51
  • Ruzso
    #51
    Ehhez szolnék csak hozzá:
    "Aztán meg nem érdemes a netszolgáltatónak szólni, hanem a hálózati szolgáltatónak kell, ami sima adsl esetén a trékom."
    Általában ilyenkor szépen megmondják, hogy nem tudnak segíteni, mert nem velük vagy szerződésben, jártam így. Amúgy teljesen jogosan mondják...
  • aDannyBoy
    #50
    ezt szerintem senki nem is értette volna félre :)
  • virs lee
    #49
    reklámkultúra magasabb fokán álló országokban

    Ez nem nálunk van.
  • sathinel
    #48
    Trékom de ugyanúgy kapom mint az UPC-nél TV vonalon keresztül(Tré on TV). És őket hívtam nem egy közbenső céget mert nincs értelme hogy 1 + féltől vegyem a netet ha az is ezektől szerzi. Szóltam és most kicsit jobb de néha akkor is túlságosan ingadozik. És minek a szerződés, ha alapból megszegik, s csak ha ugatok állítják vissza normálisan? UPC-nél is volt gondom, de olyankor nálluk a központal volt álltalában gond, és mondták is hogy javítják. De itt csak hazudtak mint a vízfolyás.... És azzal kezdeni hogy nállam van a gond??? Egyből támad ahelyett mint amit a UPC-nél csináltak hogy lemérték a vonalam sebességét????
  • Epü
    #47
    Elírtam a mértékegységet! Bocsi!
    A sebesség Mbit/sec aminek 1/8-ad része a MByte.
  • Epü
    #46
    Üdv! T-online Adsl 8 MB sebesség ígérete, gyak. 5 MB. Hozzájött a Home TV, amivel ígéret szerint nem jár sebesség csökkenés. Ennek ellenére az ip TV lenyúlja a sávszélességet. Egyéni szerencse, hogy minőségi problémák miatt valamit javítottak a vonalon és így azért még használható. Egyébként az IP TV is vezetékhossz függő. 2,5 km után reménytelen.
  • MisterZ
    #45
    AquirLord: Hát igen. A fair user policy-t elfelejtetted. Ilyenkor nem csak a forgalom mennyisége számít, hanem az, hogy ténylegesen mit csinálsz. Ha P2P-zel az adott időpontban, leveszik a sebességet.
  • rigidus
    #44
    "Kábeles szolgáltató milyen alternatívát nyújt a környéken?"

    Nem tudom, de ahhoz a TV sarcot is fizetni kellene nekem pedig nincsen TV-m. (nem is lesz)
  • shabba
    #43
    Talán majd legkésőbb 2011-ig rendeződik, addig fejeződik be a British Telecom 21th Century Network(21CN) projectje, aminek keretében jelentősen átépítik a jelenlegi távközlési hálózatukat. Már ha nem késik további évekkel, mert már volt egy bejelentett +1 év csúszás. Persze ha jó helyen lax hamarabb is elérhet hozzád, hisz nem egy időpillantban fog megtörténni a fejlesztés, hanem szép fokozatosan már jó ideje zajlik.

    A 21CN project keretében a BT az utcai cabinetekig kiviszi az optikai végpontot és onnan már a rövidebb rézkábel távolsággal ADSL2+ eszközökkel el lehet érni egy 15-24 Mbps közötti sebességet a cabinet távolságának függvényében. De lehetnek még változások, évek óta bírálják a 21CN projectet hogy jobbra kéne megépíteni de egyelőre a BT kitart a kezdeti 2005-ös elképzelései mellett.

