189
  • kukacos
    #109
    Jelenleg nem Bp-en lakom, de a jó öreg BKV útvonaltól és időponttól függően lényegesen gyorsabb tud lenni, mint az autó (metró-villamos kombinációval, természetesen). Emellett bringázom és vonatozom. Nyilván van olyan útvonal, amikor az autó a leggyorsabb, de ez sem indokol havi 70-80 ezer forintos kiadást, amennyit egy átlagos használt középkategóriás autó jelent. Tegyük fel, hogy valaki naponta fél órát spórol azzal, hogy autóval jár munkába, az egy hónap alatt összesen 10 óra. Tehát a buszon 7-8 ezer forintos órabérért ücsörgök, nekem megéri. De mindenki számolja ki maga, mennyibe kerül az autója és mit nyer és veszít vele.
  • Mike at home
    #108
    aki nem engedheti meg magának, hogy eredeti játékot vegyen az biztos nem lehet sikeres ember :))
    (from index blog)
  • Mike at home
    #107
    így van
    valami miatt megéri a játékokat maygarítani
    ha senki nem venné nem lenne a FIFA07-ben magyar kommentár, máshol szinkron, stbm szal lényhesen több játékot veszünk meg mint 10 éve, méghozzá azért, mert kb. 1/2-2/3-ára estek az árak
  • Mike at home
    #106
    egyébként azt az évi 4-5 játékot, amikkel játszani szoktam, simán ki tudom pengetni konzolverzióban is
    ennél lényegesen többet költök könyvre, dvdre egy éveben
  • Mike at home
    #105
    hallottál már olyanról hogy infláció?
  • Indigo
    #104
    Azt hiszel rólam amit akarsz, de nem vagyok önelégült, pláne nem attól, hogy megengedhetem magamnak az eredeti játékokat.

    ""Nem arról beszélek, hogy nem tartom drágának (még mindig)"
    akkor talán mégis drága, nem ? :\"

    Ha megtanulnál rendesen olvasni, vagy értenéd amit olvasol, akkor nem kellene feleslegesen vitatkoznunk. Ezt írtam: Összességében valóban olcsóbbak lettek. Nem olcsóak, hanem olcsóbbak!
    Mármint nem abszolút értékben, hanem relatíve. Érted???
  • bertino
    #103
    "A Bioshock-ot is elkapkodták a megjelenés napján, már az első pár órában... Nem mindenki olyan lepukkant csóró, mint te..."

    na, hát ez csak az olyan önelégült barmokra igaz, mint pl. te (épp sikerült leírnod magad)

    "Nem arról beszélek, hogy nem tartom drágának (még mindig)"

    akkor talán mégis drága, nem ? :\
  • Indigo
    #102
    Persze nem így értettem, csak szegény bertino igyekszik nagyon sajnáltatni magát...
  • Ronny
    #101
    aki nem engedheti meg magának, hogy eredeti játékot vegyen az lepukkant csóró?
  • Indigo
    #100
    "lol neked az apuci és anyuci veszi a játékokat ?"

    lol nekem nem... Jól is néznék ki, ha saját jövedelemből nem futná rá.

    "amíg 10k lesz egy szgépes game (mert hát a konzolos űber árakról ne is merjünk beszélni) nem fognak tömegével járni a boltba értük"

    Vagy mégis? http://www.sg.hu/cikkek/49770/megjelent_a_wow_burning_crusade
    A Bioshock-ot is elkapkodták a megjelenés napján, már az első pár órában... Nem mindenki olyan lepukkant csóró, mint te...

    "ha 10k-t simán kipengeted, mit jelenthet neked 13-16k(ugye konzol)!"

    Én a 10k-t nem pengetem ki, általában várok kicsit, mint azt lentebb írtam is. Nem arról beszélek, hogy nem tartom drágának (még mindig) a frissen megjelent játékokat, de összességében ma már Mo-n is egyre többen megengedhetik maguknak ezt a fajta szórakozást, mivel relatíve ma sokkal olcsóbban hozzájuthatsz egy játékhoz, mint 10 évvel ezelőtt.
  • bertino
    #99
    lol neked az apuci és anyuci veszi a játékokat ?
    gratulálok, hogy épp ők jutottak eszedbe!

    amíg 10k lesz egy szgépes game (mert hát a konzolos űber árakról ne is merjünk beszélni) nem fognak tömegével járni a boltba értük, ha 10k-t simán kipengeted, mit jelenthet neked 13-16k(ugye konzol)!

    semmiség
  • Indigo
    #98
    "miért is lettek olcsóbbak ?"

