44
  • Griphons
    #44
    huuu: gondod van a böngésző-kompatibilitással? és fejlesztőnek hívod magad? java-t írsz javascript helyett?
    Nézz már szét pls, hogy az IE6 (vagy akár7) ismer és kezel több szabványt, vagy az FF!
    Egyelőre az FF vezet a W3C versenyben, ezt jobb ha tudod, és hidd el az igazi fejlesztők ff-en fejlesztenek. nem azért mert divat, vagy ff mániások, hanem mert olyan eszközöket kínál, amihez az ie hozzá se szagol (pl ie-t is emulál ha kell, developer eszközök garmadája, stb...). Az Operát nem bántom, jó megoldás az az egyszerű usereknek, nem rossz browser. a Safari meg még gyerekcipő M$ platformon.
  • JeD
    #43
    Kedves huuu!

    Talán elkerülhetők lennének a félreértések (mellesleg sonicXX tökéletesen értette, miről van szó), hogyha JavaScriptről akarsz beszélni, akkor JavaScriptet írsz, ha meg Javaról, akkor Javat. Szerintem egy fejlesztőtől ennyi elvárható, a teniszező sem tollast válaszol, amikor megkérdezik, mit játszik.
  • huuu
    #42
    huuu sonicXX!!

    Nem semmi tán te írtad az explorert pubi?:)
    Nagyon ügyi vagy hogy a tudatodig nem jut el, hogy js-ről van szó...
    na de további jó okfejtést és történelmet.
  • Penge4
    #41
    Az mindegy, mivel az Opera 9.50-ben is nagy ugrás lesz. A renderelő motort kicserélik, sokkal gyorsabb lesz és rengeteg eddig hibás oldalt is normálisan fog megjeleníteni, lesz valami nagy újítás is benne, amit még jelenleg titok fed, az RSS olvasót is fejlesztik és a levelezőt is (POP3-nál amit a levelezőből törölsz csak az törlődik a szerverről is meg ilyesmi), szóval az is hoz egy rakás újdonságot.
  • LowEnd
    #40
    Én mindhárom böngészőt viszonylag rendszeresen használom. User-ként.
    Eredetileg explorer, később rájöttem, hogy jobb böngészni firefox-szal, de mostanában kezdek rákapni az operára.

    Az opera gyors, és faszán jelenít meg minden (általam látogatott) weboldalt, valamint a zoom funkció a yahoo-chess-en nélkülözhetetlen. (flash.) :)

    Asszem lecserélem lassan a firefoxokat az összes otthoni gépen, hacsak az új verziókban nem lesz nagyon nagy ugrás.
  • Penge4
    #39
    Mint mondtam, nem véletlenül. Valamilyen böngésző mindenképp kell, különben mivel töltenéd le a kedvenc böngésződet?

    Nem mondtam, hogy nincsenek igényes programjai, de egy IE nem versenyezhet egy Operával, a beépített CD/DVD író nem versenyezhet egy Neroval, az MS Paint a PhotoShoppal, vagy akár a CorelDraw-val. Nem is azt a célt szolgálják. Akiknek megfelel (az átlagusernek) azok használják az alap szolgáltatásokat éppen ezért folyamatosan fejlesztgetik, de akiknek az adott területen kiemelkedő szoftverre van szükségük, azok letöltenek egy olyat.

    Annyi mindent meg nem integrálnak az oprendszerükbe. Még a Vista is csak zip-et kezeli natívan, rar-t nem. Az alap CD/DVD író még mindig nem támogatja a képfájlokat...stb.