    Gondolom nálad és a lakókörnyezetedben azért lehetnek olyan kicsi sebességek mert nagyon távol lehet a telefonközpont. Kábeles szolgáltató milyen alternatívát nyújt a környéken? Mert ha az ADSL technológiai korlátok miatt nem pálya, akkor érdemes más technológiát kipróbálni.
  • aDannyBoy
    #42
    najó nem legtöbb szerencsére, hanem inkább csak jónéhány...
  • aDannyBoy
    #41
    elég kemény, hogy a legtöbb ember még itt sincs tisztában az alap mértékegységekkel sem. Képzelem mit adhat még ehhez képest egy nem internetező, nem képzett, nem számítógéphasználó középkorúnak egy net hirdetés...
  • daveofgod
    #40
    3.7 Mb /sec et mértem, ezzel a sebességgel max 500kbit/s al töltök le torrent oldalakról. feltöltés kb 20-30 al megy max. TOnline
  • Sanyix
    #39
    Nem csak tréonlány adsl létezik, persze ha a legdrágább, kell akkor az van. Aztán meg nem érdemes a netszolgáltatónak szólni, hanem a hálózati szolgáltatónak kell, ami sima adsl esetén a trékom. Fel kell hívni a központi hibabejelentőt, és elmondani mi a gond, műszaki részleteket nem érdemes közölni, mert általában full hozzá nem értő üfsz-es van a vonal túlsó végén, de legalább leadja hibának. Nekem úgy ment, hogy 4mbitre megemelték a sávszélemet, majd folyamatosan romlott, pár hónap alatt 500 kbitre erős szakadozással. Telefonáltam a szolgáltatónak, leadták hibának a trékomnak, valószínűleg a regényemet mérési adatokkal, egy "szakadozik a net" üzenetre rövidítva, erre másnak visszavették a 4 mega maxot, 1 megára. Ekkor felhívtam a trékom központi hibabejelentőt, másnap mikor hazaértem, már át lettem kötve egy 200 méterre lévő dslamra, és persze 4mbit, max de akár 24 mbit is maxon mehetne.
  • Sanyix
    #38
    Hát igen még mindig a vonali sebességet jelenti a 8 mbit, amennyit te a letöltésben nem fogsz soha látni, a már 353x leírt okok miatt, a 7mbit a maxnál van.
  • rigidus
    #37
    Szemely szerint en is erintett vagyok a fenti dologban. Nekem 8Mb/s savszelessegre van elofizetesem a valodi sebesseg viszont 0.25Mb/s. Eredetileg 512kb/s volt amig a BT-nel voltam, viszont ledobalt es szamtalanszor elofordult, hogy napokig nem volt netem.

    Felmondtam a BT-vel a netszolgaltatast es kerestem egy pici ceget ahol harmad annyi penzert kaptam egy 8Mb/s elofizetest. Egyebkent itt jon a kepbe, hogy a cikk is ferdit, mert ugyan a reklamokban nincsen feltuntetve a kapcsolat vonalfuggosege, de amikor kivalasztod, hogy megrendeled a vonalat, az elso lepes, hogy beutod a telefonszamodat es lemeri a vonal tenyleges sebesseget. Ez minden szolgaltatonal igy van. Na, lenyeg, hogy ahogyan szolgaltatot valtottam, a szakadozas+napokig tarto netszunetek veget ertek. Ez kb masfel eve volt, azota megbizhatatlansagi problemaim nem voltak vele.

    Az erdekesseg most jon, bovitettek a varosban az exchange-t, egy napig nem volt net, de ezt nem is emlitem mint problemat, mert jo cel erdekeben tortent, meg ertesitettek is boven elore. Ezutan kb. harom honapig ugy mukodott ahogyan azt elvartam volna, majd egy napon ugy dontott a BT (akiknek a vezetekes telefonjara tovabbra is szol az elofizetesem), hogy ezt megfelezi teljesen indokolatlanul.

    Raadaskent annyit, hogy ez egy uzleti negyed, ahol a lakasok es az uzletek is egyszerre epultek, egyidoben lett bevezetve a telefon es egyetlen kivetellel mindenkinek 512-es vonala van. A kivetel pedig en vagyok, nekem a fele.