    Tudod mit jelent az, hogy reálérték?
  • Z
    #97
    Jó a cikk, grat!

    Olcsó game, jó game, azzal mindenki jól jár.

    Medal of Honor Warchest = 4k HUF. #1 vétel volt!
  • Indigo
    #96
    /OFF
    Kb 3-4 éves lehetek azon a fotón, amelyiken házunk építésénél fogom a csákányt, és úgy teszek, mintha keményen dolgoznék :) Aranyos kép :)

    /ON
    "10k még mindig 10k"

    Igen, 10k az 10 évvel ezelőtt is 10k volt, viszont akkor az a pénz sokkal többet ért, mint ma... Egy 10k-s játék árát ma már sokkal könnyebben kipengeted, mert az ma már apuci havi fizujának csupán töredéke. Ha ezt nem vagy képes felfogni, akkor vagy nagyon fiatal vagy még, vagy nagyon fogyatékos...
  • bertino
    #95
    miért is lettek olcsóbbak ?
    a neves játékok még mindig 10k-ért/többért kaphatók, eltekintve a "pl flatout 2, ami bár nem annyira neves, de a magyarországi kiadónak hála magyarországhoz méltó áron adta ki újonnan a játékot"

    ilyen kivételek vannak, de a nagy része még mindig a 10k-hoz közelít
  • bertino
    #94
    99ben már javában a házunk építésében segédkeztem, tehát nem kéne olyasmiről beszélni, amiről halovány gőzöd sincs, ettől függetlenül nem igaz, amit írtok

    10k még mindig 10k, akár többet ér, akár nem
    pláne akiknek nincsen havi 100 nettójuk
    ezt fogd fel, aztán talán leesik miről beszélsz te/ti
  • Su0my
    #93
    a mennyivel jobb költői kérdés: sokkal! :)
  • Su0my
    #92
    úgy van, 2000 környékén 10-ért vettem a mai napig legmegbecsültebb játékomat, a Final Fantasy VIII-at (a VII-hez még sajnos nem volt szerencsém). ha lesz rá időm, elképzelhető, hogy felrakom és eljátszogatok vele, hihetetlenül tetszik még a mai napig: kevés hasonló élményt nyújtó progit találhatnék szerintem a mai kínálatban. és grafikája meg kb 5 pixelből áll, mégis, valahogy jobban tetszik, hangulatosabb, mint akármelyik fotó-szerű kép, amiket előmutatásokban lehet látni..

    na amit akartam mondani: köszönjük meg a kiadóknak vagy nem is tudom kiknek, hogy a magyar valuta romlásával és gazdaság csökkenésével blabla (nem vok közgazdász:) ) nem tart lépés pl a PC-s játékok ára! 7 éve (sőt!! 8-9) lényegében nem sokat mozdult a játékszoftverek ára. Igaz, engem hidegen hagy, HL1 amikor megvettem, 2000 forint volt, azóta CS1.6, mondanom sem kell, hányszorosan érte meg? WoW is kiegészítőstül mindenestül 14e HUF (igaz, havi 3e, de van két ingyen hónapod, ha megveszed mind2-t). Nem drága, de azért inkább járjatok moziba, itt a moziünnepek is pl, holnap is tart, xar filmek, de 360-ért be lehet rájuk ülni. és az 360 FT + egy kis kaja+üdítő+pia, 3-4 ezerből csaptok egy jó kis napot/estét, mennyivel jobb?
  • Su0my
    #91
    Én BP-hez 25 km-re lakom, busz+hév+villamos-sal 1:20 alatt vagyok bent az egyetemen, kocsival, reggel szentendrei úton keresztül ez kb 2:30 lenne. Tehát te mázlistának mondhatod magad!
  • Mike at home
    #90
    tudod pl. 99-ben amikor te még pelusban szaladgáltál, akkor is 8-10k volt egy program meg most is. mondanom sem kell, hogy mennyit ért akkor 10k és mennyit most
  • Indigo
    #89
    Miről beszélsz? Összességében valóban olcsóbbak lettek. Nem olcsóak, hanem olcsóbbak!
  • bertino
    #88
    hát persze, hogy olcsóbbak lettek
    a régi játékok lehet, ez így is normális