    Szóval nem lenne nekik veszteség, de mivel böngésző kell mindenképp, így ha akarnák se vehetnék ki. Meg hát házon belüli szoftvereket integrálnak bele eleve, hogy stabil legyen és együttműködjön a rendszerrel.
  • selyem
    #38
    "A Microsoftnak egy centtel sincs több pénzük belőle, ha az emberek IE-t használnak"
    ez közvetve nem igaz. nem véletlenűl rakják bele az oprendszerbe az IE-t is.
    A MS nek jol fel fogod érdeke hogy igényes programokal legyen tele az oprendszerük. Kölönben miért váltana a mezei user mindig új oprendszerükre?
    Nem csak a directx 138 al fogják meg az embert..... Az átlag embernek olyan rendszer kell (kellene) amiben minden olyan alapbol benne van amit késöbb használni szeretne. és ezért add pénzt. Nem véletlen hogy minden szar ami eszükbe jutt beleraknak.
    Egyébként meg preztis veszteség az MS nek az IE visszaszorulása. Ami újabb pénz.
  • Penge4
    #37
    "Félnek hogy ezzel a lépésel mégtöbben mondjuk a FF felé fordulnának.
    Érthető is lenne mert az FF behozza a nem szabványos oldalakat is, a szabványos oldalak mellet."


    A Microsoftnak egy centtel sincs több pénzük belőle, ha az emberek IE-t használnak. Éppen azért egyszerűek és nem professzionálisan kiélezettek a Windows beépített szoftverei, hogy azonnal bárki könnyen használatba tudja venni, de ha komolyabb funkciókra is szüksége lenne az adott szoftverterületen, akkor letölt egy arra kiélezett third party progit.
    Amúgy igen, a nem szabványos oldalakért a quirks mód felelős, ilyen minden böngészőben van, ha nem lenne, akkor nem is hozna be az egész internetről 20-30 oldalnál többet. Nyugodtan lehetne benne quirks mód.

    "2. Azért arra én is kiváncsi lennék, az Opera felhasználók mekkora része használja az IRC/Torrent klienst.
    No meg a widgeteket."


    Widgetek közt vannak egész hasznosak is, mondjuk nem ártana ha lehetne sidebarra is csoportosítani vagy ilyesmi.
    A torrentkliens azoknak tökéletes, akik csak néha töltenek nyitott trackerekről. Nekik nem kell külön telepíteni egy torrentklienst csak ezért. Aki meg rendszeresen torrentezik annak egyértelmű, hogy profibb kliens kell. De az utóbbi időben elég sokat fejlődött, szóval már látok benne jövőt, hogy majd az Opera 10-ben, vagy 11-ben kiválthatja sokak számára a uTorrentet is akár.

    "Röviden: Az Opera egy fos."

    Röviden: Nagy az Isten állatkertje.
  • Sanyix
    #36
    És ha nem is kapcsolod be, ezek a funkciók nem is látszanak. Egyébként az rss alap hogy hozzátartozik egy böngészőhöz, torrent, meg levelezés nem, de nem is kötelező használni. És így telezsúfolva is kisebb mint az alap ff :)

    Minden része testreszabható, csak utána kell nézni.
    Aki pedig media player plugint hiányol az operából, az gondolkozzon már el miért akar egy olyan dzsunka fos lejátszót használni mint a wmp. Nekem soha sem hiányzik, mert vlc-t vagy mplayert használok, és a codecpackos faszkodás is kimarad.
  • balee66
    #35
    Köszönjük tartalmas hozzászólásodat, rengeteget okultunk belőle, reméljük máskor is megtisztelsz minket ilyen és ehhez hasonló kommentekkel...
  • balee66
    #34
    "Hát pont ezaz, Operába belezsúfolnak minden "marhaságot", RSS olvasó, torrent/levelező IRC kliens stb... Egy böngészőnek nem a mindenesség a dolga."

    1. Ha nem használod ezeket a "marhaságokat", észre sem veszed hogy ott vannak.
    Én is csak az RSS olvasót és a levelezőt használom.

    2. Azért arra én is kiváncsi lennék, az Opera felhasználók mekkora része használja az IRC/Torrent klienst.
    No meg a widgeteket.
  • selyem
    #33
    ÉN egy dolgot hozzáfüznék: MS-nek nem kellett volna éveket várni az IE7 el.
    És akkor nem itt tartanák ahol most. Még mindig nem áltak át az emberek ie6 rol ie7-re. "Érdekes módon" a FF tábor mien hamar váltot FF1 ről FF2 re.
  • jin
    #32
    Röviden: Az Opera egy fos.
  • sonicXX
    #31
    Asszem nem ugyanazon a Föld bolygón vagyunk webfejlesztők. Egy dolog az IE6 és egy másik dolog a CSS, XML, XHTML, JS (ECMA Script), DOM szabványok.