    A vonalbekotesrol meg annyit, hogy harom evvel ezelott tortent, ket honapot vartam mire aktivaltak a telefonvonalat, pedig a vezetek bent volt a lakasban a kezdetek ota (fiatal haz) es korabban volt is hasznalva.
  • NitroX
    #36
    Hát gyerekek döbbenten olvason ezeket a sebességeket amiket írtok. Nekem 4Mbites Enternetes netem volt (trékom) Miskolctól 15km-re senkifalván, mindig fullon jött. Kb 2 hete megemeltettem 8Mbit-re de sajnos (ahogy olvasom "csak") 6.5-7Mbittel tudtam szedni, fel is hívtam őket hogy mivan, mondták hogy ez jónak számít, hát nagy durrogva belenyugodtam és szitkozódtam hogy persze ez is csak velem történhet meg, szutyok net stb. De ahogy olvasom én még ne is szóljak semmit.
  • Gerygrey
    #35
    Azért a P2P-nél erősen közrejászik az is, hogy milyen a seed, ha lassan jön a cucc az nem feltétlen a szolgáltató hibája (nekem is volt olyan, hogy külföldi torrentről egy másfél éves játékot töltöttem 2-3 seedertől folyamatosan 10 KB/s sebesség alatt, 2 hét alatt le is jött a cucc, de arról nem a Chello tehet.
  • Darth Sith
    #34
    nekem Datanet-m van, 4-5 éve, és még sosem volt gond vele, szinte mindig hozza a maximális értékeket, mind browser és p2p szinten. Sőt, korlátozás sincs, volt már hogy 297GB adat volt lefelé és vagy 100GB felfelé, és végig maradt stabilan a sebesség. :)
  • kadar1
    #33
    Nekem először mikrohullámú internetem volt,amit egy év után szépen le is mondtam, torkig voltam vele.Utána neki álltam keresgélni,kérdezgetem embereket , hogy melyiket lenne érdemes. T-onlinról le beszéltek,úgyszintén a kábelnetröl is.Végül is a Vivanetnél kötöttem ki.Ez van már több mint 2 éve.Én tökkéletesen meg vagyok vele elégedve.560-al huzzok.Az elöfizetési sebeséget tartja.
  • Wittgen
    #32
    Én kábelnetet használok, 2Mbit/758k sebesség volt korlátlan használattal kemény ~8e forintért, de kb 1 hónapja ue pénzért kaptam duplázást, most 4Mbit/758k a sebessége az elérésemnek.

    Stabilan jönnek a cuccok külföldi/magyar oldalakról stabil ~540kbyte mennyiséggel, csak a serverek szabnak néha határt.

    Asszem, ha vkiben nem csalódtam, akkor az a kábelszolgáltatóm.
  • Griphons
    #31
    Teszteljétek a kapcsolatot itt: speedtest.net
    Nekem moszkva felé jobb kapcsolat jött ki mint Bp-fele :)
    Amúgy Chellon vagyok 5Mb/768k-val. Azt nem mondanám, h 100%ig elégedett vagyok, néha hétvégén leesik 1Mb alá a net, és elfelejtik közölni, hog karbantartanak. De volt olyan is, hogy bár a net browserből leesett 1Mb alá, azért a P2P ment fullon :D (külön teszteltem nem vok lüke)
    Ezzel együtt a upc még mindig a legjobb megoldás. a TréOnlájnnál mindenesetre tuti h jobb.
    Régebben ha átléptem a korlátot (30Gb) lekorlátoztak 10%-ra, de ezzel sincs baj, még ez is korrekt volt. Most nincs korlátozás, pedig döngetek lefele sok DVD-t :D szal nekem megérte az emelés, még ha időnként le is esik a speed...
  • sathinel
    #30
    nállam a 7 megás tréonline 4-5 megával vánszorog. És a külföldi elérés szörnyű. Mivel a Tré nem fogad el más oldalt tesztelésre mint a sajátjukat ami magyarországon van, ezért nem is tudszt ugatni. Én megpróbáltam de leugattak hogy nem értek hozzá.... Mikor letölteni kisebb sebeséggel töltessz mint fel, akkor elgondolkozok mi lehet a gond. Mikor rákérdeztem hogy az internetelérés az csak magyarországra vonatkozik, akkor csak hümmögtek. itthonra a 7 megás vonalam most pl ezt mutatja: 5243 kbit/s külföld jó ha néha eléri az 512k-t .....
    UPC-nél voltam 4 évig és visszasírom de itt nem lehet beköttetni....

    Köszönöm Trékomnak hogy ennyire hülyének néz hogy nem veszem úgysem észre. És köszönöm a kedves ügyfélszolgálatosoknak is akik kapásból azzal kezdik hogy hülye vagyok és nem értek a géphez ez csak az miatt van.......

    mellékesen : UPC 10 megás vonalon letöltésem sebessége ingadozott de nem minimál sebességen hanem 1200-1400k közt töltöttem. A felső határon ingadozni nem gáz de nehogy már tizedével menjen a net és még ők ugatnak le hogy idióta vagyok.
  • hypno
    #29
    Mennyi elégedett csellista

    Nekem már nagyon a könyökömön jön ki, hogy az UPC eldönti helyettem, hogy milyen jellegű forgalomnál hajlandó a max. sávszélességet adni. P2P-nél például csak ritkán.

    Már nagyon közel vagyok ahhoz, hogy lefelé váltsak. Az 5M/768kb-nál jobb átlagot most sem érek el, azt a minimum 25 ezret meg másra is el tudom költeni.