    új játékra mondd rá, hogy olcsó és akkor talán iagazat is fogsz beszélni nem pedig marhaságot
  • Mike at home
    #87
    Rgyébként meg Mo-n egyre több eredeti játékot veszünk, olcsóbbak is lettek a programok mint régen
  • Mike at home
    #86
    1. az eredeti programjaimat is mini-image-vel játsdzom, mert akkor a lemezet el lehet tenni szépen a dobozába. Patchelgetni meg ugyanúgy kell ha gyári ha másolt. Sokszor crack sem árt, mert annyira jó a védeleme, hogy a saját lemezével el sem hajlandó indulni
    2. rég elmúlt már a ripek ideje
    3. a modemen is túlléptünk már
  • WiLDoR
    #85
    lehet most le leszek nézve, de én általában megveszem a játékokat, amikkel játszom.
    ez még anno az imperium galactica-val kezdődött, majd jött az ut2003, most meg a wow és a kiegészítője. a következő befektetésem a warhammer online lesz, de csak akkor, ha a beta elnyeri a tetszésemet.
    ebből is látszik, hogy "megválogatom", hogy mivel játszom.
    nekem egy demo-ból általában lejön, hogy fogom-e kedvelni a játékot, vagy sem, megragad vagy sem.

    s hogy miért veszem meg?
    1. mert nincs kedvem crack-ekkel, és patch-ekkel pöcsölni
    2. szeretném kiélvezni a játék minden feature-ét, nem egy lebutított/megcsonkított szarral akarok játszani
    3. lusta vagyok dc-ről letölteni 1-2kbyte/sec-cel
    4. nem tudok jobb letöltőhelyet, de a ratyi sms-es warez oldalakban meg abszolút nem is bizok meg
    5. mert megtehetem...egy game ára kb. annyi manapság, mintha elmennék 1-2x mulatni hétvégén, s meghívnám a haverokat 1 kör piára, magyarán simán kibírható, csak persze egy összegben kifizetve elsőre sokallja az ember (nameg ettől függetlenül bulizni még lehet, a game addig is elpihen a gépen, polcon, etc.)
  • Tinman #84
    Aminek köze nincs a HIVATALOS szóhoz...
    Hivatalos esetben "párszezerbe" kerül a feliratozás, de erről majd Raveair, ha erre téved.

    A jog szerint, mind a kép, hang ill. szövegállomány az adott kiadó tulajdona.
    A "sufni" magyarítások pontosan azért nem jelentenek veszteséget a kiadónak, mert nem hivatalosak, viszont örömmel eltűrik őket, hiszen általuk növekedhet az értékesített példányszám. Sok esetben az ilyen házi készítésű feliratok, később szerződést hozhatnak a fordítónak.
  • ginew
    #83
    motor, és még olcsóbb is a kocsinál..
  • Cat 02 #82
    "Tudva azt, hogy egy sima feliratozás párszázezerbe"

    hm lol, elég sok magyarosítás létezik !!! nagyon sok :D
  • asysoft
    #81
    Amekkora dugók vannak mostanság (itt a Petőfi-híd környékén legalábbis) én ebben egyáltalán nem lennék olyan biztos.
    Tinman: inkább feltelepítem a polcomon lévőt, ha játszani támad kedvem:)
  • tttttom
    #80
    Nálam a játékoknál az élmény és a hangulat a számit elsőnek + az MI erőssége + kihivásos a grafra meg magasról szarok.Mint pl.:COD,Ground Control 2 és GTA Sa(Ez a 3 a favorite).Ezek az ilyen unalmas lövöldözdék(Hülye MI,szar élmény+hangulat) meg bug halmok nem érdekelnek.
  • BiroAndras
    #79
    "én inkább gyorsan eljutok a célomba, mint hogy a dugóban hallgassam az 5.1-es szettemet"

    Hogyan közlekedsz gyorsabban az autónál? BKV-val biztosan nem.
  • tttttom
    #78
    Én amikor játékot veszek kifigyelem,hogy érdemes e egyáltalán kiadni érte lóvét.
  • BiroAndras
    #77
    "Aki csak azért vesz gépet, hogy maxon tolhassa a játékokat, az NEM gamer"

    Természetesen nem a grafik a az elsődleges, de ha egyéb szempontból jó egy játék, akkor a szebb grafika még bőven adhat hozzá annyit, hogy megérje.