    Tartok neked történelem órát, utólagos engedelmeddel:
    Amikor az IE6 első változata kikerült, ezeknek a szabványoknak a nagy része épp hogy csak elkészült, többed része pedig még nem volt végleges. Kiadták az IE6-ot és a fejlesztőit szépen szélnek eresztették, más részleg pedig átvette a biztonsági foltozásokat. Következésképp az IE6 nem lehet szabványos*. De semmi módon sem szabványosabb, mint egy FF2 vagy ez Opera9.

    Jelenleg van néhány jelentős cross-browser megoldás JavaScript**-es témában. Ilyen például a prototype vagy a jquery (gúglee használatával link is található ezekez + elég jól dokumentáltak). Szintén gúglee használatával W3C CSS2 szabvány viszonylag könnyen megismerhető, használata mellett jóeséllyel nem fogsz szívni, detto hasonloan a W3C DOM is könnyen értelmezhető és hasznos.

    Meg kell tanulni weben fejleszteni (gyk.: ismerni kéne a szabványokat és nem dobálózni vöröslő fejjel velük, meg puffogni fórumokon).

    písz.

    *: Az IE7 fejlesztésére újra összehívták a régi IE6-os csapatot és nem tervezik az elbocsátásukat, ezért a következő IE verziók fokozatosan egyre szabványosabbak lesznek (azért fokozatosan, mert a sok, magát webfejleszőnek aposztrofáló trágya IE6-ra optimalizál, egy szabványokat nem tartó fostaligára, ezért az IE7-ben az IE6-ra fejlesztett oldalak zöme szétcsúszik vagy totál használhatatlanná válik - ezzel együtt is az IE7 szabványosságát az IE6-hoz képest CSAK mintegy 10-20%-kal javították fel!).
    **: A JAVASCRIPT SOSEM VOLT ÉS SOSEM LESZ JAVA!!! Nevetséges és szánalmas hogy lassan 10 éve ezt egyesek képtelenek a tudatlan agyukba belevésni!!
  • tacsaby
    #30
    Srácok! Fejlesztők! Abba gondoljatok már bele, hogy hamarosan véget ér ez az only Windows everywhere korszak! Akár tetszik akár nem, ezután olyan böngészőkre kell fejleszteni, amelyek nem csak Windows alatt léteznek! Gombamód szaporodnak a Mac-esek és a Linux-osok, ők nem fognak még emulátorral sem IE-t futtatni! XHTML és kész, ez van!
  • JeD
    #29
    huuu:
    > most pl java-ban van gondom egy felugró ablakot csinálok.
    > Full máshogy kezeli az FF mint az IE.
    Java, ugye, nem javascript? Ha igen, akkor nos, én is írtam már ilyen kódot, és működik FF, IE, Opera alatt is. És nem volt benne egy darab if sem :)
  • selyem
    #28
    amit irtál annak az eleje teljesen igaz.
    De a végével vitatkoznék. Még a IE se tudja megcsinálni ezt. Nem is fogják megcsinálni. Félnek hogy ezzel a lépésel mégtöbben mondjuk a FF felé fordulnának.
    Érthető is lenne mert az FF behozza a nem szabványos oldalakat is, a szabványos oldalak mellet. Jó ez nem teljesen igaz de majdnem.
    1 hónap alatt nem lehet az összes régi oldalt átirni. Hány olyan oldal van amit évek óta nem is frissitetek?
    De már sok embert látam álmodozni arról amit mondasz.
    Én máshogy látom:
    egyrészt érdekes modón ff és az operával is lehet böngészni "régi oldalakat".
    de ha nem képes az MS megtalálni az egyensúlyt a szabványokat felismerem, és a szart is felismerem között. Akkor rakjanak bele két értelmezőt.
    Elég lenne az új IE nek figyelni a doctype-t. Ha nincs doctype régi értelmező, ha van és olyan akkor új értelmező. Ezt lehetnek bőviteni hogy valamilyen szinten felismerje a kód "minőségét" és ez szerint is dönthetne.
    Ez megoldható. És nem veszne el az internetes oldalak fele ezzel a lépésel.
  • Penge4
    #27
    "Minden kódot kapásból felismer és elfogad. Az FF nem."