  • egyember1
    #28
    én angliában élek s 24Mbites netre fizettem elő (potom havi 8760ft, nincs szerződés, bármikor lemondhatom)
    mivel szerencsére megfelelően közel lakom a "dobozhoz" :D ezért 20Mbitet stabilan kapok le és 1,3Mbit-et fel.
    kb 2 hetet töltöttem azzal, hogy körbejártam, melyik szolgáltató milyen, mit írnak róluk forumokon stb.
    a cikk teljesen igaz, átverik az embereket korlátokkal és direkt sávcsökkentésekkel. (magyarorszagon is) de, aki nem veszi a fáradtságot, hogy utánajárjon...
    a legjobb amit nemrég olvastam, Virgin Broadband reklám volt, havi kb 5000Huf 8Mbit le és 1Gb (!) limit persze utóbbi mikrobetükkel a lapalján... :D
  • Sanyix
    #27
    Érdekes nekem trékom alapú dsl 4mbit-ből 4 mbit megy na hogyvan ez?
    Egyébként meg a csellóról meg annyit, hogy rohadtul nem dönthet az ember, mert pl buda nagy részén sehol sincs cseló(meg még a fél országban), mert balfaszok, bár priorizált forgalom amúgy sem kellene, ami mellesleg annak a bizonyítéka, hogy a nagy sávszéltartalékuk amit néha hangoztattak, nem létezik.
  • lee56
    #26
    Szóhoz se jutok [irigykedve mosolyog és/vagy sír] :D
  • Geccoka
    #25
    En egy nagy, ujonnan epult lakoparkban lakom, itt egy sajat szolgaltato adja a netet, aki elvileg az upctol kapja. Elvileg 1mbit/1mbit-es az elofizetesem, lefele ezt tartja is, de felfele ejjelente meg neha napkozben is, gondolom mikor nem terhelt a vonal tudok feltolteni 1 mb/sec-el (~10 mbit) is
    Erre varjatok gombot :D
  • BlueGold
    #24
    Minden ki olyan Net-et kap a pénzéért amilyent megérdemel . Nálunk tavaly oktoberben rákötöttek jó pár embert a központra, hétvégén leesett a letöltési sebesség 128kb-ról (akkor még 1Mbites csomagom volt) 20-30kb-ra. A 2. hétvége után reklamáltam az ügyfélszolgálaton. Miután nem vettek komolyan, "mindenféle hülye dumával széditettek", berakattam a helyi Képujságba "hogy akinek gondja van a NET sebeséggel az hivja fel az ügyfélszolgálatot". 3 napon belül megoldották a problémát + a sávszélesség emelést az elsők között kaptuk meg a körzetben.
  • kanduhr
    #23
    Nekem T-online-os, 4 megabites, és mindig hozza a 440kbyte/sec-ot. (bár vannak egyes külföldi oldalak amikről lassan jönnek a cumók, de az nem a netem hibája.Ö
  • Petys
    #22
    Felénk is T-online monopólium van, de a jobbik féle (ha lehet így fogalmazni) mert a kábelnetnél is volt sebességnövelés, és eddig minden rendben volt, 1 megabites netem van és általában eléri a 120Kb/s -os letöltési sebességet...
  • MaSzKa
    #21
    invitel és 10000ft/hó 1év 2000ft lebeszélhető
  • MaSzKa
    #20
    nekem 4480/256 4Mbit ami mint tudjuk kis b betű tehát osztjuk 8-al akkorjön ki az elméleti maximum ami 560kbyte/sec ami a valóságba 455kbyte/sec ami nem rossz de a torrent meg a ftp-ről max 399kbyte/sec-el jön
  • matt taylor
    #19
    nállunk az 5mbites netből átjön 1:Dpedig 1kmre van a serverük szal nem is kéne h ennyit essen a jel
    A másik + a feltöltési sebbessség.hiába van 24 mbites neted ha csak 512kb val tucc feltölteni
    A tréonlájnak sajnos sok helyen monopoliuma van szal nem enged be más szolgáltatot
  • mousee
    #18
    Szintén 10 megás cselló pörög nálam is, és teljesen korrekten tartja a sebességét szinte mindíg... a leglassabb, amivel leszedtem az 300kb/sec volt, de szerintem az a szerver terheltsége miatt volt... amúgy megvan nálam is az 1-1,2 mb/sec-es szpíd folyamatosan :)
  • Juszufka
    #17
    tékomnál az elérhető maximális az a hirdetett sebesség * 87% (ez az átlagos packetméretnél a nettó adat aránya). szóval azért is szemét ez a hirdetési megoldás, mert itt a 8 mbit pl. nem vonatltól függően és gyakorlatban, hanem elméletileg nem érhető el.
  • mikloss
    #16
    Jah csak tudod nem minden városban van Chello, pl. Komáromban nincs csak T-online, szval valakinek nincs túl sok választása sajnos.
  • mikloss
    #15
    R*hadt makker.... Milyen szolgáltatónál vagy melyik városba?
  • AquirLord
    #14
    Angliában vagyok és 2MB/s a netelérésem. A nap nagyrészében működik is és nincs vele probléma, viszont kb. délután 5 körül visszaveszik a sebességet ~380 kilobit/s-ra. Ezt legtöbbször este 11-12 körül állítják vissza az eredeti sebességre. Egyébként az AOL szolgáltató az. Elvileg azért csinálják, mert este mindenki sokat netezik és nem bírják a tempót akkor ha mindenkinek hagynák jobban kihasználni a netet. Mi is kaptunk felszólítást pár hónapja hogy ha , még párszor előfordul hgoy este kihasználjuk teljesen(vagy közel teljesen) a 2MB-et, akkor bekorlátoznak.....hát előfordult. Igaz a felszólítást csak utólag olvastuk el, mivel az álltaluk biztosított e-mail címre küldték, amit szinte nem is használunk. Tesóm is itt van egy közeli városban....más szolgáltatónál ugyanígy járt.
  • shabba
    #13
    Ez egy régi cikk ez az emelés után 1 évvel készült és az addigi tapasztalatok alapján született közel 365 ezer sebesség mérés alapján.