    "Egy normális szülő NEM fog több százezret áldozni a 10-15 éves gyerekének, szinte félévente"

    Arra nem gondolsz, hogy nem csak gyerekek játsszanak. Ha az embernek van munkája, és véletlenül nem keres rosszul, és mondjuk nem kell egy családot egyedül eltartania, akkor nem okoz problémát egy erős gép fenntartása.
  • Tinman #76
    FC már ingyenes, kalandra fel :)
  • asysoft
    #75
    Ez a HL2-es sztori durva. Nekem a Far Cry-al volt anno olyan, hogy multi közben "Your CD-key is already in use" üzeneteket irogatott. Írtam a forgalmazónak, válaszlevélben küldtek új serialt, s kérték a régit... Mondjuk az üzeneteket új seriallal is adta, de úgy tűnik, ez a FC sajátsága
  • QpaQ
    #74
    Én 240-ért veszek gépet Békéscsabán, 3 év alatt szedtem össze rá. Pesten ugyanez 215-ből kijött volna. Ha belegondoltok, hogy 3 év alatt Pesten 215- öt kell összeszedni, Pesti fizetésből, akkor nem is drága egy gép, és ez már 8800 GTS, E6600, 2 giga Ram, Gigabyte alaplap stb...
  • Tinman #73
    Mi köszönjük a cikket... tetszett, sok ilyet még
  • Tinman #72
    Atyaég... infóban dolgozom már sok-sok éve, de az ilyen hsz-ektől a falra tudnék mászni.

    "Az ASUS VGA kártyát tuti jót tud gyártani, de alaplapot NEM! NE VEGYETEK ASUS alaplapot."

    Számok, az elmúlt idők garanciális papírjai közt bogarászva:
    xy idő alatt eladva Asus alaplap 3 év garanciával ~100 db, ebből 1.5 év időtartamot vizsgálva garba elküldve 4 db.
    xy idő alatt eladva Asrock alaplap 2 év garanciával ~40 db, ebből 1.5 év időtartamot vizsgálva garba visszaküldve 12 db.
    xy idő alatt eladva MSI alaplap 3 év garanciával ~50 db, ebből 1.5 év időtartamot figyelembe véve, garba elküldve 19 db, ebből 17 db AMD procikat fogadott...khm.
    Tovább is van, mondjam még?

    "A GEIL-nál (a "márkás" memóriák közül) csak a Kingston és a Samsung gagyibb."

    Totálisan laikus vagy a témában és a legnagyobb baj, hogy a hülyeséget hangoztatod is. Eleve a Samsung és a Kingston más kategória, mivel a Kingston világ életében minőségi és megbízható memóriákat produkált.
    Rendszergazdák tömkelege kér szervereket Kingston ramokkal, és nem egy olyan céget tudnék mondani ahol az uptime években mérhető!
    Még, hogy gagyi... élettartam garancia már jó ideje, nem is értem, minek reagálok ekkora baromságokra. Nonszensz.


  • aDannyBoy
    #71
    valóban... kicsit rég volt már, úgy emlékeztem, hogy a blackthorne volt 92ben és LV 94ben

    Egyébként Tinman, ráéreztél a dolgokra, köszi a hozzászólásodat :)
  • Tinman #70
    "Ki gondolná például, hogy a Blizzard anno egy oldalnézetes platform játékkal, a Blackthorne-nal robbant be a köztudatba még a Warcraft I. előtt?"

    Ez így nagyon nem igaz.
    Ott voltam, emlékszem... 1988-ban mindenki a Battle Chess-t tolta C64-en, Amigán, de még Dos alatt is! Ráadásul egész szép sikereket értek el!

    No és a Lost Vikings??????
    2 évvel a Blackthrone előtt jött ki és akinek anno volt PC-je vagy Amigája az nagyon is sokszor látta a Blizzard logot, mert ugye a LV nem volt egy túl könnyű játék! A Lost Vikings sikeréhez pedig ugye kétség sem férhet.