    Akkor elmondom. Ebből a szempontból három féle féle böngésző van. Az egyik az IE6 a másik az IE7 a harmadik pedig az összes többi. (Bár láttam már FF-ra optimalizált oldalakat is befosni Operán, de azt ha megnézem validátorral, akkor 500+ hiba van benne. AZ ilyen webfejlesztőket az elektronikai eszközöktől is eltiltanám, nemhogy a nettől.

    Amúgy az is érdekes számomra, hogy mi dönti el, valami szabvány lesz-e. Ezzel az erővel itt az SG-n is lehet használni egy rakás effektet a fórumban, villódzó szöveg...stb ami csak IE-vel működik. W3C szabványos megoldás nem létezik rá. Akárcsak arra, hogy az oldal átszinezze a gördítőlécet, meg ilyen apróságok. Ilyen szempontból viszont az IE több nem szabványos lehetőséget foglal magában, mint amit a w3c szabvány megenged, tehát jobb lenne, ha az IE féle kódértelmezést minősítik szabványossá és most minden böngésző azt követné és úgy nyitna meg minden oldalt, mint az IE.

    "ezért nem tudják röktön szabványosá tenni az új IE jüket. Merthogy az szétbarmolt oldalak ami az IE6-ra let készitve(összekalapálva) az új szabványos IE alatt teljesen szétesne."

    Itt az lenne a helyes lépés, hogy kiadják az IE7-et teljesen szabványosan kezdőlapként a "Optimalizáld szabványosan az oldaladat, különben szét fog esni." felirattal, adnak 1 hónap türelmi időt, ami letelte után az IE6-ot teljesen bevonják (nehogy az is problémát okozzon). És utána rá lennének kényszerítve, hogy javítsák az oldalukat, mert a nagyobb látogatottságú oldalaknak hatalmas szívás lenne, ha a legnagyobb részesedésű browser ultimátumot adna nekik, onnantól nem lenne kiút. És ezt csak az IE tudná megcsinálni, mert nekik van rá lehetőségük a részesedésből adódóan.
  • selyem
    #26
    Te aztán nagy fejlesztő lehetsz.
    Kiváncsi vagyok melyik "kattins ide, kattins oda, huzd ide, majd oda valamit" progit használód fejlesztéshez. Majd a progi legenerálja neked a kodod. Persze táblázatosan, elemenként formázva.
    Ird meg te magad a kódot szabványosan!! Pl. notepadban. És kiváncsi vagyok IE mennyire fogja felismerni. Az ilyen emberek miatt fáj most a MS feje mint te, mert álitásuk szerint ezért nem tudják röktön szabványosá tenni az új IE jüket. Merthogy az szétbarmolt oldalak ami az IE6-ra let készitve(összekalapálva) az új szabványos IE alatt teljesen szétesne. Mondjuk ezzel lehet vitatkozni mert simán meg lehetne oldani ha tényleg egyből rögtön akkarnák szabványositani.

