97
  • valamit
    #17
    kérdés ott megvan a megfelelő szélmozgás? mert hegyekbe akkor kirakhatnák a felszínre is, mondjuk a Himalája meg az Andok környékén :) csak lehet, hogy a felszíntől számított távolság számít és nem a tengerszinttől mért magasság
  • Zro
    #16
    Ha egy 2-3 ezer méter magas fensíkról engedik fel őket, máris nem kell 4600 méteres kábel :)
    Azért kíváncsi lennék egy részletesebb leírásra, mondjuk egy 3d animáció kíséretében, hogy tartja fönn a gépet egy helyben, s nyer közben energiát a szélből egyszerre.
  • valamit
    #15
    szvsz. ez jó ötlet, a gyenge pontjának a mindegyikhez tartozó 4600 méteres kábeleket érzem, valszeg ha egymás mellett emelkednének fel célszerű lenne őket odafent kötni össze (mégha lazán is), plusz a levegőben tartáshoz valamifajta gázt használni is valszeg kevesebb energiát igényelni, mint a propellerek e célra alkalmazott meghajtása
  • Robko
    #14
    Ha pedig nem fuj, a szél akkor le szál, mint a helikopter.erröl nem írtak
  • metaljesus
    #13
    azt írja, hogy ha a szelek 1%-át sikerülne befogni akkor az fedezné a bolygó energiaszükségletét. elég valószínűtlen hogy majd egyszer mindenhol ezzel termelnek áramot, de mondjuk csak a bolygó felén. akkor is az a fél százalék szerintem nem nagyon rázza meg a bolygóméretű folyamatokat.
  • Frosty01
    #12
    az usában gyakran előforduló tornádókról és hurrikánokról már nem is beszélve
  • loga
    #11
    Pár extra Gigawatt... :P
  • WinT
    #10
    El kell nyeletni vele a villám energiáját... még több áram. :D
  • Filiic
    #9
    És a villámlást le lehet kezelni vajon? Mert nyílván az összes ebbe fog belecsapni.
  • bvalek2
    #8
    Megér annyit, hogy kipróbálják. A leírás tetszik, ha majd működik, lelkesedni is fogok.
  • immovable
    #7
    Sztem ha már a tudósok ürliften dolgoznak akkor sztem ez megoldható lesz, mire lesz egy működőképes példány. Majd használják wanek kedvenc témáját a nano technológiát.
  • immovable
    #6
    Ezt azért is mondom, mert ha tegyük fel müködőképes az ötlet, és valóban gazdaságosan tudna nagy mennyiségű energiát előállítani és át tudják tuszkolni az ötletet az energialobbin, aminek kevés esélyt adok, akkor mindenképpen ez a legfontosabb tényező, a környezeti hatás.
  • immovable
    #5
    Gondolod, hogy ha te laikusan gondoltál erre, akkor azok akik ezzel foglalkoznak hivatás szinten, nem gondolnak majd erre az esetleges hatásra? De nem várj itt képletekkel és egyébb számításokkal alátámasztott beszámolóra, ez az SG nem egy "masszív" tudományos portál.
    Amúgy cikkre visszatérve, nekem tetszik az ötlet!
  • halgatyó
    #4
    Kíváncsian várom a további fejleményeket. (az elkövetkező években)
  • oneman
    #3
    ehhez egyrészt elég erős kábel kellene, másrészt mi van akkor, ha lezuhan?
  • halgatyó
    #2
    Még valami. Egy ország (vagy az emberiség) energiafogyasztása jelenleg messze nem egyenlő a villamos energia fogyasztással.
    Ha viszont abbahagyjuk a szén/szénhidrogének égetését, akkor kb. azonos lesz a kettő. Ami mai szemmel nézve óriási méretű villamosenergia termelést tételez fel, és a maihoz képest alacsonyabb kWóra-árakat.
  • halgatyó
    #1
    Hm. Egyrészt örülhetünk minden lehetséges energiaforrásnak. Másrészt viszont a szakember pár szóval felvázolhatta volna, hogy ha nagyobb tömegben alkalmaznak ilyen szélturbinákat, az milyen környezeti hatásokkal járhat (a Földi légkörzés megváltozása)
    Azaz, úgy nagyságrendi becslés arról, hogy mennyi energiát lehet így a légkör megváltoztatása nélkül kinyerni. Nem USA-centrikusan gondoltam, hanem emberiség-centrikusan (más a lélekszám)

    Vagy ha nagyságrendileg sem tudja, akkor illik felhívni a figyelmet erre, és ezirányú kutatások szükségességére.