql.cgi?cikk=18030 : "Neve elhallgatását kérő informátorunk szerint nem a munka, hanem a hús volt büdös, így...") ..., a feketemunkásokról, statisztákról meg ne is beszéljünk... névsorolvasáskor még a rendőrök is találtak volna 1-2, vagy inkább 20-30 körözött emberkét...
  • fleezeum
    #437
    Szeretném kihangsúlyozni minden kedves jogvédő pártinak,h a SZERZŐIJOG SÉRTÉS NEM LOPÁS!!! Lopás az,ha elveszem más tulajdonát úgy,h az nem lesz többé az övé.Ha warezolok,akkor csak msáolok,tehát nem károsítok meg senkit!! Hülye felfogás az,h ha nem tudtam volna letölteni,akkor megvettem volna. Úgy gondolják a jogvédők,h a vásárlóerőm a szerzőket illeti?? Ennyi erővel ha cd-ket vennék,akkor beperelhetnének a pékek,h a pénzből amúgy kenyeret vettem volna...legyen matrica a cd-ken,kapajanak fizetéskiegészítést a pékek is:D
  • vopy
    #436
    [IMG][/IMG] örülj kölyök..dj :D
  • r3tro
    #435
    fasszság amit irsz,ha már ingyen adják a cuccokat akkro sztem ennyi hasznuk legyen belőle h a egy kurva reklámot raknak az oldalra!vagy neked ugyanaz mikor kuldesz X forintért smst és az a te pénztárcádbol megy nekik vagy annak a pénzét kapják meg aki hirdetett náluk?ha neked ugyan az a kettő akkro te.....vagy:D
  • r3tro
    #434
    "Pedig mindenki ellen van esély, ha a törvény melletted áll és szerintem ez így van."MVIPKING,ezt te mikor álmodtad?
  • DjDano
    #433
    Majd ha halvány lila fogalmad lesz a dolgokról akkor politizálj! De NE ITT, mert itt TILOS!
  • tommyg
    #432
    hm ncore nem megy...csak nem??????
  • HJPOWER
    #431
    Lefoglalják a cuccot, bekerül egy raktárba, aztán az "éppeni" illetékesek onnan értékesítik tovább a nagy munka hevében és persze biztos csak véletlenül, meg elvesznek stb... :D Mindenki ügyeskedik, próbál megélni. NA ennyit erről is.
  • Mardel
    #430
    ergo bithu és minden nem fizetős torrentoldal (van fizetős MOon?)

    HD torrent oldal, lehet regisztrálni az odalra, de semmit nem ér, mert az oldalon nincsenek torrent fájlok az oldaltatalma felkerült a pro-sms.hu oldalra ahol krediteket lehet venni smsért
    Alap
    100 credit » 240ft + Áfa (Br. 288ft)
    Haladó
    200 credit » 400ft + Áfa (Br. 480ft)
    Mester
    400 credit » 800ft + Áfa (Br. 960ft)
    Profi
    800 credit » 1600ft + Áfa(Br. 1920ft)
    vagy banki átutalásért...
  • damil
    #429
    Az allam hatalom tehet mindenrol, nem csak itt mas teruleteket is behaloznak, olyan betarthatatlan szankciokkal, amibe konnyen beleesel, illetve akadalyoz a szorakozasban, mindezt koszonhetjuk a LOBBInak, amibol aztan az osszes f*ssz*po jol eltengeti a napjait... Mi meg fizethetunk a gyoccerert meg a dokiert, meg a filmekert eus arakat (ha nem tobbet, mint az elobb is olvashato volt)

    Mivel keves a fizetes nalunk, nehez a megelhetes, ezek a szabalyok betarthatatlanok, es rovidesen polgarhaboruba torkoll az egesz figyeljetek meg. Warezosok, gyogyszerellenes szervek stb karoltve fogjak legkozelebb gyujtogatni a parlament hazat, a politikusokat pedig villanyoszlopra kotve fogjak megalazni. En mar varom ezt a napot, addig toltok le par filmet h elussem az idot...
  • Mindenhova
    #428
    Láttátok az nCORE Online felhasználók listáját? LOL:D
  • MVIPKing
    #427
    #425
    Igazad van, ha fizet nem lop, orgazda.
    #426
    Nem várom. Tudom és ismerem az utat mire az userhez kerül.
    A Szemétség közben van.
    Ingyen megszerzed, és pénzért árulod, a sok hülye meg fizet érte és csodálkozik, amikor megbüntetik érte.



    Ennyi és nem több. Nem kell belemagyarázni semmit abba amit írok. El kell olvasni, meg kell érteni és véleményezni. Nem belemagyarázni.
  • gabr
    #426
    Itt az a baj, hogy amit te is látsz, a torrent az a warez scene legalja... minden torrent oldalra legutoljára kerülnek ki a cuccok. Ha vannak jó kapcsolataid, (és mondjuk egy idősebb IT kollégára gondolok), biztos vagyok benne, hogy nem nagy ügy szerezni elérést egy nagyobb FTP szerverre, vacak havi pár ezer forintért...

    Melleseg TE azt várod, hogy legyen egy publikus, teljesen ingyenes torrent oldal, mi? Minden új film/játék azonnali letöltéssel? Hol élsz te? Szerinted a csapatok ingyen törnek fel játékokat, filmeket? Hát egy fenét! Aki legelöször feltöri a játékot, az igencsak sok pénzt keres vele, lévén az ő portékája kerül fel elöször a nagy, ISMÉTLEM nagy nemzetkőzi szerverekre(nem szar torrent oldalra), amire azért fizetnek elő a fizetős FTP szerverek gazdái(mondjuk a magyarok is), hogy onnan terítsék a piacot, és arra a nagyobb szerverre nem havi 3e/hó a díj, hanem 50e/hó... aki azt hiszi, hogy egy játék azért lesz feltörve, mert olyan jó buli, az egy hülye!
  • sathinel
    #425
    #422 egyszerűen lopunk? nézd meg hová mutat ez a hozzászólás és mit vetettem fel. Minden adathordozón rajta van az a + pénz hogy te úgyis másolni fogsz rá. Ha nem lenne kollektív büntetés még megérteném hogy ugatnak, de azok akik dolgoznak, családi fotókat, videókat mentenek rá azok is kifizetik ezt az összeget. Aztán kimennek hozzád és megbüntetnek azért amiért már egyszer kaptál büntit??? ember ha azt nézem én jogosan töltök le mert egyszer már kifizettem hogy lefogok tölteni. Tehát fogják be a pofájukat, vagy szüntesség meg a kollektív büntit az egéssz országra, és akkor ugathatnak.
  • vopy
    #424
    felelőségre vonni a betonon legeltetett marhát,hohy nem ad tejet?! abszurdum!

    gulyás csere!!!
  • vopy
    #423
    Amíg ez a kormány többszörösét elrabolja a néptől,nincs felelőségre vonási joga!!! mint ahogy mi is tehetetlenül nézzük az ország tönkretételét,az egészségügy szándékos szétrombolását,stb...addig semmi joga nincs ezen a téren lépni