    neked ajámlom xhtml, css, kezdésnek. de az W3c oldán is szét nézhetsz.
    egyébként:
    Kezdjük azzal hogy az IE-d kizárólag az <a> elemekre ismeri a :hover-t.
    szégyen. (bár te azt se tudod mi a fene az a hover....)
  • Chappy
    #25
    AZ IE nélkül még boldogabb... Már szívtam pár ajax alkalmazással, mert az IE másmilyen szabványokat ismer, mint az opera és FF
  • huuu
    #24
    JED! á ne is mond.
    most pl java-ban van gondom egy felugró ablakot csinálok.
    Full máshogy kezeli az FF mint az IE.
    Ergo kétféleképp kell megírnom. Dupla munka. Nos ez a szívás.
    Boldog szép világom lenne FF nélkül:)
    Persze ez csak az én nyomorom. Te használd egészséggel.:)
  • smv
    #23
    Csakhogy az Opera nem konkrétan egy böngésző, hanem egy olyan program, ami próbálja a legtöbb online tevékenységedhez szükséges programot kínálni. Egyfajta "programcsomag". De azt még mindig nem értem, hogy miért baj, hogy van benne rss olvasó meg mailkliens, amikor még így is jóvalkevesebb erőforrást igényel mitn a Firefox csupaszon és ráadásul a plusz funkciók még a menüt sem foglalják, hiszen amíg nem használod, addig egyszerűen nem jelennek meg.

    Azt pedig még mindig fenntartom, hogy ha neked az Operán nehéz eligazodnod, akkor szerintem inkább játszál a fakockával, mint ülj a net előtt.
  • JeD
    #22
    Sajnos nekem is az a bajom az Operával, hogy jópár dolog még most sem működik benne. Pl. OSNews-on ha reply-olok egy hozzászólásra, nem veszi át a címet, meg ilyenek. Ráadásul Firefox alatt sokkal egyszerűbb a cookiekat, javascriptet kezelni (Cookie Button, NoScript), illetve az adblock is jobb alatta.

    Cserébe az Opera kevésbé mohó, és gyorsabb. És vagy nincs benne minden a menüjében, vagy nagyon jól eldugták :) Próbálgatom mostanában, de még mindig nem az igazi.

    huuu: te mit szívtál? Nem lehet, hogy egyszerűen az a "minden kódot elfogad" abból adódik, hogy IE-only tanultál meg programozni? :D Ha szabványos kódot írsz, az FF simán elfogadja... Én pl. Linuxot használok, és elenyésző az oldalak száma, amit nem tudok megnézni (mert ezen, ugye, IE nincs).
  • huuu
    #21
    Az a legnagyobb gebasz ebben a böngészősdiben, hogy mind máshogyan hajlandő feldolgozni a kódokat.
    Fejlesztői szemszögből útálom mindet.
    Legjobb lenne ha csak egy lenne, mondjuk az IE6. Mivel azzal a legjobb dolgozni. Minden kódot kapásból felismer és elfogad. Az FF nem. Egy kalap szar ilyen szemszögből. + Az oldalak nagy %-a nem jelenik meg benne normálisan.
    Én elhiszem, hogy szép meg jó, de nagyon gyerekcipő. És valljuk be, ha nem jön be valami azért az FF fanok is ráböknek a jó öreg IE ikonra. Nekem semmi bajom vele. Operával deto ez a helyzet ill. a windows safarija bámulatosan FF-ként viselkedik, azaz inkább fordítva.
    Nos én ezért mem örülök ennek a 30%-os célnak. Inkább tényleg javítsák ki a hibákat. Amiket ugye nem fognak....

  • DjDano
    #20
    Nyilván amiket leírtál mind kényelmi szolgáltatás, megvagyok nélkülük :)

    "FF-ban azt nemszeretem, hogy a könyvjzelők/előzmények-et ha sokat használom, akkor (nemtommilyen) menü->popup menü->megint egy popup és ott vannak. Operában bal szélen klikk oszt csá"

    Firefoxban Ctrl+F-el elő tudod hozni a böngésző előzményeket, de akár a böngésző eszköztárhoz is kirakhatsz egy "óra ikont" ami az előzményeket jeleníti meg!
  • DjDano
    #19
    Hát pont ezaz, Operába belezsúfolnak minden "marhaságot", RSS olvasó, torrent/levelező IRC kliens stb... Egy böngészőnek nem a mindenesség a dolga.