    Speedtest round-up on UK broadband providers

    Ezek az értékek jobban mutatják a gyakorlati sebességeket. Pl. a Be nevű szolgáltató csak akár 24 Mbps-es csomagot kínál, a mérési átlag náluk a legmagasabb 7.5 Mbps közeli. Ami a gyakorlatban azt jelenti hogy kell ennél gyorsabb és lassabb sebességű usernek is lennie hogy kijöjjön ez az átlag. Persze a Be sokkal kevesebb helyen kínálja a szolgáltatását, a nagyvárosok centrumaiban, ahol sűrűbben telepítettek a telefonközpontok így náluk jobb is a helyzet azokhoz képest akik ország szerte nagyobb lefedettségben vannak jelen. Pl. a BT userek átlaga 2 Mbps, pedig ott is akár 8 Mbps-es csomagokat kínálnak.
  • shabba
    #12
    Fenéket előztük meg pár hónappal a briteket, ott ez már vagy 1.5 éves történet. A briteknél 2006 márciusában tért át a British Telecom a korábbi akár 2Mbps-es csomagokról akár 8 Mbps-esekre, míg nálunk csak egy évvel később volt hasonló emelés. A nyugat európai országokban már 1-2 éve, néhol régebb óta kínálnak akár 8 vagy 24 Mbps-es technológiai maximum értéket hírdető csomagokat, amiknek semmi közül a valóságban elérhető sebességekhez. Régi történet ez már világszerte. Nálunk is megvolt ez már a év eleji emelések előtt is az azt megelőző emelések alkalmával is csak akkor kevesebb előfizetőt érintett a technológia korlátossága így kevésbé volt hangosak tőle a netes fórumok, meg az IT oldalak. Ahogy nőnek a sebesség értékek annál inkább PR szagú/ elméleti az emelés, nem pedig gyakorlati és természetesen annál több usernél tapasztalható ez a kétszínű állapot.

    Évek óta ment az IT lapokban köztük itt az SG-n is amikor a külföldről szóló hírek születtek hogy X országban Y szolgáltató már 8 vagy 24 Mbps-et kínál. Persze a hozzá nem értő user ámúlt-bámult és ok nélkül anyázot, hogy de bezzeg nálunk de szar világ van, külföldön meg 8-24x gyorsabban neteznek mindenhol. Aki már akkor is tudta dörgést az meg beírta hogy fenéket annyival gyorsabb, ezek csak elméleti értékek, a gyakorlat ettől igen távol van. Persze most hogy 1-2 év fáziskéséssel hozzánk is elértek az akár 8 meg 24 mbps típusú csomagok és nem hozzák az elméleti értékeket, most már első kézből meg lehet tapasztalni milyenek is a külföldről beimportált PR/marketing sebesség értékek.