    Nekem pl nincs szükségem beépített levelezőliensre se torrent kliensre. A Vista Windows MAil-jét és Utorrentet használok. IRC és RSS olvasó szintén nem kell... A felhasználók nem vevők az ilyen ömlesztett megoldásokra. A firefoxhoz mindössze 3 kiterjesztés van telepítve (reklámblokkoló, BBcode, letöltésvezérlő).

    A FF beállításoknál szintén könnyű eligazodni, míg Operánál a milliónyi apró opciónál elveszik az átlaguser

  • balee66
    #18
    Opera:
    Ha a megnyitott fülek újrahasznosítása ki van kapcsolva, rámész egy szövegre ami úgy néz ki hogy www.valami.hu, de nem link, akkor Ugrás az URL-re, és új lapon nyílik meg. Nincs az hogy jobb klikk, másolás, címsorba beillesztés, enter. Ez sokat gyorsít a böngészésen.
    Meg az oldalak nagyítása nagyon jó, egy-az-egyben szöveget, képet mindent, és nem csúcsik szét az oldal.
    Linkeknél Hivatkozás címének másolása, ha pl. notepadba akarsz menteni egy címet...
    FF-ban azt nemszeretem, hogy a könyvjzelők/előzmények-et ha sokat használom, akkor (nemtommilyen) menü->popup menü->megint egy popup és ott vannak. Operában bal szélen klikk oszt csá
    És nagyon gyorsan is lehet keresni könyvjelzők között...
    OK nem vagyok az Opera fizetett marketingese, csak leírtam a véleményem:D


    IE6 acid2 teszten... hát hogy is mondjam:D:D
  • smv
    #17
    Ha már itt tartunk akkor: nézd meg...

    Az Opera persze közel sem tökéletes, de aki már mondjuk a hetes óta használja (és akkoriban azért tényleg voltak nagy gondjai) annak nem nagyon tűnnek fel olyan dolgok, hogy 100 oldalból 2-n fél pixellel lejjebb van egy link...
  • smv
    #16
    Teszegény, biztosan belehalsz abba, hogy az opera tud RSS-t olvasni, vagy kezeli a mailjaidat... :D Szörnyürossz lehet neked. Meg amúgyis amilyen bonyolult a feépítése ujuj.

    Ne viccelj már a skinekkel mit nem tudsz szeméylre szabni? Ezen kívül minden, ismétlem minden áthelyezhető rajta, saját toolbarokat hozhatsz létre amit ismétcsak oda raksz ahova akarsz. Saját gombokat definiálhatsz vele, és az oldalak megjelenítését is kényed kedved szerint módosíthatod saját css-el.

    A firefox pedig igenis a reklámnak köszönehti a népszerűségét. Éppen akkor robbant ki a nagy "éljen a nyílt forrás!" mánia és a Firefox képes volt ezt a hullámot ügyesen meglovagolni. Ahhoz viszont nem fér kétség, hogy a kiterjesztéses dolog benne az felülmúlhatatlan, és zseniális ötlet volt.

    Az a helyzet, hogy a firefoxnál és az Operánál más a koncepció. Míg a firefox arról szól, hogy kapsz egy alapjaiban buta, de baromi erőforrásigénylő böngészőt, addig az opera minél több extrát próbál belezsúfolni egy pici és csendes böngészőbe.

    Ezt pedig már nem te írtad, de azt, hogy az Operáék mekkorát buktak nem nevezném én nagy bukásnak, csak időközben a mobilpiac felé fordultak, hiszen ott az Opera Mini -vel, az Opera Mobile -al (asszem ígyhívják), az Opera Wii -el, és az Opera Nintendo DS -el (ebbese vagyok biztos) nagyon tarolnak.

    Azt viszont ne felejtsd el,hogy úgy igazán nehéz fejlődni, hogy minden egyes újításukat két nap alatt lelopják a firefoxba is :)
  • Penge4
    #15
    Mindig azzal jössz, hogy túl bonyolult. Mi benne a bonyolult? Épp pár napja kérdezte egyik ismerősöm, aki Operát használ már lassan egy éve, hogy milyen RSS olvasót használjon. Mondom "ott az Opera bázz!", erre megörült neki, mert így, hogy nem használta, egyáltalán nem is találkozott vele, még menüpontként sem.
    Ugyanez a helyzet a levelezővel és az IRC chattel is.
    Amíg meg kisebb a telepítője, mint a Firefoxnak és jóval kisebb az erőforrásigénye mindezzel együtt, mint a Firefoxnak kiterjesztések nélkül, addig nem tudom mi bajod vele, hogy a háttérben meglapulnak ezek a funkciók.

    Skineket jó, hogy felhoztad, mert Operában anélkül lehet váltani, hogy újra kéne indítani. Anélkül lehet hozzáadni widgetet/userjs-t, (ami a kiterjesztések szerepét próbálja pótolni) hogy újraindítanád. Szóval tényleg felhasználóbarát. Na meg FF-ban hogy teszed a fülsávot a címsor fölé? Sehogy. Ennyit a testreszabásról. Operában mindent oda húzol, ahova akarsz.
    Firefoxban milyen kiterjesztéssel helyettesítem az MDI ablakokat? Tudod nagyon hasznos, hogy a tabon csoportosulnak a kis ablakok és nem a tálcán foglalják a helyet, és csak az az egy választási lehetőséged van, hogy tabon nyitod meg azokat is, akkor meg olyan kis ablakok, mint például itt a szmájlik külön nagy tabon nyílnak meg.

    Rákattintok 2x a szövegre és kijelöl egy szót, 3x ugyanez egy mondat. 4x ugyanez egy bekezdés. És minden esetben felugrik a helyi menü, nem kell külön jobb klikket nyomnom.

    Ilyen apróságok miatt jó az Opera.
    Ha ezeket mind felsorolnám te is rájönnél, hogy legalább 50 kiterjesztés kéne, amivel pótolható és az igencsak belassítaná. Ahhoz kéne a 64 bit meg minimum 16 mega RAM.
  • Chappy
    #14
    Én FF-t használok már több éve. IE-re semmi szükség, ott az IETab. Opera is van a gépen, lehet, h jobb, de azért nem fogom eldobni a firefoxot, hogy újra kiismerhessem egy böngészőt titkait. De a fejlesztéshez kell. Ja, és a safari se egy rossz dolog.
  • DjDano
    #13
    Én is használtam Operát és meg voltam elégedve vele,(igaz még a 7.23-as korszakban jó pár éve...) mert jóval gyorsabb volt, mint az IE. Aztán mégis visszatértem az IE6-hoz megjelenítési és kompatibilitási okok miatt, majd jött 2004 novembere azóta nem kérdés, hogy FF 4 ever! :)

    A mostani Operával az a bajom, hogy túlbonyolított, olyan dolgokat tartalmaz amire semmi szükségem, ugyanakkor nem annyira testreszabható (skinek, kiterjesztések...stb) mint a FF. Nem beszélve arról, hogy egyre több oldal kifejezetten Firefox alá optimalizálja a motorját. Na meg pl nemrég a MS kiadott egy Media Player bővítményt FF alá, amit Opera alá nem tett meg...

    A reklámozással kapcsolatban igaz a mondás, miszerint jó bornak is kell a cégér!
    De a Firefox sikerét badarság lenne csak a jó marketing számlájára írni...
  • Darth Sith
    #12
    Azért az oldalak nagytöbbségében ahol az Opera vacakol, az a szabványok be nem tartása miatt van többnyire, persze akad kivétel, hiszen ezt is emberek írják, így nem tökéletes.
  • assdf
    #11
    Hát nem tudom, én egy időben használtam operát, de elég hamar meguntam hogy szinte minden oldalon van valami ami nem müködik alatta. pl freemail bejelentkeztetés meg hasonlók. Aztán mindig ilyen hátulról vakarom a tökömet megoldásokat kellet rá cisnálni. Nem tudom azóta ezek kijavultak-e benne, de mindenesetre én azóta sem értem azokat akik istenitik az operát.
  • Penge4
    #10
    Másfél, két éve lett ingyenes. És amikor tele van a piac ingyenes böngészőkkel, nem fog senki fizetőst használni, meg nem is reklámozták annyira, én Operás oldalakon kívül sehol nem láttam még "Töltsd le az Operát bannert" A FF-ét meg szinte mindenhol.

    Na meg nem is ez a céljuk, jó az úgy, ahogy van, legalább nem támadják, mert ilyen kicsi részesedéssel nem célpont. Ha meg szabványos oldalak lesznek, akkor teljesen mindegy, mekkora részesedéssel bír, mert ugyanúgy optimalizálva lesznek rá is az oldalak. Bár ez a globális szabványkövetés sosem fog megvalósulni.
  • Penge4
    #9
    Én is Operázok, de másodlagos böngészőnek már IE-t használok Firefox helyett, mióta felraktam az IE Pro-t. A lényeg benne van egyben, nem kell 27 különféle kiterjesztést telepíteni, arra meg így már (reklámblokkolóval, mozdulatparancsokkal) tökéletes, hogy az Operával nem működő oldalakat megnyissam. Veszélyes oldalakra úgyis Operával megyek. Különben Vista alatt működö UAC esetén böngészésre biztonságos az IE is, amíg nem telepítesz, ActveX vezérlőt és ilyesmi, csak böngészel, tehát végrehajtódhat bármilyen "gonosz script", az nem árthat a gépednek, mert "virtuálisan" fut.

    Így meg legalább nem kell feleslegesen feltennem egy erőforrászabáló, lassan induló böngészőt.
    Megjegyezném, az utolsó mondatom tényeken alapul és a saját véleményem, úgyhogy nem flame céljából írtam. Mindenki azt használ, amit akar.
  • echo
    #8
    hehe. ugyanezt mondogattam én is. de komolyan. aztán egyszer feltettem mégis és most már csak mosolygok milyen kis buta voltam :)ráadásúl ez hónapról hónapra jobban így van, ahogy folyton megtudok valami kis trükköt ahogy még kényelmesebbre szabható.
  • DjDano
    #7
    Az Operát én nevezhetném az évszázad legnagyobb bukásának... amelyik szoftver 10 éve nem képes 1-2% fölé kúszni az bukás...
  • Darth Sith
    #6
    amúgy hozzá kell tenni, az IE7 egész jó lett. Továbbá a Vista-nak az újabb javítócsomagjai még rendesebben befoltozzák, továbbá a M$ új stratégiája szerint, sokkal gyakrabban fog kiadni új böngészőket, nem úgy mint a 6os és 7es verzió között eltelt időben. Így sokkal gyorsabban fog fejlődni, az újabb és újabb biztonsági megoldásokat építik bele és gyorsítják, remélem szabványosítják is. Mármint, hogy a szabványok szerint működjön, ne egyéni elgondolások szerint. Ők is rájöttek, hogy nem tartható ez, hogy jópár évente adnak ki egy böngészőt. Így viszont, verseny alakult ki, amelyben ha nem akarnak lemaradni, kénytelenek lesznek a FF és az Opera tudási és használhatósági szintjén maradni, és ez nekünk csak jó. Szép lassan elérjük azt, hogy ismét nyugodtan, és biztonságosan lehet IE-t használni.
  • Darth Sith
    #5
    Ennek örülök is, meg nem is. Örülök, mert ez egy jó böngésző, had terjedjen. A hátránya viszont, hogy egy alig elterjedt böngészőt nincs értelme piszkálni, a "rosszfiúk" békén hagyják. De mivel egyre elterjedtebb lesz, megérni babrálni vele, mint az IE-vel. És lassan jön az, hogy egyre lassabban fog tudni fejlődni, tudásilag, mert állandóan az újabb biztonsági hibák foltozására megy el az energia, a fejlesztések helyett.
    Opera powa